کارمزد انتقال تتر چقدر است؟ + جدول کارمزد شبکه‌های مختلف

چکیده مطلب:

کارمزد انتقال تتر بسته به شبکه آن متفاوت است، در جدول زیر می‌توانید کارمزد تتر درشبکه‌های مختلف را مشاهده کنید:

نام شبکه کارمزد بر حسب تتر
اتریوم 2.042 – 3.16
ترون 0.95 – 1.93
بایننس اسمارت چین 0.032
پالیگان 0.003
هزینه انتقال تتر در شبکه‌های مختلف چقدر است؟

کارمزد انتقال در شبکه تتر چقدر است؟ در واقع باید بگوییم بیان صحیح این سوال این است که، کارمزد انتقال تتر در شبکه‌ های مختلف چقدر است؟

محبوبیت تتر از زمان آغاز به کار آن سبب شده است بسیاری از سرمایه‌گذاران و تریدرها در زمان‌های مختلف اقدام به خرید تتر یا فروش آن کنند.

از آنجا که تتر یکی از مهم‌ترین رمز ارزهای موجود در بازار ارزهای دیجیتال است بحث کارمزد انتقال آن می‌تواند اهمیت زیادی داشته باشد.

در این مقاله از همتاپی، علاوه بر بررسی اهمیت تتر کارمزد شبکه های تتر از جمله کارمزد تتر trc20 را بررسی می‌کنیم. با ما همراه باشید.

نگذار دارایی هات از دست بره

تتر چیست و چرا اهمیت دارد؟

تتر چیست

سایت تتر در تعریفی از این رمز ارز اینطور شرح می‌دهد:

تتر که در سال ۲۰۱۴ راه‌اندازی شد یک پلتفرم مبتنی بر بلاکچین است که برای تسهیل استفاده از ارزهای فیات به روش دیجیتال طراحی شده است. 

تتر به مشتریان خود این امکان را می‌دهد که از ارزهای سنتی (دلار) در سراسر بلاک چین استفاده کنند بدون اینکه با نوسانات و پیچیدگی ذاتی ارزهای دیجیتال سر و کار داشته باشند.

در واقع تتر یکی از پرکاربردترین استیبل کوین‌های موجود در بازار رمز ارزها است. هر تتر ارزشی معادل یک دلار آمریکا را دارد. 

مطالب مرتبط: تتر چیست؟ از مفاهیم پایه تا معامله تتر 

اما به چه علت تتر تا این حد میان کاربران ارز دیجیتال محبوب شده است؟

علت اهمیت تتر برای کاربران ارز دیجیتال

تتر ویژگی‌های خوب زیادی دارد که ما در ادامه به چند مورد از آنها اشاره می‌کنیم:

  • تتر نقدینگی زیادی دارد و شما هر زمان که بخواهید می‌توانید آن را تبدیل به ارز فیات یا ارزهای دیجیتال دیگر کنید
  • تتر بدون تاثیر گرفتن از بازار پر نوسان ارزهای دیجیتال ارزش ثابتی دارد و معادل یک دلار آمریکا است. همین مسئله سبب می‌شود تا تتر به عنوان یک گزینه مناسب برای سرمایه‌گذاران مبتدی و حتی حرفه‌ای‌های بازار جذاب باشد

محاسنی که تتر برای سرمایه‌گذاران مختلف و تریدرها دارد سبب شده است تا به عنوان سومین ارز دیجیتال برتر در صحنه حضور داشته باشد.

در نتیجه‌ی محبوبیت تتر افراد زیادی آن را خرید و فروش می‌کنند. از همین رو بحث کارمزد انتقال تتر در شبکه‌های مختلف یکی از موارد مهم برای فعالان حوزه ارز دیجیتال است.

به همین دلیل ما تصمیم گرفتیم در این مقاله به بررسی کارمزد انتقال تتر در شبکه‌های مختلف بپردازیم.

مطالب مرتبط: معرفی همه جانبه انواع تتر+ مزایا انواع تتر برای اشخاص مختلف

کارمزد انتقال تتر در شبکه‌های مختلف چقدر است؟

با توجه به اطلاعات موجود در سایت رسمی تتر در حال حاضر حدود ۱۱ شبکه بلاکچین از این ارز دیجیتال پشتیبانی می‌کنند، مهم‌ترین شبکه‌های موجود تتر به شرح زیر هستند:

  • تتر بر بستر اتریوم
  • تتر بر بستر ترون
  • تتر بر بستر بایننس اسمارت چین
  • تتر بر بستر پالیگان

در ادامه کارمزد انتقال تتر بر بستر شبکه‌های گفته شده را توضیح می‌دهیم، اما اگر وقت مطالعه ندارید می‌توانید از جدول زیر استفاده کنید.

نام شبکه کارمزد تتر در شبکه
اتریوم 2.042 – 3.16
ترون 0.95 – 1.93
بایننس اسمارت چین 0.032
پالیگان 0.003

کارمزد تتر در شبکه اتریوم

در توضیحات سایت رسمی تتر درباره حضور این ارز دیجیتال بر بستر اتریوم آمده است:

 تتر در بلاک چین اتریوم به عنوان یک توکن ERC-20، یک لایه انتقال جدیدتر است که اکنون توکن‌های تتر را در قراردادهای هوشمند اتریوم یا برنامه‌های غیرمتمرکز در اتریوم در دسترس قرار می‌دهد.

به عنوان یک توکن استاندارد ERC-20 همچنین می‌توان آن را به هر آدرس اتریوم ارسال کرد.

نمایی از سایت gassfeenow که نشان دهنده هزینه انتقال لحظه‌ای تتر در شبکه‌های مختلف است.

بر اساس اطلاعات سایت gasfeenow کارمزد انتقال تتر در شبکه اتریوم برابر با 2.042 تا 3.16 تتر است.

کارمزد تتر در ترون

تتر بر بستر ترون می‌تواند در این بلاک چین صدور، نگهداری و از طریق قراردادهای هوشمند انتقال داده شود. انتقال تتر بر بستر ترون از طریق استاندارد TRC-20 صورت می‌گیرد.

تتر بر بستر ترون قابلیت همکاری با پروتکل‌های مبتنی بر ترون و برنامه‌های غیرمتمرکز را امکان‌پذیر می‌کند و در عین حال به کاربران اجازه می‌دهد تا ارزهای ثابت‌شده فیات (Fiat-Pegged) را در سراسر شبکه ترون تراکنش و مبادله کنند.

در حال حاضر کارمزد انتقال تتر در شبکه ترون رقمی بین 0.95 تا 1.93 تتر است.

بهترین قیمت تومانی
مطالب مرتبط: تفاوت تتر ERC-20 و TRC-20 چیست؟

کارمزد تتر بر بستر بایننس اسمارت چین

USDT_BSC توکنی است که نشان‌دهنده تتر در شبکه زنجیره هوشمند بایننس (BSC) است. 

اگرچه USDT_BSC یک توکن BEP-20 است و در زنجیره هوشمند بایننس میزبانی شده است، اما عملکردهای آن منعکس‌کننده عملکردهای یک توکن ERC-20 است که بر بستر بلاکچین اتریوم میزبانی می‌شود. 

این امر به تتر بر بستر بایننس اسمارت چین اجازه می‌دهد تا مانند توکن‌های مبتنی بر اتریوم بتواند در مواردی مانند ترید در صرافی‌های غیرمتمرکز فرم‌های وام‌دهی و استقراض استفاده شود.

کارمزد تتر بر پایه BEP-20 برابر با 0.032 تتر است.

مطالب مرتبط:  احتمالا بتوانید به هر کیف پولی بیت کوین منتقل کنید، اما برای تتر داستان کمی متفاوت است، ما در مقاله  کیف پول تتر  به بررسی کیف پول‌های تتر و نکات مهمشان پرداخته‌ایم.

کارمزد تتر بر بستر پالیگان

در تاریخ ۲۷ می سال ۲۰۲۲ تتر بر بستر پالیگان قابل دسترسی شد و این لحظه مهمی برای این ارز دیجیتال و کاربران آن بود.

پالیگان یک راه حل مقیاس‌پذیری لایه دوم است که بر بستر بلاکچین اتریوم اجرا می‌شود و امکان انجام تراکنش‌های سریع با کارمزدهای پایین را فراهم می‌کند.

کارمزد انتقال تتر بر بستر پالیگان برابر با 0.003 تتر است.

مطالب مرتبط:پشتوانه تتر چیست و چرا باید نگران آن باشیم؟

سخن پایانی

در حال حاضر تتر پرکاربردترین استیبل کوین بازار ارزهای دیجیتال است. به همین دلیل بسیاری از افراد به خرید و فروش آن اقدام می‌کنند.

محبوبیت تتر سبب شده است تا بر بستر شبکه‌های مختلفی موجود باشد. از جمله این شبکه‌ها می‌توان به تتر بر بستر اتریوم، ترون، بایننس اسمارت چین و پالیگان اشاره کرد.

در این میان کارمزد تتر بر بستر اتریوم بیش از همه و کارمزد آن بر بستر پالیگان کمتر از همه است. البته باید در نظر داشته باشید که اتریوم ایمن‌ترین شبکه انتقال تتر را فراهم می‌کند.

شما از کدام یک از شبکه‌های گفته شده برای انتقال تتر استفاده می‌کنید؟ آیا ترجیح شما بر این است که یک تراکنش سریع بر بستر بایننس اسمارت چین یا پالیگان داشته باشید یا ترجیح می‌دهید از امنیت شبکه اتریوم بهره ببرید؟ 

مطالب مرتبط با مقاله کارمزد انتقال در شبکه تتر

در این بخش به شما تعدادی از مقالات مرتبط با موضوع کارمزد شبکه های تتر را معرفی می‌کنیم و امید داریم این مقالات برای شما مفید باشند:

  • یکی از مهمترین فاکتورهای بازار ارزهای دیجیتال، سلطه تتر بر بازار است. در واقع سلطه تتر بر بازار ارزهای دیجیتال می‌تواند یک سیگنال خوب برای افرادی باشد که علاقه دارند گام‌های حرکتی بازار را به خوبی پیگیری کنند. ما در دو مقاله با عنوان‌های دامیننس تتر چیست و آموزش دامیننس تتر + نمودار دامیننس تتر برای شما به صورت کامل این شاخص را باز کرده‌ایم تا بتوانید به خوبی از آن بهره‌مند شوید.
  • همانطور که می‌دانید، تتر بیشتر از آن که یک ارز دیجیتال غیر متمرکز (مانند بیت کوین) باشد، یک محصول است؛ اما با این وجود بازهم برای قرار گرفتن در حوزه رمز ارزها نیاز به وایت پیپر دارد. آشنایی با وایت پیپر تتر می‌تواند دید بسیار خوبی به شما برای سرمایه گذاری بر روی آن بدهد.
  •  تفاوت قیمت تتر و دلار یکی از مواردی است که برای بسیاری از تریدرها و فعالین بازارهای مالی سوال ایجاد کرده است. اگر از فعالان بازارهای جهانی باشید، احتمالاً به کرات سر و کارتان با تتر افتاده است؛  استیبل‌کوینی که قرار است هم‌قیمت با دلار باشد اما در ایران و سایر بازارهای جهانی این‌طور نیست و همین اختلاف قیمت تتر و دلار سوالاتی را برای کاربران به‌وجود آورده است. درمقاله تفاوت قیمت تتر و دلار  در کنار توضیح ماهیت استیبل‌کوین تتر، به این سوال پاسخ داده‌ایم که چرا قیمت تتر از دلار بیشتر است؟
  •  چگونه باید تترهایمان را به کیف پول تراست ولت منتقل کنیم؟ در آموزش ویدئویی نحوه انتقال تتر به تراست ولت می‌توانید پاسخ این سوال را پیدا کنید.
اشتراک گذاری

پیام شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *