ارز دیجیتال تتر گلد چیست؟ آشنایی کامل با ارز Tether Gold 

چکیده مطلب:

تتر گلد چیست؟ اگر بخواهیم خیلی خلاصه بگوییم، تتر گلد توکنی است که شرکت تتر به با پشتوانه طلا منتشر کرده است.

مزایای تتر گلد: تتر گلد (Tether Gold)، که هر واحد آن نماینده مالکیت فیزیکی یک اونس طلاست، به سرمایه‌گذاران امکان می‌دهد تا به راحتی و با کمترین هزینه در بازار طلا سرمایه‌گذاری کنند. این ارز دیجیتالی امکان دسترسی سریع و جهانی به طلا را فراهم می‌کند.
معایب تتر گلد: با اینکه تتر گلد نقدشوندگی بالایی دارد، ولی هزینه‌های نگهداری و امنیت آن ممکن است برخی سرمایه‌گذاران را نگران کند. همچنین، به دلیل تکیه بر بازار طلا، در معرض نوسانات قیمتی این بازار قرار دارد.

ارز دیجیتال تتر گلد چیست | همتاپی

تتر گلد چه نسبتی با طلا دارد؟ شما هم ممکن است با من هم عقیده باشید که در بازار نابسامان امروز، طلا یک سرمایه‌گذاری امن به‌حساب می‌آید. این فلز گران‌بها از آن دست دارایی‌هایی است که در طول تاریخ به‌عنوان یک سرمایه‌گذاری خوب، امتحانش را پس داده است. در کنار این خوبی باید قبول کرد که دردسرهایی مانند نگهداری، امنیت و… باعث شده است تا افراد به سرمایه‌گذاری‌های دیگر تمایل پیدا کنند. اینجاست که ارز دیجیتال تتر گلد مشکل را حل می کند.

تتر گلد رمز ارزی است که پشتوانه آن طلای واقعی است و قیمت هر xaut (توکن تتر گولد) معادل یک انس طلاست. شاید بتوان گفت با خرید این ارز انگار طلا خریده‌اید! همین ویژگی باعث شده است که تحت‌تأثیر بازار پر نوسان ارزهای دیجیتال نباشد و در عین حال مانند هر ارز دیگری بتوان به‌راحتی آن را خرید و در کیف پول دیجیتال نگهداری کرد. 

پیش تر در مقاله تتر چیست به تتر گلد و مزایای آن پرداخته‌ایم، اما در این مقاله قرار است نگاهی عمیق‌تر به تتر گلد داشته باشیم. در این مقاله از همتاپی قرار است بفهمیم که تتر گلد چیست، تفاوت آن با تتر چیست، چه ویژگی‌هایی دارد. مزایا و معایب آن را بررسی خواهم کرد و در مورد آینده این ارز صحبت می‌کنم. خلاصه کلام برای آشنایی کامل با این استیبل کوین تا انتهای مقاله همراهم باشید!

ارز دیجیتال تتر گلد چیست

ارز دیجیتال تتر گلد چیست | همتاپی

هر چقدر هم که دلار و ارز مرتبط با آن یعنی تتر جذاب باشد، باز هم به‌پای طلا نمی‌رسد. در سرتاسر جهان، بین سرمایه‌گذاران طلا یا همان gold فرنگی جذابیت بیشتری نسبت به ارزهای فیات دارد. در سرتاسر تاریخ و افسانه‌ها نگاه بکنید، همه برای به‌دست‌آوردن این فلز گران‌بها از هیچ تلاشی غافل نمی‌شدند!

جالب است بدانید طلا جا پای خود را در دنیای دیجیتال نیز باز کرده است، آن هم توسط ارز دیجیتال تتر گلد یا xaut که توسط شرکت تتر (tg commodities limited) توسعه داده شده است. همان شرکتی که تتر (usdt)، بزرگ‌ترین استیبل کوین بازار ارزهای دیجیتال را به دنیا عرضه کرد. تتر گولد با جایگاه 88 از نظر ارزش بازار کریپتو، یک استیبل کوین قوی به‌حساب می‌آید.

هر ارز تتر گلد معادل یک انس طلای واقعی قیمت دارد. ارز دیجیتال تتر گلد رمز ارزی است که با طلای فیزیکی واقعی پشتیبانی می‌شود. به همین دلیل این ارز دیجیتال قدرتمند است و بین سرمایه‌گذاران طرفدار زیادی دارد. البته این موضوع ادعای مالکان آن است و ما هنوز به چشم این طلاها را ندیده‌ایم!

توکن xaut مانند بیت کوین، واحدهای کوچک‌تری معادل با 0.0000001 انس طلا دارد. این بدان معناست که حتماً نیازی نیست که یک تتر گلد بخرید و می‌توانید قطعات کوچک‌تری از آن (0.000001) را خریداری و نگهداری کنید. خرید و فروش این ارز را می‌توانید در همه صرافی‌های ارز دیجیتال انجام دهید و مانند سایر رمزارزها آن را باید در کیف پول‌های ارز دیجیتال نگهداری کنید.

[مطالب مرتبط: تفاوت قیمت تتر و دلار؛ چرا قیمت تتر از دلار بیشتر است؟]

آشنایی مختصر با تاریخچه ارز دیجیتال تتر گلد 

تاریخچه ارز دیجیتال تتر گلد | همتاپی

شرکت tether operations limited ارز دیجیتال تتر گلد را در سال 2020 ایجاد کرد. برای خالق این رمز ارز نام مشخصی عنوان نشده است. با این وجود شرکت و تیم پشت تتر گلد مشخص است. ارز دیجیتال تتر گلد توسط der velde jl van (آدرس لینکدین der velde) که به عنوان مدیر عامل نیز فعالیت می‌کند، رهبری می‌شود.

تتر گلد چگونه کار می کند؟

تتر گلد چگونه کار می کند؟ | همتاپی

برخلاف تصور افراد مختلف، عملکرد این ارز دیجیتال آن‌چنان پیچیده نیست. اول باید بدانید که xaut یک توکن است، به این معنی که شبکه بلاک چین اختصاصی ندارد. توکن xaut با استاندارد erc-20 از شبکه بلاک چین اتریوم استفاده می‌کند. همین موضوع باعث می‌شود که تتر گلد را بتوان در سایر شبکه‌های سازگار با اتریوم ادغام کرد.

علاوه بر این ارز دیجیتال تتر گلد با طلای واقعی پشتیبانی می‌شود تا ارزش معادل با طلای خود را حفظ کند. این طلاها در قالب شمش طلای good delivery لندن هستند که سریال اختصاصی، وزن و خلوص مشخص دارند. به گفته سازندگان تتر گلد، این فلزهای گران‌بها در سوئیس به‌دقت و با رعایت استانداردهای مالی بین‌المللی نگهداری می‌شوند.

به زبان ساده می‌توان گفت که ما با یک توکن سر و کار داریم که از تمامی قواعد ارزهای دیجیتال و بلاک چین پیروی می‌کند؛ با این تفاوت که پشتوانه قوی از طلای واقعی دارد و به همین دلیل ارزش آن تقریباً ثابت و پایدار است. همین ویژگی باعث شده است که شما با داشتن تتر گلد هم دارایی فیزیک داشته باشید و هم دارایی دیجیتال!

اهمیت ارز دیجیتال تتر گلد چیست

تاریخچه ارز دیجیتال تتر گلد | همتاپی

 یکی از دارایی‌هایی که برخلاف ارزهای کاغذی فیات توانسته در طول تاریخ ارزش خود را حفظ کند، طلاست. از گذشته‌های دور تا کنون طلا جزو سرمایه‌گذاری‌های ایمن و پر سود به‌حساب می‌آمده است؛ به‌گونه‌ای که قدیمی‌ها آن را راهی برای انتقال و حفظ ثروت خود از نسلی به نسل دیگر می‌دانستند.

چیزی که مشخص است در دوران و شرایط اقتصادی حال حاضر، سرمایه‌گذاری بر روی طلا نسبت به نگه‌داشتن پول کاغذی منطقی‌تر به نظر می‌رسد. با این حال یکی از نگرانی‌ها و مشکلات خرید طلا نگهداری، امنیت و گاهی اوقات سختی معاملات و خرید و فروش آن است.

ارز دیجیتال تتر گلد این مشکل را حل کرده است. تتر گلد مانند هر ارز دیگری به‌راحتی و فقط با چند کلیک در صرافی ارز دیجیتال قابل خرید یا فروش است. علاوه بر این tether gold را می‌توانید در کیف پول‌های دیجیتال مانند تراست ولت و لجر نگهداری کنید. از طرفی دیگر این ارز دیجیتال به دلیل استفاده از بلاک چین امنیت خوب و زیادی دارد.

[مطالب مرتبط: بررسی و نحوه راه‌اندازی کیف پول تراست ( trust wallet) ]

تمام این موارد دست در دست هم داده‌اند تا همه افراد بتوانند به کمک ارز دیجیتال تتر گلد، سرمایه‌گذاری مطمئنی انجام دهند.

امکانات و ویژگی های ارز دیجیتال تتر گلد

امکانات تتر گلد | همتاپی

کسی که تتر گلد دارد انگار که دو دارایی فیزیکی و دیجیتال را با هم دارد. یعنی با خرید تتر گلد می‌توانید با یک تیر دو نشان بزنید و سرمایه‌گذاری موفقی داشته باشید. این موضوع باعث می‌شود که دردسرهای مختلف مالکیت طلای فیزیکی مانند هزینه زیاد نگهداری، امنیت و… کم شود. تتر گلد امکانات و ویژگی‌های دیگری نیز دارد:

دسترسی آسان

xaut به عنوان یک توکن erc-20 در بلاک چین اتریوم در دسترس است. این توکن را می‌توان به راحتی در هر زمان و در هر نقطه از جهان معامله کرد ، خرید یا آن را جابه‌جا کرد. برای آشنایی با دیگر توکن‌های مربوط به استاندارد erc20، پیشنهاد می‌کنیم مقاله لیست توکن های erc20 – با حضور یک توکن ممنوعه از صنعت پخش مواد مخدر! را حتما مطالعه کنید.

مالکیت اختصاصی

هر ارز تتر گلد (xaut) نشان‌دهنده مالکیت یک اونس طلای فیزیکی روی یک شمش طلای اختصاصی است. این طلا با شماره سریال، خلوص و وزن منحصر به فرد قابل شناسایی است. این فلزات گرانبها از یک پروتکل تخصیص فردی (سیستم آدرس‌دهی در خرید توکن تتر گولد) پیروی می‌کنند. به این ترتیب، هیچ دو توکنی نمی‌توانند آدرس یکسانی داشته باشند و همین موضوع مالکیت شمش طلا را فقط به یک فرد محدود می‌کند.

مالکیت طلای فیزیکی

کاربران با خرید توکن‌های xaut صاحب طلای واقعی می‌شوند. این بدان معنی است که هر واحد از توکن تتر گلد در اصل نشان‌دهنده یک اونس طلای واقعی است. با این کار افراد می‌توانند به راحتی در صنعت تجارت طلا فعالیت کنند و امکانات بی‌پایانی برای کسب سود در اختیارشان قرار می‌گیرد. 

 جالب است بدانید که دارندگان توکن‌های xaut که تأییدیه‌های لازم را دارند و دارای مقدار مشخصی تتر گلد هستند، می‌توانند طلای فیزیکی را در محل دلخواه خود تحویل بگیرند. البته این موضوع توسط شرکت مدیریت کننده این ارز ادعا شده است و صحت یا دروغ آن به عهده خودشان است!

مزایا و معایب ارز دیجیتال تتر گلد چیست

مزایا و معایب ارز دیجیتال تتر گلد چیست | همتاپی

تتر گلد نیز مانند هر ارز دیگری مزیت‌ها و معایب مختلف دارد که در ادامه قرار است آن‌ها را برایتان توضیح دهم. با خواندن این قسمت درک خوبی از tether gold به دست خواهید آورد:

مزایای تتر گلد چیست

 • ثبات قیمت

تتر گلد یک استیبل کوین است و مانند سایز ارزهای دیجیتال مشابه مانند تتر، در بازار پر نوسان رمز ارزها قیمتش مانند ارزش خرید بیت کوین دچار نوسانات شدید قیمتی نمی شود. تتر گلد همیشه تلاش می‌کند که قیمتش را معادل با یک اونس طلا نگه دارد. داشتن پشتوانه طلا باعث می‌شود که از تغییرات آن وابسته به تغییرات قیمت طلا باشد.

 • شفافیت معاملات

تتر گلد در بستر بلاک چین کار می‌کند و به همین دلیل تمام موارد مرتبط با مالکیت و خرید این استیبل کوین کاملا شفاف است. اطلاعات کاملی در اختیار دارندگان توکن ارز دیجیتال تتر گلد قرار می‌گیرند تا بتوانند در هر لحظه از آن چه در شبکه اتفاق می‌افتد با خبر شوند.

 • آسانی معاملات

یکی از دردسرهای خرید و فروش طلای فیزیکی، ذخیره و نحوه خرید و فروششان است. تتر گولد این دردسرها را ندارد! شما به صدها صرافی ارز دیجیتال دسترسی دارید و می‌توانید به راحتی این ارز دیجیتال را در آن‌ها معامله کنید. علاوه بر این برای ذخیره این رمز ارز می‌توانید از کیف پول دیجیتال استفاده کنید که قابلیت نصب بر روی کامپیوتر یا گوشی شما را دارد.

[مطالب مرتبط: بهترین کیف پول ارز دیجیتال برای کامپیوتر؛ ۱۰ کیف پول برتر ۲۰۲۳]

 • امنیت

همان‌طور که می‌دانید، بلاک چین کاملا ایمن است و این ارز در بستر بلاک چین کار می‌کند. علاوه بر این به ادعای سازندگان تتر گلد، ذخایر طلای فیزیک پشتوانه آن، در بانک‌های امن سوئیسی ذخیره شده‌اند تا سرمایه‌گذاری امن بر روی این استیبل‌کوین امکان‌پذیر شود.

معایب ارز دیجیتال تتر گلد

با تمام مزایای که تتر گلد دارد، در بازار با این چالش‌ها نیز دست و پنجه نرم می‌کند:

 •  مشکلات نظارتی و قانونی

ارزهای دیجیتال صنعت جوانی است و هنوز خیلی از کشورها قوانین شفاف و مشخصی برایش ندارند. سیستم‌های نظارتی بازار کریپتو در حال تکامل است و به همین دلیل tether gold مانند هر ارز دیگری ممکن است با چالش‌هایی قانونی در حوزه‌های قضایی خاص مواجه شود.

 • رقابت زیاد در بازار

بازار ارزهای دیجیتال میدان مبارزه گلادیاتورهاست و با خون و خون‌ریزی طرف هستیم! ارزهای زیادی با هم در این بازار رقابت می‌کنند و تتر گلد نیز در این میدان تنها نیست! این استیبل کوین با ارزهای طلای دیجیتال مانندpax gold (paxg)  وdigixdao (dgd)  رقابت می‌کند که ممکن است در سهم بازار و پذیرش آن تأثیر بگذارد.

 • نوسانات قیمت طلا

از آن جا که تتر گلد توسط طلای فیزیکی پشتیبانی می‌شود، ممکن است تحت تاثیر قیمت خود طلا، ارزش آن نوسان داشته باشد. این موضوع ممکن است بر ارزش xaut تأثیر منفی بگذارد.

 • نقدینگی

در حالی که tether gold را می‌توان به راحتی در صرافی های ارزهای دیجیتال معامله کرد، اگر تقاضای کافی برای xaut وجود نداشته باشد، ممکن است همچنان با چالش نقدینگی مواجه شود.

خرید ارز دیجیتال تتر گلد

خرید تتر گلد | همتاپی

برای خرید تتر گلد باید در یک صرافی معتبر حساب باز کنید. صرافی‌های خوب زیادی وجود دارند که از خارجی‌هایش می‌توان به بایننس، کراکن یا کوین بیس اشاره کرد. کافی است که مراحل زیر را انجام دهید:

 • گام اول: یک صرافی را انتخاب کرده و مراحل ثبت‌نام را طی کنید. شما باید در صرافی مورد نظر خود، حساب کاربری باز کنید.
 • گام دوم: مقدار مشخصی پول  را به‌حساب خود منتقل کنید.
 • گام سوم: کار تمام است، می‌توانید با انتخاب تتر گلد، مقدار مورد نیاز خود را در صرافی خریداری کنید.

بهترین کیف پول های ارز دیجیتال تتر گلد

بهترین کیف پول های تتر گلد | همتاپی

بعد از خرید تتر گلد، برای ذخیره و نگهداری آن به یک کیف پول ارز دیجیتال نیاز پیدا خواهید کرد. در حال حاضر کیف پول‌های معتبر و زیادی از تتر گلد پشتیبانی می‌کنند که این خود نشان‌دهنده محبوبیت و قدرت این رمز ارز است. یادتان باشد که باید در انتخاب کیف پول مناسب برای تتر گلد دقت زیادی داشته باشید.

انتخاب یک کیف پول ایمن و معتبر مانند گاوصندوق دارایی و سرمایه شما را برایتان حفظ می‌کند. به دلیل اهمیت این موضوع در زیر بهترین و برترین کیف پول‌های ارز دیجیتال تتر گلد را معرفی می‌کنم: 

[مطالب مرتبط: تراست ولت یا متامسک | مقایسه دو کیف پول و نحوه اتصال آن‌ها به هم]

آیا شبکه تتر گلد ایمن است

آیا شبکه تتر گلد ایمن است | همتاپی

در بازار ارزهای دیجیتال نمی‌توان با اطمینان در مورد همه چیز نظر داد؛ اما می‌توان دید که تتر گلد به‌خاطر شرایطی که دارد، از امنیت زیادی برخوردار است. 

در حال حاضر در دنیای فناوری بلاک چین، شبکه اتریوم یکی از بزرگ‌ترین و ایمن‌ترین شبکه‌های ارز دیجیتال موجود است. همان‌طور که گفته شد tether gold از این بلاک چین استفاده می‌کند و اکوسیستم اتریوم مسئولیت حفاظت از آن را بر عهده دارد. در نتیجه می‌توان فهمید که تتر گلد از امنیت مناسبی برخوردار است.

مقایسه تتر گولد با تتر

مقایسه تتر گولد با تتر | همتاپی

تتر با تتر گلد در خیلی از قسمت‌ها شبیه به هم هستند و در برخی از ویژگی‌ها با هم فرق می‌کنند. این دو رمز ارز، هردو استیبل کوین هستند و توسط یک شرکت ایجاد شده‌اند. شاید بتوان گفت که این دو ویژگی جزو شباهت‌های اصلی این دو ارز دیجیتال به‌حساب می‌آید.

فرق اساسی تتر با تتر گلد در ماهیت وجودی آن‌ها نهفته شده است. پشتوانه تتر دلار است و هر تتر معادل یک دلار به شمار می‌رود. درحالی‌که پشتوانه تتر گلد، طلای واقعی است و هر تتر گلد معادل یک اونس طلاست.  برای خرید و فروش ارزهای دیجیتال به لیست ارزهای دیجیتال صرافی همتاپی مراجعه کنید.

مطالب مرتبط: پشتوانه تتر چیست و چه کسی اعتبار تتر را تضمین می‌کند؟

آینده تتر گلد چگونه است

آینده تتر گلد چگونه است | همتاپی

همیشه وقتی نوبت به این قسمت از مقاله‌ها می‌رسد به‌اصطلاح خودمان دست‌به‌عصا راه می‌روم و سعی می‌کنم بااحتیاط صحبت کنم. توجه داشته باشید که در بازار ارزهای دیجیتال و کلا بازارهای مالی پیش بینی کار سختی است و اصلاً چیز قطعی نیست.

باتوجه‌به شواهد و نظر صاحب‌نظران، آینده روشن و خوبی در انتظار ارز دیجیتال xaut است. درحالی‌که هنوز استدلال‌های زیادی به نفع پول کاغذی در برابر فلزات گران‌بها وجود دارد، طلا همچنان به‌عنوان یک سرمایه‌گذاری سودآور و قوی محسوب می‌شود.

یکی از مزایای بزرگ طلا نقش آن در ساخت جواهرات است، چیزی که هرگز در آینده از مد نخواهد افتاد. بر خلاف ارز کاغذی که ارزش آن به شرایط اقتصادی حاکم وابسته است.

 در زمان تورم، ارزش و قدرت طلا بر پول غلبه می‌کند. مؤسسات مالی بزرگ مانند بانک‌ها و حتی صندوق بین‌المللی پول (imf) هنوز یک‌پنجم کل ذخایر طلای جهان را در اختیار دارند.

بنابراین، xaut برای رسیدن به اوج‌های جدید در آینده به اعتبار طلا تکیه خواهد کرد و همین موضوع نقطه قوت و رشد آن خواهد بود.

پیش بینی قیمت تتر گلد

پیش بینی قیمت تتر گلد | همتاپی

بازار ارزهای دیجیتال به راحتی قابل پیش‌بینی نیست و اعدادی که در این قسمت می‌آورم نیز از این قاعده جدا نیست. در گزارش سایت bitnation با کمک الگوریتم‌های پیشرفته و با در نظر گرفتن شاخص‌های بازار، قیمت حدودی تتر گلد در سال‌های آینده پیش بینی شده است. 

سال حداقل قیمت تتر گلد (دلار) میانگین قیمت تتر گلد (دلار) حداکثر قیمت تتر گلد (دلار)
2023 2,365.65 2,957.06 3,548.48
2024 4,337.03 4,928.44 5,519.85
2025 6,308.40 6,899.82 7,491.23
2026 8,279.78 8,871.19 9,462.60
2027 10,251.15 10,842.57 11,433.98
2028 12,222.53 12,813.94 13,405.36
2029 14,193.91 14,785.32 15,376.73
2030 16,165.28 16,756.69 17,348.11

مطالب مرتبط

 

اشتراک گذاری

پیام شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *