تحلیل قیمت اتریوم

۲ روز پیش

کاهش قیمت اتریوم تا سطح حمایت کلیدی؛ آیا روند نزولی به پایان رسیده است؟

قیمت اتریوم در حال نوسان در محدوده حمایت کلیدی ۳,۳۵۰دلار است و تلاش می‌کند که روند صعودی خود را از سر بگیرد. با وجود افت اخیر قیمت به زیر ۳,۵۰۰دلار، خریداران توانستند از سطح حمایتی ۳,۳۵۰دلار محافظت کنند. اکنون، اتریوم با مقاومت‌های مهمی در سطوح ۳,۵۰۰ و ۳,۷۰۰دلار مواجه است. شکست این مقاومت‌ها می‌تواند زمینه را برای صعود بیشتر فراهم کند.

خواندن مقاله

در این نوشته قیمت اتریوم را در سه تایم فریم، روزانه، 4 ساعته، و 1 ساعته بررسی می‌کنیم همچنین از سناریو‌های محتمل اتریوم در طول هفته جاری خواهیم گفت؛ پس با ما همراه باشید:

سلب مسئولیت: تمامی تحلیل‌های ارائه شده در این صفحه بر اساس نظر شخصی تحلیلگر بوده است و هیچ کدام به معنای سیگنال معاملاتی نیست، توصیه می‌کنیم به آن‌ها صرفا به عنوان یک برداشت متفاوت از چارت نگاه کنید.
نگذار دارایی هات از دست بره

تحلیل اتریوم، بهمن 1402 – 8 بهمن

اخیراً قیمت اتریوم (eth) افزایش تقاضا را به ویژه در سطح 2200 دلار تجربه کرده است. این تغییر با کندل استیک‌های با سایه بلند مشخصی که در نمودار روزانه آن مشاهده می‌شود برجسته می‌شود، که نشان‌دهنده کاهش حرکت نزولی است. این تغییر همزمان با تثبیت قیمت بیت کوین در بالای 40000 دلار، همراه با افزایش بیشتر در بازارهای آلتکوین انجام می‌شود که جرقه‌ای را برای بهبودی جدید ایجاد کرده است.

طی سه روز گذشته، قیمت اتریوم نزدیک به 4 درصد افزایش داشته است و اکنون در حدود 2280 دلار معامله می‌شود. با توجه به این فشار خرید اتریوم به صورت مجدد، آیا اتریوم می‌تواند از این شتاب استفاده کند تا بار دیگر از آستانه 2500 دلار عبور کند؟

 • شاخص ترس و طمع اتریوم در 48 درصد نشان دهنده احساسات خنثی در میان معامله‌گران است.
 • حمایت 2200 دلاری که توسط چندین سطح تکنیکال پشتیبانی می‌شود، یک منطقه حمایتی را ایجاد می‌کند.
 • حجم معاملات روزانه در اتر 6.3 میلیارد دلار است که نشان دهنده افزایش 10.3 درصدی است.

تحلیل اتریوم در 8 بهمن

براساس تحلیل کوین گپ، طی دو هفته اخیر، قیمت اتریوم با کاهش قابل توجهی روبرو شد و ارزش آن از 2714 دلار به پایین‌ترین سطح یعنی 2168 دلار سقوط کرد و 20 درصد کاهش قابل توجهی را نشان داد. در طی این عقب نشینی، قیمت این کوین به زیر خط روند حمایتی الگوی کانال رسید که زیربنای رشد بهبود سه ماهه بود.

با این حال، زمانی که حرکت نزولی بازار گسترده‌تر شروع به محو شدن کرد، قیمت eth انعطاف‌پذیری را در حدود 2200 دلار نشان داد و با موفقیت خط روند حمایتی که قبلاً شکسته شده بود را پس گرفت. این حرکت معکوس سقوط قبلی را به عنوان “تله خرسی” نشان داد و باعث سفارشات خرید اضافی در بازار شد که لیکویید شدن کوتاه مدت قابل توجهی نشان داد.

اتریوم در حال حاضر با قیمت 2280 دلار معامله می‌شود و اگر بتواند موقعیت خود را بالاتر از این حمایت بازیابی شده حفظ کند، می‌تواند افزایش 6.85 درصدی را با هدف رسیدن به سطح 2430 دلار آغاز کند. این مقاومت با سطح اصلاحی فیبوناچی 50% اصلاح اخیر همسو می‌شود و مانعی اساسی را برجسته می‌کند که فروشندگان احتمالاً به شدت از آن دفاع می‌کنند.

بنابراین، برای اینکه اتر به مسیر صعودی خود ادامه دهد و به طور بالقوه 2700 دلار را دوباره تست کند، شکست بالاتر از این سطح مقاومت بحرانی برای به دست آوردن شتاب بیشتر ضروری است.

آیا قیمت اتریوم وارد روند نزولی شده است؟

با بررسی نمودار تایم فریم روزانه اتریوم، واضح است که اصلاحات یک اتفاق عادی است. در نوامبر 2023 (آبان 1402)،این ارز دیجیتال تحت یک اصلاح 38.2 درصدی قرار گرفت و به دنبال آن یک اصلاح 23.6 درصدی در دسامبر 2023 انجام شد. چنین روندهایی نشان می‌دهد که این اصلاحات، به ویژه در حدود سطح فیبوناچی 38.2 درصد، برای اتر معمول است، که اغلب به عنوان حرکات پیشرو برای افزایش بعدی عمل می‌کند.

 • میانگین متحرک نمایی (ema): در میان رکود اخیر، شیب 100 روزه متحرک 2200 دلاری، پایداری خود را به عنوان حمایت معتبر نشان داد.
 • شاخص قدرت نسبی (rsi): شیب روزانه rsi زیر 45% نشان دهنده احساس نزولی بازار در حال حاضر است.

تحلیل هفتگی دی ماه 1402- 10 دی

تحلیل اتریوم، 10 دی 1402؛ آخرین روز سال 2023 میلادی

اترویم توانست یکبار دیگر به سطح 2400 دلار حمله کرد اما نتوانست خود را بالای آن تثیبت کند.

10 دی 1402

در حال حاضر اتریوم در یک کانال صعودی قرار دارد، کانالی که به تازه‌گی از زدن سقف بالاتر محروم شده است و کندل‌ها نزولی و قرمز رنگ بیشتر در روند صعودی آن به چشم می‌خورد.

اتریوم در جای فعلی و در زیر سقف دوقولوی اصلا برای خرید جذاب نیست و باید منتظر تعین تکلیف آن با مقاومت 2400 دلار بمانیم.

تحلیل هفتگی دی ماه 1402- 2 دی

اتریوم توانسته است از شر کهنه الگوی خود در تایم فریم روزانه خلاص شود.
در تایم فریم 4 ساعته، به وضوح می‌توانید روند صعودی اتریوم را مشاهده کنید.
اتریوم در تایم فریم روزانه توانسته است فلگ نزولی خود در روند صعودی را بریک کند و بر روی آن پولبک بزند.
اگر اتریوم بتواند روز شنبه را بالا سطح 2300 دلار تثبیت کند، باید امیدوار به رشد اتریوم تا سطح 2600 دلار نیز باشیم.
اما در صورتی که اتریوم در زیر کف قبلی خود یعنی 2100 دلار  دو روز ابتدای هفته را به پایان ببرد، باید منتظر ریزش سنگین آن به سطح 1930 دلار باشیم.

تحلیل اتریوم – 27 آذر 1402

تحلیل اتریوم، 27 آذر 1402
اتریوم در حال حاضر بر روی مقاومت مهمی قرار گرفته است، اما چرا؟ به سه دلیل زیر:
 1. اتریوم در حال ساخت یک فلگ نزولی در روند صعودی است و واکنشش به قیمت 2100 دلار می‌تواند بسیار مهم باشد
 2. اتریوم بر روی مقاومت تاریخی خود یعنی 2170 دلار
 3. اتریوم بر روی کانال صعودی بلند مدت خود نیز قرار دارد

در صورتی که اتریوم بتواند کندل 27 آذر را مثبت ثبت کند باید امید به بریک الگوی نزولی و رسیدن به قیمت 2800 دلار هم داشته باشیم.

اما اگر این اتفاق برای او نیفتد، باید منتظر ریزش اتریوم بر روی مقاومت 2000 دلار باشیم.

تحلیل اتریوم- شنبه 18 آذر

اتریوم در حال اجرای همان سناریویی است که در روز 7 آذر و  در ویدئوی قبلی از آن سخن گفتیم. یعنی تکرار لگ نارنجی رنگ.

تحلیل اتریوم 18 آذر

اگر اتریوم بتواند روز 9 دسامبر را بالا گپ قرمز رنگ و بدون بستن خود در زیر آن به پایان برساند. باید منتظر اتریوم 2600 دلاری باشیم.

اما در حال حاضر با توجه به پولبک‌های اتریوم در تایم فریم 4 ساعته، بعید به نظر می‌رسد اتریوم این مسیر را یک ضرب طی کند.

در تایم فریم 4 ساعته باید منتظر اصلاح اتریوم تا 2200 دلار و سپس فاز صعودی بعدی آن تا سطح 2500دلار باشیم.

تحلیل اتریوم – دوشنبه 13 آذر 1402

همانطور که در تحلیل‌های قبل و در روز 5 آذر اشاره کردیم، اتریوم یک صعود بزرگ را رقم زد. همانطور که قبل اشاره کردیم اتریوم توانست تا سطح قیمتی فعلی یعنی 2250 دلار خود را بالا بکشد و در حال حاضر زیر سقف قیمتی خود در نوسان است.
هرچند که هنوز اتریوم نتوانسته الگوی روازنه خود به سمت بالا را بشکند، اما شواهد موجود در بازار نشان از آغاز صعود بزرگ اتریوم دارند. اگر به نظر می‌رسد در روزهای آتی باید منتظر اتریوم 2,600 دلاری نیز باشیم!

اگر بخواهیم به اتریوم در تایم فریم 4 ساعته نیز نگاهی بی‌اندازیم، اولین هدف صعودی آن 2370دلار و دومین هدف آن 2500 دلار خواهد بود.

تحلیل اتریوم در تایم فریم 4 ساعته (7آذر 1402)

همانجور که در تحلیل روز 5 آذر گفته بودیم، احتمال ریزش و اصلاح قیمت اتریوم وجود داشت و این اتفاق افتاد. تصویر زیر چارت اتریوم در تایم فریم 4 ساعته را نشان می‌دهد، خوب به آن دقت کنید:
تحلیل اتریوم، 7 آذر - 28 نوامبر 2023
اتریوم در تایم فریم 4 ساعته در حال ساخت یک الگوی گوه است، قیمت اتریوم در حال حاضر در حال ریزش به کف 1970 دلار است تا بتواند سومین برخورد از کف را برای تشکیل این الگو کامل کند.
وضعیت کنونی اتریوم اصلا برای خرید مناسب نیست، تعداد کندل‌های نزولی در چارت زیاد شده و این خبر از قدرت فروشندگان چارت می‌دهد؛ همچنین اتریوم سطح مقاومت مهم 2170 دلاری را که در تحلیل ویدئوی به آن اشاره‌ای داشته‌ایم امتحان کرده و نتوانسته خود را بالای آن تثبیت کند.
در حال حاضر پیشنهاد ما به معامله‌گران این است که منتظر بمانند تکلیف اتریوم با خط روندی که در زیر الگو ایجاد  کرده است روشن شود و بعد برای گرفتن یک سویینگ از 1970 دلار تا 2100دلار وارد شوند.

تحلیل اتریوم در تایم فریم روزانه (5آذر 1402)

در این نوشته قصد داریم نگاهی به چارت قیمتی اتریوم و اتفاقاتی که برای آن رخ داده است بیاندازیم. اتریوم بعد از ریزش سهمگین‌اش در ماه مه 2022 اولین پول بک خود را به قیمت 2170 دلار داد، سپس لگ دوم نزولی خود را در قیمت 891 دلار و تاریخ 17 ژوئن ثبت کرد و شروع به پولبک به سمت 2000 دلار کرد.

5 آذر، تایم فریم روزانه اتریوم

این پولبک منجر به ریزش مجدد قیمت به زیر 1000 دلار نشد و نشان دهنده ثبات قیمتی برای اتریوم بود. اتریوم در طول سال گذشته در حال مچاله کردن قیمت خود در یک گوه است که سقف آن 2170 دلار و کف آن به ترتیب 890 دلار، 1077 دلار و 1500 دلار است.

همچنین در چارت روزانه اتریوم ما شاهد دو نواخت لگ متفاوت هستیم که دو سناریو صعودی متفاوت را رقم خواهند زد:

صعود بزرگ اتریوم

اگر اتریوم بخواهد لگ نارنجی رنگ را دوباره احیا کند و به اندازه آن بالا بکشد، باید منتظر اتریوم 2500 دلاری باشیم، خوب است در اینجا تاکید کنم که این سناریو کاملا محتمل است!

اگر به چارت دقمت کنید، قبل از ریزش بزرگ اتریوم در ماه مه 2022، اتریوم در یک ناحیه فشرده یک الگو را ایجاد کرده بود (24 ژوئن الی 13 مارچ 2022) این ناحیه فشرده پر قدرت توسط خرس‌ها شکسته شد و اتریوم به سطوح پایین‌تر ریزش کرد. نکته مهم این است که در متد پرایس اکشن، اتریوم باید یک بازگشت دیگر به سطح مقطع آن نحایه یعنی 2500 تا 2800 دلار داشته باشد. این ناحیه دقیقا با لگ صعودی نارنجی رنگ هم پوشانی دارد.

صعود اتریوم

چنانچه اتریوم بخواهد لگ زرد رنگ را باز آفرینی کند و از سمتی هم به سومین پوش در سقف قیمتی بخواهد احترام بگذارد، باید منتظر رسیدن قیمت اتریوم به 2250 باشیم.

ریزش اتریوم

اما چنانچه اتریوم نتواند خود را بالای سطح 2170 دلار تثبیت کند، باید منتظر ریزش اتریوم تا سطو 2000 و سپس 1920 دلار باشیم.

تحلیل اتریوم در تایم فریم روزانه (4آذر 1402)

تحلیل اتریوم، 5 آذر، تایم فریم 4 ساعته

در تایم فریم 4 ساعته اتریوم در 17 نوامبر به 1905دلار پولبک کرده است و سپس در 1925 دلار یک کف تشکیل می‌دهد. در سقف تریدینگ رنجی که ایجاد کرده است تانون یکبار فقط به محدوده 2170 دلار حمله کرده است. اما از سمتی دیگر توانسته فلگی را که در این تایم فریم ساخته بوده را بشکند و به آن پولبک کند.

اتریوم بعد از حمله دوم به سقف قبلی خود با یک اینگفلینگ بار به زیر مقاومت بازگشته است.

اگر تمایل به خرید اتریوم دارید، در حال حاضر توصیه ما به شما انتظار برای تثبیت قیمت بالا 2170 دلار و یا خرید در قیمت 2000 و یا 1995 دلار است.

مقاله پیشنهادی: اتریوم چیست

چنانچه علاقه‌مند به اخبار و آینده اتریوم هستید از صفحه آینده اتریوم دیدن فرمایید.

آخرین تحلیل‌ها

۱ هفته پیش

تحلیل قیمت اتریوم؛ آیا روند نزولی ادامه دارد؟

داده‌های اخیر کریپتوکوانت (CryptoQuant) نشان می‌دهد که قیمت اتریوم وارد یک دوره نزولی شده است و معامله‌گران در بازار آتی، فروش سنگینی انجام داده‌اند. جامعه رمزارزها این موضوع را زیر نظر دارد، به ویژه حالا که اتریوم برای حفظ قیمت بالای ۳,۵۰۰دلار تلاش می‌کند. احساسات بازار و شاخص‌های فنی اتریوم داده‌های کریپتوکوانت، وضعیت فعلی بازار ...

نسبت خرید خریدار اتریوم (ETH) | منبع: CryptoQuant
۱ هفته پیش

قیمت اتریوم در تلاش برای عبور از یک مقاومت کلیدی

قیمت اتریوم پس از افت سنگین اخیر، اکنون درتلاش برای بازیابی است اما با چندین مانع مهم در محدوده ۳,۷۴۰دلار روبرو خواهد شد. ازجمله این موانع، خط روند نزولی شکل‌گرفته در نمودار ساعتی و سطح فیبوناچی ۶۱.۸درصد است. گذر از این مقاومت‌ها می‌تواند زمینه را برای افزایش بیشتر قیمت تا سطوح ۳,۸۰۰، ۳,۸۴۰، ۴,۰۰۰ و ۴,۰۸۰ دلار فراهم کند.

قیمت اتریوم در تلاش برای گذر از یک مقاومت کلیدی
  اشتراک گذاری

  پیام شما

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  1. این تحلیل های روزانه و هفتگی خیلی می‌تونه کمک کننده باشه . خیلی از ارزهای دیجیتال پر سود برای سرمایه گذاری رو از طریق سایت شما مطلع شدم