افزایش جریان ورودی اتریوم به صرافی‌ها؛ آیا نهنگ‌ها سیگنال نزولی صادر کرده‌اند؟

تحلیل اتریوم | همتاپی

در حالی که اتریوم به نبرد خود با روندهای صعودی و نزولی مختلف ادامه می‌دهد، تراکنش‌های سرمایه‌گذاران بزرگ اتریوم (نهنگ‌ها) نگرانی‌های زیادی را در مورد آینده قیمت اتریوم ایجاد کرده است. شایان ذکر است که حجم قابل‌توجه معاملات ناگهانی نهنگ‌ها تاثیر زیادی روی قیمت ارزهای دیجیتال می‌گذارد و موج‌های جدیدی را در این بازار پرنوسان ایجاد می‌کند. 

به طور کلی، دو تراکنش خاص توجه معامله‌گران را به خود جلب کرده است: در یکی از این تراکنش‌ها ۱۵۰۰۰ اتریوم به ارزش تقریباً ۲۴.۷ میلیون دلار به صرافی «gate.io» منتقل شده و در دیگری هم ۲۱۲۹۹ اتریوم به ارزش تقریباً ۳۵.۲ میلیون دلار به صرافی کوین بیس (coinbase) فرستاده شده است.

حال بسیاری از معامله‌گران می‌خواهند بدانند که دلیل پشت این تراکنش‌ها و تاثیر آن‌ها روی اتریوم و احساسات بازار چه خواهد بود.

مقاله پیشنهادی: اتریوم چیست

وب سایت (whale alert) درباره اولین تراکنش مذکور گفته است:

۱۵۰۰۰ اتریوم (به ارزش ۲۴۷۲۱۲۰۲ دلار) از یک کیف پول ناشناس به gate.io فرستاده شد.

جزئیات مربوط به معاملات نهنگ‌ها

  • ۱۵۰۰۰ اتریوم به gate.io: در اولین تراکنش، ۱۵۰۰۰ اتریوم به ارزش حدوداً ۲۴.۷ میلیون دلار منتقل شده و سوالاتی را درباره تاثیر آن ایجاد کرده است.
  • ۲۱۲۹۹ اتریوم به کوین بیس: در یکی دیگر از تراکنش‌ها ۲۱۲۹۹ اتریوم به ارزش حدوداً ۳۵.۲ میلیون دلار جابه‌جا شده و سوالاتی در مورد هدف و تاثیر احتمالی آن به وجود آمده است.

تاثیر معاملات نهنگ‌ها روی قیمت اتریوم

وب سایت لوک‌آنچین (lookonchain) هم درباره اتریوم گفته است:

نهنگ‌ها اتریوم را در قیمت‌های پایین انباشت کردند! ۴ نهنگ در ۷ روز گذشته ۵۶.۱ هزار دلار اتریوم (۹۴ میلیون دلار) را انباشت کرده‌اند:

نهنگ 0x3cee هجده هزار اتریوم (۳۰ میلیون دلار) را انباشت کرد. 

نهنگ 0x3478 دو هزار اتریوم (۳.۴ میلیون دلار) را انباشت کرد.

نهنگ 0x5ba3 هفده هزار و ۹۰۰ اتریوم (۳۰ میلیون دلار) را انباشت کرد.

نهنگ smartestmoney.eth هجده هزار و ۲۰۰ اتریوم (۳۰.۶ میلیون دلار) را انباشت کرد.

این تراکنش‌ها به شدت سرمایه‌گذاران را نگران کرده است؛ زیرا نهنگ‌ها پتانسیل لازم برای افزایش فشار فروش اتریوم را دارند و حتی می‌توانند سطح حمایت ۱۵۰۰ دلار را هم بشکنند. گفتنی است که اتریوم در حال حاضر با قیمت ۱۶۳۳ دلار معامله می‌شود و طی ۲۴ ساعت گذشته ۱ درصد کاهش یافته است. ارزش بازاری این ارز دیجیتال هم هم‌اکنون در محدوده ۱۹۸ میلیارد دلار قرار دارد.

جالب اینجا است که در بین معاملات اتریوم یک الگوی ثابت و مشخص هم ظاهر شده است. به عبارت دقیق‌تر، معامله‌گران کوچک‌تر به فروش اتریوم روی آورده‌اند و خریداران بزرگ هم این ارز دیجیتال را انباشت کرده‌اند.

انباشت  و خرید اتریوم توسط این گروه از سرمایه‌گذاران باعث شده است که ذخایر ۱۰ آدرس برتر و بزرگ آن به شدت رشد کند. این مسئله نشان می‌دهد که اختلاف قابل‌توجهی در استراتژی‌های معاملاتی سرمایه‌گذاران مذکور وجود دارد.

فعالیت و انباشت نهنگ‌ها

داده‌های دیگر هم تایید کرده‌اند که نهنگ‌ها اتریوم را خریداری کرده‌اند؛ اما احتمالاً به انتهای انباشت آن رسیده‌اند. علی مارتینز (ali martinez)، کارشناس بازار ارزهای دیجیتال، درباره اتریوم گفته است:

اصول فاندامنتال اتریوم همچنان عقب مانده است که یک سیگنال نزولی محسوب می‌شود. میانگین تعداد آدرس‌های فعال اتریوم در بازه زمانی ماهانه در حال حاضر به زیر میانگین تعداد آدرس‌های فعال آن در بازه زمانی سالانه رسیده است. این نشان می‌دهد که فعالیت‌های درون‌زنجیره‌ای اتریوم ضعیف است. چنین داده‌هایی نشان می‌دهند که اتریوم در حال حاضر کاربرد کمی دارد و شبکه آن ضعیف شده است.

علی مارتینز به همین خاطر از سرمایه‌گذاران خواسته است که بیشتر احتیاط کنند. طبق گفته‌های او، اگر قیمت اتریوم به زیر محدوده ۱۶۰۰ تا ۱۵۵۰ دلار کاهش یابد؛ این ارز دیجیتال می‌تواند با اصلاحی ۳۷ تا ۴۵ درصدی مواجه شود و احتمالا تا سطح ۱۰۰۰ دلار سقوط کند.

مارتینز این تحلیل را بر اساس تجزیه‌وتحلیل فاندامنتال انجام داده؛ چراکه کاهش تعداد کیف‌پول‌های فعال ماهانه اتریوم نشان‌دهنده کاهش فعالیت معامله‌گران در این بلاک چین است.

نسبت mvrv اتریوم هم توجه مارتینز را به خود جلب کرده است. نسبت mvrv در واقع یک شاخص مهم است که ارزش بازاری اتریوم را با ارزش تحقق‌یافته آن در یک دوره خاص مقایسه می‌کند. این نسبت به کم‌تر از میانگین متحرک ساده ۱۸۰ روزه اتریوم رسیده است که طبق گفته‌های مارتینز، باز هم یک هشدار برای آینده این ارز دیجیتال محسوب می‌شود.

پیش‌بینی آینده

حال سوال این جا است که آیا با توجه به داده‌های مذکور قیمت اتریوم می‌تواند به زودی رشد یا سقوط می‌کند؟ جواب این سوال هنوز مشخص نیست و فعالان بازار ارزهای دیجیتال همچنان به دنبال تحولی هستند که بتواند در روزهای آینده اتریوم را شکل بدهد.

به نظر شما سیگنال نزولی اتریوم صادر شده است؟ منتظر دیدن نظرات شما در بخش کامنت‌ها هستیم.
منبع: coinpedia
اشتراک گذاری

پیام شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *