آیا افزایش قیمت بیت کوین، یک تله گاوی است؟

آیا افزایش قیمت بیت کوین، یک تله گاوی است؟ | همتاپی

به اعتقاد تحلیلگر ارشد بلومبرگ، عبور قیمت بیت کوین از مقاومت 25 هزار دلار و قرار گرفتن بالای این سطح، نشانه‌ای واضح از عدم همبستگی بازار ارز های دیجیتال با سایر بازار‌های مالی است.

طی هفته گذشته، ورشکستگی هولناک بانک‌های آمریکایی طرفدار ارز های دیجیتال شوک بزرگی را به صنعت ارزهای دیجیتال وارد کرد. با صعود قیمت بیتکوین به نزدیکی 28 هزار دلار، بازار ارز های دیجیتال بار دیگر به مسیر صعودی خود برگشته است. با این حال، یکی از تحلیلگران برجسته بلومبرگ به این نکته اشاره کرده است که قدرت‌نمایی بیتکوین در حالی رخ می‌دهد که سایر بازار‌های سنتی، با نزول و شاخص‌های منفی مواجه هستند.

آیا بیتکوین مانند اوراق قرضه خزانه داری معامله می‌شود؟

از نظر مایک مک‌گلون (Mike McGlone)، تحلیلگر ارشد اقتصاد کلان در بلومبرگ اینتلیجنس (Bloomberg Intelligence)، در بحبوحه بحران بانکی، بعید نیست معاملات بیت کوین بیشتر شبیه به معاملات اوراق قرضه مدت دار خزانه داری ایالات متحده و طلا، صورت بگیرد. دلیل این اتفاق، احتمال ترس و اضطراب بانک‌ها از سقوط قیمت این اوراق است.

قیمت بیتکوین با یک جهش 36 درصدی طی 7 روز، مسیر خود را به طور کامل از بازار‌های سنتی جدا کرد.

مک‌گلون نظرات خود را با انتشار یک پست توئیتری بیان کرد و تثبیت قیمت بیتکوین بالاتر از سطح 25 هزار دلار را به عنوان نشانه‌ای واضح از قدرت واگرایی مطرح کرد. لازم به ذکر است که در حال حاضر، خرید و فروش بیت کوین به طور متوسط در محدوده 27,513 دلار صورت می‌گیرد، که این خود می‌تواند فرصت مناسبی برای خرید بیت کوین باشد، خصوصاً برای سرمایه‌گذارانی که به دنبال استفاده از قدرت و پتانسیل رشد بیت کوین در آینده هستند. این سطح قیمت می‌تواند بیانگر یک نقطه پایداری در بازار باشد که خریداران ممکن است بخواهند از آن به نفع خود استفاده کنند.

مقاله پیشنهادی: بیت کوین چیست؟

مطالب مرتبط: بررسی علت رشد قیمت بیت کوین تا ۲۷,۷۰۰ دلار از دیدگاه پلن بی (PlanB)

او همچنین نسبت به آینده ارز های دیجیتال خوشبین بوده و از صعودی بودن دیدگاهش در مورد آینده این بازار خبر داد. بهبود نرخ طلا و اوراق قرضه خزانه، در کنار بیت کوین از جمله عوامل روی آوردن سرمایه گذاران به دارایی‌های پر ریسک، در آستانه یک رکود جدی خواهند بود.

به گفته مایک مک گلون، در تاریخ 14 مارس (23 اسفند) قیمت بیتکوین به بالاترین حد خود در سال ۲۰۲۳، یعنی حدود ۲۶,۵۰۰ دلار رسید، و این در حالی است که شاخص بورس نزدک ۱۰۰ (Nasdaq 100) چیزی حدود ۵ درصد پایین‌تر از سقف سال جاری، یعنی عدد ۱۲,۸۸۱، باقی مانده است.

مایکل ون دی پوپ (Michaël van de Poppe)، مدیر عامل شرکت Eight Global و یکی از تحلیلگران ارزهای دیجیتال نیز پیش‌بینی کرده است که احتمالاً قیمت بیتکوین تا اواسط هفته جاری، به سطح قیمت ۲۸.۵ تا ۲۹ هزار دلار خواهد رسید.

او همچنین اظهار کرد که قیمت بیت کوین پس از عبور از سطح 26 هزار دلار، همچنان در حال افزایش بوده و مشاهد واکنش بیتکوین به سطوح بالاتر از 28 هزار دلار، بسیار جذاب خواهد بود.

برای اطلاع از آخرین اخبار بیتکوین، به مقاله تحلیل بیت کوین مراجعه نمایید. 

ترجمه و جمع‌آوری: تیم خرید و فروش بیت کوین صرافی ارز دیجیتال همتاپی

 

منبع: coingape.com
اشتراک گذاری

پیام شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *