آیا روند صعودی اتریوم کوتاه‌مدت و زودگذر است یا همچنان ادامه می‌یابد؟

تحلیل آینده اتریوم | همتاپی

قیمت اتریوم به دلار در ۲۴ ساعت گذشته تلاش کرده است به کمک ناحیه ۱۸۳۰ دلار رشد کند. به‌طور کلی می‌توان گفت که اگر این ارز دیجیتال از مقاومت ۱۸۸۰ دلار عبور نکند، ممکن است به روند نزولی خود ادامه دهد.

اتریوم به آرامی روند صعودی خود را با استفاده از ناحیه ۱۸۳۰ دلار آغاز کرده است. این ارز دیجیتال هم‌اکنون در زیر محدوده ۱۸۷۰ دلار و میانگین متحرک ساده ۱۰۰ ساعته خود قرار دارد

یک کانال صعودی کوتاه‌مدت هم در نزدیکی حمایت ۱۸۵۰ دلار در نمودار ساعتی ایجاد شده است. احتمال این وجود دارد که اتریوم برای صعود به بالای مقاومت‌های ۱۸۷۰ و ۱۸۸۰ دلار تلاش کند.

مقاله پیشنهادی: اتریوم چیست

قیمت اتریوم با مقاومت روبه‌رو می‌شود 

قیمت اتریوم در هفته گذشته وارد یک روند نزولی شد و به زیر سطح ۱۹۰۰ دلار رسید. این ارز دیجیتال مانند بیت کوین در روزهای اخیر هم به روند نزولی خود ادامه داده و حتی به زیر سطح ۱۸۵۰ دلار رسیده است.

کف هفتگی اتریوم در نزدیکی محدوده ۱۸۳۲ دلار تشکیل شده و این ارز دیجیتال، هم‌اکنون در حال تلاش است تا وارد روند صعودی جدیدی شود. ETH در حال حاضر تا حدودی به بالای مقاومت ۱۸۵۰ دلار و سطح ۲۳.۶ درصدی اصلاحی فیبوناچی (در روند نزولی رشم‌شده از اوج ۱۹۰۳ دلار به کف ۱۸۳۲ دلار) رسیده است.

همان طور که گفته شد، هم‌اکنون قیمت اتریوم در زیر محدوده ۱۸۷۰ دلار و میانگین متحرک ساده ۱۰۰ ساعته آن قرار دارد. یک کانال صعودی کوتاه‌مدت هم در نزدیکی حمایت ۱۸۵۰ دلار در نمودار ساعتی ETH ایجاد شده است.

اگر اتریوم رشد کند اولین مقاومت این ارز دیجیتال در نزدیکی سطح ۱۸۷۰ دلار و میانگین متحرک ساده ۱۰۰ ساعته مذکور قرار دارد که در نزدیکی سطح ۵۰ درصدی اصلاحی فیبوناچی (در روند نزولی رشم‌شده از اوج ۱۹۰۳ دلار به کف ۱۸۳۲ دلار) جای گرفته است. با این وجود اولین مقاومت مهم اتریوم سطح ۱۸۷۵ دلار است.

نمودار روزانه قیمت اتریوم به دلار | همتاپی

نمودار روزانه قیمت اتریوم به دلار، منبع: تریدینگ ویو

مقاومت بعدی ETH هم ناحیه ۱۹۰۰ دلار است که اگر این ارز دیجیتال بتواند به بالای آن برسد، ممکن است به سمت محدوده ۱۹۲۰ دلار حرکت کند. در صورت تداوم این روند صعودی، اتریوم ممکن است در کوتاه‌مدت به سمت مقاومت ۲۰۰۰ دلار و یا حتی ۲۰۵۰ دلار سوق داده شود.

در چه صورتی قیمت اتریوم کاهش می‌یابد؟

اگر اتریوم نتواند از مقاومت ۱۸۷۵ دلار عبور کند، ممکن است به روند نزولی خود ادامه دهد. در این صورت، اولین حمایت این ارز دیجیتال در نزدیکی سطح ۱۸۵۰ دلار و خط روند پایینی کانال مذکور قرار دارد.

اولین حمایت مهم ETH هم ناحیه ۱۸۳۰ دلار است که سقوط به زیر آن، می‌تواند به تداوم روند نزولی این ارز دیجیتال کمک کند. حمایت بعدی اتریوم هم در نزدیکی سطح ۱۷۹۰ دلار قرار دارد. در صورت تداوم روند نزولی مذکور، این ارز دیجیتال ممکن است به سمت ناحیه ۱۷۲۰ دلار حرکت کند.

شاخص‌های تکنیکال

شاخص مکدی (MACD) در نمودار ساعتی اتریوم: قدرت آن در ناحیه نزولی از دست رفته است.

شاخص قدرت نسبی (RSI) در نمودار ساعتی اتریوم: به زیر سطح ۵۰ رسیده است.

مهم‌ترین حمایت: ۱۸۳۰ دلار

مهم‌ترین مقاومت: ۱۸۷۵ دلار

تصور کنید آینده اتریوم در دستان شماست. چه تصمیمی برای آن می‌گیرید؟ آیا اتریوم را بالاتر از بیت کوین قرار خواهید داد؟
منبع: newsbtc
اشتراک گذاری

پیام شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *