نبرد بیت کوین با مقاومت ۳۰,۰۰۰ دلار؛ آیا موج صعودی جدیدی در راه است؟

تحلیل قیمت بیت کوین | همتاپی

بالاخره قیمت لحظه ای بیت کوین موفق شد مقاومت ۲۹.۵۰۰ را پس بگیرد، اما در مواجهه با مقاومت ۳۰.۰۰۰ دلار کار سختی را پیش رو دارد. در همین حال سرمایه‌گذاران نیز منتظر شکست این سطح و دریافت تأیید روند صعودی هستند.

بیت کوین همچنان در تلاش است که با شکست مقاومت ۳۰.۰۰۰ دلار، یک موج صعودی دیگر در بالای این سطح آغاز کند. از طرفی به‌دلیل کمبود نقدینگی برای شروع رالی صعودی، احتمال تثبیت قیمت بین ۲۹.۰۰۰ و ۳۰.۰۰۰ دلار بیشتر است.

در این تحلیل به بررسی سناریوی احتمالی بیت کوین و عواملی که آن را نقض خواهند کرد خواهیم پرداخت. اگرچه بیت کوین موفق به شکست الگوی کنج نزولی خود شد، اما فقط کمی از ۲۹.۵۰۰ دلار بالاتر رفت و امروز با قیمت ۲۹.۴۰۸ دلار در حال معامله است. سرمایه‌گذاران نیز خود را برای شروع نشست معاملاتی اروپا آماده می‌کنند.

هک صرافی کِرو هم روی قیمت بیت کوین تأثیر نگذاشت

در حالی‌که بازار ارزهای دیجیتال در تلاش بود خبر به خطر افتادن ۱۰۰ میلیون دلار دارایی کاربران در صرافی کِرو (Curve) را هضم کند، قیمت بیت کوین توجه چندانی به آن نداشت و همچنان در وضعیت آرامی به سر می‌برد. به گزارش کوین دِسک (CoinDesk)، هکرها از باگی موسوم به Re-entrancy در زبان برنامه‌نویسی این پلتفرم یعنی وایپر (Vyper) سوء استفاده کردند.

بیت کوین پس از نفوذ مختصر به بالای سطح ۲۹.۵۰۰ دلار و ناتوانی در عبور از آن، در حال حاضر با قیمت ۲۹.۳۹۳ دلار در حال معامله است. در حال حاضر میانگین متحرک نمایی ۵۰ روزه (قرمز) در ۲۹.۴۲۸ دلار در نقش ظاهر شده و کار بیت کوین برای عبور از ۳۰.۰۰۰ دلار را دشوار کرده است.

این احتمال وجود دارد که قیمت بیت کوین به حمایت ۲۹.۰۰۰ دلار بازگردد و قبل از حرکت رو به بالا، نقدینگی دست‌نخورده در این ناحیه را مصرف کند.

به‌دلیل این‌که اندیکاتور مک‌دی (MACD) سیگنال خرید صادر کرده است این امکان وجود دارد که سرمایه‌گذاران روی معاملات خرید خود باقی بمانند. خطوط مک‌دی در بالای سطح میانی (صفر) در حال حرکت هستند و سیگنال خرید حاصل از تقاطع خط مک‌دی و خط سیگنال قرمز رنگ را تقویت می‌کنند.

مقاله پیشنهادی: بیت کوین چیست؟

نمودار بیت کوین | همتاپی

نمودار بیت کوین، منبع: تریدینگ ویو

50000 شیبا
جایزه بگیرید!
همین حالا ثبت نام کن

از آن‌جایی که قیمت بیت کوین پس از شکست الگوی کنج نزولی همچنان در زیر سطح ۳۰.۰۰۰ دلار قرار دارد، آزمایش مجدد خط روند نزولی این الگو یا سطح ۲۹.۰۰۰ دلار می‌تواند به حفظ تمایل سرمایه‌گذاران به صعود کمک کند.

کَپتِن فِیبِک (Captain Faibik) تحلیلگر معروف ارز دیجیتال با تحلیل بیت کوین در یک توییت به یک الگوی بازشونده در نمودار ۱۲ ساعته بیت کوین اشاره کرد. طبق این الگو، «احتمال تشکیل موج صعودی ۱۰ درصدی» وجود دارد.

در هر صورت معامله‌گران باید محتاط باشند؛ چون ممکن است اندیکاتور میانگین متحرک نمایی ۱۰۰ روزه (آبی) به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰۰ روزه (ارغوانی) برسد و در نتیجه الگوی صلیب مرگ را تأیید کند. الگوی تقاطع مرگ برخلاف الگوی تقاطع طلایی، یک الگوی نزولی محسوب می‌شود و نشان می‌دهد که مسیر قیمت برای حرکت رو به پایین هموار است.

تا زمانی‌که بیت کوین بتواند خود را بالای ۲۹.۰۰۰ دلار حفظ کند، سرمایه‌گذاران به شکست رو به بالا و رسیدن به قیمت ۳۵.۰۰۰ دلار امید بیشتری دارند.

با این حال افت قیمت بیت کوین تا ۲۸.۰۰۰ دلار هم می‌تواند به منزله فرصت خرید بیت کوین در قیمت‌های پایین‌تر باشد و هم می‌تواند ترس بیشتری ایجاد کند و سبب افت قیمت تا ۲۵.۰۰۰ دلار شود.

به نظر شما بیت کوین توانایی این را دارد که در بالای 29 هزار دلار باقی بماند؟ در بخش کامنت‌‌ها نظرات خود را بیان کنید.

با خرید بیت کوین، گامی هوشمندانه در مسیر تقویت دارایی‌های خود بردارید و از فرصت‌های منحصر به فرد ارزهای دیجیتال بهره‌مند شوید. اکنون زمان آن است که به جمع برندگان بپیوندید.

منبع: Coingape
اشتراک گذاری

پیام شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *