قیمت ارزهای دیجیتال

در این صفحه می‌توانید به صورت لحظه‌ای از آخرین قیمت ارز دیجیتال محبوبتان آگاه شوید و با مقایسه قیمت ارزهای دیجیتال مختلف اقدام به خرید و فروش ارز دیجیتال مورد نظر خود نمایید.

قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال

تومانتتر
prices chart

قیمت ارزهای دیجیتال در همتاپی چگونه محاسبه می‌شود؟

از آنجایی که قیمت ارزهای دیجیتال در بازارها بر اساس عرضه و تقاضا تعیین می‌شود، صرافی آنلاین همتاپی نیز از این قاعده مستثنی نیست و قیمت ارزهای دیجیتال در همتاپی بر اساس عرضه و تقاضای آن بازار تعیین می‌شود. در صرافی آنلاین همتاپی قیمت هر ارز دیجیتال به دو صورت تومانی و تتری اعلام می‌شود. قیمت تتری مطابق با قیمت جهانی رمز ارزها و قیمت تومانی از حاصل‌ضرب قیمت تتری هر ارز دیجیتال در قیمت تتر تومانی حاصل می‌شود. همین باعث می‌شود ارزش تومانی و تتری ارزهای دیجیتال در همتاپی همیشه یکسان باشد. لازم به ذکر است، در بازار معاملاتی صرافی ارز دیجیتال همتاپی قیمت هر ارز دیجیتال بر اساس عرضه و تقاضای کاربران همتاپی در آن بازار تعیین می‌شود. شما میتوانید در هر لحظه با مراجعه به جدول فوق از قیمت بیت کوین، قیمت تتر، قیمت اتریوم و سایر آلت کوین‌ها مطلع شوید.

دلایل تغییر قیمت ارزهای دیجیتال چیست؟

بسیاری از افراد که به تازگی وارد بازار رمزارزها شده‌اند به دنبال پاسخ این سوال هستند که چرا و چگونه قیمت هر ارز دیجیتال تغییر می‌کند؟ تعیین قیمت در بازار ارزهای دیجیتال به عوامل متعددی وابسته است. مهم‌ترین عوامل تاثیرگذار بر قیمت ارزهای دیجیتال عبارتند از عرضه و تقاضا، رویکرد قانونگذاران و نگرش عموم افراد، رویکرد دولت‌ها و بانک‌های مرکزی، تغییر در ساختار تیم‌های توسعه دهنده، به‌روزرسانی یا هاردفورک در پروژه‌های مختلف و اخبار غیرمنتظره. هر کدام از این عوامل می‌توانند شدت اثر متفاوتی بر روی بازار ارزهای دیجیتال داشته باشند. علاوه بر موارد فوق که معمولا تاثیر مستقیمی بر قیمت ارزهای دیجیتال دارند، علاوه دیگر بسیاری نیز وجود دارند که بر قیمت بازار ارزهای دیجیتال تاثیرات غیر مستقیم می‌گذارند. به عنوان مثال، کاهش یا افزایش قیمت یک ارز دیجیتال ممکن است تغییر قیمت کوین دیگری را به همراه داشته باشد.

حجم بازار در ارزهای دیجیتال چیست؟

بر اساس یک تعریف کلاسیک، حجم بازار معیاری برای اندازه‌گیری ارزش کل یک بازار است. حجم هر بازاری را معمولاً بر اساس ارز معاملاتی پایه آن بازار اندازه‌گیری می‌کنند. حجم بازار یک دارایی از حاصل ضرب تعداد دارایی معامله شده در قیمت آن حاصل می‌شود. به عنوان مثال، وقتی می‌گوییم حجم بازار بیت کوین در 24 ساعت اخیر 50,004,000 است و قیمت لحظه‌ای آن 18,000 دلار است این بدان معناست که 2,778 بیت کوین در 24 ساعت اخیر معامله شده است.

ارزش بازار ارزهای دیجیتال یا مارکت کپ چیست؟

ارزش بازار (Market cap) در ارزهای دیجیتال از تعداد کوین‌ها یا توکن‌های در گردش ضربدر قیمت آن دارایی حاصل می‌شود. به عنوان مثال، ارزش کل بازار بیت کوین با 19,000,000 بیت کوین استخراج شده و قیمت 20,000 دلار حدودا معادل 380,000,000,000 دلار است. ارزش کل بازار ارزهای دیجیتال یکی از فاکتورهای مهم در پایش و سنجش بازار ارزهای دیجیتال است. توصیه می‌شود زمانی که می‌خواهید بر روی یک دارایی سرمایه‌گذاری کنید به ارزش بازار آن دقت کنید؛ زیرا دارایی‌های با مارکت کپ بالاتر به مراتب قابل اعتمادتر هستند. به عنوان مثال، بیت کوین و اتریوم که نسبت به بقیه ارزهای دیجیتال از ارزش بازار به مراتب بالاتری برخوردار هستند، گزینه‌های مطمئن‌تری برای سرمایه گذاری می‌باشند.