روند نزولی اتریوم تا کجا ادامه دارد؟ پیش‌بینی قیمت اتریوم

تحلیل قیمت اتریوم‌ | همتاپی

قیمت اتریوم در تلاش است تا خود را به بالای سطح ۱۶۲۰ دلار برساند. با این وجود، اگر قیمت eth در پایین میانگین متحرک ۱۰۰ ساعته باقی بماند؛ ممکن است وارد روند نزولی جدیدی شود.

به نظر می‌رسد که اتریوم قصد دارد خود را به بالای سطح ۱۶۹۰ و ۱۷۰۰ دلار برساند. قیمت این ارز دیجیتال در حال حاضر در پایین محدوده ۱۷۰۰ دلار و میانگین متحرک ساده ۱۰۰ ساعته آن قرار دارد. در نمودار ساعتی هم یک خط روند نزولی به وجود آمده که مقاومت مهمی را در نزدیکی سطح ۱۶۷۰ دلار ایجاد کرده است. اگر قیمت eth در کوتاه‌مدت در پایین سطح ۱۷۰۰ دلار باقی بماند، ممکن است وارد روند نزولی جدیدی شود.

موانع پیش روی اتریوم

قیمت اتریوم در آخر هفته گذشته وارد یک روند نزولی جدید شد و به زیر سطح ۱۷۰۰ دلار سقوط کرد. این ارز دیجیتال سطح ۱۵۲۰ دلار را هم آزمایش کرد و سپس مانند بیت کوین وارد یک موج بازیابی جدید شد.

مقاله پیشنهادی: اتریوم چیست

این روند بازیابی اتریوم را از سطوح ۱۵۵۰ و ۱۶۰۰ دلار عبور دارد و این ارز دیجیتال را به بالای سطح ۵۰٪ اصلاحی فیبوناچی (در روند نزولی رسم‌شده از اوج ۱۸۲۵ دلار تا کف ۱۵۱۸ دلار) رساند.

همان طور که گفته شد، در نمودار ساعتی اتریوم یک خط روند نزولی هم به وجود آمده که مقاومت مهمی را در نزدیکی سطح ۱۶۷۰ دلار ایجاد کرده است. 

با این حال، فروشندگان eth همچنان در زیر سطح ۱۶۸۰ دلار فعال هستند. این ارز دیجیتال در حال حاضر در پایین محدوده ۱۷۰۰ دلار و میانگین متحرک ساده ۱۰۰ ساعته خود قرار دارد. اگر قیمت اتریوم رشد کند، سرمایه‌گذاران در ابتدا باید با مقاومت ۱۶۹۰ دلار دست‌وپنجه نرم کنند و سپس هم باید این ارز دیجیتال را از مقاومت ۱۷۰۰ دلار یا میانگین متحرک مذکور عبور دهند.

نمودار ساعتی اتریوم | همتاپی

نمودار ساعتی اتریوم – منبع: tradingview.com

سطح ۶۱.۸٪ اصلاحی فیبوناچی (در روند نزولی رسم‌شده از اوج ۱۸۲۵ دلار تا کف ۱۵۱۸ دلار)  هم در ناحیه ۱۷۰۰ دلار قرار دارد. در نتیجه اگر کندل اتریوم در بالای سطح ۱۷۰۰ دلار بسته شود، احتمالا رشد قیمت این ارز دیجیتال در کوتاه‌مدت افزایش می‌یابد.

مقاومت مهم بعدی eth در نزدیکی سطح ۱۷۵۰ دلار قرار دارد. اگر اتریوم از این مقاومت عبور کند، در ادامه باید به سمت مقاومت ۱۸۲۰ دلار حرکت نماید. عبور از این مقاومت هم می‌تواند eth را به سطح ۱۸۸۰ دلار برساند.

در چه صورتی قیمت اتریوم کاهش می‌یابد؟

همان طور که گفته شد، اگر اتریوم نتواند از مقاومت ۱۷۰۰ دلار عبور کند؛ ممکن است به روند نزولی خود ادامه دهد. در این صورت با اولین حمایت خود در سطح ۱۶۴۰ دلار مواجه می‌شود.

با این وجود، اولین حمایت مهم در سطح ۱۶۰۰ دلار قرار دارد. اگر خریداران این ارز دیجیتال نتوانند از حمایت ۱۶۰۰ دلار محافظت کنند و خرید اتریوم را به صرفه ندانند، ممکن است با بیشتر ضرر بیشتری مواجه شوند. حمایت بعدی هم در محدوده ۱۵۵۰ دلار قرار دارد و در صورت تداوم روند نزولی مذکور، این ارز دیجیتال در کوتاه‌مدت ممکن است به سطح ۱۵۲۰ دلار برسد.

شاخص‌های تکنیکال

تحلیل اتریوم از نگاه شاخص‌های تکنیکال به شرح زیر است.

شاخص مکدی (macd) در نمودار ساعتی: قدرت آن در ناحیه نزولی کاهش یافته است.

شاخص قدرت نسبی (rsi) در نمودار ساعتی: به سطح ۵۰ نزدیک رسیده است.

مهم‌ترین حمایت: ۱۶۰۰ دلار

مهم‌ترین مقاومت: ۱۷۰۰ دلار

به نظر شما این روند نزولی اتریوم تا کجا ادامه دارد؟ نظر خود را در بخش کامنت‌ها به اشتراک بگذارید.

 

منبع: newsbtc
اشتراک گذاری

پیام شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *