سناریوی صعودی بیت کوین در ۳۰۰۰۰ دلار؛ سیگنال واقعی یا تله صعودی؟

تحلیل قیمت بیت کوین | همتاپی

در پی انتشار خبر فروش سهام مایکرو استراتژی (MicroStrategy) و احتمال خرید ۷۵۰ میلیون دلار بیت کوین توسط این شرکت، قیمت این ارز دیجیتال به ۳۰۰۰۰ دلار رسید.

با تلاش صعودگرایان برای پس گرفتن مقاومت ۳۰۰۰۰ دلار، قیمت بیت کوین به روزهای سبز خود بازگشت. این ارز دیجیتال در ۲۴ ساعت گذشته با ۲,۶ درصد رشد همراه بود و در حال حاضر با قیمت ۲۹,۵۹۵ دلار معامله می‌شود. حجم معاملات و ارزش بازار بیت کوین نیز به‌ترتیب ۱۸,۸ میلیارد دلار و ۵۷۷ میلیارد دلار هستند.

برای خرید و فروش بیت کوین در خواست خود را ثبت کنید.

می خواهم بیت کوین بخرم

بررسی سناریوی صعودی بیت کوین

شرکت مایکرو استراتژی، بزرگترین شرکت توسعه نرم‌افزار در ایالات متحده، در گزارش سه‌ماهه خود اعلام کرد که قصد دارد از محل فروش سهام، تا ۷۵۰ میلیون سرمایه تأمین کند. احتمال می‌رود این سرمایه برای خرید بیت کوین باشد و سرمایه‌گذاران با این خبر بار دیگر به صعود بیت کوین امیدوار شدند.

درخواست این شرکت به کمیسیون بورس و اوراق بهادار در یکم آگوست (دهم مرداد) تأیید کرد که قرارداد فروش با شرکت‌های کوون اَند کامپانی (Cowen and Company)، برنبرگ کپیتال (Berenberg Capital) و کاناکورد (Canaccord) بسته شده است.

در این قرارداد، مایکرو استراتژی سهام عادی کلاس آ خود را واگذار می‌کند و در مقابل، سرمایه لازم برای اهداف شرکت از جمله خرید بیت کوین بیشتر فراهم می‌شود.

50000 شیبا
جایزه بگیرید!
همین حالا ثبت نام کن

در حال حاضر مایکرو استراتژی بزرگترین هولدر سازمانی بیت کوین محسوب می‌شود و ارزش بیت کوین‌های این شرکت به ۴.۵ میلیارد دلار می‌رسد. این شرکت در سه‌ماهه دوم سال، ۱۲,۳۳۳ بیت کوین دیگر را به ۴۶۴ بیت کوین خریداری شده در جولای (تیر ماه) اضافه کرد.

اگرچه در حال حاضر بازار ارزهای دیجیتال در شرایط تثبیت قیمت به سر می‌برد، اما سرمایه‌گذاران انتشار این خبرها و به‌خصوص رویداد هاوینگ در سال ۲۰۲۴ را به فال نیک می‌گیرند و به صعود بیت کوین امیدوارترند.

قیمت بیت کوین در روز چهارشنبه و در طول نشست معاملاتی آسیا موفق شد به ۳۰,۰۰۰ دلار برسد؛ اما نتوانست خود را در این ناحیه حفظ کند و در زمان نگارش این مطلب با قیمت ۲۹,۵۹۵ دلار در حال معامله است. ناحیه حمایتی میان ۲۹,۰۰۰ و ۳۰,۰۰۰ دلار همچنان نقش مهمی را در بازگشت قیمت این ارز دیجیتال بازی می‌کنند.

نمودار بیت کوین، منبع: تریدینگ ویو | همتاپی

نمودار بیت کوین، منبع: تریدینگ ویو

در صورتی‌که اندیکاتور مک‌دی (MACD) به همین حرکت افقی خود ادامه دهد، قبل از این‌که شکست بعدی رخ دهد حرکت رنِج نوسانی بیت کوین نیز طولانی‌تر خواهد شد.

معامله‌گران نیز فعلاً باید جانب احتیاط را رعایت کنند، چون اندیکاتور RSI پایین‌تر از میانگین متحرک قرار دارد که نشان‌دهنده درد قبل از شکست قیمت است. به زبان ساده‌تر، امکان دارد که قیمت بیت کوین قبل از حرکت به بالای ۳۰,۰۰۰ دلار ابتدا تا قیمت ۲۵,۰۰۰ دلار ریزش کند.

مطالب مرتبط: نبرد بیت کوین با مقاومت ۳۰,۰۰۰ دلار؛ آیا موج صعودی جدیدی در راه است؟

تحلیل بنیادی بیت کوین

تسلط بیت کوین پس از رشد خوبی که در ماه ژوئن (خرداد) داشت، در ماه جولای (تیر) با ضعف همراه شد. دلیل این ضعف در وهله اول به نبود عامل شتاب‌دهنده و پس از آن، به افزایش توجه به آلت‌کوین‌ها با رهبری ریپل (Ripple) مربوط می‌شود.

تاد گراث (Todd Groth)، رئیس بخش پژوهش شاخص‌های کوین دسک (CoinDesk) در روز سه‌شنبه در برنامه تلویزیونی فِرست موور (First Mover) اعلام کرد:

اتفاق مربوط به ریپل باعث شد بسیاری از آلت‌کوین‌ها، از اتریوم تا آلت‌کوین‌های با ارزش پایین، خود را به بیت کوین برسانند.

نرخ تسلط بیت کوین از ۵۲ درصد در انتهای ماه ژوئن به زیر ۴۹ درصد در ماه جولای رسید. به نقل از گروث (Growth) «این افت نرخ تسلط بیت کوین، محرکی بزرگ برای بخش‌های محاسباتی، دیفای و دیجیتالی‌سازی بود که نسبت به پلتفرم‌های پرداخت و قراردادهای هوشمند بیت کوین و اتریوم، ارزش کمتری داشتند».

سرمایه‌گذاران باید نگاهشان به رفتار تسلط بیت کوین در ماه‌های آگوست و سپتامبر (مرداد و شهریور) باشد چون حجم معاملات بیت کوین معمولاً در این دو ماه کاهش می‌یابد. با این حال با در نظر گرفتن احتمال خرید بیت کوین بیشتر توسط مایکرو استراتژی، احتمال ایجاد موقعیت خرید در بازارهای ارزهای دیجیتال و حرکت بیت کوین به سمت ۳۵,۰۰۰ و ۳۸,۰۰۰ دلار افزایش می‌یابد.

با توجه به این شرایط آینده بیت کوین را چطور پیش‌بینی می‌کنید؟ آیا قیمت از 30 هزار دلار عبور خواهد کرد؟

منبع: Coingape
اشتراک گذاری

پیام شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *