استخراج ابری تتر، استخراج تتر از رویا تا واقعیت

سایت استخراج تتر، چه سایتی برای استخراج تتر مناسب است؟

شما هم دنبال سایت استخراج تتر می‌گردید؟ یا شاید هم به دنبال استخراج ابری تتر هستید؟ اصلاً از نحوه استخراج ارزهای دیجیتال اطلاع دارید که بدانید تتر هم قابلیت استخراج دارد یا خیر؟! اگر مقاله تتر چیست را خوانده باشید احتمالا با این واقعیت آشنا هستید که فرایند استخراج ارزهای دیجیتال، در شبکه‌هایی امکان‌پذیر است که بر اساس مکانیسم اجماع گواه اثبات کار (Proof of Work) کار می‌کنند. مکانیسمی که خبری از آن در بلاکچین تتر نیست و این ارز اصلاً قابلیت استخراج یا ماینینگ (Mining) ندارد! اما شاید برایتان جالب باشد که بدانید راه‌های بهتر و درست‌تری برای دسترسی یه تتر وجود دارد و شاید بتوان با استفاده از برخی سایت‌ها (که نمی‌شود اسم‌شان را گذاشت سایت استخراج تتر) این توکن را به صورت رایگان دریافت کرد!

با ما همراه باشید تا با معرفی تتر و شبکه آن، دلیل غیر قابل استخراج بودن تتر را توضیح داده و راه‌های به دست آوردن این ارز از طریق مجاری درست و اصولی و واقعی را معرفی کنیم.

مروری کوتاه بر ارز دیجیتال تتر و شبکه آن

تتر (Tether) یا نماد اختصاری USDT، یک استیبل کوین است که قیمت آن – تقریباً – معادل یک دلار آمریکا است. در واقع پشتوانه تتر، دلار آمریکا (USD) است.

مروری کوتاه بر ارز دیجیتال تتر و شبکه آن

این اصطلاحاً پِگ شدن قیمت تتر با دلار آمریکا، باعث شده است تا بسیاری از مشکلات و چالش‌های ارزهای دیجیتال دیگر که ناشی از نوسانات قیمتی بالای آن‌ها است، در تتر وجود نداشته باشد. از این رو، می‌توان روی این ارز دیجیتال به عنوان جایگزین دلارِ متمرکز در دنیای غیر متمرکز ارزهای دیجیتال حساب کرد.

 • هم به عنوان وسیله‌ای برای نقل و انتقالات ارزی
 • هم وسیله‌ای برای سرمایه‌گذاری

این استیبل کوین، توسط شرکت تتر لیمیتد (Tether Limited) راه‌اندازی شده و عرضه آن هم توسط همین شرکت صورت می‌گیرد. پس برای به دست آوردن تتر، نمی‌توان به صورت مستقیم آن را از شبکه بلاکچین‌اش استخراج کرد. اصلاً برای این‌که در مورد استخراج تتر با چشم باز تر صحبت کنیم،  یک دور نحوه استخراج ارزهای دیجیتال را مرور خواهیم کرد اما پیش از آن بیایید تا کمی در مورد استخراج ابری تتر صحبت کنیم.

انتقال به صفحه استخراج ابری

چند نکته در مورد استخراج تتر

پیش از این در این سایت مقاله‌ای با عنوان سایت استخراج ابری بیت کوین کار کردیم که در آن به تفضیل توضیح دادیم که استخراج ابری بیت کوین ممکن است اما بسیاری از سایت‌هایی که در حال حاضر تحت عنوان استخراج ابری بیت کوین فعالیت می‌کنند کلاهبردار هستند و معدود سایت‌هایی قابل اعتماد هستند.
در مورد استخراج ابری تتر اما شرایط فرق دارد، می‌توانیم با اطمینان بیان کنیم تمامی سایت‌هایی که ادعای استخراج ابری تتر را دارند کلاهبردار هستند و تنها قصد خالی کردن جیب‌های شما را دارند. دلیل حرفمان هم همان چیزی است که در بخش بعدی اشاره کرده‌ایم؛ چون اصلا تتر قابل استخراج نیست که بخواهیم برای استخراج آن از تکنولوژی رایانش ابری کمک بگیریم! پس مراقب باشید و فریب نخورید.

اما ارزهای دیجیتال چگونه استخراج می‌شوند و چرا می‌گوییم تتر قابل استخراج نیست؟

نحوه استخراج (Mining) ارزهای دیجیتال

مهم‌ترین و محبوب‌ترین و بزرگ‌ترین ارز دیجیتال قابل استخراج دنیا که سَرور همه ارزهای دیجیتال هم هست، بیت کوین (Bitcoin) است. پس بیایید خیلی کوتاه و گذرا، به زبان ساده نحوه استخراج بیت کوین را معرفی کنیم:

در بلاکچین بیت کوین، ابتدا یکی از کاربران یک تراکنش جدید را به شبکه ارسال می‌کند. سایر کاربران، به سمت این تراکنش هجوم آورده و سعی می‌کنند با حل یک معادله ریاضی خاص آن را تایید کنند. هر کاربری که زودتر از دیگران بتواند معادله را حل کرده و تراکنش را تایید کند، در واقع به ایجاد یک بلاک جدید در بلاکچین کمک کرده است؛ پس مستحق دریافت پاداش است!

اساساً به خاطر همین پاداش هم به محض ارسال تراکنش جدید کاربران به سمت آن هجوم می‌آورند. به فرایندی که برای تایید تراکنش‌ها در بلاکچین بیت کوین انجام می‌شود – همان حل معادله ریاضی و غیره…– الگوریتم اجماع گواه اثبات کار (Proof of Work) گفته می‌شود.

برای کسب اطلاعات کامل به زبان ساده و قابل فهم در مورد شبکه بیت کوین و نحوه استخراج آن، بد نیست مقاله «استخراج بیت کوین» را مطالعه کنید.

پس هر شبکه‌ای که بر مبنای این مکانیسم طراحی و راه‌اندازی شده باشد، قابلیت استخراج ارز خواهد داشت و در غیر این‌صورت خبری از استخراج در آن نیست.

در شبکه تتر هم خبری از چنین مکانیسمی نیست! خودِ ارائه دهنده‌های تتر، هر میزان که دوست داشته باشند از این ارز تولید کرده و در اختیار شبکه قرار می‌‌دهند، ضمن آن‌که به هر کس هم نخواهند نمی‌دهند!! پس اگر نمی‌توان تتر استخراج کرد، ما از کجا تتر بگیریم؟

نحوه دریافت تتر

در حالت کلی، تنها عرضه کننده تتر همان‌طور که پیش‌تر نیز اشاره شد، شرکت توسعه دهنده آن یعنی تتر لیمیتد است. در مورد تتر، ماجرا با بیت کوین فرق دارد که همه می‌توانند آن را استخراج کننده و سپس شما از آن‌ها (یعنی ماینرها) بیت‌ کوین‌های استخراج شده را خریداری کنید.

اما ساز و کار و مقررات این شرکت تتر لیمیتد هم به نحوی نیست که من و شما و حتی بزرگ‌تر از ما هم بتوانیم از آن خرید کنیم! ما با یک شرکت خیلی خیلی بزرگ طرف هستیم که در مقیاس خیلی خیلی عمده تتر به فروش می‌رساند!! پس چاره چیست؟

دو راه برای دریافت تتر برای معامله‌گران خرد – مثل من و شمای نوعی – وجود دارد:

 • خرید تتر از صرافی‌های ارز دیجیتال
 • دریافت تتر از برخی وب‌سایت‌ها در ازای انجام برخی فعالیت‌ها

نحوه تامین تتر

خرید تتر از صرافی‌های ارز دیجیتال

در مورد روش اول تقریباً همه چیز واضح است. در صورتی که می‌خواهید خرید ریالی تتر داشته باشید، تنها کافی است به یکی از صرافی‌های ارز دیجیتال داخلی مثل همتاپی مراجعه کرده، در ازای پرداخت ریالی مقدار مورد نظرتان تتر خریداری کنید. در غیر این‌صورت، امکان خرید از صرافی‌های خارجی نیز برای شما فراهم است.

ممکن تا به اینجای مقاله تصمیم گرفته باشید قید استخراج تتر را بزنید و برای خرید تتر اقدام کنید، خبر خوب این که ما در مقاله‌ای مفصل با عنوان بهترین زمان خرید تتر، به شما آموزش دادیم که چه زمان‌هایی تتر بخرید که ضرر نکیند.

مراحلی که باید برای خرید تتر از صرافی همتاپی طی کنید نیز به شرح زیر است:

 • ثبت‌نام و ایجاد حساب کاربری در صرافی همتاپی
 • احراز هویت در صرافی با استفاده از مدارک هویتی
 • شارژ کیف پولی ریالی از طریق کارت‌های عضو شتاب
 • خرید تتر از صرافی به صورت ریالی

اما یک نکته باقی می‌ماند که شاید برایتان جالب باشد… این‌که خودِ صرافی‌های ارز دیجیتال داخلی هم از شرکت تتر لیمیتد این تترها را خریداری نکرده‌اند!

مراحلی که طی شده به شرح زیر است:

 • صرافی‌های بزرگ بین‌المللی یا واسط‌های شخص ثالث تتر را از تتر لیمیتد خریداری کرده‌اند
 • صرافی‌های ارز دیجیتال داخلی تتر را از این صرافی‌های بزرگ یا واط‌های شخص ثالث گرفته‌اند

دقیقاً به خاطر همین چند مرحله‌ای بودن فرایند تامین تتر هم هست که قیمت آن در ایران، همیشه تفاوت معناداری با دلار دارد و اغلب بالاتر از دلار در بازار معامله می‌شود.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد نحوه تامین تتر در صرافی‌های داخلی و دلایل تفاوت قیمت آن با دلار می‌توانید مقاله «تفاوت قیمت تتر و دلار؛ چرا قیمت تتر از دلار بیشتر است؟» همتاپی را مطالعه کنید.

دریافت تتر از برخی وب‌سایت‌ها در ازای انجام برخی فعالیت‌ها

اما شاید با خودتان بگویید که من به دنبال سایت استخراج تتر بودم تا تتر رایگان دریافت کنم! خرید به چه کارم می‌آید؟! برای پاسخ به شما دو جواب وجود دارد:

 • اول این‌که – هیچ‌ چیز رایگانی در دنیا وجود ندارد (و اگر هم باشد بی‌دلیل نیست)!
 • دوم این‌که – تتر رایگان وجود دارد ولی به جای پرداخت پول باید یک‌سری فعالیت‌ها را انجام دهید

اگر مورد نخست را درک کرده‌اید و مد نظر دارید، شاید بتوان با رعایت احتیاط یکی دو سایت نسبتاً قابل اعتماد برای استخراج تتر را معرفی کرد. با این حال، به این نکته توجه داشته باشید که سایتی که خودش را به عنوان «سایت استخراج تتر» معرفی کرده است، از آن‌جا که استخراج تتر عملاً بی‌معنی است، در همین ابتدای کار دارد دروغ می‌گوید و با این حساب اصلاً قابل اعتماد نیست.

اما برخی وب‌سایت‌ها هستند که ادعا می‌کنند در ازای انجام برخی فعالیت‌ها و تکمیل برخی تسک‌ها، حاضرند تتر رایگان در اختیار شما قرار دهند.

دو مورد از این سایت‌ها که تا حدودی معتبر هستند عبارتند از:

 • وب‌سایت فلایت اوت (Fight Out)

این وب‌سایت در واقع یک پلتفرم سرگرمی ورزشی است که شما می‌توانید بر اساس آمادگی جسمانی خود در آن شرکت کرده و با انجام یک‌سری تسک‌ها، ارز دیجیتال رایگان – از جمله تتر رایگان – دریافت کنید.

وب‌سایت فلایت اوت (Fight Out)

 • وب‌سایت تامادوج (Tamadoge)

پلتفرم تامادوج هم یک پلتفرم گیمینگ است که در حوزه متاورس فعالیت دارد و از نظر کاربرانی که عاشق متاورس و ان‌اف‌تی‌ها هستند وب‌سایتی جذابی است. روش استخراج تتر یا به عبارت درست‌تر دریافت تتر در این پلتفرم ساده است.

کافی است در وب‌سایت تامادوج عضو شده و با انجام یک‌سری تسک‌ها، مثل عضویت در کانال‌ها و غیره… امتیاز کسب کنید و در ازای آن، توکن رایگان تتر بگیرید.

وب‌سایت تامادوج (Tamadoge)

چند نکته در مورد صرافی یا سایت استخراج تتر

گفتیم که خبری از سایت استخراج تتر در واقعیت وجود ندارد و هر فرد یا وب‌سایتی که این ادعا را داشته باشد و خودش را ماینر استخراج تتر معرفی کند، به احتمال بسیار زیاد قصد کلاهبرداری دارد. اما چند نکته در مورد دریافت تتر رایگان از پلتفرم‌های مختلف و حتی خرید آن هم وجود دارد که بهتر است مد نظر قرار دهید.

 • مسدود شدن تتر

یک نکته بسیار مهم که باید مد نظر داشته باشید، این است که طی چند ماه اخیر شرکت توسعه دهنده تتر، در راستای پایبندی به مقررات ایالات متحده آمریکا و تحریم‌های بین‌المللی، دسترسی برخی از کاربران را به تتر محدود کرده است. 

با این اوصاف، شاید بد نباشد برای خرید تتر:

 • از صرافی‌های داخلی استفاده کنید تا صرافی‌های خارجی
 • تراکنش‌های با حجم بالا انجام ندهید و آن‌ها را بخش‌بندی کنید
 • کلیه توصیه‌های امنیتی را جدی بگیرید

برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص چند و چون مسدود شدن تتر و راه‌های در امان ماندن از مسدودی حساب یا فریز شدن دارایی‌ها، می‌توانید از مقاله «مسدود شدن تتر و مشکلات آن؛ چرا تتر نخریم؟!» همتاپی کمک بگیرید.

 • افزایش پلتفرم‌های غیر معتبر و کلاهبرداری

علاوه بر این‌که مورد مسدود شدن تتر را باید در مورد پلتفرم‌های ارائه دهنده تتر رایگان هم رعایت کنید، چون ممکن است این قبیل پلتفرم‌ها نیز به بهانه تحریم دارایی‌های شما را مسدود کند، لازم است به این نکته هم توجه داشته باشید که همان‌قدر که علم در راستای مثبت پیشرفت می‌کند، هکرها و کلاهبردارها هم پیشرفته‌تر و حرفه‌ای‌تر می‌شوند.

ممکن است تتر رایگان دریافت کرده باشید اما به محض اتصال کیف پول‌تان به شبکه همه دارایی‌ها و اطلاعات‌تان طعمه شود. خلاصه که دنیای مدرن کریپتو، نیاز به مراقبت و تمهیدات امنیتی بیشتری دارد.

بیت کوین بخر تا از هاوینگ جا نمونی

جمع‌بندی

اگر به دنبال سایت استخراج تتر یا نحوه استخراج تتر می‌گردید، باید بدانید که عملاً دنبال چیزی هستید که وجود خارجی ندارد! تتر یک استیبل کوین است که هیچ خبری از الگوریتم اجمع گواه اثبات کار (PoW) در شبکه آن نیست و عملاً نمی‌توان آن را مثل بیت کوین و برخی ارزهای دیجیتال دیگر استخراج (Mine) کرد.

عرضه تتر به صورت مستقیم از سوی شرکت توسعه دهنده آن، تتر لیمیتد (Tether Limited) صورت می‌گیرد و قابلیت استخراج این ارز وجود ندارد. اما شما می‌توانید از دو راه آن را دریافت کنید:

 • خرید تتر از صرافی‌های ارز دیجیتال (ترجیحاً داخلی)
 • دریافت تتر رایگان از برخی وب‌سایت‌ها در ازای انجام برخی تسک‌ها

البته که روش دوم روش مطمئن‌تر و درست‌تر تهیه تتر است و در صورت استفاده از صرافی‌های ارز دیجیتال داخلی برای آن، هم می‌توانید از بابت خطر مسدود شدن تتر اطمینان نسبی داشته باشید و هم می‌توانید خرید خود را به صورت ریالی انجام دهید.

اما در مورد دریافت تتر رایگان، این مقاله هیچ‌گونه پیشنهادی برای شما ندارد و حتی در خصوص دو وب‌سایت معرفی شده هم مسئولیتی را پذیرا نیست! هر پلتفرمی که ارز دیجیتال رایگان می‌دهد یا ادعای ماینر استخراج تتر بودن دارد، می‌تواند کلاهبرداری باشد.

سوالات متداول

 1. بهترین سایت استخراج تتر کدام است؟

عملاً چیزی به اسم استخراج تتر و سایت استخراج تتر وجود ندارد. این ارز یک استیبل کوین است که از طرف شرکت توسعه دهنده عرضه می‌شود و نمی‌تون آن را استخراج کرد.

 1. روش استخراج تتر به چه صورت است؟

تتر قابلیت استخراج ندارد و روشی برای استخراج این ارز وجود ندارد. تنها راه مطمئن برای دسترسی به تتر و دریافت آن، خرید این ارز دیجیتال از صرافی‌ها ارز دیجیتال داخلی است.

 1. چرا برای خرید تتر صرافی‌های داخلی بهتر از صرافی‌های خارجی هستند؟

برای خرید تتر صرافی‌های داخلی بهتر از صرافی‌های خارجی هستند به این دلیل که اولاً در این صرافی‌ها قابلیت خرید ریالی تتر از طریق کارت‌های عضو شتاب وجود دارد و ثانیاً ریسک مسدود شدن حساب و فریز شدن تتر در صرافی‌های ارز دیجیتال داخلی به مراتب کم‌تر است.

اشتراک گذاری

پیام شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *