هجوم سرمایه گذاران به بازار ریپل و افزایش ۸.۸ میلیارد دلاری ارزش بازار XRP

هجوم سرمایه‌گذاران به بازار ریپل و افزایش 8.8 میلیارد دلاری ارزش بازار آن | همتاپی

طی چند هفته اخیر، ریپل (XRP) یکی از بهترین عملکرد‌ها را در میان ارزهای دیجیتال داشته است و جنگ حقوقی بین ریپل و کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) نیز یکی از دلایل عملکرد خوب ریپل بوده است. لازم به ذکر است که روند خوب ر‌یپل، منجر به عبور قیمت این ارز دیجیتال از سطوح مقاومتی حیاتی شده و توجه بسیاری از سرمایه گذاران را به خود جلب نموده است.

این توجه و علاقه سرمایه گذاران، منجر به سرازیر شدن سرمایه 8.85 میلیون دلاری به ارزش بازار ریپل شده است.

برای خرید و فروش ریپل در خواست خود را ثبت کنید.

می خواهم ریپل بخرم

بر اساس داده‌های وبسایت کوین مارکت کپ (CoinMarketCap) در زمان نگارش این مطلب، ارزش بازار ر‌یپل پس از افزایش 49 درصدی، از 18.07 میلیارد دلار به 26.93 میلیارد دلار در تاریخ 26 اسفند رسیده است.

نمودار ارزش بازار ارز دیجیتال xrp | صرافی ارز دیجیتال همتاپی

نمودار ارزش بازار ارز دیجیتال xrp. منیع: کوین مارکت کپ

علاوه بر این، فشار خرید ارز دیجیتال XRP، منجر به شکست مقاومت 0.5 دلاری شد که پیش از این و از ابتدای سال 2023، شکست‌ناپذیر به نظر می‌رسید.

در حال حاضر قیمت ریپل پس از 40 درصد افزایش در 30 روز گذشته، به 0.52 دلار رسیده است. در این بازه زمانی، بالاترین قیمت ثبت شده توسط ریپل 0.57 دلار بوده است که در تاریخ 9 فروردین به ثبت رسید.

نمودار قیمت ارز دیجیتال ریپل‌ | صرافی ارز دیجیتال همتاپی

نمودار قیمت ارز دیجیتال ریپل‌

آنطور که از شرایط پیداست، هدف اصلی ر‌یپل رسیدن به 1 دلار است، اما برای رسیدن به این هدف، باید مقاومت‌های زیادی را از پیش رو بردارد. در صورت موفقیت ریپل در حفظ روند صعودی، عبور از مقاومت 0.6 دلار، اولین قدم برای شروع حرکت به سمت سطح 1 دلار خواهد بود.

مطالب مرتبط: آیا قیمت ریپل (XRP) در ماه اوت ۲۰۲۳ به ۱ دلار می‌رسد؟

در همین حال، شاخص‌های تعیین روند در سایت تریدینگ ویو (tradingview) عمدتاً وضعیت مثبت و صعودی را نشان داده و به عنوان سیگنال خرید عمل می‌کنند. به طور خلاصه، 14 مورد از ابزار‌های موجود در این وبسایت، عبارت خرید را نشان می‌دهند. 13 مورد از میانگین متحرک‌ها، وضعیت خرید قوی را نشان می‌دهند، در حالی که 9 عدد از اوسیلاتورها در وضعیت خنثی قرار گرفته‌اند.

شاخص‌های تعیین روند در سایت تریدینگ ویو | صرافی ارز دیجیتال همتاپی

شاخص‌های تعیین روند در سایت تریدینگ ویو

تحلیل فاندامنتال ر‌یپل

یکی از دلایل رشد قیمت ریپل، افزایش خوش‌بینی جامعه هواداران این ارز نسبت به کسب یک رای و نتیجه مطلوب در پرونده حقوقی بین ریپل و SEC است. طبق پیش‌بینی‌ها، رای این دادگاه در نیمه اول سال 2023 اعلام خواهد شد و به نظر می‌رسد این موضوع تاثیر زیادی بر روی روند اخیر ارز ر‌یپل داشته است.

مقاله پیشنهادی: ریپل چیست

در واقع اگر رای این پرونده به نفع ریپل صادر شود، به عنوان یک محرک عمل کرده و تاثیر بسزایی در رشد قیمت این ارز خواهد داشت. یکی از موارد قابل توجه در روال اخیر این پرونده، افشا اسناد هینمن (Hinman) است. این اسناد نگاهی اجمالی در مورد طبقه بندی اولیه SEC در مورد اوراق بهادار ارائه می‌دهد.

یکی دیگر از موارد مطرح شده در حواشی اخیر این پرونده، پاسخ تیم حقوقی ر‌یپل به نامه تکمیلی SEC در مورد رای اجمالی دادگاه بوده است. مایکل کلوگ (Michael K. Kellogg) وکیل ر‌یپل، طی نامه‌ای اعلام کرد که این اقدام SEC، نمی‌تواند دلیلی برای رد دفاع منصفانه و صادقانه ریپل در این پرونده ایجاد کند.

پیش از این، SEC ادعای جدیدی را در مورد ر‌یپل مطرح نموده بود و ضمن اشاره به پرونده شرکت Commonwealth Equity Services، سعی در متقاعد نمودن دادگاه برای رد دفاعیه ریپل و صدور رای فوری برای این پرونده داشت. ر‌یپل نیز در پاسخ اظهار کرده بود که پرونده Commonwealth فاقد مدارک و شواهد لازم برای پرداختن به دفاعیه آن‌ها است، در حالی که پرونده جاری بین ر‌یپل و SEC، از شواهد و ادله کافی مانند سوابق و بایگانی SEC و ارتباط این نهاد با طرف‌های دیگر برخوردار است.

به طور کلی، افزایش 8 میلیارد دلاری ارزش بازار ر‌یپل طی مدت یک ماه، آن‌هم در مراحل حساس یک پرونده حقوقی چند ساله، یک پیشرفت و تحول امیدوار کننده برای ریپل به حساب می‌آید.

برای اطلاع از آخرین اخبار ر‌یپل، به مقاله پیش بینی و تحلیل قیمت ریپل مراجعه نمایید.

ترجمه و جمع‌آوری: تیم خرید و فروش ریپل صرافی ارز دیجیتال همتا پی 

منبع: finbold.com
اشتراک گذاری

پیام شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *