آیا ریپل می‌تواند روند صعودی خود را به اتمام برساند؟

آیا ریپل می‌تواند روند صعودی خود را به اتمام برساند؟ | همتاپی

قیمت ریپل با تشکیل الگوی پرچم در نمودار آن در یک ماه گذشته همواره نزولی بوده است. قیمت این ارز دیجیتال در مقایسه با آخرین اوج آن در محدوده ۰.۴۳۲ دلار ۸۵ درصد سقوط کرده است و هم‌اکنون در محدوده ۰.۳۹۵ دلار قرار دارد. تا زمانی که خطوط روند موجود در کانال ریپل دست‌نخورده باقی بماند، این ارز دیجیتال به روند نزولی خود ادامه می‌دهد.

اگر به‌تازگی خرید و فروش در بازار ارزهای دیجیتال را آغاز کرده است، تا زمانی که ریپل در کانال نزولی خود قرار دارد، در آن سرمایه‌گذاری نکنید. اگر این ارز دیجیتال بتواند خط روند بالای کانال خود را بشکند، حرکت صعودی حبس‌شده در آن آزاد می‌شود. شایان ذکر است که حجم معاملات روزانه ر‌یپل به محدوده ۱.۳ میلیارد دلار رسیده و ۵۸ درصد رشد کرده است.

نمودار قیمت ریپل به دلار | صرافی ارز دیجیتال همتاپی

نمودار قیمت ریپل به دلار. منبع: تردینگ ویو

الگوی پرچم معمولاً در یک روند صعودی ادامه‌دهنده ظاهر می‌شود و نشان می‌دهد که این ارز دیجیتال قبل از ادامه روند صعودی خود به یک اصلاح موقت نیاز دارد. در تئوری، این الگو به هولدرهای ارزهای دیجیتال  پیشنهاد می‌کند تا قبل از آغاز دوباره روند صعودی توکن‌های بیشتری را ذخیره کنند و ثبات قیمت آن‌ها را در حمایت‌های موجود بررسی کنند.

با وجود اینکه روند صعودی اکثر ارزهای دیجیتال در هفته‌های اخیر صعودی بوده است، قیمت ریپل نتوانست در ۱۴ فوریه (۲۵ بهمن) از حمایت محدوده ۰.۳۶۲ دلار که با حمایت خط روند آن در یک محل قرار داشت، عبور کند. 

در حال حاضر، قیمت ر‌یپل زیر خط روند آن قرار دارد و اصلاحی بلندمدت، قیمت این ارز دیجیتال را تهدید می‌کند. با این حال، در بحبوحه بهبود اخیر بازار ارزهای دیجیتال، کندل روزانه قیمت ریپل کندلی صعودی و بلند بوده که حجم کافی هم داشته است. این امر نشان می‌دهد که روند حبس‌شده در آن ممکن است آزاد شود.

در نتیجه، قیمت ریپل ممکن است به‌زودی خط روند بالای کانال خود را بشکند و روند صعودی خود را آغاز کند. اگر کندل روزانه این ارز دیجیتال در بالای خط روند مذکور بسته شود، احتمال رشد قیمت آن افزایش می‌یابد. این روند صعودی بالقوه به ریپل کمک می‌کند تا به اهداف قیمتی ۰.۴۲ دلار، ۰.۴۳۲ دلار، ۰.۴۷۶ دلار یا ۰.۵ دلار دست یابد.

شاخص‌های تحلیل تکنیکال ارز  دیجیتال ریپل

شاخص باند بولینگر (Bollinger Band): ر‌یپل از خط وسط این شاخص به سمت بالا حرکت کرده است که نشان می‌دهند خریداران آن در تلاش‌اند کنترل روند این ارز دیجیتال را پس بگیرند.

شاخص مکدی (MACD): با وجود این که ستون‌های موجود در این شاخص از منطقه خنثی عبور کرده‌اند، خطوط آبی‌رنگ و نارنجی‌رنگ آن به سمتی رفته‌اند که نشان می دهد روند نزولی ر‌یپل ضعیف شده است. در نتیجه، امکان آغاز روند صعودی آن را تأیید می‌کنند.

سطوح قیمتی ریپل: 

قیمت فعلی ارز دیجیتال ریپل: ۰.۴ دلار

روند قیمت: نزولی

نوسانات: زیاد

مقاومت‌های کلیدی: ۰.۴۳۵ و ۰.۴۵ دلار

حمایت‌های کلیدی: ۰.۳۹۳ و ۰.۳۷۲ دلار

برای اطلاع از آخرین اخبار ریپل، به مقاله پیش بینی و تحلیل ریپل مراجعه نمایید.

ترجمه و جمع‌آوری: تیم خرید و فروش ریپل صرافی ارز دیجیتال همتا پی 

اشتراک گذاری

پیام شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *