از کجا شروع کنم ؟

در این بخش همتاپی به شما کمک می‌کند تا هر آنچه باید برای شروع سفر خود در دنیای ارزهای دیجیتال بدانید را بیابید

1
پول و ارز دیجیتال

پول و ارز دیجیتال

پول بدون شک یکی از مهمترین ارکان تمدن مدرن است. برای چندین دهه، ارزهای فیات ستون فقرات اقتصاد جهانی را تشکیل دادند و به مردم امکان داد و ستد کالاها و خدمات را به صورت غیرمستقیم می‌دانند. اما با بیت کوین و آلت کوین‌ها، یک سیستم مالی غیرمتمرکز در حال ظهور می‌باشد. در این مقاله ما به بررسی سفر بشریت از بکارگیری طلا و پول کاغذی تا ارزهای دیجیتال می‌پردازیم.

مطالعه مقاله
2
بیت کوین

بیت کوین

همزمان با بحران اقتصادی سال 2008 شخص یا اشخاص ناشناسی به نام ساتوشی ناکاموتو (Satoshi Nakomoto) یک ایمیل رمزنگاری شده را با موضوعیت بیت کوین (Bitcoin) و با هدف معرفی این ارز دیجیتال غیرمتمرکز برای تعدادی از متخصصان علم رمزنگاری ارسال کرد. بیت کوین پول دیجیتالی است که امکان تراکنش‌های همتا به همتا و امن را در در سراسر جهان فراهم می‌کند. در این مقاله ارز دیجیتال بیت کوین را به شکل کامل معرفی خواهیم کرد.

مطالعه مقاله
3
بلاکچین

بلاکچین

بلاکچین (Blockchain) انقلاب عظیمی در سیستم ثبت اطلاعات و گزارشات به وجود آورده است. در شبکه‌های مبتنی بر بلاکچین اطلاعات بر روی دفتر کل ثبت شده و میان همه‌ی اعضای فعال در شبکه به اشتراک گذاشته می‌‌شود. اگرچه فناوری بلاک چین بیشتر به دلیل نقش حیاتی خود در سیستم‌ ارزهای دیجیتال، مانند بیت کوین، شناخته می‌شوند. اما کاربردهای بسیاری دارد. در این مقاله قصد داریم ضمن معرفی فناوری بلاکچین به بررسی کاربردهای آن بپردازیم.

مطالعه مقاله
4
آلتکوین‌ها

آلتکوین‌ها

دنیای ارزهای دیجیتال تنها محدود به بیت کوین نمی‌باشد. آلتکوین‌ (Altcoin) اصطلاحی است که به ارزهای دیجیتالی اطلاق می‌شود که بعد از بیت کوین به وجود آمدند. این نام‌گذاری به این دلیل است که بیت کوین رمزارز اصلی است و سایر ارزهای دیجیتال به عنوان کوین‌های جایگزین در نظر گرفته می‌شوند. در واقع آلتکوین‌ها خود را جایگزین‌های بهتر برای پادشاه رمز ارزها یعنی بیت کوین می‌دادند. در این مقاله قصد داریم شما را با مفهوم آلتکوین و انواع آلتکوین‌های موجود آشنا کنیم.

مطالعه مقاله
5
استیبل‌کوین

استیبل‌کوین

از آنجایی که نوسانات قیمت بیت کوین و ارزهای دیجیتال بسیار زیاد است، استیبل‌کوین‌ها یا ارزهای دیجیتال با قیمت ثابت بوجود آمد تا کاربران بتوانند دارایی خود را در مقابل نوسانات رایج در بازار ارزهای دیجیتال حفظ کنند. پشتوانه این ارزهای دیجیتال ارزهای فیات، کالاهای با ارزش مثل طلا و ... می‌باشد. قیمت هر واحد استیبل کوین با پشتوانه آن نسبت یک به یک دارد. معروف‌ترین استیبل کوین بازار تتر می‌باشد که هر واحد آن با یک دلار آمریکا پشتیبانی می‌شود. در این مقاله قصد داریم ضمن بررسی مفهوم استیبل کوین با انواع استیبل کوین‌های بازار آشنا شویم.

مطالعه مقاله
6
خرید و فروش ارزهای دیجیتال

خرید و فروش ارزهای دیجیتال

این روزها تب خرید و فروش ارزهای دیجیتال به واسطه پتانسیل بالایی که این بازار برای سودآوری و کسب درآمد دارد، بسیار داغ است. کسب درآمد دلاری از بازار ارزهای دیجیتال برای هر کسی می‌تواند جذاب باشد اما این در صورتی ممکن است که فرد آموزش‌های لازم را در مورد نحوه خرید و فروش ارزهای دیجیتال و استراتژی‌های معامله گری فرا گرفته باشد. به همین دلیل ما در این بخش قصد داریم نحوه خرید و فروش ارزهای دیجیتال را بطور کامل به شما آموزش دهیم.

مطالعه مقاله
7
کیف پول ارز دیجیتال

کیف پول ارز دیجیتال

همانطور که در دنیای واقعی برای ذخیره و نگهداری پول از کیف پول استفاده می‌کنیم، در دنیای ارزهای دیجیتال نیز برای ذخیره و نگهداری رمزارزهای خود به کیف پول نیاز دارید. کیف پول ارز دیجیتال یا ولت (Wallet) یک برنامه نرم افزاری یا سخت افزاری می‌باشد که کلیدهای خصوصی و عمومی و تاریخچه تراکنش‌های ارزهای دیجیتال در آن نگهداری می‌شود. کیف‌پول‌های ارز دیجیتال انواع مختلف دارند و کاربران با توجه به نیاز خود باید امن‌ترین کیف پول ارز دیجیتال را انتخاب نمایند. در این مقاله قصد داریم انواع کیف پول‌های ارز دیجیتال را بررسی کنیم.

مطالعه مقاله
8
تراکنش‌های ارز دیجیتال

تراکنش‌های ارز دیجیتال

تراکنش ارزهای دیجیتال از طریق والت و بدون نیاز به واسطه انجام می‌شود. برای انجام تراکنش به آدرس کیف پول مبدا، آدرس کیف پول مقصد نیاز داریم. فرستنده ارز دیجیتال با استفاده از کلید خصوصی کیف پول، درخواست خود را به شبکه بلاکچین ارسال می‌کند، پس از بررسی صحت اطلاعات توسط شبکه بلاکچین، ارز دیجیتال مورد نظر به آدرس مقصد ارسال می‌شود و تراکنش با موفقیت در بلاکچین ثبت می‌شود. در این مقاله به طور کامل نحوه انجام تراکنش‌های بیت کوین و ارزهای دیجیتال را به شما آموزش خواهیم داد.

مطالعه مقاله
9
استخراج ارزهای دیجیتال

استخراج ارزهای دیجیتال

استخراج ارزهای دیجیتال (Mining) به فرآیند تایید تراکنش‌های بلاکچین و تولید واحدهای جدید گفته می‌شود. این فرآیند توسط افراد فعال در شبکه که با عنوان ماینر شناخته می‌شوند، صورت می‌گیرد. ماینرها برای تایید تراکنش‌ها و ماینینگ ارزهای دیجیتال به قدرت پردازشی زیادی نیاز دارند، آنها با اشتراک‌گذاری قدرت پردازشی خود به امنیت شبکه بلاکچین کمک می‌کنند و به ازای مشارکتشان ارز دیجیتال پاداش می‌گیرند. در این مقاله ما به همه سوالات شما درباره استخراج ارزهای دیجیتال پاسخ خواهیم داد.

مطالعه مقاله
10
سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال

سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال

سرمایه گذاری در بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال اگرچه یک راه عالی برای تنوع بخشیدن به سبد سرمایه گذاری و کسب درآمد است اما با ریسک‌های زیادی هم همراه می‌باشد. بنابراین قبل از ورود به آن باید برخی از مفاهیم و اصول اساسی را درک کرد. یک سرمایه گذاری آگاهانه در بازار ارزهای دیجیتال مستلزم تحقیق زیادی است. در حالت ایده‌آل، سرمایه گذار باید استراتژی و میزان ریسک مناسب را بررسی نماید و هرگز بیشتر از آنچه که می‌تواند از دست بدهد، سرمایه گذاری نکند. در این مقاله ما شما را برای قرار گرفتن در مسیر سرمایه گذاری درست راهنمایی خواهیم کرد.

مطالعه مقاله
11
صرافی‌های ارز دیجیتال

صرافی‌های ارز دیجیتال

صرافی ارز دیجیتال یا اکسچنج (Exchange) بستری برای خرید و فروش ارزهای دیجیتال است. امروزه صدها صرافی ارز دیجیتال در ایران و جهان فعال هستند و امکان خرید و فروش رمزارز و مجموعه‌ای از خدمات مانند امکان بررسی و تحلیل قیمت ارزهای دیجیتال را به مشتریان خود ارائه می‌دهند. انتخاب یک صرافی امن برای انجام معاملات بیت کوین و آلتکوین‌ها از اهمیت زیادی برخوردار است. این مقاله قصد دارد شما را در این انتخاب مهم راهنمایی کند.

مطالعه مقاله
12
صرافی ارز دیجیتال همتاپی

صرافی ارز دیجیتال همتاپی

صرافی ارز دیجیتال همتاپی با هدف رفع نیاز کاربران ایرانی و ایجاد پلتفرمی با امنیت بالا در سال 1398 در پارک علم‌وفناوری خراسان رضوی شکل گرفت. این صرافی نخستین شرکت فعال در حوزه بلاکچین و خرید و فروش ارزهای دیجیتال است که در سال 1399 عنوان برترین استارت‌آپ استان خراسان را کسب کرد. با انتخاب صرافی همتاپی به راحتی می‌توانید از سرویس‌های مالی مبتنی بر ارزهای دیجیتال به منظور خرید و فروش آنی ارزهای دیجیتال، تبدیل ارزهای دیجیتال به تومان و انجام حواله جات در سطح بین المللی بدون نگرانی از تحریم‌های اقتصادی استفاده کنید.

ثبت نام کنید
rocket-cta

به آسانی و با سرعت نور
معامله کنید

برای کسب سود مطمئن از بازار ارزهای دیجیتال میتوانید روی همتاپِی حساب کنید.