سرمایه‌گذاران ترون با وجود نرخ توکن‌سوزی بالا باید محتاط باشند!

هفته گذشته توجه کاربران شبکه‌های اجتماعی نسبت به ترون افزایش یافته است. اما فعالیت توسعه‌‌دهندگان و قیمت آن به میزان قابل‌توجهی نزولی بوده است.

برای خرید و فروش ترون در خواست خود را ثبت کنید.

می خواهم ترون بخرم

قیمت ترون در ۲۴ ساعت گذشته بیشتر از ۳ درصد کاهش داشت. هرچند برخی از شاخص‌های این ارز دیجیتال صعودی بوده‌اند، اما در مقابل شاخص‌های مهم دیگری سیگنال نزولی صادر کرده‌اند.

ترون (TRX) که یک دارایی ضد تورمی محسوب می‌شود، همیشه به خاطر نرخ توکن‌سوزی بالایی که دارد توجه معامله‌گران زیادی را به خود جلب می‌کند و در بیشتر مواقع هم مقدار آن قابل‌توجه است.

با این حال، نگرانی‌های سرمایه‌گذاران همچنان ادامه دارد، زیرا با وجود نرخ توکن‌سوزی امیدوارکننده TRX، قیمت این ارز دیجیتال تحت تأثیر آن قرار نگرفته است.

نرخ توکن‌سوزی ترون شگفت‌انگیز است

ترون از زمان عرضه اولیه خود به دلیل تلاش‌هایش (به‌عنوان یک دارایی ضد تورمی) مشهور بوده است. آخرین توئیت ترون کامیونیتی (Tron Community) با اشاره به وضعیت فعلی بلاک‌چین ترون، بیان کرده که این شبکه در ۲۲ جولای (۳۱ تیر) بیشتر از ۱۲.۷ میلیون توکن را سوزانده است.

طبق این توییت، تعهد شبکه ترون به ضد تورمی بودن خود ادامه دارد و رشد ارزش آن با تولید خالص منفی ۷۶۵۳۲۳۵ توکن صورت گرفته است.

آمار شبکه بلاک‌چین ترون هم همچنان خوش‌بینانه است. به‌عنوان مثال مجموع حساب‌های موجود در آن از ۱۷۴ میلیون حساب گذشته و کل تراکنش‌های آن هم از مرز ۶ میلیارد تراکنش عبور کرده است. حجم نقل‌وانتقال هم صعودی بوده که نشان‌دهنده استفاده زیاد کاربران از این بلاک‌چین است.

در حالی که آمار شبکه ترون امیدوارکننده است، درمقابل شاخص‌های کلیدی دیگری نزولی بوده‌اند. به‌عنوان مثال فعالیت توسعه‌دهندگان آن کاهش یافته است. کاهش شاخص مذکور به این معنی است که تلاش‌های توسعه‌دهندگان شبکه ترون برای بهبود این بلاک چین کم‌تر شده است. جدا از فعالیت توسعه‌دهندگان، قیمت توکن ترون هم در ۲۴ ساعت گذشته بیشتر از ۳ درصد کاهش یافته است.

این اتفاق با کاهش حجم معاملات این ارز دیجیتال همراه بوده است. در زمان نگارش این گزارش ترون با ارزش بازاری بیشتر از ۷.۴ میلیارد دلاری و قیمت ۰.۰۸ دلار معامله می‌شده است.

علی‌رغم کاهش قیمت و حجم معاملات این ارز دیجیتال، نکته جالب این است که توجه کاربران شبکه‌های اجتماعی نسبت به توکن ترون در هفته گذشته افزایش یافته و نشان داده که رشد محبوبیت این ارز دیجیتال همچنان ادامه دارد.

فعالیت توسعه‌دهندگان ترون و حجم فعالیت‌های مرتبط با آن در شبکه‌های اجتماعی | همتاپی

فعالیت توسعه‌دهندگان ترون و حجم فعالیت‌های مرتبط با آن در شبکه‌های اجتماعی، منبع: Santiment

مطالب مرتبط: تراکنش‌های روزانه ترون ۵ برابر اتریوم! بررسی جزئیات

نگاهی دقیق‌تر به وضعیت ترون

خبر خوب این است که شاخص اوپن اینترست ترون هم‌زمان با کاهش قیمت این ارز دیجیتال کاهش یافته است. این مسئله نشان‌دهنده تغییر روند ترون است. از طرفی، قیمت TRX در هفته گذشته صعودی بوده (۱.۹ درصد) بوده و نرخ تامین مالی این ارز دیجیتال هم پس از کاهش دوباره صعودی شده است. این مسئله نشان می‌دهد که تقاضای معامله‌گران ترون در بازار مشتقات افزایش یافته است.

اوپن اینترست، نوسان قیمتی یک هفته و نرخ تامین مالی ترون در بایننس | همتاپی

اوپن اینترست، نوسان قیمتی یک هفته و نرخ تامین مالی ترون در بایننس، منبع: Santiment

50000 شیبا
جایزه بگیرید!
همین حالا ثبت نام کن

نمودار روزانه ترون تصویر مبهمی را ترسیم کرده است. برای مثال، میانگین متحرک نمایی (EMA) و شاخص مکدی (MACD) سیگنال صعودی این ارز دیجیتال را صادر کرده‌اند.

با این وجود، شاخص قدرت نسبی ترون (RSI) و جریان پول چیکین (CMF) این ارز دیجیتال هر دو کاهش یافته‌اند. کاهش این شاخص‌ها احتمال تداوم روند نزولی ترون را افزایش داده‌ که برخلاف منافع سرمایه‌گذاران است. در هر صورت، باید دید که TRX در نهایت در کدام سمت حرکت می‌کند.

نموادر قیمت ترون |‌ همتاپی

تحلیل تکنیکال قیمت ترون، منبع: تریدینگ ویو

نظر شما درباره اینده ترون مثبت است یا منفی؟ دلایل خود برای این نظر را در بخش کامنت‌ها به اشتراک بگذارید.

 

منبع: ambcrypto
اشتراک گذاری

پیام شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *