قیمت بیت کوین در دام افت ۵ درصدی

قیمت بیت کوین در دام افت 5 درصدی | همتاپی

پس از یک رالی شدید صعودی در نیمه اول ماه مارس و با توجه به افزایش احساسات منفی در اکوسیستم رمزارزها، قیمت بیت کوین قدرت صعودی خود را از دست داد و در دام افت 5 درصدی قیمت گرفتار شد

قیمت بیت کوین در طی سه هفته گذشته بین 28,800 دلار و 26,500 دلار در نوسان است. در این مقاله نحوه یافتن فرصتی برای ورود به یک پوزیشن لانگ بیتکوین را در میان احساسات متشنج بازار بررسی می‌کنیم.

نوسان قیمت بین 28,800 دلار تا 26,500 دلار می‌تواند یک منطقه خنثی در نظر گرفته شود. عبور قیمت بیتکوین از سطح 28,800 دلار، یک سیگنال کلیدی برای ادامه روند صعودی خواهد بود. حجم معاملات روزانه‌ی بیتکوین 36.2 میلیارد دلار است که نشانگر کاهش 26.2 درصدی آن است.

برای خرید و فروش بیت کوین در خواست خود را ثبت کنید.

می خواهم بیت کوین بخرم

پس از افزایش قابل توجه قیمت، دارایی‌ها معمولاً برای این که بتوانند به ادامه حرکت صعودی خود بپردازند، به یک استراحت کوتاه مدت نیاز دارند. در نتیجه پایداری قیمت در ادامه این روند حداقل برای مدتی تضمین می‌شود. بنابراین، تثبیت قیمت بیتکوین به معنای بهبود شرایط فشار خرید و بازیابی قیمت در طولانی مدت است.

در طی سه هفته گذشته ، قیمت بیت کوین بین سطوح 28800 دلار و 26500 دلار در نوسان بود. این مسئله نشان می‌دهد معامله‌گران، فعالانه به این سطوح واکنش نشان می‌دهند. اگرچه ترس و عدم اطمینان حاکم بر بازار مرحله تثبیت قیمت را طولانی‌تر کرده است، اما قیمت این کوین بالاتر از حمایت 26500 دلاری است که نشان می‌دهد خریداران از این سطح دفاع می‌کنند.

نمودار قیمت بیت کوین به دلار | صرافی ارز دیجیتال همتاپی

نمودار قیمت بیتکوین به دلار. منبع: تردینگ ویو

با این حال  بیت کوین در حال حاضر با قیمت 27,890 دلار معامله می‌شود. اخیراً نیز قیمت بیتکوین از مقاومت 28,800 دلاری بازگشت. این وارونگی نزولی یک چرخه خرسی جدید با ساختار نوسانی ایجاد می‌کند و احتمال کاهش قیمت به میزان 5 درصد را افزایش می‌دهد. در نتیجه ممکن است قیمت دوباره به 26,500 دلار بازگردد.

مطالب مرتبط:  آیا قیمت بیت کوین به زیر ۲۷ هزار دلار می‌رسد؟

به هر حال، معامله‌گرانی که قصد دارند وارد یک پوزیشن لانگ شوند، باید منتظر بمانند تا مقاومت 28,800 دلاری شکسته شود.

 اندیکاتورهای تحلیل تکنیکال قیمت بیتکوین

شاخص قدرت نسبی (RSI): شیب RSI روزانه با وجود یک اندیکاتور جانبی که نشان دهنده حرکت صعودی است، کمتر می‌شود. شرایط فعلی قیمت که مربوط به تثبیت آن است می‌تواند برای احیای فشار خرید مفید باشد.

میانگین متحرک نمایی (EMA): افزایش شیب میانگین متحرک نمایی 20 روزه ممکن است قبل از شروع افزایش مجدد قیمت، شرایط بهتری را برای خریداران ارائه دهد.

سطوح قیمتی بیت کوین

قیمت لحظه‌ای: 27935 دلار

روند: صعودی

نوسانات: زیاد

مقاومت: 28,000 دلار و 32,000 دلار

حمایت: 25,000 دلار و 23,870 دلار

برای اطلاع از آخرین اخبار بیتکوین، به مقاله تحلیل بیت کوین مراجعه نمایید. 

ترجمه و جمع‌آوری: تیم خرید و فروش بیت کوین صرافی ارز دیجیتال همتاپی

منبع: coingape.com
اشتراک گذاری

پیام شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *