تحلیل قیمت اتریوم؛ نهنگ‌ها حریص‌تر از همیشه!

اخرین خبر درمورد اتریوم

در میان هجوم سیل خبرهای منفی در بازار ارزهای دیجیتال، بازیگران خرد اتریوم دست به فروش دارایی‌های خود زدند. این در حالی است که بازیگران بزرگتر بیشتر به انباشت این ارز دیجیتال تمایل دارند. با این‌ که قیمت اتریوم در ریزش اخیر خود به حوالی ۱،۶۵۰ دلار رسید، اما فعالیت‌های شبکه رو به افزایش است.

معامله‌گران خرد در ریزش اخیر این ارز دیجیتال، ترجیح دادند دارایی‌های خود را بفروشند اما بازیگران بزرگ در حال انباشت هستند. در پی این جابجایی‌ها، بخش زیادی از عرضه اتریوم در اختیار ۱۰ آدرس برتر قرار گرفت؛ به گونه‌ای که این آدرس‌ها در حال حاضر ۳۵ درصد از کل عرضه اتر را در اختیار دارند. با این حال نمی‌توان این اتفاق را متمرکزسازی اتریوم دانست.

وب‌سایت تحلیل آنچین سنتیمنت (Santiment) در مورد این اتفاق توضیح داد:

در حال حاضر ۱۰ آدرس برتر شبکه اتریوم بیش از ۳۵ درصد از کل عرضه را در اختیار دارند. اگرچه این وضعیت به معنای متمرکز شدن دومین رمزارز برتر بازار نیست، اما نشان می‌دهد که معامله‌گران خرد در ریزش اخیر بازار تا چه حد تسلیم ترس، عدم قطعیت و تردید ناشی از خبرهای منفی شده‌اند.

نمودار قیمت اتریوم (شمعی) و دارایی ۱۰ آدرس برتر شبکه اتریوم بر حسب درصد (قهوه‌ای)، منبع:‌ سنتیمنت

در طول سه ماه اخیر، تعداد تراکنش نهنگ‌های اتریوم به میزان قابل توجهی رو به افزایش بود. از ابتدای ماه ژوئن (خرداد) تعداد ۱۷۸۸ کیف پول دیگر به کیف پول‌هایی که دارایی آنها بین ۱۰ تا ۱۰،۰۰۰ اتریوم بود اضافه شد.

وب‌سایت سنتیمنت در این‌باره توضیح داد:

در ریزش قیمت اتریوم به زیر ۱،۶۵۰ دلار و نوسانات زیادی که داشت، فعالیت آدرس‌های شبکه با رشد قابل توجهی همراه شد. تعداد کیف پول‌هایی که دارایی آنها بین ۱۰ تا ۱۰،۰۰۰ اتریوم بود به ۳۵۵،۰۰۰ عدد رسید و تراکنش‌های ۱۰۰،۰۰۰ دلار به بالا با جهش زیادی همراه بود.

نمودار قیمت اتریوم

نمودار قیمت اتریوم (شمعی) و تعداد کیف‌های با دارایی بین ۱۰ تا ۱۰،۰۰۰ اتریوم (زرد)، منبع: سنتیمنت

[مطالب مرتبط: تعداد فروشندگان اتریوم بیشتر از خریداران؛ سرنوشت ETH چه خواهد شد؟]

تحلیل تکنیکال قیمت اتریوم

اتریوم بعد از اصلاح قیمت شدیدی که چند روز پیش داشت، در حال حاضر بالای سطح ۱،۶۵۰ دلار معامله می‌شود.

سایه سطح کلیدی مقاومت ۱،۶۸۰ دلار و میانگین متحرک ساده ۱۰۰ ساعته همچنان بر سر این رمز‌ارز سنگینی می‌کند. علاوه بر این در نمودار یک‌ساعته، یک خط روند نزولی مهم در حال شکل‌گیری است که مقاومت آن در حوالی ۱،۶۶۵ دلار قرار دارد.

در صورتی‌که اتریوم توان عبور از مقاومت ۱،۶۶۵ دلار را نداشته باشد، انتظار می‌رود یک روند نزولی جدید را آغاز کند. در صورت وقوع این سناریو، اولین حمایتی که باید زیر نظر داشت، سطح ۱،۶۰۰ دلار است. همچنین اولین ناحیه حمایتی کلیدی نزدیک به ناحیه ۱،۵۸۰ دلار قرار دارد.

با شکست حمایت ۱،۵۸۰ دلار، وضعیت اتریوم بدتر خواهد شد و احتمالاً شاهد ریزش بیشتری خواهیم بود. در این صورت باید منتظر حمایت ناحیه ۱،۵۵۰ دلار باشیم. حمایت‌های بعدی این ارز دیجیتال نیز در حدود ۱،۵۲۰ و ۱،۵۰۰ دلار قرار دارند.

نظر شما درباره آینده اتریوم چیست؟ آیا اتریوم می‌تواند از 1،665 دلار عبور کند؟
امتیازی داده نشده است
1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره
منبع: coingape
اشتراک گذاری

پیام شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *