آیا قیمت ریپل در سال ۲۰۲۳ صعودی است؟

آیا قیمت ریپل در سال 2023 صعودی است؟ | همتاپی

با توجه به ثبت رکورد 600 میلیون دلاری حجم معاملات کوین ریپل (XRP)، سرمایه‌گذاران به این فکر افتاده‌اند که آیا قیمت ریپل می‌تواند در سال 2023 به 10 دلار برسد یا خیر.

 عواملی نیز وجود دارند که ممکن است پتانسیل رشد ریپل را محدود کنند. در این مقاله، نگاهی دقیق‌تر به عملکرد فعلی ریپل در بازار و عواملی که ممکن است بر پتانسیل رشد آینده آن تأثیر بگذارند، خواهیم داشت.

 ریپل در مقابل کمیسیون بورس و اوراق بهادار

سرمایه گذاران حوزه ارزهای دیجیتال بیش از دو سال است که نبرد حقوقی ریپل با کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) را دنبال می‌کنند. SEC شکایتی را علیه Ripple Labs، شرکت توسعه دهنده XRP، ارائه انجام داد و ادعا کرد که این ارز دیجیتال دارای مشکلات امنیتی است و ریپل را بدون ثبت قانونی به سرمایه گذاران ارائه کرده است. با این حال، پیش بینی نتیجه پرونده حقوقی بسیار دشوار است.

مقاله پیشنهادی: ریپل چیست

 در 23 فوریه، وکیل جان دیتون (John Deaton)، طرفدار ارزهای دیجیتال، سناریویی را پیشنهاد کرد که در صورت نیاز می‌تواند فرایند تسویه حساب را تسریع کند. دیتون در توییتی نوشت که معتقد است نمایندگان ریپل اکیدا توصیه می‌کنند که اگر SEC به طور کتبی بپذیرد که تمام تراکنش‌های فعلی و آتی ریپل اوراق بهادار نیستند، این دو واحد مالی با هم تسویه حساب کنند. دیتون همچنین ابراز اطمینان کرد که ریپل در این دادگاه پیروز خواهد شد و دادگاه عالی بیش از حد از SEC حمایت نخواهد کرد.

در 24 فوریه، سازمان نظارت بر فساد و افشاگران ایالات متحده (Empower Oversight)، سازمان بورس و اوراق بهادار را به دلیل ممانعتِ مکرر از دسترسی سازمان‌ها به مطالب مورد علاقه عمومی به ویژه مطالب مربوط به صنعت ارزهای دیجیتال، مورد انتقاد قرار داد.

با وجود نگرانی‌های قانونی، بسیاری از سرمایه‌گذاران و کارشناسان نسبت به پتانسیل بلندمدت قیمت ریپل‌ به دلار (XRP/USD) خوش بین هستند.

 شرکای تجاری ریپل و تأثیر آن‌ها بر قیمت XRP

پونوس متیو (Punnoose Mathew)، مدیرعامل صرافی جویالوکاس (Joyalukkas) مستقر در دبی، در لینکدین اعلام کرد که اخیراً با مارک جانسون (Mark Johnson)، ویلیام کولی (William Cooley) و نیک تاپلین (Nick Taplin)، مدیران ریپل ملاقات کرده است. این خبر حاکی از آن است که ریپل ممکن است با یک شریک تجاری جدید وارد همکاری شده باشد.

مطالب مرتبط: آیا روند نزولی قیمت ریپل ادامه خواهد داشت؟

به گفته متیو، پلتفرم نقدینگی درخواستی (ODL) ریپل می‌تواند راه‌حلی عالی برای شرکت‌های انتقال پول ارائه دهد که به دنبال کاهش هزینه‌های مربوط به پرداخت‌های فرامرزی هستند و در عین حال تسویه سریع و دسترسی مستمر به نقدینگی را تضمین می‌کنند.

بیانیه متیو نشان می‌دهد که یک شراکت جدید ایجاد شده است؛ اگرچه ریپل هنوز چیزی در مورد شریک جدید خود به صورت رسمی اعلام نکرده است. انتظار می‌رود استفاده از ODL که بر اساس XRP ساخته شده است، کارایی عملیات مالی برون مرزی ر‌یپل را افزایش دهد. با وجود این پیشرفت مثبت، قیمت ریپل به دلار (XRP/USD) نسبت به سقف‌های قبلی خود کاهش یافته است.

 افزایش نرخ بهره آمریکا و کنفرانس G20

داده‌های اقتصادی ایالات متحده نگرانی‌های جدیدی را برای فدرال رزرو ایجاد کرده است که منجر به فشار بر دارایی‌های پرخطرتر شده است. افزایش تورم ایالات متحده منجر به برخورد تهاجمی فدرال رزرو با نرخ بهره برای رسیدن به نرخ تورم مورد نظر آن‌ها شده است. داده‌های اخیر از ایالات متحده نیز احتمال افزایش 50 واحدی نرخ پایه را بازگردانده است.

علاوه بر این، در 24 فوریه، G20 بر نیاز به یک چارچوب نظارتی قوی و جهانی برای ارزهای دیجیتال تأکید کرد. صندوق بین‌المللی پول تا جایی پیش رفت که امکان ممنوعیت ارزهای دیجیتال را مطرح کرد. ترکیب سرفصل‌های G20 و نگرانی‌های فدرال رزرو، باعث می شود XRP/USD تحت فشار باقی بماند.

پیشنهاد بریج بین شبکه‌ای ممکن است راه را برای قابلیت همکاری ارزهای دیجیتال هموار کند

در 23 فوریه، مایوخا واداری (Mayukha Vadari)، یک مهندس نرم‌افزار شرکت ر‌یپل، پیشنهادی را در GitHub برای پروتکل جدید بریج بین شبکه‌ای پست کرد و لینک آن را در توییتر به اشتراک گذاشت.

پروتکل پیشنهادی که توسط توسعه دهندگان XRPL و RippleX ایجاد شده است، با هدف ارائه قابلیت همکاری در شبکه‌های مختلف به وجود آمده است. این در حالی است که ایمنی دارایی‌ها را بریج بین شبکه‌ای تضمین می‌کند.

نمودار قیمت ریپل به دلار | صرافی ارز دیجیتال همتاپی

نمودار قیمت ر‌یپل به دلار. منبع: تردینگ ویو

علیرغم این پیشرفت، قیمت ریپل به دلار (XRP/USD) در غیاب یک محرک یا کاتالیزور قابل توجه به مسیر نزولی خود ادامه داده است.

در 26 فوریه، جفت ارز ریپل به دلار (XRP/USD) با قیمت 0.37782 دلار شروع به معامله کرد. این جفت ارز، سقف 0.37858 دلار و کف 0.37589 دلار را به ثبت رسانده است. در حال حاضر، این جفت ارز با 0.39 درصد کاهش در 24 ساعت گذشته، با 0.37642 دلار معامله می‌شود. علاوه بر این، ارزش ر‌یپل به دلار (XRP/USD) طی هفته گذشته بیش از 4.5 درصد کاهش یافته است.

قیمت ریپل به دلار (XRP/USD) زیر سطح 0.3850 دلار قرار دارد. این در حالی است که نمودار این جفت ارز حمایت نزدیک به 0.3750 دلار را به دست آورده است. در صورت شکست سطح حمایت در 0.3750 دلار، قیمت ریپل می‌تواند تا منطقه حمایت بعدی یعنی 0.3702 دلار یا 0.3620 بیشتر سقوط کند.

اندیکاتورهای تکنیکال مانند مکدی (MACD) و شاخص قدرت نسبی (RSI) در حال حاضر وارد منطقه خرید xrp شده‌اند که نشان می‌دهد بازار در حال حاضر وارد روند صعودی شده است. علاوه بر این، شکست مقاومت 0.3847 دلاری می‌تواند موجی از حرکت به سمت سطح 0.3975 دلار را نشان دهد.

برای اطلاع از آخرین اخبار ریپل، به مقاله پیش بینی و تحلیل ریپل مراجعه نمایید.

ترجمه و جمع‌آوری: تیم خرید و فروش ریپل صرافی ارز دیجیتال همتا پی 

منبع: cryptonews.com
اشتراک گذاری

پیام شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *