بهترین زمان خرید تتر (USDT)؛ بررسی عوامل تاثیرگذار بر قیمت تتر

چکیده مطلب:

در حالت عادی، که اوضاع اقتصادی تا حدودی در حالت ثبات قرار دارد، قیمت دلار نسبتاً پایین است و نوسانات تند و تیزی ندارد. معمولاً این بازه‌های زمانی فرصت خوبی برای خرید دلار یا تتر هستند. از طرفی، با افزایش تنش‌ها و ناامنی‌های سیاسی داخلی یا افزایش تورم و امثال آن، شکاف قیمتی دلار و ریال بیشتر شده و قیمت دلار و تتر نیز سر به فلک می‌گذارد.

بهترین زمان خرید تتر چه زمانی است؟

بهترین زمان خرید تتر از جهات مختلفی برای معامله‌گران بازارهای مالی و همین‌طور سرمایه‌گذاران حائز اهمیت است. تتر (usdt)، استیبل‌کوینی که قیمت آن معادل 1 دلار آمریکاست، یکی از متداول‌ترین ارزهای دیجیتال مورد استفاده در تراکنش‌های کریپتو است که در عین حال برای سرمایه‌گذاری هم می‌تواند گزینه خوبی به عنوان جایگزین دلار باشد. اما بهترین زمان خرید تتر چه زمانی است؟

در این مقاله از همتاپی قصد داریم با بررسی عوامل تاثیرگذار بر قیمت تتر، بررسی نحوه تحلیل تکنیکال و فاندامنتال بازار و همین‌طور نحوه تاثیرگذاری بازارهای مختلف روی قیمت تتر، بهترین زمان خرید تتر را معرفی کنیم. با ما همراه باشید.

مروری کوتاه بر تتر (Tether) و قیمت آن

تتر (Tether) با نماد اختصاصی USDT، یکی از محبوب‌ترین و پرکاربردترین استیبل‌کوین‌های دنیا است و شاید مهمترین علت‌اش این باشد که پشتوانه تتر دلار آمریکا است. به این معنی که قیمت آن باید معادل 1 دلار آمریکا باشد ولی دقیقاً همین معادل همین 1 دلار نیست و همواره کمی اختلاف دارد.

بهترین زمان خرید تتر - همتاپی

در عین حال، موضوعی که باید به آن توجه داشت این است که در مورد کاربران ایرانی این اختلاف قیمت کمی حساس‌تر و چالش‌برانگیزتر هم هست. به دو دلیل:

 • اول – نوسانات و عدم ثبات خودِ قیمت دلار در بازار ایران
 • دوم – شکاف قیمتی عمیق‌تر تتر و دلار در ایران

در واقع، در ایران خودِ دلار هم دارای نوسانات بالایی است و اختلاف قیمتی بالای آن با ریال چالش‌های زیادی را برای خرید این ارز پیش روی معامله‌گران و سرمایه‌گذاران قرار می‌دهد. از طرفی، فرایند تامین تتر از منابع خارجی باعث شده است که قیمت تتر در صرافی‌های ارز دیجیتال داخلی کمی بالاتر از دلار آمریکا باشد و هیمن امر هم به نوبه خودش می‌تواند جای بحث و تحلیل داشته باشد.

پشت دست بیت کوین بازی کردن

اهمیت خرید تتر در بهتر زمان

تتر یکی از پرکاربردترین ارزهای دیجیتال مورد استفاده در مبادلات رمز ارزی است. همه معامله‌گرانی که در صرافی‌های داخلی و خارجی فعالیت دارند، از تتر (USDT) به عنوان ارز دوم جفت ارزها استفاده می‌کنند (مثل BTC-USDT در معاملات بیت‌کوین)؛ از این رو، خریداری این ارز در زمان درست و پایین‌ترین قیمت می‌تواند از دو حیث حائز اهمیت باشد:

 • سود بالاتر ارزی در تریدها
 • سود بالاتر ریالی در تبدیل فیات به کریپتو

در عین حال، شاید برای بسیاری از کاربران هم تتر نه واسطه‌ای برای ترید کردن، که ارزی برای سرمایه‌گذاری باشد. خرید و فروش و نگهداری دلار کاغذی دردسرهای خاص خودش را دارد و بسیاری از سرمایه‌گذاران ترجیح می‌دهند به جای اسکناس‌های کاغذی دلار، تتر خریداری کرده و بدون دردسر در کیف پول‌های دیجیتال خود نگهداری کنند.

 • هم خرید و فروش آن آسان‌تر است
 • هم سرعت تراکنش‌ها در آن بالاتر است
 • و هم امنیت آن بسیار بیشتر است

برای مشاهده قیمت تتر (Tether) و خرید USDT می‌توانید به صفحه خرید تتر مراجعه کنید.

اما برای این‌که بتوانیم بهترین زمان خرید تتر را تشخیص دهیم، ابتدا باید با این شکاف‌های قیمتی و سازوکار آن‌ها آشنا شویم، سپس عوامل تاثیرگذار بر قیمت دلار آمریکا در ایران و همین طور عواملی که مستقیماً روی قیمت تتر تاثیر می‌گذارند را شناسایی کنیم و در نهایت، روش‌های تحلیل تکنیکال و فاندامنتال بازار را بلد باشیم. شاید در پایان، برخی قوانین نانوشته بازار هم بتوانند در تشخیص زمان مناسب خرید تتر کمک کننده باشند!

شکاف قیمتی تتر و دلار در ایران

در حالت کلی، اگر سری به صرافی‌های ارز دیجیتال داخلی بزنید، مشاهده خواهید کرد که قیمت تتر معمولاً کمی بالاتر از قیمت روز دلار در بازار ایران است. عوامل مختلفی در این ماجرا دخیل هستند که مهم‌ترین آن‌ها عبارتند از:

 • فرایند تامین تتر از منابع خارجی
 • تاثیر عرضه و تقاضا در اختلاف قیمت تتر و دلار
 • سیاست‌‌های ارزی داخلی
 • نوسانات ارزش ریال و شکاف قیمتی تتر و دلار
 • کارمزد تراکنش‌های تتر در صرافی‌های مختلف
 • کارمزد شبکه‌های مختلف در معاملات تتر
 • و مواردی از این دست…

 توصیه می‌کنیم برای مطالعه بیشتر در خصوص دلایل اختلاف قیمت تتر و دلار در بازار ایران، مقاله «تفاوت قیمت تتر و دلار؛ چرا قیمت تتر از دلار بیشتر است؟» را مطالعه فرمایید. این مقاله به شما کمک می‌کند تا دید روشن‌تری به نوسانات قیمت تتر – نسبت به دلار – در بازار ایران داشته باشید.

قیمت دلار و عوامل تاثیرگذار بر آن

گذشته از اختلاف قیمت تتر و دلار – که رقم ناچیزی هم هست – مهم‌ترین عاملی که می‌تواند در تعیین بهترین زمان خرید تتر تاثیرگذار باشد نوسانات قیمت دلار و عوامل تاثیرگذار در آن در بازار ایران است.

هشت فاکتور بسیار مهمی که در بازار ارز تاثیرگذار هستند عبارتند از:

 • نرخ تورم
 • نرخ بهره
 • مبادلات خارجی
 • بدهی‌های دولت
 • شاخص نسبت قیمت کالاهای صادراتی به وارداتی
 • ثبات سیاسی و اقتصادی
 • رکود اقتصادی
 • سفته‌بازی

بهترین زمان خرید تتر - همتاپی

نرخ تورم

تورم اصلی‌ترین عاملی است که می‌تواند روی بازار ارزی یک کشور تاثیر بگذارد. در حالت کلی، هرچه نرخ تورم در یک کشور بالاتر باشد، ارز آن کشور ریزش بیشتری را نسبت به دلار آمریکا تجربه خواهد کرد. موضوعی که با توجه به نرخ بالای تورم طی سال‌های اخیر در ایران و ریزش شدید ریال نسبت به دلار، به راحتی قابل لمس است.

نرخ بهره

سیاست‌های پولی بانک مرکزی و تغییراتی که در نرخ‌ بهره اعمال می‌شود، به صورت مستقیم روی ارزش ارز و نرخ تبدیل آن به دلار تاثیرگذار است. افزایش نرخ‌های بهره می‌تواند با تشویق سرمایه‌گذاری منجر به افزایش ارزش ارز شود.

مبادلات خارجی

مبادلات خارجی یک کشور، اعم از سرمایه‌گذاری‌ها، واردات و صادرات و استقراض و غیره…، از جمله عواملی هستند که می‌توانند مستقیماً روی درآمدهای کشور تاثیرگذار باشند. از این رو، طبیعی است که هر چه میزان این مبادلات بیشتر و مثبت‌تر باشد و درآمد سالانه بیشتری را عاید کشور کند، ارزش ارز نیز نسبت به دلار بهبود خواهد یافت.

بدهی‌های دولت

وجود بدهی دولت در یک کشور – حال چه داخلی و چه خارجی – بخش قابل توجهی از سرمایه‌گذاری‌های مهم بین‌المللی را از دست خواهد داد. نتیجه این روند هم همان‌طور که می‌توان انتظار داشت، ریزش ارزش ارز کشور مورد نظر نسبت به دلار خواهد بود.

شاخص نسبت قیمت کالاهای صادراتی به وارداتی

شاخص نسبت قیمت کالاهای صادراتی به وارداتی (Terms of Trade) زمانی رشد می‌کند که قیمت کالاهای صادراتی نسبت به قیمت کالاهای وارداتی بیشتر باشد. در این شرایط، طبعاً درآمد سالانه کشور رشد کرده و تقاضا برای ارز کشور افزایش پیدا می‌کند، که نتیجه آن رشد قیمتی ارز مورد نظر نسبت به دلار است.

ثبات سیاسی

در حالت کلی، هر چه ثبات سیاسی یک کشور بالاتر باشد، جذابیت بیشتری برای سرمایه‌گذاران خارجی خواهد داشت و از این رو می‌تواند عملکرد اقتصادی بهتر، مبادلات خارجی بیشتر و شاخص نسبت قیمت کالاهای صادراتی به وارداتی بالاتری را تجربه کند. در واقع، این عامل می تواند روی سایر عوامل اقتصادی تاثیرگذار روی بازار ارز تاثیر مستقیم داشته باشد.

رکود اقتصادی

در حالت کلی، زمانی که یک کشور دچار رکود اقتصادی است، نرخ‌های بهره نیز در آن کاهش پیدا می‌کند. این کاهش در نرخ‌های بهره، جذابیت اقتصاد کشور برای سرمایه‌گذاران را کم کرده و منجر به ریزش ارزش پول ملی آن نسبت به دلار می‌شود.

سفته‌بازی

و در نهایت، سفته‌بازی‌ هم تاثیر زیادی بر بازار ارز یک کشور دارد. زمانی که داده‌های منتشر ده یا جریانات سیاسی و اقتصادی به نحوی هستند که انتظار می‌رود ارزش ارز مورد نظر افزایش پیدا کند، سرمایه‌گذاران بیشتری به آن علاقه‌مند شده و تقاضا برای ارز مورد نظر افزایش پیدا می‌کند. این افزایش تقاضا، به نوبه خود باعث روند صعودی ارز در بازار می‌شود و قیمت آن را تقویت می‌کند.

سفته‌بازی را به نوعی می‌توان فرصت‌طلبی در مورد موقعیت‌های بازارهای مالی دانست. منظور از سفته‌بازی انجام معاملات با ریسک بالا با استفاده از نوسانات کوتاه مدت و میان مدت در بازار است تا بالاترین حد سود ممکن به دست آید.

بهترین زمان خرید تتر بر اساس قیمت دلار

پس مشخص شد که در حالت عادی، که اوضاع اقتصادی تا حدودی در حالت ثبات قرار دارد، قیمت دلار نسبتاً پایین است و نوسانات تند و تیزی ندارد. معمولاً این بازه‌های زمانی فرصت خوبی برای خرید دلار یا تتر هستند. از طرفی، با افزایش تنش‌ها و ناامنی‌های سیاسی داخلی یا افزایش تورم و امثال آن، شکاف قیمتی دلار و ریال بیشتر شده و قیمت دلار و تتر نیز سر به فلک می‌گذارد.

نکته این‌جا است که در کشور ما، معمولاً روند مخالف این را مشاهده نمی‌کنیم – و اوضاع رفته‌رفته در حال وخیم‌تر شدن است!! – پس شاید بهتر باشد به محض ثبات نسبی در بازار فرصت را غنیمت شمرده و چه برای انجام مبادلات رمزارزی و چه برای سرمایه‌گذاری میان مدت و بلند مدت تتر خریداری کنید.

در کنار موارد عنوان شده، که مسائل مرتبط با اقتصاد کلان هستند، چند قانون نانوشته هم برای بهترین زمان خرید تتر و دلار وجود دارد! قوانینی که می‌گویند:

قیمت دلار معمولاً در اواخر هفته – روزهای پنجشنبه و جمعه – به دلیل کاهش عرضه رو به افزایش می‌گذارد. پس شاید بهتر باشد زمان خرید تترهایتان را برای اوایل هفته تنظیم کنید… به علاوه، فعالیت بازار دلار با کمی تعویق، از ساعات 10:00 تا 11:00 صبح شروع شده و در ساعات پایانی معاملاتی روز یعنی 15:00 تا 18:00 به اوج نوسانات خود می‌رسد. با این اوصاف، شاید بهتر باشد بعد از ساعت 11:00 و قبل از رسیدن به ساعات اوج نوسانات خرید تتر خود را انجام دهید.

البته توضیح این نکته هم خالی از لطف نیست که اختلاف قیمتی تتر و دلار هم در روزهای پایانی هفته – که بازار دلار بسته است – بیشتر می‌شود. پس علاوه بر گران‌تر شدن خودِ دلار، اختلاف قیمتی آن با تتر هم بیشتر می‌شود و تتر رقم بالاتری عرضه می‌شود.

بسیار خوب… عوامل تاثیرگذار بر قیمت دلار را بررسی کردیم؛ اما یک‌سری از عوامل هم هستند که خارج از بازار ارز ایران در تعیین بهترین زمان خرید تتر تاثیرگذارند!

تاثیرات قیمت بیت‌کوین و بازار کریپتو

پیش‌تر در مورد عوامل تاثیرگذار بر شکاف قیمتی تتر و دلار تا حدودی صحبت کردیم. اما یکی از مهم‌ترین نکته‌ها که می‌تواند در بزنگاه‌های خاص مورد استفاده قرار گرفته و زمان درست خرید تتر را برای شما مشخص کند، نوسانات قیمتی بیت کوین و به تبع آن، دیگر ارزهای دیجیتال است.

در حالت کلی، زمانی که بیت کوین و به تبع آن سایر ارزهای دیجیتال دچار نوسانات شدید می‌شوند، فعالان کریپتو و معامله‌گران به سمت دارایی‌های باثبات‌تری مثل استیبل‌کوین‌ها متمایل می‌شوند. از آن‌جا که تتر بهترین و محبوب‌ترین استیبل‌کوین است، ممکن است در بحبوحه نوسانات ارزهای دیجیتال اختلاف قیمتی این ارز با دلار آمریکا حتی به 5 هزار تومان هم برسد!

علاوه بر نوسانات، برخی رویدادهای مهم هم می‌توانند در زمان خرید تتر تاثیرگذار باشند. به عنوان مثال، هاوینگ بیت کوین (BTC Halving) که هر 4 سال‌ یک‌بار اتفاق می‌افتد و پاداش استخراج شبکه بیت‌کوین را به نصف می‌رساند، باعث می‌شود تا عرضه بیت کوین کاهش یافته و قیمت آن افزایش پیدا کند. نتیجه‌ای که اتفاق می‌افتد این است که بسیاری از معامله‌گران، تترهای خود را فروخته و بیت کوین می‌گیرند… عرضه تتر افزایش پیدا می‌کند و فرصت خوبی برای خرید تتر پدید می‌آید.

با این اوصاف، شاید بهتر باشد در اوج نوسانات بازار ارزهای دیجیتال، دست از خرید تتر بکشید و تا آرام شدن اوضاع کمی صبر کنید… در مورد رویدادهای خاص هم باید تحلیل فاندامنتال بلد باشید تا ببینید رویداد مورد نظر چگونه روی سایر ارزهای دیجیتال و تتر تاثیر می‌گذارد.

و اما در کنار عواملی که معرفی شدند، استفاده از ابزار تحلیل هم می‌تواند وسیله خوبی برای شناسایی بهترین زمان خرید تتر در ایران باشد. دو تحلیلی که برای این منظور می‌توان استفاده کرد عبارتند از:

 • تحلیل تکنیکال
 • تحلیل فاندامنتال

بهترین زمان خرید تتر بر اساس تحلیل تکنیکال

تحلیل تکنیکال یکی از ابزارهای مهم مورد استفاده برای پیش‌بینی قیمت نمادهای معاملاتی مختلف است. اگر به چشم یک معامله‌گر فارکس به بازار نگاه کنید، به راحتی قادر خواهید بود با استفاده از مفاهیم، ابزارها و الگوهایی که در تحلیل تکنیکال برای تحلیل دلار مورد استفاده قرار می‌گیرد روند قیمتی تتر را نیز پیش‌بینی کرده و در پایین‌ترین قیمت آن را خریداری کنید.

بهترین زمان خرید تتر - همتاپی

عمده‌ترین ابزارهایی که برای تحلیل تکنیکال دلار یا تتر مورد استفاده قرار می‌گیرند عبارتند از:

 • سطوح حمایت و مقاومت (Support and Resistance Levels)
 • اندیکاتورها (Indicators)
 • الگوها (Patterns)

اما در این‌جا یک نکته باقی می‌ماند که از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. آن هم این‌که، فقط نمودار قیمتی خودِ تتر نیست که می‌توان با تحلیل تکنیکال آن بهترین زمان خرید تتر را پیش‌بینی کرد. در مورد دامیننس تتر چقدر اطلاعات دارید؟!

دامیننس تتر (Tether Dominance)

منظور از دامیننس تتر، تسلط تتر بر بازار ارزهای دیجیتال است و برای محاسبه آن نیز کافی است نسبت ارزش بازار این استیبل‌کوین به کل ارزش بازار کریپتو را محاسبه کنیم.

وب‌سایت‌هایی مثل کوین مارکت کپ (Coin Market Cap) داده‌های مربوط به ارزش بازار ارزهای دیجیتال مختلف را به صورت آنی ارائه می‌دهند… اما نیازی به محاسبات دستی بر اساس این داده‌ها نیست!

کافی است با استفاده از نماد دامیننس تتر که USDT.D است، نمودارهای مربوط به دامیننس تتر را در وب‌سایت تریدینگ ویو (Trading View) بررسی کنید:

بهترین زمان خرید تتر - همتاپی

همان‌‌طور که قابل مشاهده است، روند تغییرات دامیننس تتر در این نمودار به وضوح قابل مشاهده است. هر چه دامیننس تتر بالاتر باشد، به این معنی است که ارزش بازار آن بالاتر و تسلط آن بر بازار بیشتر است. پس بالا بودن دامیننس تتر و روند صعودی آن، نشان می‌دهد که قیمت این ارز در مقایسه با دیگر هم‌قطاران کریپتویی‌اش بالاتر خواهد رفت.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد دامیننس تتر، از شما دعوت می‌کنیم مقاله «دامیننس تتر چیست و چه تاثیری بر بازار دارد؟» را مطالعه کنید.

برای تحلیل تکنیکال این نمودار هم درست مانند چارت‌‌های قیمتی، کافی است از الگوها، اندیکاتورها و ابزارهایی مثل سطوح مقاومت و حمایت و امثال آن ها استفاده کنید. جالب است بدانید که برخی از تحلیل‌گران حرفه‌ای، از نمودار دامیننس تتر نه تنها برای پیش‌بینی قیمت تتر که برای تحلیل دیگر ارزهای دیجیتال مثل بیت‌کوین و اتریوم و غیره… هم استفاده می‌کنند.

البته، ممکن است تغییرات قیمتی تتر در سایه نوسانات دامیننس تتر، در حد چند سنت باشد – چون ذاتا تتر یک استیبل‌کوین است که از ثبات نسبی برخوردار است و تفاوت قیمتی بالایی با دلار ندارد! – و این چند سنت تاثیر چندانی روی معاملات و سرمایه‌گذاری‌های ما نداشته باشد.

چیزی که باعث نوسانات دامیننس تتر می‌شود، بیشتر از خودِ قیمت تتر اهمیت دارد و آن، نوسانات قیمتی دلار آمریکا است. در واقع دامیننس تتر زمانی که بالا می‌رود که جریان‌ها و سیاست‌های پولی و اقتصادی به نحوی رقم بخورند که دلار آمریکا رشد کند. در این حالت، با رشد دلار، تتر نیز افزایش خواهد یافت و این افزایش هم می‌تواند رقم قابل توجهی باشد.

خصوصاً که با شکاف قیمتی عمیق دلار و ریال در ایران، چنین افزایش قیمت‌هایی برای ایرانی‌ها می‌تواند بسیار مهم و تاثیرگذار باشد.

پس شاید بهتر باشد در کنار دامیننس تتر، یک شاخص دیگر نیز مورد بررسی قرار گیرد: شاخص دلار آمریکا (DXY)!

شاخص دلار آمریکا (US Dollar Index)

شاخص دلار آمریکا (US Dollar Index) که به اختصار با DXY نشان داده می‌شود، مهم‌ترین معیاری است که می‌توان با تحلیل آن روندهای قیمتی دلار و به تبع آن تتر را تحلیل و پیش‌بینی کرد.

باز هم برای تحلیل فاندامنتال این شاخص لازم است از رویدادها، اخبار و داده‌های اقتصاد کلان استفاده شود و تحلیل تکنیکال آن نیز درست مشابه با دیگر نمودارهای قیمتی است.

شما می‌توانید نمودارهای مربوط به شاخص دلار را در وب‌سایت تریدینگ ویو (Trading View) مورد بررسی و تحلیل قرار دهید.

بهترین زمان خرید تتر بر اساس تحلیل فاندامنتال

اما در کنار تحلیل تکنیکال، برای تحلیل بازار جهانی دلار و به تبع آن تتر، تحلیل فاندامنتال نیز از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. برای درک این اهمیت، کافی است نگاهی گذرا به روندهای قیمتی و نوسانات دلار پس از انتشار داده‌های مهم اقتصادی داشته باشید.

به عنوان مثال، زمانی که داده‌های تورمی ایالات متحده آمریکا منتشر می‌شوند و نوید این را می‌دهند که نرخ‌های بهره توسط فدرال رزرو کاهش خواهد یافت، قیمت دلار و به تبع آن تتر به شدت ریزش می‌کند. پس:

برای دستیابی به بهترین زمان خرید تتر لازم است در کنار تحلیل تکنیکال بر تحلیل فاندامنتال نیز تسلط نسبی داشته باشید. هر داده‌، خبر، جریان و رویداد سیاسی و اقتصادی که در داخل و خارج از ایران منتشر می‌شود، می‌تواند منجر به جهت‌دهی بازار شده و بر قیمت دلار و تتر تاثیر بگذارد.

جمع‌بندی

استیبل کوین تتر (Tether) با نماد اختصاصی USDT، یکی از محبوب‌ترین و پرکاربردترین ارزهای دیجیتال مورد استفاده توسط سرمایه‌گذاران و معامله‌ گران است که به دلیل پِگ شدن قیمت آن با دلار آمریکا، دو کاربرد عمده دارد:

 • در تراکنش‌های رمز ارزی به عنوان ارز پایه مورد استفاده قرار می‌گیرد
 • به عنوان جایگزین دلار کاغذی قابلیت سرمایه‌گذاری دارد

از این رو، بهترین زمان خرید تتر می‌تواند از اهمیت بالایی برخوردار باشد. بر اساس آن‌چه که در متن مقاله به عنوان عوامل تاثیرگذار بر قیمت دلار، عوامل تاثیرگذار بر قیمت تتر (شکاف قیمتی تتر و دلار) و سرفصل‌هایی از این دست آمده است، بهترین زمان خرید تتر زمانی است که:

 • اول – وقتی وضعیت اقتصادی کشور مطلوب است، دولت بدهی آن‌چنانی ندارد، نرخ بهره‌ها بالاست، رکود در سطح کشور وجود ندارد، تورم پایین است، شاخص نسبت قیمت کالاهای صادراتی به وارداتی وضعیت مطلوبی دارد، مبادلات خارجی در جهت مثبت هستند، سفته‌بازی‌ها به نفع دلار در جریان نیستند و کشور از ثبات سیاسی خوبی برخوردار است.
 • دوم – فعالیت بازار ارزی شروع شده (بعد از ساعت 11:00) و هنوز به اوج نوسانات بازار نرسیده‌ایم (قبل از ساعت 15:00)!
 • سوم – بازار بیت‌کوین و سایر ارزهای دیجیتال از ثبات نسبی برخوردار است، نوسانات بالا نیستند و رویدادهای خاص و مهم (مثل هاوینگ بیت‌کوین و امثال آن) در راستای کاهش قیمت تتر هستند تا افزایش قیمت آن.
 • چهارم – تحلیل‌های تکنیکال و فاندامنتال نشان می‌دهند که قیمت دلار و تتر در پایین‌ترین سطح خود قرار دارد و پیش‌بینی روند قیمتی آن برای دوره کوتاه مدت یا میان مدت صعودی است.

سوالات متداول

 1. بهترین زمان خرید تتر چه زمانی است؟

بهترین زمان خرید تتر زمانی است که قیمت دلار با توجه به وضعیت اقتصادی کشور پایین است، بازار ارز داخلی دارای ثبات است و در ساعات  میانی روز و روزهای نخست هفته قرار داریم، نوسانات بیت‌کوین و ارزهای دیجیتال شدید نیست و مواردی از این دست… که در متن مقاله توضیح داده است.

 1. برای تشخیص بهترین زمان خرید تتر چه ابزارهایی پیشنهاد می‌شود؟

در کنار توجه به عواملی که در متن مقاله توضیح داده شده است، شما می‌توانید از تحلیل تکنیکال و خصوصاً تحلیل فاندامنتال نیز برای پیش‌بینی قیمت دلار و به تبع آن تتر، و تعیین بهترین زمان خرید تتر استفاده کنید.

 1. دلیل این‌که به ویژه در ایران قیمت تتر با دلار فرق دارد چیست؟

برای شکاف قیمتی تتر و دلار – بالا بودن همیشگی تتر نسبت به دلار – دلایل مختلفی وجود دارد که در متن مقاله به تفصیل به آن پرداخته شده است. کارمزدها، نحوه تامین تتر از منابع خارجی، سیاست‌ها ارزی کشور و غیره… روی این موضوع اثرگذار هستند.

اشتراک گذاری

پیام شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 1. خرید و فروش ارزهای دیجیتال چقدر سود داره اگه آدم بتونه درست وارد یه ارز بشه چه سود خوبی رو می‌تونه بدست بیاره.