قیمت اتریوم و امکان سقوط تا محدوده ۱۷۷۰ دلار؟

تحلیل قیمت اتریوم | همتاپی

قیمت اتریوم به دلار باز هم نتوانست از مقاومت ۱۹۰۰ دلاری خود عبور کند. این ارز دیجیتال هم‌اکنون وارد یک روند نزولی شده است و ممکن است دوباره ناحیه حمایتی ۱۸۲۵ دلار را آزمایش کند.

خرید و فروش اتریوم روز گذشته بالای مقاومت ۱۹۰۰ دلار انجام شد؛ ولی پس از مدتی کاهش یافت. قیمت این ارز دیجیتال در حال حاضر زیر محدوده ۱۸۸۰ دلار میانگین متحرک ساده ۱۰۰ ساعته خود قرار دارد.

اتریوم در نمودار ساعتی نیز به زیر خط روند صعودی مهم خود در نزدیکی حمایت ۱۸۷۵ دلار رسیده است. روند نزولی اتریوم به‌طور کلی می‌تواند تا محدوده ۱۸۴۵ یا ۱۸۲۵ دلار ادامه داشته باشد.

آیا روند نزولی اتریوم دوباره آغاز می‌شود؟

قیمت اتریوم دوباره تلاش کرده است از مقاومت مهم ۱۹۰۰ دلار عبور کند، اما در انجام این کار موفق نشده و مانند بیت کوین، طی ۲۴ ساعت گذشته کاهش یافته است.

اوج اتریوم در نزدیکی محدوده ۱۹۰۱ دلار تشکیل شده و قیمت این ارز دیجیتال به زیر ناحیه ۱۸۸۰ دلار رسیده است. علاوه بر این، قیمت اتریوم به زیر خط روند صعودی مهم موجود در نمودار ساعتی در نزدیکی محدوده حمایتی ۱۸۷۵ دلار سقوط کرده است و هم‌اکنون در پایین ناحیه ۷۶.۴ درصدی اصلاحی فیبوناچی (در روند صعودی رسم‌شده از کف ۱۸۶۲ دلار تا اوج ۱۹۰۱ دلار) قرار دارد. 

همان طور که گفته شد، اتریوم در حال حاضر در پایین محدوده ۱۸۷۰ دلار و میانگین متحرک ۱۰۰ ساعته خود قرار دارد. به نظر می‌رسد که فروشندگان کنترل این ارز دیجیتال را در دست گرفته‌اند و ممکن است قیمت را به زیر محدوده ۱۸۶۲ دلار برسانند.

نمودار قیمت اتریوم | همتاپی

نمودار ساعتی اتریوم، منبع: تریدینگ ویو

50000 شیبا
جایزه بگیرید!
همین حالا ثبت نام کن

در حالت صعودی نزدیک‌ترین مقاومت اتریوم محدوده ۱۸۸۰ دلار و میانگین متحرک ساده ۱۰۰ ساعته است. اولین مقاومت مهم این ارز دیجیتال نیز در نزدیکی محدوده ۱۸۹۰ دلار قرار دارد.

با این وجود، محدوده ۱۹۰۰ دلار همچنان مهم‌ترین مقاومت اتریوم محسوب می‌شود. اگر کندل اتریوم در بالای مقاومت ۱۹۰۰ دلار بسته شود، این ارز دیجیتال می‌تواند روند صعودی جدیدی را آغاز کند. در این صورت، مقاومت بعدی محدوده ۱۹۵۵ دلار خواهد بود و عبور از آن، می‌تواند این ارز دیجیتال را به محدوده ۲۰۰۰ دلار برساند.

مطالب مرتبط: آیا قیمت اتریوم قدرت لازم برای عبور از ۱۹۰۰ دلار را دارد؟

در چه صورتی قیمت اتریوم کاهش می‌یابد؟

اگر اتریوم نتواند از مقاومت ۱۸۸۰ دلاری عبور کند، به روند نزولی خود ادامه خواهد داد. در این صورت اولین حمایت این ارز دیجیتال در نزدیکی سطح ۱۸۶۰ دلار یا کف روند اخیر آن در محدوده ۱۸۶۲ دلار است.

اولین حمایت مهم اتریوم در نزدیکی سطح ۱۸۴۵ دلار است و سقوط به زیر آن، باعث می‌شود که این ارز دیجیتال تا سطح ۱.۶۱۸ اصلاحی فیبوناچی (در روند صعودی رسم‌شده از کف ۱۸۶۲ دلار تا اوج ۱۹۰۱ دلار) در محدوده ۱۸۳۸ دلار کاهش یابد. حمایت بعدی اتریوم هم در نزدیکی سطح ۱۸۲۵ دلار قرار دارد و سقوط به زیر آن می‌تواند قیمت این ارز دیجیتال را در کوتاه‌مدت به محدوده حمایتی ۱۷۷۰ دلار برساند.

شاخص‌های تکنیکال

پیش بینی قیمت اتریوم از نگاه شاخص های مهم تکنیکال به شرح زیر است.

شاخص مکدی (MACD) در نمودار ساعتی اتریوم: قدرت آن در ناحیه نزولی افزایش یافته است.

شاخص قدرت نسبی (RSI) در نمودار ساعتی اتریوم: به زیر محدوده ۵۰ رسیده است.

مهم‌ترین حمایت: ۱۸۲۵ دلار

مهم‌ترین مقاومت: ۱۹۰۰ دلار

فارغ از هر نوع پیش‌بینی و تحلیل اتریوم، نظر شما درباره آینده و جایگاه این ارز دیجیتال بر روی چه مداری می‌چرخد؟
منبع: newsbtc
اشتراک گذاری

پیام شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *