نمودار دامیننس تتر + اموزش دامیننس تتر


در ویدیو بالا درباره اموزش نمودار دامیننس تتر صحبت کردیم و به تحلیل آن پرداختیم. اگر می‌خواهید درباره دامیننس تتر و اهمیت آن بیشتر بدانید، شما را به دیدن این ویدیو دعوت می‌کنیم. زمان تقریبی ویدیو 8 دقیقه است. در ادامه هم می‌توانید نمودار لحظه ای دامیننس تتر را ملاحظه کنید.

همانطور که می‌دانید کلمه دامیننس به معنای سلطه و تسلط است. در بازار ارزهای دیجیتال هم دامینس به میزان سلطه یک ارز بر بقیه ارزها گفته می‌شود. یعنی این که اگر فرض کنیم دامیننس تتر 50 درصد باشد در این صورت نصف ارزش کل بازار متعلق به تتر است.

برای محاسبه دامیننس تتر یا هر ارز دیگری به دو عدد نیاز داریم. ارزش بازار ارز مورد نظر و ارزش بازار کل ارزهای دیجیتال.

نگذار دارایی هات از دست بره

نمودار لحظه ای دامیننس تتر

دربار دامیننس تتر صحبت کردیم. اما به دو روش می‌توانیم به عدد دامیننس تتر دسترسی داشته باشیم. با محاسبه دستی یا دیدن نمودار لحظه‌ای دامیننس تتر.

برای محاسبه دستی می‌توانیم از سایت CoinMarketCap کمک بگیریم. همچنین هم در ابتدای این مقاله و هم در سایت تریدینگ ویو می‌توانید به نمودار دامیننس تتر دست پیدا کنید.

 

در بخش بعد با ما با اهمیت دامیننس تتر همراه باشید.

اهمیت دامیننس تتر

پس هر ارز دیجیتالی یک عدد دامیننس دارد و آن عدد قدرت و سهمش را از کل بازار به ما نشان می‌دهد. اما به صورت کلی دامیننس ارزهای بزرگ و مهم بازار اهمیت بیشتری دارند و معامله‌گران و سرمایه‌گذارها بیشتر به آن‌ها توجه می‌کنند.

تتر هم جزو این دسته است و اهمیت خاص خودش را دارد. چون تتر جزو ارزهای بزرگ بازار است  در نتیجه نوساناتش بر بازار تاثیر دارد. به علاوه تتر به عنوان یک استیبل کوین پناهگاه مهمی برای سرمایه‌گذاران است. مخصوصا در نوسانات شدید بازار و زمانی که افراد قصد دارند به جای تبدیل سرمایه‌ خود به دلار همچنان در بازار بمانند و واکنش های مناسب داشته باشند.(پناه بردن افراد به تتر در زمان نوسان بازار رابطه مستقیم با پشتوانه این ارز دارد، ما در مقاله پشتوانه تتر چیست به تفصیل به این موضوع پرداخته‌ایم.)

تحلیل دامیننس تتر

اگر بخواهیم به صورت کلی درباره دامیننس تتر صحبت کنیم، می‌توانیم بگوئیم که وقتی دامیننس تتر بالا می‌رود احتمالا این سیگنال به ما می‌رسد که معامله گران از ارزهایی مثل بیت کوین و اتریوم خارج می شوند و احتمالا می‌خواهند سودهایشان را Save بکنند.

زمانی هم که دامیننس تتر کاهش پیدا کنداین سیگنال به ما می‌رسد که ریسک بازار در حال افزایش است و معامله‌گرها به خرید ارزهایی که ریسک بیشتری دارد، روی می‌آورند. به زبان ساده‌تر در این زمان بهترین راه حل خرید تتر و انتقال آن به یک کیف پول تتر امن است.

پس می توان گفت که:

افزایش دامیننس تتر به معنی کاهش ریسک‌پذیری در بازار است و کاهش آن هم به معنی افزایش ریسک پذیری

از یک جنبه دیگر  هم می‌شود دامیننس تتر را تفسیر کرد. تتر معمولاً به عنوان جفت معاملاتی برای ارزهای دیجیتال مختلف استفاده می شود. مثلا اگر دامیننس تتر در حال کاهش باشد در حالی که دامیننس یک ارز خاص در حال افزایش است، می‌توانیم این سیگنال را به عنوان یک فرصت معاملاتی بررسی کنیم. 

خب آخرین نکته آموزشی درباره دامیننس تتر را بررسی کنیم و کم کم به آخر بحث برسیم. همانطور که در ابتدای ویدیو هم گفتیم دامیننس تتر می‌تواند به عنوان یکی از شاخص‌ها برای ارزیابی زمان ورود یا خروج به بازار استفاده شود. 

برای مثال اگر دامیننس تتر برای یک دوره به طور مداوم بالا باشد و شروع به کاهش کند، این اتفاق ممکن است نشان دهنده تغییر در احساسات بازار باشد و شاید شروع یک روند صعودی در بقیه ارزها.

مطالب مرتبط: بررسی جامع تحلیل احساسات بازار در ارزهای دیجیتال
با تتر کمر تورم رو بشکن

جمع بندی

باید به این نکته توجه داشته باشیم که صرفا با یک اندیکاتور ساده مانند دامیننس تتر نمی‌شود بازار را تحلیل کرد. تحلیل بازارهای مالی به این سادگی نیست. اما دامیننس تتر می‌تواند شاخصی باشد که ما در تحلیل‌ها و تصمیم‌هایمان از آن استفاده کنیم.

در این مقاله سعی کردیم در قالب ویدیو و متن آموزش دامیننس تتر را برای شما شرح دهیم. بسیار مهم است توجه داشته باشیم دامیننس تتر نباید به تنهایی تصمیمات معاملاتی ما را هدایت کند. باید دامیننس تتر را همراه با بقیه ابزارهای تحلیلی استفاده کنیم.

 علاوه بر این شرایط بازار و ترجیحات هر فرد هم  می‌تواند متفاوت باشد. بنابراین مهم است که استراتژی خودمان را بر اساس میزان تحمل ریسک و اهداف سرمایه گذاری‌مان تعیین کنیم.

مطالب مرتبط با نمودار دامیننس تتر

  • آیا می‌دانستید همیشه نرخ تتر با دلار بازار  و دلار مرکز تبادل متفاوت است؟ این اختلاف قیمت که غالباً بین 500 الی 1500 تومان می‌باشد از کجا نشات می‌گیرد؟ برای پاسخ به این سوال با ما همراه باشید با مقاله تفاوت قیمت تتر و دلار؛ چرا قیمت تتر از دلار بیشتر است؟
  • چگونه باید تترهایمان را به کیف پول شخصی منتقل کنیم؟ ما در آموزش ویدئوی انتقال تتر به تراست ولت به سراغ پاسخگویی به این سوال رفته‌ایم.
  • رابطه دامیننس تتر و بیت کوین: رابطه پادشاه ارزهای دیجیتال با تتر یک رابطه ویژه است، در واقع این دو ارز همواره در دو سر یک  الاکلنگ نشسته‌اند، در این مقاله ما به شرح رابطه دامیننس این دو ارز ویژه بازار پرداخته‌ایم.
اشتراک گذاری

پیام شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *