گیر کردن اتریوم زیر محدوده ۱۹۰۰ دلار؛ آیا خریداران می‌توانند اتریوم را نجات دهند؟

تحلیل قیمت اتریوم |‌ همتاپی

قیمت اتریوم زیر محدوده ۱۹۰۰ دلار سیگنال‌های نزولی مهمی صادر کرده است و می‌تواند روند نزولی خود را تا حمایت ۱۷۸۰ دلار ادامه دهد. در ادامه این سیگنال‌ها را بررسی می‌کنیم.

اتریوم نزدیک سطح ۱۹۰۰ دلار سیگنال‌های نزولی مهمی را صادر کرده است و هم‌اکنون در زیر محدوده ۱۸۸۰ دلار و میانگین متحرک ساده ۱۰۰ ساعته خود قرار دارد. با این وجود یک روند صعودی کوتاه‌مدت در نزدیکی محدوده حمایتی ۱۸۴۵ دلار در نمودار ساعتی این ارز دیجیتال ایجاد شده است.

به‌طور کلی، احتمال این وجود دارد که اتریوم به سمت سطوح ۱۸۲۵ و ۱۷۸۰ دلار حرکت کند.

قیمت اتریوم همچنان کاهش می‌یابد

همان طور که گفته شد، قیمت اتریوم در ناحیه نزولی زیر سطح ۱۹۰۰ دلار باقی مانده است. این ارز دیجیتال بارها برای بازیابی قیمت خود تلاش کرده؛ اما مانند بیت کوین بیشتر کاهش یافته و به زیر سطح ۱۸۸۰ دلار رسیده است.

eth به زیر محدوده حمایتی مهم ۱۸۵۰ دلار کاهش یافته و بعد از ایجاد کف هفتگی جدید خود در نزدیکی محدوده ۱۸۳۲ دلار در حال تثبیت ضرر است. البته این ارز دیجیتال در حال حاضر در بالای سطح ۱۸۵۰ دلار قرار دارد.

به خاطر همین روند صعودی، قیمت اتریوم به بالای سطح ۲۳.۶ درصدی اصلاحی فیبوناچی (در روند نزولی رسم‌شده از اوج ۱۹۰۴ دلار تا کف ۱۸۳۲ دلار) رسیده است.

مقاله پیشنهادی: اتریوم چیست

هم‌اکنون قیمت اتریوم در زیر محدوده ۱۸۸۰ دلار و میانگین متحرک ساده ۱۰۰ ساعته خود معامله می‌شود. یک روند صعودی کوتاه‌مدت هم در نزدیکی حمایت ۱۸۴۵ دلار در نمودار ساعتی ایجاد شده است.

اگر اتریوم رشد کند، در سطح ۱۸۷۰ دلار با اولین مقاومت خود مواجه می‌شود. این محدوده در نزدیکی سطح ۵۰ درصدی اصلاحی فیبوناچی (در روند نزولی رسم‌شده از اوج ۱۹۰۴ دلار تا کف ۱۸۳۲ دلار) قرار دارد.

اولین مقاومت مهم اتریوم سطح ۱۸۸۰ دلار است و میانگین متحرک ساده ۱۰۰ ساعته اتریوم هم اولین مقاومت مهم این ارز دیجیتال محسوب می‌شود.

نمودار روزانه قیمت اتریوم | همتاپی

نمودار روزانه اتریوم، منبع تریدینگ ویو

50000 شیبا
جایزه بگیرید!
همین حالا ثبت نام کن

مقاومت مهم بعدی در نزدیکی محدوده ۱۹۰۰ دلار قرار دارد که عبور از آن، باعث می‌شود این ارز دیجیتال به سمت مقاومت ۱۹۲۰ دلار حرکت کند. در صورت تداوم این روند صعودی اتریوم می‌تواند در کوتاه‌مدت به سمت مقاومت ۲۰۰۰ دلاری حرکت کند. محدوده ۱۹۴۵ دلار هم می‌تواند در میان‌مدت به‌عنوان مقاومت عمل کند.

در چه صورتی eth کاهش می‌یابد؟ 

اگر اتریوم نتواند از مقاومت ۱۸۸۰ دلار عبور کند، ممکن است به روند نزولی خود ادامه دهد.  در این صورت اولین حمایت این ارز دیجیتال در سطح ۱۸۴۵ دلار و خط روند موجود در نمودار روزانه آن قرار دارد. 

اولین حمایت مهم اتریوم هم در نزدیکی سطح ۱۸۲۵ دلار قرار دارد که سقوط به زیر آن باعث می‌شود روند صعودی این ارز دیجیتال شدیدتر شود. حمایت بعدی eth هم در سطح ۱۷۸۰ دلار قرار دارد. در صورت تداوم روند نزولی مذکور، اتریوم ممکن است به سمت محدوده ۱۷۲۰ حرکت کند.

مطالب مرتبط: پیش‌بینی قیمت اتریوم؛ سطوح مهمی که باید مراقب آن‌ها باشیم

شاخص‌های تکنیکال 

تحلیل قیمت اتریوم از نگاه شاخص‌های مهم تکنیکال به شرح زیر است.

شاخص مکدی (macd) در نمودار ساعتی اتریوم: قدرت آن در ناحیه نزولی  کاهش یافته است.

شاخص قدرت نسبی (rsi) در نمودار ساعتی اتریوم: به زیر سطح ۵۰ رسیده است.

مهم‌ترین حمایت: ۱۸۲۵ دلار

مهم‌ترین مقاومت: ۱۸۸۰ دلار

به نظر شما اتریوم اولین مقاومت مهم خود در سطح ۱۸۸۰ دلار را خواهد شکست؟

 

منبع: newsbtc
اشتراک گذاری

پیام شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *