ادامه سقوط قیمت اتریوم در پی فشار فروش نهنگ‌ها

ادامه سقوط قیمت اتریوم در پی فشار فروش نهنگ‌ها | همتاپی

طی 5 هفته گذشته، نهنگ‌ها و کوسه‌ها، 3.3 میلیون اتر را به فروش رسانده‌اند. طی این مدت قیمت جفت ارز اتریوم به بیت کوین 12.7 درصد افت کرده است و قیمت دلاری اتریوم نیز پس از کاهش 0.84درصدی، اکنون در محدوده 1,284 دلار قرار دارد.

داده‌های منتشر شده توسط وبسایت تحلیلی سانتیمنت، حاکی از فروش اتریوم توسط کوسه‌ها و نهنگ‌ها (کسانی که بین 100 تا یک میلیون اتریوم هولد می‌کنند) طی 5 هفته گذشته است.

این افراد، در مدت زمان یاد شده حدود 3.3 میلیون اتر را به فروش رساندند که با در نظر گرفتن قیمت فعلی و پس از ریزش، حدود 4.2 میلیارد دلار ارزش داشته است. همچنین می‌توان گفت که علت اصلی روند نزولی اخیر اتریوم و افت قیمت آن نسبت به بیت کوین نیز همین اقدام از سوی این هولدر‌های اصلی و کلیدی بوده است.

نمودار فروش اتریوم توسط نهنگ‌ها و کوسه‌ها | صرافی ارز دیجیتال همتاپی

نمودار روند انباشت اتریوم توسط نهنگ‌ها. منبع: سانتیمنت

با توجه به نمودار فوق که روند انباشت اتر توسط نهنگ‌ها طی 13 هفته گذشته را نمایش می‌دهد، شاهد تغییر الگوی رفتاری آنها طی هفته‌های اخیر هستیم. بر اساس این نمودار، در 8 هفته ابتدایی، نهنگ‌ها و کوسه‌ها بالغ بر 2.2 میلیون اتر را انباشت نموده‌اند که در آن زمان باعث افزایش 43.3 درصدی قیمت اتر نسبت به بیتکوین شده بود.

اما پس از آن و در 5 هفته پایانی، این نهنگ‌ها با اقدام به فروش اتریوم، باعث افت 12.7 درصدی ارزش اتر نسبت به بیتکوین شدند. این تغییر رفتار در سرمایه گذاران اصلی منجر به کاهش ارزش دلاری اتریوم نیز شده است به طوری که قیمت اتر در 7 روز گذشته 2.37 درصد و در 24 ساعت گذشته 0.84 درصد کاهش یافته است. در حال حاضر قیمت اتر 1,284.72 دلار است.

نمودار روانه قیمت اتریوم به دلار | صرافی ارز دیجیتال همتاپی

نمودار روانه قیمت اتریوم به دلار. منبع: تردینگ ویو

در نمودار روزانه و با نگاه به کندل امروز، میبینیم که قیمت اتر، میانگین متحرک نمایی 9 روزه (EMA) را به چالش کشیده است. با توجه به قرار گرفتن خط میانگین متحرک 9 روزه پایین‌تر از EAM 20، نتیجه می‌گیریم که هنوز مقداری فشار فروش بر روی این آلتکوین وجود دارد. ضمن اینکه با توجه به شیب نزولی این دو خط، بعید نیست شاهد کاهش بیشتر قیمت اتر باشیم.

برای اطلاع از اخرین اخبار اتریوم، به مقاله تحلیل قیمت اتریوم مراجعه نمایید.

ترجمه و جمع‌آوری: تیم خرید و فروش اتریوم صرافی ارز دیجیتال همتاپی

اشتراک گذاری

پیام شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *