احتمال اصلاح صعودی قیمت بیت کوین بسیار بالاست

تحلیل قیمت بیت کوین: احتمال اصلاح صعودی قیمت بیت کوین بسیار بالاست | همتاپی

دوره نزولی بیت کوین هنوز با نقطه پایان فاصله زیادی دارد چون طی دو ماه گذشته، قیمت بیت کوین در یک محدوده تثبیت بین 18,000 تا 25,000 دلار گیر کرده است. اما طبق شواهد اخیر، قیمت بیتکوین به شکستن مرز پایینی نزدیک‌تر است.

 تحلیل تکنیکال نمودار یک روزه قیمت بیتکوین

 خط میانگین متحرک روزانه 100 روزه، که الان روی 21,200 دلار قرار دارد، در نقش یک مقاومت بسیار مهم برای قیمت بیتکوین عمل کرده است. در مقابل، سطح حمایت مهم 18,000 دلاری، همچنان مهم‌ترین نقطه چارت برای قیمت بیت کوین است و از سقوط بیشتر جلوگیری می‌کند.

خرید و فروش بیت کوین

برای خرید و فروش بیت کوین همین حالا اقدام کنید.

می خواهم بیت کوین بخرم

از طرف دیگر، بین قیمت و اندیکاتور RSI هم نشانه واگرایی صعودی دیده می‌شود که حاکی از برگشت احتمالی قیمت از این سطح است. بنابراین، احتمالاً قیمت بیت کوین قبل از تداوم مسیر نزولی، خط روند نزولی چند ماهه و هر دو خط میانگین‌های متحرک 100 و 200 روزه را دوباره تست خواهد کرد.

اگر قیمت بیتکوین بتواند این سطوح مقاومت پویا را بشکند، می‌توان منتظر یک افزایش قیمت تا 24,000 دلار بود. در مقابل، اگر حمایت 18,000 دلاری شکسته شود، احتمالاً شاهد یک سقوط سریع تا 15,000 دلار خواهیم بود.

نمودار روزانه قیمت بیت کوین به دلار | صرافی ارز دیجیتال همتاپی

نمودار روزانه قیمت بیت کوین به دلار. منبع: تردینگ ویو

تحلیل نمودار چهار ساعته قیمت بیت کوین

 در تایم فریم چهار ساعته هم مثل چارت روزانه، قیمت بیتکوین بین سطح حمایت مهم 18,000 دلاری و مقاومت حیاتی 25,000 دلاری تثبیت شده و یک الگوی گوه (Wedge) نزولی شکل داده است. بیت کوین برای رسیدن به قیمت 25,000 دلار باید مرز بالایی الگوی گوه را بشکند.

با در نظر گرفتن قدرت حمایت 18,000 دلاری، بازگشت قیمت به سمت آستانه بالایی الگوی گوه و تداوم مرحله تثبیت، محتمل به نظر می‌رسد.

ضمناً، اندیکاتور RSI که در حال حاضر روی 52 قرار دارد، حاکی از تعادل میان خریداران و فروشندگان است.

نمودار 4 ساعته قیمت بیت کوین به دلار | صرافی ارز دیجیتال همتاپی

نمودار 4 ساعته قیمت بیت کوین به دلار. منبع: تریدینگ ویو

تحلیل درون زنجیره‌ای  بیتکوین

 اندیکاتور 6 تا 12 ماهه SOAB ورودی صرافی‌ها: اندیکاتور SOAB معیاری است که کوین‌های خرج شده را بسته به طول عمرشان دسته‌بندی می‌کند و آن‌ها را در نوارهای رنگی به عنوان نسبت کل کوین‌های جابجا شده نشان می‌دهد.

در طول آخرین فازهای بازار نزولی ارز دیجیتال، حتی سرمایه‌گذاران فصلی نیز تسلیم اضطراب شدند و برای جلوگیری از ضرر بیشتر، کوین‌هایشان را با ضررهای زیاد فروختند.

از روی دیگر این روند معمولاً با نام «پول هوشمند یا Smart Money» یاد می‌شود؛ یک همکاری میان مشارکت‌کنندگان بازار با استراتژی‌های بلندمدت شفاف و حساب‌های پر از پولی که برای جمع کردن کوین‌های ارزان در طول روندهای نزولی شدید استفاده می‌شود.

مطالب مرتبط: تحلیل قیمت بیت کوین: برای حرکت بعدی بیت کوین آماده باشید

یک بازار نزولی تا زمانی ادامه می‌یابد که تعداد مکفی از سرمایه‌گذاران خرد تسلیم شوند، سپس عرضه تمام می‌شود و این روند وقتی به پایان می‌رسد که بالاخره تقاضا دوباره بر بازار مسلط شود. بنابراین تسلیم شدن سرمایه‌گذاران یک رویداد کلیدی است که به ما کمک می‌کند تایم فریم مورد انتظارمان برای شکل‌گیری کف قیمت را مشخص کنیم. 

یکی از ارزشمندترین معیارها برای اندازه‌گیری این روند، اندیکاتور SOAB ورودی صرافی‌ها است که سن کوین‌های سپرده‌گذاری شده و فروخته شده در صرافی‌ها را نشان می‌دهد. در چارت زیر واضح است که اخیراً کوین‌هایی با سن 8 تا 12 ماه با شدت زیادی فروخته شده‌اند. این کوین‌ها بین آوریل 2021 تا آوریل 2022 در قیمت بالای 30,000 دلار خریداری شده‌اند.

نمودار  اندیکاتور 6 تا 12 ماهه SOAB ورودی صرافی‌ها | صرافی ارز دیجیتال همتاپی

نمودار  اندیکاتور 6 تا 12 ماهه SOAB ورودی صرافی‌ها

این نشان می‌دهد بسیاری از هولدرهایی که در بازار صعودی و قیمت بالای 30,000 دلار اقدام به خرید بیت کوین کرده‌اند، اخیراً تسلیم شده و بازار را با حدود 50٪ ضرر ترک کرده‌اند. این نوع تسلیم‌ها معمولاً در ماه‌های آخر بازار نزولی اتفاق می‌افتد و احتمال شکل‌گیری یک کف در آینده نزدیک را نشان می‌دهد.

برای اطلاع از آخرین اخبار بیتکوین، به مقاله تحلیل بیت کوین مراجعه نمایید. 

ترجمه و جمع‌آوری: تیم خرید و فروش بیت کوین صرافی ارز دیجیتال همتاپی

منبع: cryptopotato.com
اشتراک گذاری

پیام شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *