تفاوت قیمت تتر و دلار؛ چرا قیمت تتر از دلار بیشتر است؟

چکیده مطلب:

قیمت تتر و دلار در اکثر مواقع متفاوت است و تتر کمی (عددی بین 500 الی 1000 تومان) بالاتر از دلار کفِ بازار معامله می‌شود. علت آن هم به عوامل زیر بر می‌گردد:

کارمزد: خرید و فروش تتر کارمزد دارد و این کارمزد بخشی از این تفاوت را رقم می‌زند.

دیپگ شدن تتر: ممکن است تتر در بازار جهانی کمی از دلار فاصله بگیرد و اصطلاحاً شود، این دیپگ شدن که می‌تواند مثبت یا منفی باشد یکی از عوامل تاثیر گذار بر قیمت تتر و دلار است.

تقاضای بالای بازار داخلی: ممکن است تقاضای دلار و تتر در بازار داخلی ناگهان زیاد شود و باعث کم شدن حجم نقدینگی صرافی‌ها شود. به طبع تا زمانی که حجم نقدینگی توسط صرافی‌ها بالا رود قیمت تتر هم دربازار از دلار پیشی می‌گیرد.

علت تفاوت قیمت تتر با دلار چیست؟ | همتاپی

احتمالاً آخرین دفعه‌ای که متوجه تفاوت قیمت تتر و دلار شدین زمانی بوده که دست به تبدیل تتر به تومان زدید. یا برعکس زدید و در آن لحظه برایتان سوال شده که دلیل این تفاوت قیمتی چیست؟ تفاوت قیمت تتر و دلار یکی از مواردی است که برای بسیاری از تریدرها و فعالین بازارهای مالی سوال ایجاد کرده است. اگر از فعالان بازارهای جهانی باشید، احتمالاً به کرات سر و کارتان با تتر افتاده است.  استیبل‌کوینی که قرار است هم‌قیمت با دلار باشد اما در ایران و سایر بازارهای جهانی این‌طور نیست و همین اختلاف قیمت تتر و دلار سوالاتی را برای کاربران به‌وجود آورده است.

در این مطلب از همتاپی قصد داریم به علت تفاوت قیمت تتر و دلار پرداخته و در کنار توضیح ماهیت استیبل‌کوین تتر، به این سوال پاسخ دهیم که چرا قیمت تتر از دلار بیشتر است؟ با ما همراه باشید.

نگذار دارایی هات از دست بره

ماهیت تتر و تفاوت آن با دلار کاغذی

ماهیت تتر و تفاوت آن با دلار کاغذی | همتاپی

تتر (tether) که با نماد usdt نمایش داده می‌شود. یک استیبل‌کوین بسیار محبوب است که سال‌هاست توسط معامله‌گران ارزهای دیجیتال برای ترید استفاده می‌شود. قیمت این استیبل‌کوین، اصولاً باید معادل 1 دلار آمریکا باشد. اما گاهی به دلیل تغییر شرایط بازار یا عرضه و تقاضا، شاهد تفاوت قیمت تتر و دلار هستیم. درواقع، یک واحد تتر، معادل 1 دلار آمریکا ارزش دارد و اصولاً باتوجه به تعریف ما از استیبل‌کوین، این ارزش همیشه باید ثابت باقی بماند.

مطالب مرتبط: برای آشنایی بیشتر با تتر می‌توانید به مقاله تتر چیست مراجعه کنید.

به عبارتی می‌توان تتر را شکل دیجیتالی از دلار آمریکا دانست که کاربردهای فراوانی دارد. اصلاً هدف از راه‌اندازی آن نیز این بوده که در قدم نخست، جای دلار را در بازار ارزهای دیجیتال بگیرد. مهم‌ترین ویژگی‌های تتر که آن را به محبوب‌ترین استیبل‌کوین بازار ارزهای دیجیتال تبدیل کرده عبارتند از:

 • ثبات قیمت و این‌که نوسانات قیمت بازار تاثیر چندانی روی آن ندارد
 • قابلیت انجام تراکنش‌های دلاری با استفاده از تتر
 • کارمزد و هزینه بسیار پایین تراکنش با استفاده از تتر
 • و بسیاری کاربردهای دیگر، حتی خارج از حوزه کریپتو…

بااین‌حال علیرغم این‌که دلار، به‌عنوان پشتوانه تتر در نظر گرفته شده، اصطلاحاً با آن پگ شده. از نظر تئوری نیز قیمت این استیبل‌کوین باید ثابت و همواره برابر با 1 دلار آمریکا باشد، ممکن است نوسان داشته و بیشتر یا کمتر از 1 دلار باشد.

تفاوت قیمت تتر و دلار | همتاپی

همان‌طور که در تصویر نیز مشاهده می‌کنید، قیمت تتر در بازارهای جهانی دارای نوسان بوده و اگرچه اختلاف زیادی با 1 دلار نداشته، اما ثابت هم نمانده است. این تفاوت قیمت تتر با دلار، در بازارهای جهانی و گران‌تر بودن آن نسبت به دلار کاغذی در بازار ایران، سوالاتی را برای کاربران به‌وجود آورده است که در ادامه به آن‌ها خواهیم پرداخت.

تتر گزینه مناسبی برای حفظ ارزش سرمایه شما در بازار ارزهای دیجیتال است. شما می‌توانید خرید و فروش تتر خود را از طریق صرافی همتاپی به راحتی انجام دهید.


تفاوت قیمت تتر و دلار در ایران؛ چرا قیمت تتر از دلار بیشتر است؟

تفاوت قیمت تتر و دلار در ایران؛ چرا قیمت تتر از دلار بیشتر است؟| همتاپی

تفاوت قیمت تتر و دلار، به چند عامل بستگی دارد. یکی از مهم‌ترین علت‌های تفاوت قیمت تتر و دلار، نوع تامین این ارز است. یک نوع تامین ارز دیجیتال تتر، خرید و فروش آن در داخل کشور بین معامله‌گران و کاربران ارزهای دیجیتال است. درواقع، در تامین داخلی تتر، این ارز به اندازه کافی در سطح بازار وجود دارد و معامله‌گران تتر مورد نیاز خود را بر اساس همان قیمت 1 دلار آمریکا خرید و فروش می‌کنند.

حالت اول

در این حالت، شما به‌عنوان یک کاربر، معادل 1 دلار آمریکا حساب خود در صرافی را شارژ می‌کنید. در ازای آن تتر می‌خرید و با استفاده از این تتر – که به ارزش دقیقاً یک دلار آمریکا خریداری کرده‌اید – ترید می‌کنید. بیت‌کوین یا ارزهای دیگر را خرید و فروش می‌کنید و در صرافی‌ها فعال هستید. 

حالت دوم

اما نوع دیگری از تامین تتر نیز وجود دارد که دیگر داخلی نیست و نیاز است از بیرون از ایران تتر خریداری شود. می‌پرسید چرا؟

تصور کنید قیمت یکی از ارزهای دیجیتال محبوب، مثلاً بیت‌کوین به شدت سقوط کرده و خیلی از تریدرها حاضر به فروش آن نیستند. در این حالت، اغلب معامله‌گران فعال در بازار تلاش می‌کنند تا دارایی‌های خود را به تتر تبدیل کرده و از طریق آن بیت‌کوین خریداری کنند تا با افزایش قیمت بیت‌کوین بتوانند به سود برسند. چه اتفاقی می‌افتد؟ بله… همان فرمول همیشگی عرضه و تقاضا کار خودش را می‌کند. تقاضا بر عرضه پیشی گرفته و در نتیجه میزان تتر موجود در سطح بازار به شدت کاهش پیدا می‌کند. تتر نیز یک ارز دیجیتال است و همین افزایش تقاضا باعث می‌شود تا قیمت آن به بالاتر از 1 دلاری که بود برسد.

به‌علاوه، در صورتی که حجم تتر مورد نیاز کاربران افزایش پیدا کند، صرافی‌ها مجبور خواهند بود برای رفع نیاز کاربران خود تتر خریداری کنند. برای تامین تتر از خارج از کشور، صرافی‌ها ملزم به استفاده از دلار حواله هستند.

دلار حواله

قیمت دلار حواله نیز همیشه کمی بالاتر از قیمت دلار در داخل کشور است. به‌عنوان مثال، ممکن است زمانی که قیمت دلار در داخل ایران 50 هزار تومان است، قیمت دلار حواله 53 هزار تومان باشد. همین 3 هزار تومان اضافه، روی قیمت تتری که در ایران در دسترس کاربران قرار می‌گیرد، آمده و باعث اختلاف قیمت تتر با دلار می‌شود. البته، در تامین تتر از خارج از کشور توسط صرافی‌ها، موضوع فرایند تامین تتر نیز اهمیت زیادی دارد. یکی از عمده‌ترین دلایل تفاوت قیمت تتر و دلار در بازار ایران است. فرایندی که در ادامه به تفصیل به آن خواهیم پرداخت.

در حالت کلی، تفاوت قیمت تتر و دلار در داخل ایران، معمولاً بین 200 الی 1000 تومان است و تتر اغلب گران‌تر از دلار کاغذی است. شاید بشود گفت که اصلی‌ترین فاکتور اختلاف قیمت دلار کاغذی با تتر، تفاوت عمق و حجم بازار  دلار کاغذی (بازارهای مثل سبزه میدان تهران و یا سلیمانیه عراق) با صرافی‌های ارز دیجیتال باشد، اما همین فاکتورکلی هم تاثیر گرفته از زیر فاکتورها نکات مختلفی است که در ادامه به آنان خواهیم پرداخت:

فرایند تامین تتر از منابع خارجی

زمانی که تتر در سطح بازار داخلی با محدودیت مواجه می‌شود، نیاز است تا صرافی‌های ارز دیجیتال ایرانی از منابع خارجی آن را تامین کنند. منبع اصلی تامین این توکن، شرکت تتر است. صرافی‌های ایرانی چه به دلیل محدودیت‌های رگولاتوری – در اثر تحریم – و چه به لحاظ محدودیت‌های حجم و ارزش خرید قادر به خرید تتر از آن به‌صورت مستقیم نیستند. این شرکت، usdt را با شرایط خاص تنها در اختیار یک‌سری از شرکت‌ها و صرافی‌های معتبر قرار می‌دهد. از طرفی برای تامین تتر از خود شرکت، حداقل 100 هزار واحد تتر برای نقدشوندگی نیاز است.

به همین دلیل، صرافی‌های داخلی ناچار خواهند بود تتر مورد نیاز خود را از طریق صرافی‌های بزرگ بین‌المللی یا واسط‌های شخص ثالث تامین کنند. به عبارت بهتر، تامین تتر از منابع خارج از ایران، فرایند زیر را طی می‌کند:

 

اینفوگرافی علت تفاوت قیمت تتر و دلار در ایران | همتاپی

توضیح فرآیندها:

 • تامین تتر از شرکت مادر، توسط واسط‌های شخص ثالث و صرافی‌های بزرگ بین‌المللی.که طی همین فرایند، اول به دلیل دریافت 0.1 درصد فی توسط شرکت تتر و دوم به دلیل زمان‌بر بودن نقدشوندگی تتر که حداقل باید 100 هزار واحد باشد، بین قیمت جهانی تتر و قیمت تتری که به صرافی‌های ایرانی می‌رسد اختلاف به‌وجود می‌آید. شرکت‌ها و صرافی‌های بزرگ جهانی برای دریافت تتر از شرکت مادر آن، از طریق اکانت خود در این شرکت دلار آمریکا واریز کرده و در ازای دریافت تتر، 0.1 دلار کاغذی فی پرداخت می‌کنند.
 • تامین تتر از واسط‌های شخص ثالث یا صرافی‌های بزرگ بین‌المللی توسط صرافی‌های ایرانی.
  که در این بخش نیز به دلیل تحریم، استفاده از دلار حواله، زمان‌بر بودن فرایند خرید و تغییرات قیمتی در بازه زمانی مورد نظر، باز هم تفاوت قیمت تتر و دلار افزایش پیدا می‌کند.
 • توزیع تتر توسط صرافی‌های ایرانی بین کاربران.
  که بخش پایانی این فرایندِ تامین است و باز به دلیل کارمزد صرافی، کارمزد شبکه و مواردی از این دست، به تفاوت قیمت تتر و دلار در بازار داخلی دامن می‌زند.
با تتر کمر تورم رو بشکن

تاثیر عرضه و تقاضا در اختلاف قیمت تتر و دلار

شاید بتوان مهم‌ترین علت تفاوت قیمت تتر و دلار در داخل ایران را بالا بودن تقاضا برای آن دانست. با توجه به این‌که ایرانی‌ها، دسترسی به تراکنش‌های دلاری و ارزی ندارند و نمی‌توانند به دلیل تحریم، با بسیاری از کشورهای جهان مراودات مالی داشته باشند، ارزهای دیجیتال و خصوصاً تتر به ابزاری برای دور زدن تحریم‌ها تبدیل شده است.

بسیاری از افرادی که در داخل ایران به صورت فریلنسری فعالیت دارند و درآمد دلاری کسب می‌کنند، به دلیل نداشتن مسترکارت و ویزاکارت و نظایر آن و محروم بودن از خدمات مالی بانک‌های جهانی، مبالغ مورد نظر خود را در قالب تتر روی کیف‌ پول‌های دیجیتال خود دریافت می‌کنند. در مورد افرادی که نیاز به پرداخت وجوه ارزی دارند نیز این موضوع صادق است. چرا که بسیار کم‌کارمزدتر از نقل و انتقالات ارزی و دلاری بوده و در حال نیز بسیار آسان، سریع و بی‌دردسر است.

همین امر باعث شده تا تقاضا برای تتر در داخل ایران بسیار بالا باشد. تقاضایی که به دلیل عرضه پایین، موجب افزایش قیمت تتر به‌عنوان یک ارز دیجیتال و تفاوت قیمت تتر و دلار در بازار شده است. البته، این تقاضای بالا برای تتر، صرفاً به ایران محدود نمی‌شود. بر اساس اطلاعاتی که به‌صورت روزانه از سوی کوین مارکت کپ (coin market cap) منتشر می‌شود، حجم معاملات روزانه تتر حتی نسبت به دو ارز محبوب بیت‌کوین و اتریوم نیز بسیار بالاتر است. 

تفاوت قیمت تتر و دلار | همتاپی

به‌عنوان مثال، همان‌طور که در تصویر نیز مشاهده می‌کنید، حجم معاملات روزانه تتر در 21 آوریل 2023 (1 اردیبهشت 1402)، نزدیک به 36 میلیارد دلار گزارش شده، در حالی که حجم معاملات روزانه مربوط به بیت‌کوین و اتریوم، به ترتیب 21 و 11 میلیارد دلار بوده است.

سیاست‌‌های ارزی داخلی

یکی از مهم‌ترین علت‌های تفاوت قیمت تتر و دلار در داخل ایران، سیاست‌های ارزی موجود در بازار ایران است. دولت ایران، معمولاً ماهیانه اجازه خرید تعداد محدودی دلار به ازای هر شماره شناسنامه – مثلاً 2000 دلار در سال – را به ایرانیان می‌دهد. به همین دلیل نیز بسیاری از ایرانی‌ها، به دلیل محدودیت عرضه دلار، تتر را در معاملات برون‌مرزی و غیر ریالی خود جایگزین دلار کرده‌اند. 

این اتفاق باعث شده تا تقاضا برای تتر افزایش پیدا کند و در نتیجه بر اساس همان تاثیر عرضه و تقاضا روی تفاوت قیمت تتر و دلار، ارزش تتر بیشتر از دلار کاغذی در داخل ایران باشد.

نوسانات ارزش ریال و شکاف قیمتی تتر و دلار

علت دیگری که باعث تفاوت قیمت تتر و دلار در بازار ایران شده، نوسانات شدید قیمتی ریال است. ارزش ریال نسبت به دلار آمریکا، به شدت در حال نوسان است.  به‌ویژه طی چند سال اخیر کمتر روزی پیش می‌آید که قیمت ریال نسبت به دلار ثبات داشته باشد. البته، این نکته درست است که افزایش یا افت ارزش ریال نسبت به دلار، روی قیمت تتر نیز به همان میزان تاثیرگذار است. اما شکاف قیمتی موجود میان تتر و دلار باعث می‌شود تا در لحظه، شاهد تفاوت قیمت تتر و دلار در بازار داخلی باشیم.

به عبارت ساده‌تر، زمانی‌که به‌طور مثال قیمت دلار در بازار ایران 1000 تومان بالا می‌رود (ریال ایران 1000 تومان سقوط می‌کند)، تتر نیز 1000 تومان افزایش قیمت پیدا می‌کند. اما این افزایش قیمت، ابتدا روی قیمت دلار مشاهده شده و بعد از مدتی تتر شروع به افزایش قیمت می‌کند تا به آن 1000 تومان موردنظر برسد. در نتیجه در این فاصله زمانی، بین تتر و دلار اختلاف قیمت پدید می‌آید.

نکته قابل توجه در خصوص این عامل، این است که نوسانات قیمت ریال، الزاماً منجر به قیمت بالاتر تتر نسبت به دلار نمی‌شود. زمانی که ریال نسبت به دلار افت پیدا می‌کند (دلار گران‌تر می‌شود)، ممکن است تفاوت قیمت تتر و دلار به‌صورت برعکس رخ داده و شاهد قیمت بالاتر دلار نسبت به تتر باشیم. هرچند که به دلیل عوامل تاثیرگذار دیگر، معمولاً این اتفاق به ندرت پیش می‌آید.

کارمزد تراکنش تتر در صرافی‌های مختلف

علت دیگری که منجر به تفاوت قیمت تتر و دلار در بازارهای ایران می‌شود، کارمزدها و قیمت‌های متفاوت در صرافی‌های ارز دیجیتال ایرانی است. هر صرافی، در ازای تراکنش‌هایی که کاربران در آن انجام می‌دهند یک کارمزد دریافت می‌کند. این کارمزد می‌تواند از 0.1 الی 0.4 درصد متفاوت باشد و بسته به خط مشی و گزینه‌های خدماتی هر صرافی در نظر گرفته می‌شود.

برخی از صرافی‌ها، کارمزدهای پایین‌تری برای تراکنش‌ها در نظر گرفته‌اند یا ممکن است برای برخی از کاربران خود، تخفیف‌هایی را در کارمزدها اعمال کنند که منجر به کاهش قیمت تتر برای آن‌ها می‌شود. به‌علاوه، نقدینگی یک صرافی نیز می‌تواند روی قیمت تتر ارائه شده از سوی آن صرافی تاثیرگذار باشد. معمولاً صرافی‌هایی که نقدینگی کمتری دارند، قیمت تتر را گران‌تر حساب می‌کنند. 

برای این‌که بتوانید قیمت ارائه تتر در صرافی‌های ارز دیجیتال ایرانی را بررسی کرده و باهم مقایسه کنید، می‌توانید به وب‌سایت هر صرافی مراجعه کنید.

کارمزد شبکه‌های مختلف در معاملات تتر

اگر با صرافی‌های مختلف داخلی و خارجی کار کرده باشید، حتماً متوجه شده‌اید که برای تراکنش‌ ارزهای دیجیتال مختلف، می‌توان از شبکه‌های بلاکچین متنوعی استفاده کرد. تتر نیز روی بلاکچین‌های مختلفی ساخته شده و هریک از این بلاکچین‌ها یا به اصطلاح شبکه‌ها، ساختار و مقیاس‌پذیری خاص خودشان را دارند. چهار شبکه بزرگ که تتر روی آن‌ها عرضه می‌شود عبارتند از:

 • اتریوم
 • سولانا
 • بیت کوین
 • ترون

به‌عنوان مثال، شبکه اتریوم قادر است در ثانیه تنها تعداد 10 الی 15 تراکنش را پردازش کند. در حالی که شبکه سولانا قادر است بالغ بر 1900 الی 2300 تراکنش در ثانیه را پردازش کند. شبکه‌هایی مانند اتریوم، که مقیاس‌پذیری پایین‌تری دارند، معمولاً کارمزدهای بالاتری در ازای تراکنش‌ها از کاربران دریافت می‌کنند.

صرافی‌های ایرانی، معمولاً تتر با استاندارد erc20 شبکه اتریوم و برخی شبکه‌های دیگر مثل ترون را ارائه می‌دهند. ما در یک مقاله مفصل به بررسی تتر trc20 چه تفاوتی با تتر erc20 دارد ، پرداخته‌ایم.

کاربرانی که از شبکه اتریوم برای انجام تراکنش‌های خود استفاده می‌کنند، معمولاً مجبور به پرداخت کارمزد بیشتری برای گس فی شبکه اتریوم هستند. در نتیجه دریافتی کمتری خواهند داشت که به‌صورت غیر مستقیم روی قیمت لحظه‌ای تتر تاثیر می‌گذارد.

تفاوت قیمت تتر با دلار در بازارهای جهانی

تفاوت قیمت تتر با دلار در بازارهای جهانی | همتاپی

در کنار اختلاف قیمت تتر با دلار در داخل ایران، این نکته را باید متذکر شد که تتر و دلار، ممکن است در بازارهای جهانی نیز اختلاف قیمت داشته باشند. اگر به کیف پول تراست والت یا دیگر کیف پول‌های خود مراجعه کنید، مشاهده خواهید کرد که قیمت تتر، معمولاً کمی با 1 دلار اختلاف دارد.

مطالب مرتبط: در مقاله کیف پول تتر به صورت کامل بهترین گزینه‌ها برای نگهداری تترهایتان پرداخته‌ایم.

تفاوت قیمت تتر و دلار در کوین مارکت کپ | همتاپی

در بازارهای جهانی، این دلار کاغذی است که اغلب ارزشش بیشتر است و تتر مثلاً در حدود 0.9998 دلار آمریکا قیمت‌گذاری می‌شود. البته، ناگفته نماند که قیمت تتر در بازار جهانی، اغلب حول محور همان 1 دلار و صرفاً با مقدار اندکی اختلاف در نوسان است. تنها در برخی موارد، افزایش تقاضا نسبت به عرضه باعث شده تا قیمت این استیبل‌کوین، مثلاً به 1.22 دلار برسد و در باقی موارد، شاهد نوسان‌های شدید قیمتی در آن نیستیم.

سوالات متداول

چرا قیمت تتر از دلار بیشتر است؟

معمولاً در ایران، به دلیل تقاضای بالا برای تتر و نوسانات ریال نسبت به دلار، قیمت تتر اغلب بالاتر از دلار آمریکاست. برای بررسی دقیق و مفصل عوامل تاثیرگذار در شکاف قیمتی موجود میان تتر و دلار، می‌توانید فاکتورهای مطرح‌شده در مطلب فوق را مطالعه کنید.

چطور می‌توانم تتر را به دلار کاغذی تبدیل کنم؟

برای این‌کار دو راه‌کار وجود دارد. در راه‌کار اول، شما باید فرد یا صرافی را پیدا کنید که حاضر باشد در ازای تترهای شما، دلار کاغذی ارائه کند و به صورت حضوری، با وی معامله انجام دهید. روش دوم که غیرمستقیم است، این است که تترهای خود را از طریق یکی از صرافی‌های ایرانی – که می‌تواند صرافی آنلاین نیز باشد – به ریال تبدیل کرده و سپس ریال‌های خود را به دلار کاغذی تبدیل کنید.

تفاوت قیمت تتر و دلار در ایران چقدر است؟

در ایران، معمولاً تتر 200 الی 1000 تومان گران‌تر از دلار است.

مطالب مرتبط با مقاله تفاوت قیمت تتر و دلار

در این بخش به سراغ مقالاتی رفتیم که ممکن است به سبد دانش شما در مورد تتر (usdt) چیزی اضافه کند، با ما همراه باشید:

 • دامیننس تتر یا همان سلطه تتر بر بازار ارزهای دیجیتال یکی از مهمترین شاخص‌ها برای معاملاگران است، ما در سه مقاله مختلف و با سه زاویه دید مختلف به آن پرداخته ایم:
  • دامیننس تتر چیست: در این مقاله همانطور که از نام آن پیداست به سراغ مفهوم و نوع محاسبه دامینننس تتر رفته‌ایم و برای شما از اهمیت آن و نقشش در بازار گفته ایم.
  • آموزش دامیننس تتر: در این ومقاله آموزشی با یک ویدئو با مدت زمان 8 دقیقه به شما آموزش داده‌ایم که چگونه از دامیننس تتر در تحلیل‌های خود استفاده کنید، همچنین شما در این مقاله می‌توانید به نمودار دامیننس تتر نیز دسترسی داشته باشید.
  • رابطه دامیننس تتر و بیت کوین: رابطه پادشاه ارزهای دیجیتال با تتر یک رابطه ویژه است، در واقع این دو ارز همواره در دو سر یک  الاکلنگ نشسته‌اند، در این مقاله ما به شرح رابطه دامیننس این دو ارز ویژه بازار پرداخته‌ایم.
 • همانطور که می‌دانید شرکت تتر لیمیتد، انواع مختلفی تتر را به بازار عرضه کرده است، در مقاله انواع تتر می‌توانید درباره آنان بیشتر بخوانید.
 • یکی از بهترین کیف پول‌های تتر برای ما ایرانی‌ها قطعا تراست ولت است، ما در ویدئو آموزشی انتقال تتر به تراست ولت به شما آموزش داده‌ایم که چگونه از این کیف پول ارزشمند استفاده کنید.
اشتراک گذاری

پیام شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 1. سلام خرید و فروش تتر سود بیشتری داره یا اینکه خرید و فروش دلار و یا ارزهای دیجیتال دیگه رو انجام بدیم؟؟

 2. سلام. میزان کارمزدی که باید برای صرافی همتایی پرداخت کنیم چقدر هستش؟؟ کارمزد نسبت به صرافی های دیگه کمتره یا بیشتره؟