دستور روحانی برای قانونمند شدن فعالیت ارزهای دیجیتال در ایران

دستور روحانی برای قانونمند شدن فعالیت ارزهای دیجیتال در ایران

روحانی در جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت خواستار تسریع روند قانونمندی ارزهای دیجیتال و صیانت از سرمایه های مردم در این حوزه شد.

دویست و سی و یکمین جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت در 18 خردادماه با ریاست دکتر حسن روحانی برگزار شد. در این جلسه ضمن بررسی وضعیت عرضه و تقاضای ارز‌‌های دیجیتال در کشور، گزارش بانک مرکزی در خصوص وضعیت تولید و مبادلات ارزهای دیجیتال در اقتصاد کشور نیز ارائه و بررسی شد.

خرید و فروش بیت کوین

برای خرید و فروش بیت کوین همین حالا اقدام کنید.

می خواهم بیت کوین بخرم

در این جلسه رئیس‌جمهور تاکید کرد فعالیت ارزهای دیجیتال در کشور باید بر مبنای حفظ و حمایت از منافع ملی صورت بگیرد و در ادامه افزود:

امروزه برنامه هوشمند سازی اقتصاد یک الزام محیطی است و بایستی نسبت به الزامات حقوقی و فنی این موضوع با دقت و حساسیت عمل کرد و برای تدوین راهبرد پویا در این حوزه و نقش آن در اقتصاد کلان کشور اقدامات لازم انجام شود.

دکتر روحانی با بیان اینکه آگاهی افراد درباره ارزهای دیجیتال ضروری است و با توجه به مخاطراتی که در حوزه مبادلات ارز‌های دیجیتال وجود دارد، اظهار داشت لازم است مردم با آگاهی کافی به این حوزه وارد شوند و از ورود غیر کارشناسانه خودداری کنند، ایشان در ادامه افزود:

باید برای قانونمند شدن فعالیت ارزهای دیجیتال و صیانت از سرمایه مردم در این حوزه هرچه زودتر چاره اندیشید و قوانین و دستورالعمل‌های لازم را وضع و ابلاغ نمود.

رئیس‌جمهور ضمن اشاره به پدیده جدید ارز‌های دیجیتال در مورد اقتضائات و الزامات آن توضیح داد:

دستگاه‌های مسئول در حوزه بازار سرمایه با همکاری رسانه‌ها و فضای مجازی در زمینه اطلاع‌رسانی، آموزش و آگاهی بخشی مردم نسبت به این پدیده و دستورالعمل‌ها و قوانین آن فعالیت موثر داشته باشند.

دکتر روحانی در ادامه افزود در حال حاضر تولید ارزهای دیجیتال تا آخر شهریور ماه اکیدا ممنوع است؛ بنابراین وزارتخانه‌های اطلاعات، ارتباطات و فناوری اطلاعات و نیرو مسئول هستند تا در صورت مشاهده فعالیت ماینرها، برق این مراکز را قطع کنند.

ترجمه و جمع‌آوری: تیم خرید و فروش تتر صرافی ارز دیجیتال همتا پی

امتیازی داده نشده است
1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره
منبع: تیم تولید محتوا همتا پی
اشتراک گذاری

پیام شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *