تحلیل قیمت کاردانو؛ احتمال صعود واقعی یا گرفتار شدن در تله گاوی؟

تحلیل قیمت کاردانو | همتاپی

ارز دیجیتال کاردانو (Cardano) همگام با صعود اخیر بازار رمزارزها موفق شد با شتاب زیادی از مقاومت هفتگی خود در قیمت ۰.۳ دلار عبور کند. این حرکت صعودی برای خرید کاردانو تا قیمت ۰.۳۷۹ دلار هم ادامه داشت؛ اما بلافاصله با چند کندل قرمزرنگ پی‌درپی این حرکت سرکوب شد. احتمالاً قیمت کاردانو در ادامه راه به مقاومت شکسته‌شده خود در ۰.۳ دلار پولبک (Pull back) بزند و این سطح حمایتی را مجدداً تست کند.

مقاله پیشنهادی: کاردانو چیست

برای خرید و فروش کاردانو در خواست خود را ثبت کنید.

می خواهم کاردانو بخرم

نمودار روزانه قیمت کاردانو

در صورتی‌که قیمت رمزارز آدا (ADA) به سطح حمایتی ۰.۳ دلار پولبک بزند، می‌تواند روند صعودی خود را دوباره شروع کند. اندیکاتور میانگین متحرک نمایی ۲۰۰ روزه در قیمت ۰.۳۵۵ دلار به یک ناحیه عرضه قدرتمند تبدیل شده است. حجم معاملات روزانه در رمزارز آدا به ۲۱۶.۶ میلیون دلار رسیده است که افت ۱۰ درصدی را نشان می‌دهد.

نمودار قیمت کاردانو | همتاپی

نمودار قمیت کاردانو، منبع: سایت تریدینگ ویو

قیمت ارز دیجیتال کاردانو در ۴ روز اخیر با رشد قابل توجه ۱۸.۵ درصدی همراه بود و در حال حاضر با قیمت ۰.۳۰۸ در حال معامله است. در صورت تداوم فشار فروش، این رمزارز ناحیه حمایتی ۰.۳ دلار را (که قبلاً سطح مقاومتی بود) تست خواهد کرد. پس از این پولبک احتمال می‌رود رشد قیمت ارز دیجیتال آدا ادامه یابد.

کاهش حجم معاملات در این فاز اصلاح نشان‌دهنده بازگشت موقتی قیمت است. چون نشان می‌دهد که معامله‌گران کمتری در سمت فروش هستند و خریداران قدرت بیشتری دارند. بنابراین به احتمال زیاد ارز دیجیتال آدا ناحیه حمایتی ۰.۳ دلار را حفظ خواهد کرد و برای حرکت به سطوح بالاتر آماده می‌شود.

پس از اتمام اصلاح و شروع روند صعودی، ارز دیجیتال کاردانو به ترتیب مقاومت‌های ۰.۳۸، ۰.۴۲ و ۰.۴۶ دلار را در پیش دارد.

آیا قیمت کاردانو به ۰.۲۴ دلار برمی‌گردد؟

درصورتی‌‌که احساسات بازار از صعودی به نزولی تغییر کند و ارز دیجیتال کاردانو حمایت ۰.۳ دلار خود را از دست بدهد، فرض روند صعودی باطل می‌شود. اگر قیمت این رمزارز با ریزش شدیدی مواجه شود، نشان می‌دهد که حرکت صعودی اخیر به احتمال زیاد فقط یک تله گاوی بوده است و شاهد فشار فروش بیشتری خواهیم بود. تله گاوی اصطلاحاً به حرکتی می‌گوئیم که معامله‌گران را فریب می‌دهد و وانمود می‌کند که روند قیمت از نزولی به صعودی تغییر کرده است. درصورتی‌که ارز دیجیتال کاردانو حمایت خود را از دست بدهد احتمالاً شاهد ریزش قیمت آن تا ۰.۲۴ دلار خواهیم بود.

50000 شیبا
جایزه بگیرید!
همین حالا ثبت نام کن

وضعیت اندیکاتورهای ارز دیجیتال کاردانو

اندیکاتور ورتکس: خط +VI (آبی) در حال نزدیک شدن به خط -VI (نارنجی) است و قصد دارد آن را رو به پایین قطع کند که نشان‌دهنده افت شتاب صعودی است.

اندیکاتور میانگین متحرک نمایی: میانگین متحرک نمایی ۲۰ و ۵۰ روزه در نزدیکی حمایت ۰.۳ دلار در حال نوسان هستند و برتری خریداران را نشان می‌دهند.

بیاید در یک چالش پیش بینی قیمت کاردانو در سال 2025 را رقم بزنیم. در بخش کامنت‌ها پیش‌بینی خود را بنویسید.
منبع: coingape
اشتراک گذاری

پیام شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *