نات کوین تلگرام چیست؟

چکیده مطلب:

نات کوین (Notcoin) اسم ایردراپ جدید تلگرام است که اگر چه به تازگی معرفی شده ولی به شدت توانسته محبوب و فراگیر شود. این بازی رباتی روی شبکه بلاکچینی تون (TON) راه‌اندازی شده و از طریق یک ربات تلگرامی، به کاربران امکان استخراج کوین رایگان می‌دهد.

همه چیز در مورد نات کوین | همتاپی

برای استخراج نات کوین، کافی است وارد ربات تلگرامی شده، روی اسکرین ضربه بزنید، دوستان‌تان را دعوت کنید، در تیم‌ها مشارکت کنید، یک سری تسک‌ها را تکمیل کنید و مواردی از این دست… که در متن مقاله کاملاً توضیح داده شده است.

در حال حاضر، قیمت نات کوین مشخص نشده و هنوز قابلیت خرید و فروش آن نیز در هیچ یک از صرافی‌های ارز دیجیتال فراهم نشده است.

برای آشنایی بیشتر با این ایردراپ (یا به روایتی شت کوین) جدید و داغ تلگرام که این روزها خیلی‌ها را سرگرم کرده با ما و این مقاله همراه باشید. هم نات کوین را معرفی خواهیم کرد و هم نحوه ورود به بازی و کسب سکه از آن را به شما خواهیم آموخت.

نات کوین چیست؟

(Notcoin) یک شت کوین است که بر بستر شبکه بلاکچینی تون (TON) – برگرفته از عبارت The Open Network – راه‌اندازی شده و قابلیت استخراج یا ماین دارد. این ارز دیجیتال، در تاریخ 11 نوامبر 2023 میلادی در کنفرانس تون (TON) دبی معرفی شد. ممکن است در مقالات دیگر از نات کوین به عنوان یک شت کوین یاد شود، اما ما خوب می‌دانیم که این تعریف درست نیست.

نات کوین چیست؟

میم کوین‌ها ارزهای دیجیتالی هستند که از روی یک شوخی یا میم (Meme) ساخته می‌شوند. اغلب میم کوین‌ها در ابتدای راه‌اندازی فاقد ارزش ذاتی هستند اما ممکن است پس از گذشت زمان و محبوبیت، یا به واسطه حمایت برخی از چهره‌های مشهور، حتی قیمت‌های نجومی پیدا کنند. هر چند که همه میم‌کوین‌ها این شانس را پیدا نمی‌کنند.

در صورتی که نات کوین از روی هیچ میمی (مثل دوج یا پپه) الهام گرفته نشده و به معنای واقعی اسمش برای هیچ آمده است!

فقط در فاز آزمایشی پروژه نات کوین، بیش از 650 هزار نفر شرکت کرده بودند و اکنون نیز که پروژه وارد فاز اجرایی شده است، تا زمان نگارش این مقاله تعداد کاربران فعال آن 4 میلیون نفر را رد کرده است!

حتی گروه کامیونیتی (Community) خودِ تلگرام نیز با بیش از 300 هزار کاربر، این بازی را ری‌پست و تیم خود را در آن ایجاد کرده که نشان می‌دهد تلگرام و تیم تون نیز به ترویج این بازی علاقه‌مند هستند.

البته، این نکته را نیز نباید فراموش کرد که پروژه Notcoin، با همکاری وی‌کی کوین (VK Coin) راه‌اندازی شده است. پروژه‌ای بسیار موفق در سال 2019 میلادی، که آن هم از مفهومی مشابه همین را استفاده کرده بود. جالب است بدانید که وی‌کی کوین توانست با اضافه کردن بیش از 30 میلیون نفر به کمپین خود، موفقیت چشم‌گیری به دست آورد و به محبوب‌ترین پروژه اجتماعی در شبکه اجتماعی MAU تبدیل شود. شاید به همین خاطر است که بسیاری نات کوین را پروژه‌ای نویدبخش می‌دانند و به آن چشم امید دوخته‌اند.

نگذار دارایی هات از دست بره

چگونه Notcoin رایگان استخراج کنیم؟

برای استخراج نات کوین، کافی است وارد ربات تلگرامی طراحی شده توسط تیم توسعه دهنده آن شوید و با چند کلیک ساده یا تکمیل برخی وظایف و دعوت از دوستان‌تان کوین دریافت کنید.

ربات تلگرامی آن را به آدرس @notcoin_bot برای همه کاربران از سراسر جهان در دسترس است. با این حال، هنگام ورود به این ربات، از شما اجازه گرفته می‌شود تا سیستم به آی‌پی (IP) شما دسترسی داشته و برخی از اطلاعات شما را نیز در اختیار بگیرد.

پس از ورود به ربات تلگرامی مورد نظر، اولین چیزی که شاید توجه‌تان را جلب کند این پیغام است:

چگونه Notcoin رایگان استخراج کنیم؟

این ربات چیکار می‌کنه؟! احتمالاً هیچ‌کار!!!

روی دکمه Start در پایین صفحه که ضربه می‌زنید ربات یک خوش‌امدگویی مختصر با شما می‌کند، اقرار می‌کند که هنوز معلوم نیست هر نات کوین چقدر می‌ارزد (یا اصلاً ارزش دارد یا نه!) و بعد هم از شما می‌خواهد تا اگر دوستانی دارید آن‌ها را هم به بازی بیاورید…

شروع بازی نات کوین

با انتخاب گزینه اول که Let’s Go است (به زبان خودمان یعنی بزن بریم!) مستقیماً وارد بازی نات کوین می‌شوید. با این حال در صورتی هم که نیاز به راهنمای بازی داشته باشید، روی گزینه پایین‌تر یعنی How To Play کلیک می‌کنید:

دریافت نات کوین در تلگرام

در این راهنمای، بخش‌های مختلف بازی و سازوکارهای دریافت سکه‌های این بازی تلگرامی برای شما توضیح داده شده است.

چگونه نات کوین دریافت کنیم؟

 • با تب کردن (Tab) کردن – شما فقط با ضربه زدن می‌توانید سکه دریافت کنید
 • لیگ‌ها (Leagues) – شما می‌توانید با عضویت در لیگ‌ها نات کوین‌های بیشتری کسب کنید
 • با آنبورد شدن (Onboard) – با تکمیل برخی تسک‌ها یا وظایف می‌توانید جوایزی دریافت کنید
 • بوست‌ها (Boosts) – با استفاده از بوست‌ها یا بوسترها می‌توانید Notcoin بگیرید
 • دعوت از دوستان (Frens) – شما می‌توانید دوستان‌تان را دعوت کنید و مقدار مشخصی از این ایردراپ را دریافت کنید.
 • پیوستن به تیم‌ها (Squads) – کافی است به کانال‌‌ها و گروه‌های این ایردراپ بپیوندید و نات کوین بگیرید

در کنار این موارد که اصلی‌ترین راه‌های دریافت نات کوین در خلال بازی هستند، راه‌های دیگری برای استخراج یا ماین کردن آن نیز هم وجود دارد. به عنوان مثال، اگر کمی حرفه‌ای‌تر باشید می‌توانید از پاداش‌های ویژه‌ای که در پروژه‌ای وب سه (Web3) تعبیه شده‌اند هم استفاده کنید.

و البته، در انتهای این راهنمای استخراج کلی مفت و مجانی، به این نکته هم اشاره شده است که فعلاً هیچ‌کس نمی‌داند کی قرار است نات کوین مینت شود یا ارزش این سکه ها قرار است چقدر باشد… اصلاً آیا روزی قرار است اینها قیمت داشته باشند و بتوان آن‌ها را فروخت؟!

چگونه نات کوین های خود را خرید و فروش کنید؟

نات کوین در حال حاضر در هیچ‌یک از صرافی‌های ارز دیجیتال عرضه نمی‌شود. در عین حال، از سوی تیم توسعه دهنده این ارز نیز تاکنون خبری مبنی بر برنامه آن‌ها برای عرضه این توکن خارج از محیط بازی منتشر نشده است.

با این حال، این نکته را نباید فراموش کرد که بسیاری از صرافی‌های ارز دیجیتال بزرگ و بنام دنیا، از این بازی و ارز آن به نوعی حمایت کرده‌اند و چندان دور از انتظار نیست اگر در آینده‌ای نه چندان دور، شاهد لیست شدن آن در این صرافی‌ها باشیم.

قیمت نات کوین چقدر است؟

از آن‌جایی که فعلا Notcoin به صورت کاملاً انحصاری در بستر بازی استخراج می‌شود و همان‌طور که اشاره شد، قابلیت خرید و فروش در صرافی‌های ارز دیجیتال برای آن هم فراهم نیست، پس امکان قیمت‌گذاری این ارز دیجیتال فعلاً وجود ندارد.

آموزش حرفه ای ربات نات کوین

بات نات کوین را چگونه می‌توانیم فعال کنیم؟ از کجا باید ربات استخراج نات کوین را تهیه کنیم؟

ربات کلیک نات کوین به کاربران این فرصت را می‌دهد که نات کوین‌های بیشتری را استخراج کنند.ویژگی جذاب نات کوین این است که به کاربران اجازه می‌دهد تنها با کلیک کردن روی یک صفحه نات کوین استخراج کنند؛ اما سوال این است که مگر چقدر می‌توانیم بر روی صفحه کلیک کنیم؟ چگونه عده‌ای بدون کلیک کردن و سر بازی کردن تعداد نات کوین‌هایشان زیاد می‌شود؟ پاسخ ساده است: با کمک گرفتن از ربات نات کوین!

ربات کلیک نات کوین و ربات اتو کلیکر (Auto Clicker) حتی زحمت همین کلیک‌ها را از هم کاربران کم کرده است.

در این قسمت به شما دوتا ربات متفاوت برای استخراج نات کوین معرفی می‌کنیم ربات نات کوین و  اتو کلیکر (Auto Clicker). در این مطلب خواهید آموخت که چطور می‌توان آنان را خریداری، دانلود و نصب کرد و نحوه استفاده از آنان برای استخراج نات کوین به چه صورت است؟

خرید ربات نات کوین از داخل بازی، به صورت رایگان

ربات پیش فرض استخراج نات کوین

ساده‌ترین و در دسترس ترین ربات نات کوین که می‌توانید از آن استفاده کنید.، تب بات (Tab Bot) است. این ربات، در داخل خودِ بازی نات کوین و پس از رسیدن به تعداد 25 هزار کوین و با رفتن به سطح نقره‌ای  به شما پیشنهاد داده می‌شود. کافی است برای گرفتن این ربات مراحل زیر را دنبال کنید:

 1. به 25 هزار نات کوین استخراجی برسید.
 2. (چنانچه فعال سازی بات به شما پیشنهاد نشد) بر روی 🚀Rockets  بزنید.
 3. در صفحه جدید بر روی گزینه “🤖 tap bot بزنید.
 4. در صفحه جدید بر روی دکمه GET بزنید. (با زدن دکمه GET ربات برای شما فعال می‌شود اما 20هزار از ناتکوین‌های شما هم بابت خرید آن حذف می‌شود)

چنانچه که طبق تصویر زیر ربات به شما پیشنهاد داده شد نیاز به انجام مراحل بالا نیست،بر روی دکمه GET کلیک کنید تا به صورت خودکار، شروع به تب کردن روی صفحه کرده و نات کوین‌های بازی را برای شما جمع‌آوری کند. البته، تنها مشکلی که در مورد این ربات نات کوین وجود دارد این است که محدود است. شما فقط در برهه‌ای از زمان و بر اساس تعداد محدودی نات کوین می‌توانید از این ربات استفاده کنید و همیشگی نیست. این موضوع و قابلیت یا عدم قابلیت استفاده از آن را می‌توانید در بخش سوم تصویر، قسمت پایین نیز مشاهده کنید.

نگذار دارایی هات از دست بره

اما اگر تصمیم دارید که خارج از این ربات و محدودیت‌های آن، مخصوص خودتان یک ربات نات کوین داشته باشید که همیشه و در همه حال بتواند نات کوین‌های شما را با ضربه زدن مداوم روی صفحه گردآوری کند، بهتر است به سراغ یک ربات کلیک نات کوین دیگر برویم.

برنامه اتو کلیکر (Auto Clicker)

دانلود و نصب ربات اتوکلیکر

این ربات کلیک نات کوین، برنامه اتو کلیکر (Auto Clicker) نام دارد. این برنامه که یک اپلیکیشن موبایلی است، قابلیت آن را دارد که به صورت خودکار به هر نقطه از صفحه گوشی که بخواهید به صورت مداوم ضربه بزند! دانلود، نصب و استفاده از اتو کلیکر هم بسیار ساده است. با این اوصاف، شما این فرصت را دارید که این برنامه را روی گوشی تلفن همراه‌تان نصب کرده و سپس به کمک کلیک‌های بدون مکث آن بر صفحه ربات تلگرامی نات کوین، بی‌نهایت سکه جمع کنید.

لازم به ذکر است که اپلیکیشن موبایلی ربات کلیک نات کوین یا همان اتو کلیکر، برای هر دو نسخه اندروید (Android) و آی‌او‌اس (iOS) ارائه شده است، ولی فقط نسخه اندرویدی آن رایگان است.

چگونه باید ربات نات کوین اتو کلیکر را بخریم؟

اگر از سیستم عامل اندروید استفاده می‌کنید، خیلی راحت می‌توانید از طریق بازار و با کلیک بر روی لینک زیر اقدام به دانلود و نصب ربات نات کوین تلگرام اتو کلیکر کنید:

نصب بات اتوکلیکر نات کوین

البته، برای دانلود و نصب ربات کلیک نات کوین می‌توانید کلمه «Auto Clicker» را در گوگل پلی نیز سرچ کرده و اپلیکیشن مورد نظر را دانلود کنید. در مورد سیستم عامل‌های آی‌او‌اس نیز می‌توانید از لینک مستقیم https://apps.apple.com/ استفاده کنید یا باز هم با تایپ کلمه «Auto Clicker» اپلیکیشن مورد نظر را پیدا کرده و دانلود کنید. با این حال، توجه داشته باشید که نسخه آی‌او‌اس این اپلیکیشن پولی یا به اصطلاح پرمیوم (Premium) است. تنها کاربرانی قادر به استفاده از آن خواهند بود که به کارت‌های پرداخت بین‌المللی دسترسی داشته باشند و در ازای پرداخت 4.99 دلار، آن را برای همیشه خریداری کنند.

با تتر کمر تورم رو بشکن

نحوه نصب و راه‌اندازی ربات اتوکلیکر

پس از دانلود – یا خرید نات کوین – کافی است اپلیکیشن آن را روی گوشی تلفن همراه‌تان نصب کنید. نصب اپلیکیشن روی گوشی تلفن همراه نکته خاصی ندارد و به راحتی انجام می‌شود. با این حال، به ویژه در مورد اندرویدهای جدید ممکن است دسترسی به برنامه با محدودیت مواجه باشد.

آموزش نصب اتوکلیکر نات کوین، مرحله یک

در صورتی که هنگام اجرای برنامه شما نیز با محدودیت «تنظیم محدود شده» رو به رو شدید، از برنامه خارج شوید تا بتوانید دسترسی به آن را از محدودیت خارج کنید.

آموزش نصب اتوکلیکر نات کوین، مرحله دو

برای این منظور، پس از خروج از برنامه، در صفحه اسکرین گوشی، روی آیکون برنامه اتو کلیکر با انگشت نگه دارید تا منوی آن باز شود. سپس از منوی باز شده، گزینه «اطلاعات برنامه» را انتخاب کنید.

آموزش نصب اتوکلیکر نات کوین، مرحله سه

در صفحه‌ای که برایتان باز می‌شود، گزینه اول یا همان استفاده از Auto Clicker را فعال کنید. پیامی برای شما به نمایش در خواهد آمد که کافی است تیک موافقت با آن را فعال کرده و پس از گذشت 10 ثانیه، دکمه تایید آن را فشار دهید. در صورتی که تمایل دارید شورت‌کات برنامه را روی اسکرین گوشی برای همیشه داشته باشید، می‌توانید گزینه پایین یعنی «میان‌بر Auto Clicker» را هم فعال کنید (البته نیازی به این کار نیست)! اکنون برنامه آماده است تا با آن نات کوین‌های نازنین‌تان را استخراج کنید.

چگونه با ربات اتوکلیکر نات کوین استخراج کنیم؟

برای راه‌اندازی و استخراج با استفاده از ربات اتوکلیکر، پس از این‌که طبق مراحل قبلی اتوکلیکر را نصب و فعال کردید، آن را باز کرده و گزینه Enable آن را فشار دهید. یک دایره و یک پنل تنظیمات در سمت چپ گوشی‌تان به نمایش در می‌آید:

چگونه با ربات اتوکلیکر نات کوین استخراج کنیم؟

اکنون کافی است وارد بازی نات کوینتان شوید و سپس دایره اتو کلیکر را روی مرکز سکه نات کوین قرار داده و از پنل سمت چپ، دکمه Play – دکمه آبی رنگ بالا – را فشار دهید. همان‌طور که می‌توان مشاهده کرد، ربات شروع به ضربه زدن به اسکرین می‌کند و نات کوین‌ها را جمع می‌کند.

در صورتی که بخواهید، این قابلیت را هم دارید که از قسمت تنظیمات – دکمه دوم در پنل سمت چپ – سرعت ضربه زدن به صفحه را کاهش یا افزایش دهید. برای این کار کافی است وارد بخش تنظیمات شده و عدد مقابل Microseconds را کم و زیاد کنید.

مشکلات مرتبط با ربات اتوکلیکر

شاید بتوان تنها ایراد یا مشکلی که ربات اتوکلیکر دارد را همان رایگان نبودن این برنامه برای سیستم عامل‌های آی‌او‌اس (iOS) دانست. در مورد اندروید نیز تنها ایراد کار در محدودیت دسترسی برای برخی اندرویدهای جدید بود، که نحوه برطرف کردن این مشکل در متن مقاله توضیح داده شد.

 

بوست‌ها (Boosts) یا بوسترهای نات کوین

بوست‌هایی که می‌توانند مسیر رشد شما را خیلی سریعتر کنند:

 • فول انرژی (Full Energy)

فول انرژی یکی از بوسترهای رایگان نات کوین است که هر روز سه مورد از آن در اختیار شما قرار می‌گیرد. شما می‌توانید با فعال‌ کردن هر بوستر فول انرژی ظرفیت ماین خود را مجدداً کامل کنید.

 • توربو (Turbo)

با فعال کردن توربو، دیگر بوستر نات کوین، ظرفیت ماین شما کم نمی‌شود. به کمک این بوستر به ازای هر کلیک روی آیکون امتیاز بسیار بیشتری دریافت می‌کنید و این در حالی است که بوستر توربو هر روز هم شارژ می‌شود.

 • مولتی تپ (Multi Tap)

مولتی تپ بوستر بعدی است که به شما این امکان را می‌دهد تا ظرفیت نات کوین دریافتی خود با هر کلیک روی آیکون بیشتر کنید.

 • ریشارژینگ اسپید (Recharging Speed)

بوستر ریشارژینگ اسپید، ظرفیت استخراج شما را بیشتر می‌کند و به شما فرصت می‌دهد تا نات کوین‌های بشیتری را ماین کنید.

 • انرژی لیمیت (Energy Limit)

بوستر انرژی لیمیت مجموع ظرفیت استخراج شما را افزایش می‌دهد. به عنوان مثال اگر در حالت عادی 1000 نات کوین ظرفیت داشته باشید، با خرید و استفاده از بوستر انرژی لیمیت ظرفیت استخراج شما چند برابر می‌شود.

 • تپ بات (Tap bot)

تپ بات هم یک بوستر خیلی جذاب است که به شما رباتی می‌دهد که می‌تواند به جای شما این ایردراپ محبوب تلگرامی را استخراج کند! درست مثل این‌که یک کارگر حرفه‌ای ماینر نات کوین استخدام کرده باشید. فقط تنها موردی که در مورد این بوستر وجود دارد این است که برای خیرد آن باید حداقل لیگ سیلور باشید.

لیگ‌های (Leagues) نات کوین

و اما لیگ‌های Notcoin که هر چه سکه های بیشتری کسب کنید، لیگ‌های بالاتری را به دست می‌آورید و لیگ‌های بالاتر هم امکانات بیشتری را در اختیار شما قرار می‌دهند، عبارتند از:

عنوان لیگ حداقل امتیاز لازم
برنز  (Bronze) 0 تا 5000
سیلور  (Silver) 5000 تا 630,000
گلد  (Gold) 630,000 تا 2,000,000
پلاتینیوم  (Platinum) 2,000,000 تا 10,000,000
دایموند  (Diamond) 10,000,000 به بالا!

البته حداقل امتیاز لازم برای لیگ‌ها در دو حالت معمولی و پرمیوم (Premium) با هم متفاوت هستند.

چند فکت جالب در مورد نات کوین

شاید برایتان جالب باشد اگر چند فکت جالب و عجیب در مورد Notcoin بشنوید (در واقع بخوانید!):

 • وایت پیپر (White Paper) نات کوین 9 صفحه است بدون حتی یک کلمه محتوا! 9 برگ سفید و خالی!!
 • پیام اول Notcoin در ربات تلگرامی‌اش این است: «این ربات چیکار می‌کنه؟! احتمالاً هیچ‌کار!!!»
 • پاول دورف (Pavel Durov)، بنیان‌گذار مشهور تلگرام خودش هم از کسانی است که این بازی را در تلگرام دنبال می کند و حتی اسکواد خود را هم دارد!
با تتر کمر تورم رو بشکن

ارتباط نات کوین و تلگرام!

همان‌طور که عنوان شد، پاول دورف (Pavel Durov)، بنیان‌گذار مشهور تلگرام خودش هم از نات کوین بازهای حرفه‌ای است که حتی اسکواد هم دارد! جالب‌تر این‌که بدانید اسکواد دورف پنجمین تیم بزرگی است که تاکنون برای این ایردراپ تشکیل شده است.

در عین حال، برخی وجه اشتراک‌ها هم میان تیم توسعه Notcoin و تیم توسعه پیام‌رسان تلگرام یا شبکه تون کوین وجود دارد. مثلاً همین عناوینی که برای دو شبکه انتخاب شده‌اند: TON در مقابل NOT!

با این حال، اگر چه شواهد زیادی نشان می‌دهند که بین تیم‌های توسعه دهنده این دو ارتباط وجود دارد، هنوز نمی‌توان به قطعیت نظر داد که آیا پروژه محبوب متعلق به تلگرام یا وابسته به آن است یا خیر.

سوالات متداول

 1. قیمت نات کوین چقدر است؟

از آن‌جایی که فعلا Notcoin به صورت کاملاً انحصاری در بستر بازی استخراج می‌شود و قابلیت خرید و فروش در صرافی‌های ارز دیجیتال برای آن هم فراهم نیست، امکان قیمت‌گذاری این ارز دیجیتال هم فعلاً وجود ندارد.

 1. آیا می‌توان نات کوین خریداری کرد؟

خیر… در حال حاضر امکان خرید و فروش این ایردراپ یا شت کوین فراهم نیست. با این حال هر کسی می‌تواند از طریق ربات بازی تلگرامی آن را رایگان دریافت کند.

 1. آیا نات کوین متعلق به تلگرام و معتبر است؟

شواهدی وجود دارند دال بر این‌که تیم توسعه تلگرام با تیم توسعه دهنده نات کوین بی‌ارتباط نیست. با این حال، لزوماً نمی‌توان گفت که این ایردراپ محصول مستقیم تلگرام است یا نه!

منبع: سایت اصلی
اشتراک گذاری

پیام شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 1. سلام من یه چیزو زدم اینو برام زد کسی هست بدونه
  😇 You’ve sent: 3,599,898 Notcoins to Pavel Durov

  1. ما هم زدیم حدود چهارمیلیون ترانسفرشد به حساب جناب پاول معنی اش رو هم نمی دونیم اگه ادمین محترم توضیح بفرمایند ممنون می‌شویم

 2. آیا سکه های نات کوین ارزش متفاوت دارند؟مثلا سکه های کولاکوین بابقیه متفاوت است یاصرفا جهت زیبایی هستن؟

 3. من وارد ربات شدم اما وقتی گزینه. playرو میزنم صفحه نات کوین ک میخاد بارگذاری شه مشکی میشه یکساعت نگه داشتم اما علامت نات کوین هم نیومد میشه راهنماییم کنید چکار کنم؟

  1. باید تلگرامتون رو آپدیت کنید
   من هم این مشکل رو داشتم و بعد از آپدیت تلگرام درست شد

 4. با سلام
  کسی میدونه چجوری میشه یه اسکواد یا گروه استخراج نات کوین تو تلگرام رو ساخت؟

 5. سلام وقتتون بخیر
  من ۲ روز پیش وارد ربات نات کوین تلگرام شدم الان هر چند ساعت یکبار گوشیم زنگ میخوره هر دفعه یه شماره است. خواهش میکنم بهم بگید چیکار کنم دیگه بهم زنگ نزنه؟ شماره تلگراممو هاید کردم و رباته رو حذف کردم و بلاکش کردم ولی بازم زنگ‌ میزنه. لطفا راهنماییم کنید چیکار کنم توی تلگرامم کلی چیز هست نمیخوام دلیت اکانت کنم اگه راهی داره بهم بگید. اگه امکانش هست جوابشو واسه ایمیلمم بفرستید.

  1. سلام دوست عزیز الان ما حدود ۲۰ اکانت داریم اینجور چیزی اتفاق نیفتاده

 6. من دست زدم رو multitupو سکه هام از ۳۰هزار تا یهو شد ۵۰۰۰تا
  چرا اینجوری شد
  میشه راهنمایی کنید

 7. کاش وقتی چیزی می‌نویسید علمشو هم داشته باشید
  یک کلمه شتکوین یاد گرفتید و همینطوری تکرارش میکنید
  محض اطلاعتون جناب نویسنده مثلا دانا :
  ناتکوین متعلق به تیم تلگرام و تون کوین نیست اما بر بستر تلگرام فعالیت کرده که بتونه حمایتشونو بگیره و اگر توجه کنید تمام کلماتش و حتی لوگو برعکس تون‌کوین هست

 8. سلام،چجوری از تپ بات استفاده کنیم؟
  من خریدمش ولی استخراج نمیکنه چکار کنم؟

  1. زمانی که فعال نیستی برات جمع میکنی
   مخزنش فکر کنم تا ۱۲ ساعت پر بشه