اتریوم بعد از مدت‌ها محدوده رنج را رد کرد؛ آیا روند صعودی ادامه دارد؟

تحلیل قیمت اتریوم | همتاپی

قیمت اتریوم به خاطر یک روند اصلاحی و نزولی جدید، به زیر محدوده ۱۹۵۰ دلار رسیده است.  این ارز دیجیتال حتی حمایت ۱۹۰۰ دلاری خود را هم آزمایش کرده است.

برای خرید و فروش اتریوم در خواست خود را ثبت کنید.

می خواهم اتریوم بخرم

اتریوم در حال اصلاح سود خود در زیر محدوده ۱۹۵۰ دلاری است و حتی به زیر محدوده ۱۹۴۰ دلار و میانگین متحرک ساده ۱۰۰ ساعته خود هم رسیده بود. در نمودار ساعتی این ارز دیجیتال هم یک روند نزولی مهم در نزدیکی مقاومت ۱۹۲۵ دلار ایجاد شده است. اگر اتریوم در کوتاه‌مدت به زیر محدوده ۱۹۰۰ دلار نرسد، می‌تواند به رشد خود در کوتاه مدت ادامه دهد.

همان طور که گفته شد، اتریوم در ساعات گذشته به زیر محدوده ۱۹۴۰ دلار و میانگین متحرک ساده ۱۰۰ ساعته خود رسیده بود و یک خط روند نزولی مهم در نزدیکی مقاومت ۱۹۲۵ دلاری هم در نمودار ساعتی آن ایجاد شده بود.

به‌طور کلی، اولین مقاومت اتریوم در نزدیکی محدوده ۱۹۲۵ دلار و میانگین متحرک ساده ۱۰۰ ساعته این ارز دیجیتال قرار داشت. حالا که قیمت این ارز دیجیتال از این مقاومت عبور کرده و به محدوده ۱۹۴۲ دلار رسیده است، باید با مقاومت بعدی خود در نزدیکی سطح ۱۹۴۵ دلار دست‌وپنجه نرم کند. گفتنی است که این محدوده در نزدیکی سطح ۶۱.۸ درصدی اصلاحی فیبوناچی (در روند نزولی رسم‌شده از اوج ۱۹۷۴ دلار تا کف ۱۸۹۴ دلار) قرار دارد.

نمودار قیمت اتریوم | همتاپی

نمودار قیمت اتریوم، منبع: تریدینگ ویو

عبور از مقاومت ۱۹۴۵ دلاری می‌تواند قیمت اتریوم را به ۱۹۷۵ دلار برساند. مقاومت اصلی این ارز دیجیتال همچنان در نزدیکی سطح ۲۰۰۰ دلار قرار دارد که با عبور از آن، می‌تواند رشد کند. مقاومت بعدی اتریوم هم در نزدیکی سطح ۲۱۲۰ دلار است و در صورت تداوم روند صعودی مذکور، این ارز دیجیتال می‌تواند به سمت مقاومت ۲۲۰۰ دلار حرکت کند.

50000 شیبا
جایزه بگیرید!
همین حالا ثبت نام کن

آیا ETH با ضرر بیشتری مواجه می‌شود؟

اگر اتریوم نتواند مقاومت ۱۹۲۵ دلاری یا ۱۹۴۵ دلاری خود را به‌طور کامل پشت سر بگذارد، ممکن است به روند نزولی‌اش ادامه دهد. در این صورت، اولین حمایت این ارز دیجیتال در نزدیکی سطح ۱۹۰۰ دلار قرار دارد.

البته اولین حمایت مهم و قوی اتریوم سطح ۱۸۷۰ دلار محسوب می‌شود و حمایت بعدی آن هم در نزدیکی سطح ۱۸۲۰ دلار است. اگر قیمت اتریوم به زیر حمایت ۱۸۲۰ دلار برسد، ممکن است تا حمایت ۱۷۷۰ دلار کاهش یابد.

مطالب مرتبط: قیمت اتریوم در سرازیری، آیا مقصد بعدی ۱۸۲۰ دلار است؟

شاخص‌های تکنیکال

وضعیت اتریوم از نگاه شاخص‌های تکنیکال به صورت زیر است.

شاخص مکدی (MACD) در نمودار ساعتی: قدرت آن در ناحیه صعودی کاهش یافته است.

شاخص قدرت نسبی (RSI) در نمودار ساعتی: به زیر سطح ۵۰ رسیده است.

مهم ترین حمایت: ۱۹۰۰ دلار 

مهم ترین مقاومت: ۱۹۴۵ دلار

آیا اتریوم موفق می‌شود از این محدوده رنج عبور کند یا همچنان در این مسیر حرکت خواهد کرد؟ در بخش کامنت‌ها نظرات خود را با ما در میان بگذارید.
منبع: newsbtc
اشتراک گذاری

پیام شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *