چرا خریداران اتریوم همچنان باید محتاط باشند؟ تحلیل قیمت اتریوم

پیش بینی قیمت اتریوم | همتاپی

ساختار و روند بازار ارزهای دیجیتال همچنان نزولی است. اگر خریداران اتریوم نتوانند در این هفته محدوده ۱۷۰۰ دلار را حفظ کنند، قیمت اتریوم ممکن است تا محدوده ۱۵۰۰ دلار سقوط کند.

اتریوم در بازه زمانی روزانه ساختار نزولی خود را حفظ کرده است. سرمایه‌گذاران این ارز دیجیتال و بیت کوین توکن‌های خود را از صرافی‌های متمرکز بیرون کشیده‌اند و آن‌ها را به صرافی‌های غیرمتمرکز یا کیف پول‌های خودحضانتی منتقل کرده‌اند. گفتنی است که فشار خرید این ارز دیجیتال تا حدودی کاهش یافته؛ اما بخش‌ بازی‌های این پلتفرم به رشد خود ادامه داده است.

در نتیجه، خریداران اتریوم می‌توانند منتظر فرصت ورود به بازار باشند و فروشندگان هم قبل از شورت کردن دارایی خود، باید منتظر رد شدن کامل روند صعودی این ارز دیجیتال باشند. احتمالا معامله‌گران با فرصت‌های خوبی مواجه می‌شوند؛ اما باید دقت داشته باشند که روند اتریوم در نمودار روزانه همچنان نزولی است.

واگرایی نزولی اتریوم به‌دلیل باور ضعیف خریداران

نمودار قیمت اتریوم | همتاپی

نمودار قیمت اتریوم، منبع: تریدینگ ویو

50000 شیبا
جایزه بگیرید!
همین حالا ثبت نام کن

همان طور که گفته شد، قیمت اتریوم در بازه زمانی نزولی به روند نزولی خود ادامه داده است. اوج این روند در نگاهی محافظه‌کارانه‌، در محدوده ۱۷۷۸ دلار تشکیل شده است. 

اگر بخواهیم کمی تهاجمی‌تر به نمودار روزانه اتریوم نگاه کنیم، اوج این ارز دیجیتال در محدوده ۱۸۹۸ دلار خواهد بود. در نتیجه، قیمت‌های مذکور سطوحی هستند که خریداران اتریوم باید از آن عبور کنند تا نشان دهند که کنترل بازار را به دست گرفته‌اند.

البته چنین سناریویی تا حدودی بعید به نظر می‌رسد؛ چرا که هرچند اندیکاتور OBV در هفته‌های گذشته به بالای سطح ماه مه (اردیبهشت) رسیده بود، طی سه هفته گذشته وارد یک روند نزولی شده است.

شاخص RSI هم به زیر محدوده خنثی (۵۰) رسیده است تا مهر تاییدی بر روند نزولی اتریوم بزند. اگر اتریوم نتواند در هفته آینده از محدوده ۱۷۷۸ دلار عبور کند؛ شاخص RSI می‌تواند یک واگرایی نزولی جدید ایجاد کند.

محدوده ۱۷۵۰ تا ۱۷۹۰ دلاری از اوایل ماه آوریل (فروردین) به‌ عنوان حمایت عمل کرده؛ اما در چند روز گذشته به مقاومت تبدیل شده است. احتمال اینکه اتریوم در کوتاه‌مدت به این محدوده برسد و از آن رد شود، وجود دارد؛ اما فروشندگان باید توجه داشته باشند که در منطقه ۱۸۰۰ دلار نقدینگی زیادی وارد اتریوم می‌شود.

بررسی احساسات معامله‌گران 

اندیکاتور MVRV | همتاپی

اندیکاتور MVRV، منبع: سانتیمنت

تعداد توکن‌هایی که به مدت ۹۰ روز جابه‌جا نشده‌اند، از اواخر آوریل (فروردین) تا اوایل ژوئن (خرداد) در یک روند صعودی قرار داشتند. این توکن‌ها در ۴ ژوئن (۱۴ خرداد) به اوج خود در ۳ ماه گذشته رسید؛ اما پس از آن کاهش یافت. در ده روز گذشته فشار فروش اتریوم افزایش یافت؛ اما این شاخص در ۱۲ ساعت گذشته افزایش یافته است.

در همین حال، شاخص MVRV هم نشان داده است که هولدرهای اتریوم ضرر کرده‌اند و احساسات آن‌ها کاملاً در محدوده منفی قرار دارد. این شاخص نشان‌دهنده احساسات سرمایه‌گذاران است و نشان می‌دهد که آن‌ها باور دارند قیمت اتریوم به پایین ارزش واقعی خود رسیده است. با این حال، خریداران در پیش بینی قیمت اتریوم باید محتاط باشند؛ چرا که روند این ارز دیجیتال همچنان نزولی است. این دسته از سرمایه‌گذاران باید منتظر سیگنال‌های بیشتری برای خرید اتریوم باشند.

شما چطور فکر می‌کنید؟ آیا قیمت اتریوم نزولی خواهند ماند؟ یا اتفاق دیگری خواهد افتاد؟ در بخش کامنت‌ها نظرات خود را بیان کنید.
منبع: ambcrypto
اشتراک گذاری

پیام شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *