چرا ویتالیک بوترین باعث کاهش قیمت اتریوم می‌شود؟

چرا ویتالیک بوترین باعث کاهش قیمت اتریوم می‌شود؟ | همتاپی

طرفداران اتریوم نسبت به امکان عبور قیمت اتر (eth) از 2 هزار دلار مطمئن هستند، اما با این حال، اقدامات اخیر ویتالیک بوترین (vitalik buterin) و بنیاد اتریوم که کنترل این پلتفرم ارائه قرارداد‌های هوشمند را برعهده دارند، باعث نگرانی برخی از کاربران و هولدر‌های اتریوم در مورد توانایی این ارز در عبور از مقاومت‌های پیش رو شده است.

نگرانی سرمایه گذاران در مورد تراکنش‌های اتریوم

در تاریخ 5 ماه مه (15 اردیبشت)، حساب کاربری lookonchain از انتقال 200 اتر از آدرس vitalik.eth، دامنه‌ی متعلق به هم‌بنیانگذار اتریوم به صرافی ارز دیجیتال کراکن (kraken) خبر داد. با درنظر گرفتن قیمت فعلی اتر، ارزش این تراکنش به 400 هزار دلار می‌رسد.

برای خرید و فروش اتریوم در خواست خود را ثبت کنید.

می خواهم اتریوم بخرم

کمی پس از این اتفاق، بنیاد اتریوم نیز طی یک تراکنش بزرگتر، تعداد 15 هزار اتر به ارزش 30 میلیون دلار را به همین صرافی منتقل کرد.

lookonchain در توئیتر نوشت:

پس از انتقال 200 اتر (396 هزار دلار) از آدرس vitalik.eth به کراکن، بنیاد اتریوم نیز 15 هزار اتر (29.7 میلیون دلار) را به این صرافی انتقال داد.

در حال حاضر هولدر ها نگران تاثیر منفی این تراکنش‌های بر روی قیمت اتر و کاهش ارزش اتر هستند. لازم به ذکر است که در حال حاضر قیمت اتر 13 درصد پایین‌تر از سقف ماه آوریل قرار دارد و همچنان در مسیر نزولی است.

نمودار قیمت اتریوم به دلار | صرافی ارز دیجیتال همتاپی

نمودار قیمت اتر به دلار. منبع: تردینگ ویو

هولدرهای بزرگ ارزهای دیجیتال، از جمله اتریوم، هر از گاهی دارایی‌های خود را منتقل می‌کنند، و البته هرگونه انتقال آن‌ها به صرافی‌های متمرکز به عنوان سیگنال نزولی تفسیر می‌شود. ویتالیک نیز ممکن است به دلایلی مانند هزینه‌های عملیاتی پروژه‌ها و یا سرمایه گذاری در پروژه‌های دیگر، اقدام به فروش اتر کند، اما این بار دلیل انتقال او مشخص نیست.

مطالب مرتبط: چرا عبور قیمت از ۱,۹۰۰ دلار برای اتریوم حیاتی است؟

در گذشته نیز ویتالیک بدون ایجاد تاثیر چندان بر روی قیمت اتر، اقدام به فروش انبوه اتریوم نموده بود.

علی رغم این خبر‌ها، برخی از تحلیلگران مانند سانتیمنت (santiment) اعتقاد دارند که احتمالاً مسیر اتر از بیت کوین جدا خواهد شد و ممکن است به زودی شاهد افزایش قیمت اتر و عبور از 2 هزار دلار باشیم.

مقاله پیشنهادی: اتریوم چیست

داده‌های سانتیمنت، که یک شرکت پیشرو در زمینه تحلیل و ارائه داده‌های درون زنجیره‌ای است، حاکی از افزایش قابل توجه میزان انتقال اتر به صرافی‌های ارز دیجیتال در چند ماه گذشته است. سانتیمنت در گزارشی اعلام کرد:

واریز فعال اتریوم به بیشترین میزان در 8 ماه گذشته رسیده است. هنوز در حال تحقیق بر روی علت آن هستیم اما می‌توانیم بگوییم که احتمالاً این اتفاق مانند رویداد مرج (merge) و فروپاشی صرافی ftx، باعث افزایش نوسان قیمت اتر خواهد شد.

افزایش پذیرش اتر

اما در کنار این نگرانی‌ها، نشانه‌های مثبتی از فعالیت‌های درون زنجیره اتر نیز مشاهده می‌شود.

به لطف توجه کاربران به میم کوین‌ها و به‌ویژه میم کوین pepe، حجم بی‌سابقه‌ای از اتر در هفته گذشته سوزانده شد. بسیاری از میم کوین‌ها بر روی شبکه اتریوم قرار داشته و انتقال مداوم آن‌ها با توجه به کارمزد تراکنش بالایی که دارند، به افزایش میزان توکن سوزی اتر و کاهش عرضه اتریوم کمک می‌کند.

در 7 روز گذشته، 31,700 اتر سوزانده شده است. برای درک بزرگی این میزان، لازم است بدانید که از زمان اجرای merge (231 روز قبل) در مجموع 152 هزار اتر سوزانده شده است. این یعنی 21 درصد از کل توکن سوزی آن‌هم تنها در 3 درصد از این مدت زمان. این یعنی قدرت میم کوین ها.

علاوه بر این، میزان پذیرش اتریوم توسط شرکت‌ها و موسسات مختلف نیز روز به روز بیشتر شده و باعث افزایش تقاضای خرید اتر می‌شود.

هفته گذشته، بانک سرمایه گذاری اروپا (eib) از انتشار اولین اوراق قرضه دیجیتال خود بر روی بلاکچین اتریوم خبر داد. موضوعی که نقطه عطف بسیار مهمی برای این ارز دیجیتال محسوب می شود.

افزایش پذیرش و توکن سوزی اتر در پی توجه ویژه کاربران به میم کوین‌ها، می‌تواند در روز‌های آینده باعث تثبیت قیمت اتر بالاتر از حمایت‌های کلیدی شود.

کاهش شدید قیمت‌ها در تاریخ 16 اردیبهشت و درست پس از افزایش کوتاه مدت روز قبل، ممکن است باعث ادامه ریزش و حتی لیکوئید شدن بسیاری از معامله گران تا زمان رسیدن به 1,500 دلار شود.

برای اطلاع از آخرین اخبار قیمت اتر به صفحه تحلیل اتریوم مراجعه نمایید. 

منبع: www.newsbtc.com
اشتراک گذاری

پیام شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *