آیا روند نزولی قیمت ریپل ادامه خواهد داشت؟

آیا روند نزولی قیمت ریپل ادامه خواهد داشت؟ | همتاپی

‌انتشار اخبار جدید از سوی شرکت ریپل لبز (Ripple Labs) از جمله اخبار مربوط به بلاکچین XRP Ledger و اطمینان از پیروزی مقابل کمیته بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) در دادگاه نهایی، نوید آغاز یک عصر جدید برای توکن ر‌یپل را می‌دهند. اما ریپل واکنشی به این اخبار نداشته و روی تداوم رالی نزولی برای چند روز آینده متمرکز است.

در دادگاه ریپل و SEC چه گذشت؟

بحث درباره اوراق بهادار بودن ریپل، سابقه‌ای طولانی دارد و اکنون به خط پایان نزدیک می‌شود. جان ای دیتون (John E. Deaton)، بنیان‌گذار شرکت CryptoLaw در توئیتر خود، استدلال‌های قانع‌کننده‌ای در این زمینه ارائه می‌کند که چرا نباید توکن‌های کریپتو را به عنوان اوراق بهادار طبقه‌بندی کرد.

این حقوق‌دان در واکنش به ادعای یک کاربر توئیتر مبنی بر این که تقریباً همه کوین‌ها یا توکن‌ها اوراق بهادار هستند، به‌نمایندگی از هولدرهای ر‌یپل اعلام کرد این ادعا غلط است. طبق استدلال دیتون، نقطه‌نظر کمیته بورس و اوراق بهادار که این توکن را اوراق بهادار در نظر می‌گیرد، نباید در حوزه ارز دیجیتال جا بیفتد.

مقاله پیشنهادی: ریپل چیست

دیتون می‌گوید این نکته که یک توکن را می‌توان به عنوان اوراق بهادار معرفی، تبلیغ و معامله کرد، به‌طور خودکار به این معنا نیست که آن توکن یا دارایی یک نوع اوراق بهادار است. در مقابل، وی معتقد است توکن در اصل، صرفاً یک کد نرم‌افزاری است.

علاوه بر این، دیتون توضیح می‌دهد که عبارت «اوراق بهادار» یا «قرداد سرمایه‌گذاری» هرگز برای توصیف یک دارایی مدنظر نبوده است؛ بلکه شرایط خاص فروش و عرضه آن را توصیف می‌کند.

این اظهارات دیتون باعث تقویت جامعه ریپل و افزایش اعتماد آن‌ها به پیروزی یک طرفه مقابل قانون‌گذاران ایالات متحده شده است.

مطالب مرتبط: آیا ریپل می‌تواند روند صعودی خود را به اتمام برساند؟

احتمال افت شدید قیمت ریپل

انتشار شاخص مخارج مصرف شخصی (PCE) در روز جمعه، بر بازار ارزهای دیجیتال تأثیر نزولی داشت و قیمت چندین آلت کوین از جمله ریپل را به کف هفتگی رساند.

قیمت ریپل در چند روز گذشته، در اطراف خط حمایت الگوی کانال نزولی در نوسان بوده است. با این وجود علیرغم تلاش گاوها، ر‌‌یپل شاهد یک بریک اوت نزولی بود و افت بیشتر قیمت ادامه یافت.

نمودار قیمت ریپل به دلار | صرافی ارز دیجیتال همتاپی

نمودار قیمت ریپل به دلار. منبع: تردینگ ویو

در زمان نگارش این مطلب، رمزارز ر‌یپل بعد از افت 2 درصدی با قیمت 0.378 دلار معامله می‌شود. براساس تحلیل چارت روزانه، قیمت ریپل در حال آماده‌سازی برای یک بریک اوت به زیر سطح فیبوناچی 23.6 درصد در سطح 0.365 دلار است. اگر ر‌یپل به قیمت کمتر از 0.36 دلار برسد، احتمالاً قبل از هرگونه حرکت صعودی قابل توجه تا محدوده حمایت 0.31 دلار سقوط خواهد کرد. علاوه بر این، خط روند RSI-14 نزدیک به مرز یک محدوده فروش در 44 در نوسان است و افت این شاخص به 35، منجر به تحرکات نزولی شدیدتری خواهد شد.

برای اطلاع از آخرین اخبار ریپل، به مقاله پیش بینی و تحلیل ریپل مراجعه نمایید.

ترجمه و جمع‌آوری: تیم خرید و فروش ریپل صرافی ارز دیجیتال همتا پی 

منبع: blockchair.com
اشتراک گذاری

پیام شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *