فشار فروش اتریوم در زیر محدوده ۱۷۰۰ افزایش یافته؛ سقوط بیشتری در راه‌ است؟

تحلیل قیمت شیبا | همتاپی

قیمت اتریوم در تلاش است از مقاومت ۱۷۰۰ دلار عبور کند؛ اما اگر در زیر محدوده ۱۷۰۰ و ۱۷۲۰ دلار باقی بماند، ممکن است روند نزولی جدیدی را آغاز کند.

خرید و فروش اتریوم در زیر محدوده ۱۷۰۰ دلار و میانگین متحرک ساده ۱۰۰ ساعته آن انجام می‌شود. یک روند نزولی مهم هم در نمودار ساعتی اتریوم به وجود آمده و مقاومت مهمی را در نزدیکی سطح ۱۶۸۰ دلار ایجاد کرده است. به طور کلی، قیمت eth در صورتی کاهش می‌یابد که در کوتاه‌مدت در زیر سطح ۱۷۰۰ دلار باقی بماند.

قیمت اتریوم در زیر سطح ۱۷۰۰ دلار تثبیت می‌شود

اتریوم در روزهای گذشته روند صعودی جدیدی را از ناحیه ۱۵۲۰ دلار آغاز کرده و مانند بیت کوین موفق شده است به این روند ادامه دهد. به همین خاطر توانسته است خود را به بالای سطح ۱۵۵۰ و ۱۵۸۰ دلار برساند. 

با این حال، اتریوم هنوز موفق نشده است از سطوح ۱۷۰۰ و ۱۷۲۰ دلار عبور کند.

روند این ارز دیجیتال همچنان نزولی است و قیمت آن به زیر سطح ۲۳.۶٪ اصلاحی فیبوناچی (در روند صعودی رسم‌شده از کف ۱۵۱۷ دلار تا اوج ۱۷۱۶ دلار) رسیده است. همان طور که گفته شد، یک خط روند نزولی مهم هم در نمودار ساعتی اتریوم به وجود آمده و مقاومت مهمی را در نزدیکی سطح ۱۶۸۰ دلار ایجاد کرده است.

مقاله پیشنهادی: اتریوم چیست

اتریوم در حال حاضر در زیر سطح ۱۷۰۰ دلار و میانگین متحرک ساده ۱۰۰ ساعته خود قرار دارد. اگر قیمت این ارز دیجیتال رشد کند، احتمال این وجود دارد که در نزدیکی سطح ۱۶۸۰ دلار و خط روند مذکور با مقاومت محکمی روبه‌رو شود.

نمودار روزانه اتریوم | همتاپی

نمودار روزانه اتریوم، منبع: tradingview.com

مقاومت بعدی اتریوم در نزدیکی سطح ۱۶۹۰ دلار و میانگین متحرک ساده ۱۰۰ ساعته آن قرار دارد. با این وجود، اولین مقاومت مهم اتریوم سطح ۱۷۰۰ و ۱۷۲۰ دلار محسوب می‌شود. اگر کندل اتریوم در بالای محدوده ۱۷۲۰ دلار بسته شود، این ارز دیجیتال می‌تواند در کوتاه‌مدت وارد روند صعودی خوبی شود.

در این صورت، مقاومت بعدی در سطح ۱۷۵۰ دلار قرار دارد و با عبور از آن، ممکن است در روزهای آینده به سمت مقاومت ۱۸۲۰ دلار و یا حتی ۱۸۸۰ دلار حرکت کند.

[مطالب مرتبط: شیبا اینو آماده برای سقوط آزاد؛ تحلیل شیبا]

آیا روند نزولی اتریوم ادامه می‌یابد؟

اگر اتریوم نتواند از مقاومت ۱۷۰۰ دلاری خود عبور کند، ممکن است وارد روند نزولی جدیدی شود. در این صورت، اولین حمایت eth در سطح ۱۶۲۰ دلار یا سطح ۵۰٪ اصلاحی فیبوناچی (در روند صعودی رسم‌شده از کف ۱۵۱۷ دلار تا اوج ۱۷۱۶ دلار) قرار دارد.

البته اولین حمایت مهم اتریوم سطح ۱۶۰۰ دلار است. اگر قیمت این ارز دیجیتال به زیر سطح مذکور برسد، سرمایه‌گذاران ممکن است با ضرر بیشتری مواجه شوند. در این صورت، حمایت بعدی در سطح ۱۵۶۵ دلار قرار دارد و این ارز دیجیتال با سقوط به زیر آن، در کوتاه‌مدت می‌تواند خود را به محدوده ۱۵۲۰ دلار برساند.

شاخص‌های تکنیکال

تحلیل قیمت اتریوم از نگاه شاخص‌های تکنیکال به شرح زیر است.

شاخص مکدی (macd) در نمودار ساعتی: قدرت آن در ناحیه نزولی کاهش یافته است.

شاخص قدرت نسبی (rsi) در نمودار ساعتی: به زیر سطح ۵۰ رسیده است.

مهم‌ترین حمایت: ۱۶۰۰ دلار

مهم‌ترین مقاومت: ۱۷۰۰ دلار

به نظر شما این فشار فروش اتریوم تا کجا ادامه دارد؟ نظرات خود را در بخش کامنت‌ها بیان کنید.

 

منبع: newsbtc
اشتراک گذاری

پیام شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *