دامپ ۸۰۰ میلیارد توکن شیبا اینو؛ آیا معامله‌گران کوتاه‌مدت باید نگران باشند؟

تحلیل قیمت شیبا | همتاپی

شیبا اینو اخیراً با دامپ قابل‌توجهی مواجه شده و ۸۰۰ میلیارد توکن از آن عرضه شده است. اما چه چیزی باعث این افزایش فشار فروش این ارز دیجیتال شده است و چه تاثیری در آینده آن دارد؟

گفتنی است که تمام توکن‌های مذکور به صرافی بایننس وارد شده و در ازای آن‌ها تتر خریداری شده است. در این مقاله قصد داریم عوامل موثر بر این اتفاق و پیامدهای آن برای معامله‌گران و سرمایه‌گذاران کوتاه‌مدت و بلندمدت را بررسی کنیم.

مقاله پیشنهادی: شیبا چیست

دامپ شدید شیبا اینو چه پیامدی برای معامله‌گران کوتاه‌مدت دارد؟

وقتی ارزهای دیجیتالی مثل شیبا اینو با چنین دامپ‌های بزرگی مواجه می‌شوند، باید با پیامدهای مهمی  دست‌وپنجه نرم کنند که علی‌الخصوص برای معامله‌گران کوتاه‌مدتی که به دنبال کسب سودهای سریعی هستند، بسیار مهم است.

دامپ و عرضه توکن‌ها در اغلب موارد نوسانات نامنظمی را ایجاد می‌کند که در نهایت منجر به کاهش قیمت ارزهای دیجیتال می‌شود. این مسئله ضرر و فایده خاص خودش را برای معامله‌گران کوتاه‌مدت دارند. از یک طرف اگر معامله‌گران زمان‌بندی درستی داشته باشند، افزایش نوسانات فرصت‌های جدیدی را برای آن‌ها ایجاد می‌کند. از طرف دیگر، اگر بازار برخلاف موقعیت آن‌ها باشد؛ این افراد با زیان‌های غیرمنتظره‌ای مواجه می‌شوند.

نمودار قیمت شیبا | همتاپی

به‌طور کلی، با افزایش عرضه یک ارز دیجیتال فشار فروش آن افزایش می‌یابد و در نهایت می‌تواند منجر به کاهش قیمت این توکن‌ها شود. این مسئله ممکن است معامله‌گران کوتاه‌مدت را از ورود یا حفظ موقعیت خود منصرف کند. علاوه بر این، چنین اتفاق‌هایی به نوبه خود می‌تواند بر احساسات کل معامله‌گران بازار ارزهای دیجیتال هم تأثیر بگذارد و کسب سود را برای همه دشوار کند.

نمودار مارکت کپ شیبا | همتاپی

نمودار مارکت کپ شیبا، منبع: تریدینگ ویو

برای خرید و فروش شیبا در خواست خود را ثبت کنید.

می خواهم شیبا بخرم

گفتنی است که قیمت شیبا اینو در حال حاضر در محدوده ۰.۰۰۰۰۰۷۶ دلار قرار دارد. قیمت این ارز دیجیتال در ۲۴ ساعت گذشته حدود ۰.۵ درصد کاهش یافته؛ اما در هفت روز گذشته بیشتر از ۴ درصد رشد کرده است.

مطالب مرتبط: شیبا یا بیبی دوج، کدام گزینه برای خرید مناسب تر است؟

رشد چشمگیر اکوسیستم شیبا اینو

ارز دیجیتال بون (Bone) که یکی از توکن‌های موجود در اکوسیستم شیبا اینو است، در دو هفته گذشته بیشتر از ۲۶ درصد رشد کرده و بازده قابل‌توجهی را برای سرمایه‌گذاران خود در ابتدای سه‌ماهه سوم سال ۲۰۲۳ به ارمغان آورده است. بون در این مدت بعد از رسیدن به اوج ۱.۰۹ دلاری خود، وارد یک روند اصلی شد و هم‌اکنون در محدوده ۱.۰۵ دلار قرار دارد.

کاربری به نام لوسی‌شیب (LucieSHIB) که متخصص بازاریابی شیبا اینو است، اخیراً در توییتر گفته که سرماه‌گذاران بون باید خود را برای اهداف ۲ تا ۳ دلاری آماده کنند. هرچند که خوش‌بینی او بسیاری دیگر از معامله‌گران را به وجد آورده، تنها زمان مشخص می‌کند توکن بون پتانسیل چنین صعودی را دارد یا خیر.

آینده ارز شیبا را چطور پیش بینی می‌کنید؟ آیا شما هم از طرفداران پر و پا قرص این ارز دیجیتال هستید؟
منبع: newsbtc
اشتراک گذاری

پیام شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *