معرفی همه‌جانبه انواع تتر + مزایا انواع تتر برای اشخاص مختلف

معرفی انواع تتر | همتاپی

 شما هم از نوسان‌های بسیار زیاد رمز ارزها نگرانید و دلواپس از دست دادن سرمایه خود هستید؟ از طرفی وقتی با خود فکر می‌کنید دوست ندارید ارزش سرمایه‌تان کاهش پیدا کند؟ آیا شما هم تاکنون بسیار با پیشنهاد خرید تتر روبرو شدید اما نمی‌دانید چه نوع تتری بخرید؟

بسیار خوب، چند نفس عمیق بکشید؛ حالا این مقاله را که راجع به معرفی تتر و انواع تتر می‌باشد مطالعه بفرمایید.

 در این مقاله به معرفی انواع تتر، انواع شبکه‌ های انتقال تتر و تفاوت انواع تتر می‌پردازیم. امیدواریم پس از مطالعه این مقاله تا حدی از سوالاتتان کاسته شود. با ما همراه باشید.

 

فهرست مطالب

 1. تتر چیست و انواع تتر کدامند؟

 2. انواع تتر بر بستر شبکه های انتقال تتر

 3.  یک نکته ریز ولی مهم درباره انواع شبکه‌های انتقال تتر

 4. چگونه می‌توان انواع تترها را تشخیص داد؟
 5. مزیت‌های انواع تتر برای انواع اشخاص

 6. پیش‌بینی قیمت تتر
 7. سخن پایانی

 تتر چیست و انواع تتر کدامند؟

تتر چیست و انواع تتر کدامند؟ | همتاپی

برای اینکه به بهترین شکل ممکن به معرفی تتر بپردازیم و به شما بگوییم که تتر چیست، بهتر است ابتدا درباره استیبل کوین‌ها (stable coins) با شما صحبت کنیم.

 استیبل کوین چیست و چه انواعی دارد؟

نام استیبل کوین‌ها(stable coins) گویای همه چیز است. این رمز ارزها برخلاف دیگر ارزهای دیجیتال  پرنوسان حالتی پایدار و بدون تغییرات زیاد دارند‌. یعنی قیمت این رمز ارزها با تغییر میزان مبادله آنها، اخبار تاثیرگذار بر دیگر ارزهای دیجیتال  و رفتارهای هیجانی تریدرها تغییر نمی‌کند. البته این نوع کوین‌ها انواع متعددی دارند؛ از جمله:

 •       استیبل کوین‌هایی که به وسیله ارزهای فیات(fiat cryptocurrency) پشتیبانی می‌شوند:

 تتر، معروف‌ترین استیبل کوین وابسته به ارزهای فیات است. این رمز ارز با ارزهای فیات نسبت یک به یک دارد. اگر شما یک تتر با پشتوانه دلار بخرید، بهای آن‌ها با هم برابر خواهد بود. هر زمان که قصد فروش تتر خود را داشتید، می‌توانید آن را به بهای یک دلار با دیگران معامله کنید.

مطالب مرتبط: پشتوانه تتر چیست؟

اگرچه این نوع از ایجاد ارزها تا حدی با مسئله غیرمتمرکز بودن ارزهای دیجیتال  در تناقض است، اما شما می‌توانید برای حفظ ارزش پول خود و جلوگیری از نوسان‌های زیاد ناشی از مبادلات ارزهای دیجیتال ، به خرید تتر بپردازید.

 

 •       استیبل کوین‌هایی که با دارایی‌هایی مثل طلا پشتیبانی می‌شوند:

البته به جز طلا، سرمایه‌های دیگری هم می‌توانند پشتوانه این نوع استیبل‌کوین‌ها باشند؛ مانند نفت و سایر فلزات گرانبها. در صورتی که استیبل کوینی توسط طلا پشتیبانی شود، هر استیبل کوین، با مقدار مشخصی طلا برابر خواهد بود؛ به همین ترتیب در مورد سایر فلزات و اشیا گرانبها یک رابطه‌ی یک به یک خواهیم داشت. 

 •       استیبل کوین‌هایی که با ارزهای دیجیتال پشتیبانی می‌شوند:

 ارزش این نوع از استیبل کوین‌ها به وسیله سبدی از ارزهای دیجیتال مختلف تضمین می‌شود و به این ترتیب در صورتی که یکی از رمز ارزها دچار نوسان قیمت شدیدی شد با پایداری قیمت دیگر ارزهای دیجیتال ، قیمت این استیبل کوین‌ها هم ثابت باقی می‌ماند. نکته مهم این است که این ارزها معمولاً به ارزهای فیات مثل دلار آمریکا  متصل شده اند و تنها چسب متصل کننده شان دیگر استیبل کوین‌ها هستند.

انواع تتر | همتاپی

 •       استیبل کوین‌های بدون پشتوانه:

از جمله معروف‌ترین این نوع استیبل کوین‌ها میتوان به بیس کوین اشاره کرد.

تتر چیست؟

پیش از معرفی انواع تتر باید بگوییم تتر(USDT) یک استیبل کوین بر پایه دلار آمریکا است. 

 اگرچه اصل و اساس این رمز ارز به بلاکچین بیت کوین برمی‌گردد، اما در حال حاضر بر روی بلاکچین‌های زیر هم پشتیبانی می‌شود:

 •       بیت کوین
 •       اتریوم
 •       ترون
 •       EOS
 •       الگورند
 •       سولانا
 •       بیت‌‌کوین‌ کش

تتر، بعد از گذشت ژانویه ۲۰۲۳، سومین ارز دیجیتال بزرگ بازار بعد از بیت کوین و اتریوم و بزرگترین استیبل کوین بازار است. همچنین در لحظه نوشتن این مقاله تتر حجم بازاری بیش از ۷۰ بیلیون دلار را به خود اختصاص داده‌است. برای آشنایی بیشتر با ارز تتر مقاله تتر چیست را مطالعه کنید.

اما حجمی که بیان شد تنها مربوط به تتری است که با یک دلار آمریکا پشتیبانی می‌شود اما تتر دیگر برای چه ارزهایی ارائه شده است؟

 • ‌ انواع تتر چه ارزهایی را پشتیبانی می‌کنند؟

انواع تتر امکان پشتیبانی کردن از ارزهای زیر را دارد:

نماد توکن ارز فیات
USDT دلار
EURT یورو
MXNT پزو مکزیک
TETHER GBP پوند انگلیس
CNHT یوان چین
XAUT طلا

اما چه چیزی تتر را به یک گزینه مناسب برای فرار از نوسانات بازار تبدیل می‌کند؟

[مطالب مرتبط:تفاوت قیمت تتر و دلار؛ چرا قیمت تتر از دلار بیشتر است؟]

 • ویژگی‌های مناسب تتر برای خرید

 ثبات و پایداری: برخلاف سایر ارزهای دیجیتال  تتر به واسطه در ارتباط بودن با ارزهای سنتی فیات مثل دلار از ثبات  قیمت برخوردار است.

 شفافیت: تتر تجزیه و تحلیلی از ذخایر روزانه‌اش را بر روی وبسایت خود منتشر می‌کند. بر اساس گزارشی در ۲۹ ژانویه سال ۲۰۲۳، ۸۲.۴۵ درصد ذخایر خود را به صورت نقد نگهداری می‌کند. همچنین شما می‌توانید سایر اطلاعات مربوط به انواع ارز تتر را در وبسایت تتر مشاهده کنید.


انواع تتر بر بستر شبکه های انتقال تتر


انواع تتر بر بستر شبکه های انتقال تتر | همتاپی

 تتر بر حسب تفاوت شبکه های تتر می‌تواند انواع متعددی داشته‌ باشد. تتر بر بستر اتریوم، بایننس و بیت کوین از جمله تترهای معروف هستند. در ادامه با هر کدام از این موارد آشنا خواهیم شد:

 تتر بر بستر اومنی (USDT Omni):

تتر اومنی در اواخر سال ۲۰۱۴ تحت عنوان ریل کوین (realcoin)، قدم به عرصه رمز ارزها نهاد. با استفاده از پروتکل عمومی اومنی به عنوان لایه دومی بر روی بیت کوین، ساختن توکن‌هایی بر روی شبکه بیت کوین فراهم شد. بعد از اینکه اولین کوین‌ها را در اکتبر همان سال ایجاد کردند، در نوامبر همان سال اسم تتر بر روی این رمز ارز نهاده شد. اما در واقع تتر اومنی برخلاف رمز ارز اصلی بلاکچین خود یعنی بیت کوین بخت و اقبال چندان زیادی نداشت. مواردی از جمله:

 •       کارمزدهای بسیار زیاد
 •       مختل شدن شبکه به دلیل حجم ترافیک بیش از حد
 •       سرعت بسیار پایین تراکنش‌ها
 •       حملات زیاد هک کنندگان
مطالب مرتبط: تاثیر هاوینگ بر قیمت بیت کوین

 دلایلی بودند که سبب شد تا این رمز ارز بر پایه بلاکچین بیت کوین محبوبیت زیادی نداشته‌ باشد. به همین دلیل فعالان این حوزه می‌بایست به فکر شبکه دیگری می‌بودند.

 تتر بر بستر اتریوم (USDT ERC20):   

اولین مهاجرت تتر در سال ۲۰۱۷ از پروتکل اومنی به بلاکچین اتریوم صورت گرفت. این مسئله دو علت داشت: 

 • اولین مورد بی‌کفایتی تتر اومنی و مشکلات بسیار زیاد آن بود.
 • دومین مورد به قابلیت‌های بسیار زیاد اتریوم وابسته بود؛ یک شبکه بسیار فعال و محبوب، با قابلیت یکپارچه‌سازی قرارداد هوشمند.

 از همین رو حرکت ایجاد تتر بر بستر اتریوم یک اقدام کاملاً طبیعی و حتی قابل پیش‌بینی بود.

 مشکلات تتر اومنی و محبوبیت تتر اتریوم (ERC20) سبب شد تا در پایان سال ۲۰۱۹، خیل عظیمی از سرمایه‌گذاران به سمت اتریوم حرکت کنند. بخش بسیار زیادی از محبوبیت تتر اتریوم (ERC20 Tether) به قابلیت مقیاس‌پذیری آن بر می‌گردد. تتر بر بستر اتریوم در مقایسه با بلاکچین بیت کوین سرعت انتقال بیشتری دارد.

 شاید برایتان سوال پیش بیاید که چطور ممکن است چنین تغییر شبکه‌ای در تتر انجام شود؟
در واقع هر صرافی که قصد ارسال توکن‌های تتر خود را داشته‌ باشد، می‌تواند با فرستادن تتر اومنی بر روی شرکت تتر این کار را انجام دهد. در نتیجه آن‌ها به همان مقدار تتر اتریوم در صرافی خود دریافت می‌کنند. همچنین شاید برایتان جالب باشد بدانید که شرکت تتر، تترهای قدیمی را نابود می‌کند. اقدامات مشابه در رابطه با انتشار تتر بر بستر اتریوم بر روی شبکه ‌های انتقال تتر مثل تتر بر بستر بایننس صورت می‌گیرد.

 • ویژگی‌های تتر بر بستر اتریوم:

همانطور که گفتیم سرعت بسیار بالاتر نقل و انتقالات در شبکه اتریوم سبب شد تا تتر این شبکه، از تتر بلاکچین بیت کوین پیشی بگیرد. اما تفاوت انواع تتر بر بستر erc20 و بستر بیت کوین به همین‌جا خلاصه نمی‌شود. کارمزد تراکنش های تتر بر بستر اتریوم که تقریباً برابر با بلاکچین در حدود ۳۰ دلار بود، حالا و در سال ۲۰۲۳ به مقداری کمتر از ۲ دلار رسیده‌است.

 برخی فعالان بازار رمز ارزها معتقدند در صورت زیاد بودن سرمایه و معقول بودن سود مورد انتظار، این نوع از انواع تتر بهترین شبکه برای منتقل کردن ارزهای دیجیتال است. به همین دلیل تقریباً تمامی صرافی‌ها از این رمز ارز (تتر بر بستر اتریوم) پشتیبانی می‌کنند.

 همچنین دلایل دیگری مثل:

 •       امکان ترید رمز ارزها در صرافی‌های متمرکز و غیرمتمرکز
 •       محافظت ایمن
 •       انجام بازی‌های متاورسی

 سبب محبوبیت دو چندان این نوع از انواع تتر بر بستر اتریوم شد.

تتر بر بستر ترون (TRC20 Tether): 

در سال ۲۰۱۹ انتقال تتر بر روی بلاکچین ترون معرفی شد؛ با این ادعا که نقل و انتقال تتر ترون از تتر اتریوم سریع‌تر و ارزان‌تر خواهد بود(و تا همین اواخر هم ارزان‌تر بود). این حرکت که با همراهی جاستین سان خالق ترون صورت گرفت، سبب شد تا تتر ترون به سرعت به صرافی‌ها راه پیدا کند.

مطالب مرتبط: تفاوت بین تتر erc20 و تتر trc20
 • ویژگی‌های  تتر بر شبکه ترون

 انتقال تتر بر بستر ترون سبب کاهش تراکنش‌ها تا میزان حدود دو دلار و یا پایین‌تر می‌شود. به دلیل سرعت بالا و هزینه پایین این شبکه، مناسب سرمایه‌گذارانی است که به تکرر پول‌های خود را منتقل می‌کنند. البته در این زمینه مشکلی هم وجود دارد. این نوع از انواع تتر مناسب به کارگیری در اکسچینج‌های غیر‌متمرکز و یا پروتکل‌های DeFi نیست. این مسئله به دلیل کم‌حجم بودن معاملات نسبت به شبکه‌های بایننس و اتریوم است. از همین‌رو شما توکن‌های پرطرفدار را در آن نخواهید یافت.

[مطالب مرتبط: بهترین روش برای انتقال تتر به تراست ولت (ویدئو)]

 تتر بر بستر بایننس(BNB):

 تتر لیمیت برای اینکه بتواند تراکنش‌ها را با قیمت پایین‌تری و سرعت زیادتری به گردش  در بیاورد، توکن‌های تتر را بر روی شبکه binance smartchain نیز منتشر کرده است. 

کارمزد تراکنش‌ها برای تتر بر بستر بایننس، معمولاً از یک تا دو دلار برآورد می‌شود. اما بایننس به عنوان یکی از شبکه‌های تتر معایبی هم در خود دارد: به دلیل اینکه تعدادی از صرافی‌ها از شبکه‌های بر بستر بایننس حمایت نمی‌کنند، انتقالات این توکن‌ها ممکن است با مشکل مواجه شود. شبکه های بایننس متمرکز هستند و این مسئله می‌تواند ایمنی دارایی‌های شما را کم کند.

در میان انواع تتر بر بستر بایننس، تتر BEP2 محدودتر از تتر BEP20 است و مدت‌هاست که از چرخه خارج شده است.

 یک نکته ریز ولی مهم درباره انواع شبکه‌های انتقال تتر

یک نکته مهم درباره انواع تتر | همتاپی

شاید بعد از همه توضیحاتی که درباره انواع تتر به شما دادیم برایتان این سوال پیش بیاید که کدام یک از انواع تتر را باید بخرم و اصلاً چه فرقی باهم دارند؟ این نکته را از ما داشته‌باشید که تترها از نظر ارزش با هم تفاوتی ندارند. اما این نوع از انواع ارز تتر از لحاظ‌هایی با هم متفاوت هستند که در ادامه آنها را ذکر خواهیم کرد.

 انواع مختلف تتر در چه چیز متفاوت هستند؟

تترهای مختلف با هم تفاوت‌هایی دارند، از جمله:

 • تفاوت در شبکه‌های بلاکچین:

 همانطور که ذکر کردیم تتر اومنی بر شبکه بیت کوین، تتر erc20 در شبکه اتریوم و تتر trc20 بر شبکه ترون است.

 • تفاوت در سرعت انواع تتر:

 در بازارهای مالی سرعت انجام معاملات یکی از مهم‌ترین فاکتورها برای انتخاب و یا عدم انتخاب یک رمز ارز است. یکی از مهم‌ترین دلایلی که تتر اومنی کنار گذاشته شد سرعت بسیار پایین انجام معامله توسط این تتر بود. انجام معاملات تتر اومنی ممکن است تا بیش از ۲ ساعت زمان ببرد. سرعت انجام معاملات در تتر erc20‏ اگرچه آهسته است اما در کمتر از 15 دقیقه  صورت می‌گیرد. اما معامله با تتر trc20 خیال شما را راحت می‌کند که حتماً معاملات‌تان در کمتر از چند دقیقه انجام خواهد شد.

شبکه های انتقال تتر | همتاپی

 • کارمزد تراکنش‌ها:

 این مورد به خصوص اگر زیاد به تبادل تتر می‌پردازید، اهمیت بسیاری دارد. تراکنش‌های بر بستر تتر اومنی ۳۵ دلار برای سرمایه‌گذاران هزینه در بر دارد. خبر خوش در مورد تتر اتریوم اینکه در مبادلات erc20، هزینه تراکنش‌ها تا سال 2021  در حدود ۳۰ دلار بود. اما الان و به خصوص در صرافی‌های غیرمتمرکز به ۲.۵ دلار و کمتر رسیده‌ است. این مورد درباره تتر ترون و بایننس در حدود 2 دلار در نوسان است.

 • سطح امنیتی انواع تتر:

 اگرچه سطح امنیت تتر trc20 در سطح متوسط است، اما تتر اتریوم و تتر اومنی سطح امنیت بسیار بالایی دارند.

چگونه می‌توان انواع تترها را تشخیص داد؟

چگونه می‌توان انواع تتر را تشخیص داد؟ | همتاپی

زمانی که بخواهید به معامله انواع تتر در صرافی‌های مختلف بپردازید قطعاً متوجه می‌شوید که تنها یک نماد وجود دارد؛ USDT. از طرفی پیش از این گفتیم که کارمزدها، سرعت معامله و امنیت انواع مختلف تتر با هم متفاوت است. به همین دلیل بسیار مهم است که پیش از معامله بدانید کدام یک از انواع ارز دیجیتال تتر را انتخاب کرده‌اید. برای فهمیدن این موضوع دو راه‌حل وجود دارد:

 اول: پرسش از پشتیبانی صرافی مربوطه

شما معمولا می‌توانید به طرق مختلف با پشتیبانی انواع صرافی‌ها ارتباط برقرار کنید. از همین رو می‌توانید پیش از انجام معامله انواع تتر در رابطه با شبکه‌های تتر موجود صرافی سوال بپرسید‌. همکاران ما در صرافی همتاپی به شما کمک می‌کنند تا به بهترین شکل تتر را خریداری کنید.

 دوم: بررسی انواع آدرس تتر

 اگر به هر دلیلی نتوانستید از پشتیبانی صرافی مربوطه سوال کنید و یا به دنبال راه دیگری بودید، می‌توانید با بررسی آدرس تتر، شبکه‌های انتقال تتر مربوطه را تشخیص دهید.

 در ادامه در مورد انواع آدرس تتر شما را راهنمایی خواهیم کرد:

 • آدرس تتر اومنی:

 آدرس این نوع تترها با اعداد ۱ یا ۳ شروع می‌شود.

 • آدرس تتر اتریوم یا erc20  

 در ابتدای آدرس این نوع تتر 0 یا x وجود دارد.

 •  آدرس تتر ترون یا trc20

حرف T در ابتدای آدرس تتر، نشانه تتر trc۲۰ است.

مزیت‌های انواع تتر برای انواع اشخاص

مزایا انواع تتر برای انواع اشخاص | همتاپی

تترها مثل دیگر انواع رمز ارزها، مزایا و معایب خاص خود را دارند.تفاوتی ندارد که شما از کدام یک از انواع تتر استفاده می‌کنید، به هر حال این نوع استیبل کوین باثبات می‌تواند مزایای زیادی برای شما داشته‌باشد.

 یکپارچه‌سازی توکن‌های تتر سبب می شود تا مشتریان بتوانند از این فناوری مبتنی بر بلاکچین بهره ببرند. پذیرفته شدن توکن‌های تتر توسط کمپانی‌های بزرگ سبب شده تا امکان استفاده از این نوع رمز ارزها در دستگاه‌های خودپرداز به وجود بیاید.( البته تعجبی ندارد که هنوز پای این فناوری به ایران نرسید‌ه‌است) همچنین با زیاد شدن صرافی‌ها و پلتفرم‌های مرتبط با رمز ارزها، کاربران بیشتر می‌توانند برای خرید و دیگر موارد استفاده، از توکن‌های دیجیتال بهره ببرند.

 مزایا انواع تتر برای بازرگانان:

 •       نقش‌شوندگی استثنایی:

 نقدشوندگی بسیار بالا نسبت به برخی از رمز ارزها سبب می‌شود تا سرمایه‌گذاران بتوانند به طرز کارایی رمز ارزهای خود را مبادله کنند.

 •       با ثبات بودن در یک بازار به شدت پرنوسان:

 اگر تنها نگاهی به تاریخچه قیمت برخی از رمز ارزهای معروف کریپتوکارنسی بیندازید متوجه می‌شوید که بسیار پیش آمده‌است که در عرض یک روز از عرش به فرش بیفتند. اما ساختاری که برای ساخت تترها در نظر گرفته‌ شده آنها را به ارزهای واقعی (ارزهای فیات دولت‌های مختلف) زیاد وابسته می‌کند. به همین دلیل از ثبات بسیار بیشتری نسبت به دیگر رمز ارزها برخوردارند.

 •       یکپارچه‌سازی ساده:

 یکپارچه‌سازی جامع و حمایت‌های تیم تتر سبب می‌شود که توکن‌های تتر راهی آسان برای جذب مارکت جدید به سمت کسب و کار شما باشد.

 •       خلاق و به روز بودن:

 توکن‌های تتر توسط پروتکل‌های بلاکچین‌های متعددی حمایت می‌شود از جمله: الگورند، اولانچ، اتریوم، ‏eos، اومنی، پلیگون، سولانا، بیت کوین کش، تزوس و ترون.

 •       موجود در ارزهای فیات متعدد:

 برای اینکه چرخ کسب و کارتان بهتر بر گردونه تجارت بچرخد، لازم است که بتوانید با انواع ارزهای فیات کار کنید. تتر با ارزهای فیات متعددی کار می‌کند که در ابتدای مقاله ذکر کردیم.

 •       جایگزین مناسب برای ارزهای فیات:

 سرعت بالای انجام معاملات و همچنین هزینه پایین تراکنش‌ها، رمز ارزهای تتر را به جایگزینی مناسب برای ارزهای فیات تبدیل می‌کند.

 مزایای انواع ارز تتر برای اشخاص:

 علاوه بر بازرگانان و صرافی‌ها اشخاص هم می‌توانند از مزایای انواع تتر بهره‌های زیادی ببرند، از جمله:

 • به طور گسترده در دسترس بودن:

 تقریباً در تمامی صرافی‌ها می‌توانید تتر را پیدا کنید. این مسئله باعث می‌شود خرید و فروش این رمز ارز برای شما بسیار آسان‌تر شود.

 • ارسال سریع:

 حتی اگر با تترهای اومنی هم بخواهید معامله کنید می‌توانید در عرض دو ساعت نقل و انتقالات‌تان را از آسیا تا آمریکا و یا فواصل دورتر انجام دهید. حالا شما بگویید؛ آیا سرعت نقل و انتقالات همچنان پایین است؟

 • کاهش نوسان‌ها:

 با خرید انواع تتر نه در مورد تغییرات بسیار شدید رمز ارزها نگرانی دارید و نه دلواپس تغییرات ناشی از ارزهای فیات کشور خواهید بود.

 • کارمزدهای پایین:

 شما می‌توانید معاملات تتر، اتریوم، ترون و حتی بایننس را با کارمزدهای بسیار پایین نسبت به دیگر روش ها انجام دهید.

 معایب خرید انواع تتر:

 می‌توان گفت مهم‌ترین عیب خرید انواع ارز تتر، همانا مهم‌ترین مزیتش است؛ با ثبات بودن. هرچند نوسان‌های بسیار زیاد می‌تواند سبب از دست رفتن سرمایه بسیاری از افراد شود، اما بسیاری از افراد دیگر هم سودهای هنگفتی را به واسطه همین نوسان‌های شدید دیگر ارزهای دیجیتال کسب کردند. اما انواع تتر به دلیل ثبات زیاد، تغییرات آنچنانی را تجربه نخواهند کرد. بنابراین شاید بتوان گفت مهم‌ترین عیب این نوع رمز ارزها همان تغییر نکردن قیمتشان است‌.

پیش‌بینی قیمت تتر

 تتر یک استیبل کوین است و همراه و هم‌سو با قیمت ارزهای فیات تغییر جهت می‌دهد. بر اساس همین قاعده انتظار می‌رود قیمت تتر در طول زمان نسبت به ارزهای فیات تغییری نداشته‌باشد. از همین رو سایت کریپتو پرودیکشن، متوسط قیمت تتر را تا پایان سال ۲۰۲۳، ۱.۰۰۴ دلار پیش‌بینی کرده‌است.

همچنین بر اساس این پیش‌بینی کمترین قیمت حدود 0.85 دلار و بیشترین قیمت حدود 1.255 دلار خواهد بود. در مورد این سایت لازم به ذکر است که پیش‌بینی‌ها به صورت روزانه انجام می‌شود و متغیر است.

 ازطرفی سایت binance.com مجموعه‌ای از پیش‌بینی افراد متعدد را در رابطه با قیمت رمز ارز تتر جمع‌آوری کرده‌است. بر اساس این پیش‌بینی(+)، قیمت تتر تا پایان سال ۲۰۲۶ به ۱.۱۵ دلار می‌رسد. البته این پیش‌بینی صرفاً در حد حدس و گمان تعدادی از افراد است و قابل استناد نیست. چون در صورت تغییر این‌چنینی قیمت تتر، همتا به همتا بودن این رمز ارز با ارزهای فیات دچار تناقض می‌شود و ماهیت آن زیر سوال می‌رود.

سخن پایانی

در این مقاله پیش از توضیح درباره انواع تتر به معرفی استیبل کوین‌ها پرداختیم. اگر به عنوان یک سرمایه‌گذار در حوزه کریپتوکارنسی نگران نوسان بیش از حد رمز ارزها هستید، می‌توانید با سرمایه‌گذاری روی استیبل کوین‌ها و به خصوص تتر تا حد زیادی از دلواپسی‌های خود را کاهش دهید.

 برای این منظور بهتر است با انواع ارز دیجیتال تتر آشنا شوید. در حال‌ حاضر تتر اتریوم یا erc20 و تتر ترون یا trc20 از جایگاه خوبی در میان سرمایه‌گذاران این حوزه برخوردارند. شما با خرید انواع تتر‌ها می توانید به حفظ ارزش پول خود بر اساس ارزهای معتبر فیات مثل دلار کمک کنید.

 در آخر نکته مهمی را برای شما تکرار می‌کنیم: حتماً در انتخاب رمز ارزهای خود دقت کافی و لازم را داشته باشید تا بتوانید از فواید استفاده از این فناوری نوین بهره‌مند شوید.

مطالب مرتبط

اشتراک گذاری

پیام شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *