قیمت اتریوم در سرازیری، آیا مقصد بعدی ۱۸۲۰ دلار است؟

تحلیل قیمت اتریوم امروز | همتاپی

قیمت اتریوم در آزمایش محدوده ۲۰۰۰ دلار شکست خورد و کاهش یافت. این ارز دیجیتال در حال تست حمایت ۱۹۳۰ دلاری خود است و ممکن است روند صعودی جدیدی را آغاز کند.

اتریوم در حال حاضر، در حال تصحیح سود خود از منطقه ۱۹۷۵ دلاری است و در بالای محدوده ۱۹۳۰ دلار و میانگین متحرک ساده ۱۰۰ ساعته خود قرار دارد. یک کانال نزولی کوتاه‌مدت در نزدیکی مقاومت ۱۹۵۰ دلار در نمودار ساعتی اتریوم به وجود آمده است. اگر این ارز دیجیتال در کوتاه‌مدت در بالای محدوده ۱۹۳۰ دلار ثابت بماند، این ارز دیجیتال می‌تواند روند صعودی دیگری را آغاز کند.

اتریوم حمایت خود را حفظ می‌کند

اتریوم در تلاش بود تا موقعیت خود را در بالای منطقه ۱۹۷۵ دلار حفظ کند؛ اما شکست خورد. این ارز دیجیتال قصد داشت به سمت محدوده ۲۰۰۰ دلار حرکت کند؛ اما روند صعودی آن مانند بیت کوین ناموفق بود.

همین مسئله هم باعث شد که قیمت اتریوم به زیر محدوده ۱۹۵۰ دلار و سطح ۲۳.۶ درصدی اصلاحی فیبوناچی خود (در روند صعودی رسم‌شده از کف ۱۸۹۰ دلار تا اوج ۱۹۷۵ دلار) برسد. با این حال، خرید اتریوم در نزدیکی محدوده حمایتی ۱۹۳۰ دلاری کار درستی است.

اتریوم سطح ۵۰ درصدی اصلاحی فیبوناچی (در روند صعودی رسم‌شده از کف ۱۸۹۰ دلار تا اوج ۱۹۷۵ دلار) خود را هم آزمایش کرده و همان طور که گفته شد، در بالای محدوده ۱۹۳۰ دلار و میانگین متحرک ساده   ۱۰۰ ساعته‌اش قرار گرفته است.

مقاله پیشنهادی: اتریوم چیست

در هر صورت سطح ۱۹۵۰ دلار، اولین مقاومت اتریوم محسوب می‌شود که با کانال نزولی کوتاه‌مدت مذکور، در یک محدوده قرار دارد. مقاومت بعدی این ارز دیجیتال هم در نزدیکی سطح ۱۹۷۵ دلار است و عبور از آن، می‌تواند اتریوم را به سمت ۲۰۰۰ دلار سوق دهد.

نمودار قیمت اتریوم | همتاپی

نمودار قیمت اتریوم، منبع: تریدینگ ویو

50000 شیبا
جایزه بگیرید!
همین حالا ثبت نام کن

مقاومت بعدی اتریوم هم در نزدیکی سطح ۲۰۵۰ دلار است و عبور از آن می‌تواند این ارز دیجیتال را به سطح ۲۱۲۰ دلار برساند. در صورت تداوم روند صعودی مذکور نیز، اتریوم می‌تواند به سمت مقاومت ۲۲۰۰ دلار حرکت کند.

مطالب مرتبط: تفاوت اتریوم و اتریوم کلاسیک چیست؟

در چه صورتی قیمت اتریوم کاهش می‌یابد؟

اگر اتریوم نتواند از مقاومت ۱۹۵۰ دلاری خود عبور کند، ممکن است به روند نزولی موجود ادامه دهد. در این صورت اولین حمایت این ارز دیجیتال، در نزدیکی سطح ۱۹۳۰ دلار و میانگین متحرک ساده ۱۰۰ ساعته آن قرار دارد.

با این وجود، اولین حمایت اصلی اتریوم سطح ‍۱۹۱۰ دلار است. حمایت بعدی این ارز دیجیتال هم سطح ۱۹۰۰ دلار است و اگر به‌ زیر این محدوده برسد، ممکن است تا حمایت ۱۸۷۰ دلار کاهش یابد. در صورت تداوم روند نزولی مذکور هم قیمت اتریوم ممکن است در کوتاه‌مدت به محدوده ۱۸۲۰ دلار سقوط کند.

شاخص‌های تکنیکال

پیش بینی قیمت اتریوم از نظر مهمترین اندیکاتورهای تکنیکال به شرح زیر است.

شاخص‌ مکدی (macd) در نمودار ساعتی: قدرت خود در ناحیه صعودی را از دست داده است. 

شاخص قدرت نسبی (rsi) در نمودار ساعتی: به زیر سطح ۵۰ رسیده است.

مهم‌ترین حمایت: ۱۹۳۰ دلار

مهم‌ترین مقاومت: ۱۹۷۵ دلار

آیا اتریوم در 1820 دلار متوقف خواهد شد یا قیمت‌های پایین تری را به خود خواهد دید؟ یا این که نظر متفاوتی دارید؟ در بخش کامنت‌ها نظرات خود را بیان کنید.
منبع: newsbtc
اشتراک گذاری

پیام شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *