احتمال سقوط اتریوم به محدوده ۱۷۹۰ دلار؛ تحلیل تکنیکال ۷ تیر

تحلیل تکنیکال اتریوم | همتاپی

قیمت اتریوم به آرامی در حال دور شدن از مقاومت ۱۹۲۰ دلاری خود است و ممکن است تا محدود ۱۷۹۰ دلار سقوط کند.

اتریوم در تلاش است تا از مقاومت ۱۹۲۰ دلار عبور کند و همچنان در پایین محدوده ۱۹۰۰ دلار و میانگین متحرک ساده ۱۰۰ ساعته دلاری خود قرار دارد. در نمودار ساعتی اتریوم به دلار ، قیمت به زیر خط روند صعودی مهم در نزدیکی حمایت ۱۸۸۵ دلار رسیده است و احتمال اینکه تا حمایت ۱۷۹۰ دلاری کاهش یابد، وجود دارد.

مقاله پیشنهادی: اتریوم چیست

قیمت اتریوم در یک محدوده گیر کرده است

قیمت اتریوم در روز گذشته سعی کرد دوباره به بالای منطقه مقاومت مهم ۱۹۲۰ دلار برسد؛ اما نتوانست مانند بیت کوین به روند صعودی خود ادامه دهد و کندل خود را در بالای سطح مذکور ببندد.

اوج اتریوم در نزدیکی محدوده ۱۹۱۲ دلار تشکیل شده و قیمت این ارز دیجیتال در حال حاضر به زیر محدوده ۱۹۰۰ دلار رسیده است. اتریوم در حال حاضر در محدوده ۱۸۶۰ دلار قرار دارد و به زیر سطح ۵۰ درصدی فیبوناچی اصلاحی (در روند صعودی رسم‌ شده از کف ۱۸۳۸ دلار تا اوج ۱۹۱۲ دلار) رسیده است.

همان طور که گفته شد، قیمت اتریوم به زیر خط روند صعودی مهم خود در نزدیکی حمایت ۱۸۸۵ دلار (در نمودار ساعتی) رسیده است و در زیر محدوده ۱۹۰۰ دلار و میانگین متحرک ساده ۱۰۰ ساعته خود معامله می‌شود. هم‌اکنون اتریوم در حال آزمایش ناحیه ۷۶.۵ درصدی اصلاحی فیبوناچی (در روند صعودی رسم‌شده از کف ۱۸۳۸ دلار تا اوج ۱۹۱۲ دلار) خود است.

اگر اتریوم در بالای محدوده ۱۸۵۰ دلار بماند، می‌تواند به رشد خود امیدوار باشد. در این صورت، اولین مقاومت این ارز دیجیتال در محدوده ۱۸۸۰ دلار یا میانگین متحرک ساده ۱۰۰ ساعته قرار دارد. مقاومت بعدی هم سطح ۱۹۰۰ دلار محسوب می‌شود.

چارت تکنیکال اتریوم | همتاپی

نمودار قیمت اتریوم، منبع: تریدینگ ویو

50000 شیبا
جایزه بگیرید!
همین حالا ثبت نام کن

سطوح ۱۹۲۰ و ۱۹۳۰ دلار همچنان مانع اصلی اتریوم هستند. بسته شدن کندل این ارز دیجیتال در بالای منطقه ۱۹۳۰ دلار می‌تواند روند صعودی جدیدی را آغاز کند. در این صورت، مقاومت بعدی در نزدیکی محدوده ۲۰۰۰ دلار قرار دارد و عبور از آن می‌تواند قیمت این ارز دیجیتال را تا سطح ۲۰۵۰ دلار برساند. در صورت تداوم روند صعودی مذکور، اتریوم ممکن است به سمت مقاومت ۲۱۲۰ دلار حرکت کند.

در چه صورتی اتریوم کاهش می‌یابد؟

اگر اتریوم نتواند از مقاومت ۱۹۰۰ دلاری عبور کند، ممکن است به روند صعودی خود ادامه دهد. در این صورت، حمایت اولیه این ارز دیجیتال در نزدیکی سطح ۱۸۵۰ دلار قرار دارد.

حمایت بعدی هم در نزدیکی سطح ۱۸۴۰ دلار قرار دارد. اگر این ارز دیجیتال به زیر محدوده ۱۸۴۰ دلار سقوط کند، قیمت آن ممکن است تا محدوده ۱۷۹۰ دلار کاهش یابد. در صورت تداوم روند نزولی مذکور، ممکن است به سمت حمایت ۱۷۵۰ دلار نیز حرکت کند.

شاخص‌های تکنیکال

پیش بینی اتریوم امروز از نگاه تکنیکال به شرح زیر است:

شاخص مکدی (macd) در نمودار ساعتی: به رشد خود در محدوده نزولی ادامه می‌دهد. 

شاخص قدرت نسبی (rsi) در نمودار ساعتی: در زیر محدوده ۵۰ قرار دارد.

مهم‌ترین حمایت: ۱۸۴۰ دلار

مهم‌ترین مقاومت ۱۹۰۰ دلار

به نظر شما در چه صورتی قیمت اتریوم کاهش می‌یابد؟ اصولا نظر شما نسبت به آینده اتریوم چگونه است؟ در بخش کامنت‌ها نظرات خود را ثبت کنید.
منبع: newsbtc
اشتراک گذاری

پیام شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *