روش‌های کسب درآمد از کاردانو؛ به دنبال گنجینه‌ای از فرصت‌های نوین برای سرمایه‌گذاری

روش‌های کسب درآمد از کاردانو | همتاپی

در دنیای امروز با توجه به رشد روزافزون فناوری بلاکچین، ارزهای دیجیتال به سرعت در حال توسعه و گسترش هستند. کاردانو مفتخر به داشتن یکی از پایدارترین و امن‌ترین شبکه‌های بلاکچین در دنیا است. با این حال کاردانو تنها یک شبکه بلاکچینی نیست. کاردانو یک اکوسیستم کامل شامل توکن، پلتفرم توسعه، تبادلات و بسیاری دیگر از ابزارهای مهم در جهت توسعه دیجیتال و کسب درآمد است. اما روش های کسب درآمد از کاردانو چگونه است.

در صورت سرمایه‌گذاری بر روی کاردانو می‌توانید به روش‌های متنوعی به کسب درآمد برسید، از ایجاد توکن‌های قابل معامله و تبدیل آن‌ها به یک منبع درآمد گرفته تا شرکت در استخراج ارز و فعالیت‌های مرتبط با اکوسیستم کاردانو.

در این مقاله، به بررسی روش های کسب درآمد از کاردانو می‌پردازیم و به این سوال پاسخ می‌دهیم که چطور می‌توان از کاردانو درآمد غیرفعال داشت؟ پس اگر به دنبال اطلاع و استفاده از روش های کسب درآمد از کاردانو هستید، تا انتها با ما همراه باشید.


19 روش کسب درآمد از کاردانو


درآمد از کاردانو | همتاپی

روش های کسب درآمد از کاردانو آنقدر زیاد است که بتوانید یک لیست بلند بالا از فعالیت‌های مختلف تهیه کنید. به همین دلیل در این قسمت تنها 19 راه به درآمد رسیدن از کاردانو را به صورت موردی معرفی می‌کنیم و در بخش بعدی توضیحات جامع‌تر را در اختیار شما قرار می‌دهیم:

 1. استیک کردن کاردانو
 2. تولید بلوک
 3. شرکت در برنامه‌های پیش فروش اولیه کاردانو
 4. راه‌اندازی پروژه‌های کاربردی
 5. اشتراک در سیستم‌های (DeFi) فاینسس‌های غیرمتمرکز
 6. توسعه ابزارهای تحلیلی
 7. عضویت در پروژه‌های رمزارزی
 8. معامله توکن‌های (ADA)
 9. مشارکت در پروتکل‌های توکن‌های (ERC-20)
 10. توسعه کیف‌پول‌های کاردانو
 11. مشارکت در آزمایش شبکه کاردانو
 12. طراحی و توسعه ابزارهای تحلیلی
 13. ارائه خدمات مشاوره
 14. استخراج توکن‌های کاردانو
 15. پذیرش (ADA) در فروشگاه آنلاین
 16. تبلیغات و بازاریابی برای پروژه‌های کاردانو
 17. ایجاد پروژه‌های مختلف تحت عنوان‌های مختلف بر روی شبکه کاردانو
 18. ارائه خدمات استقرار پروژه‌های کاردانو
 19. سرمایه‌گذاری در پروژه‌های کاردانو
مطالب مرتبط: مقایسه اتریوم و کاردانو

چطور می‌توان از کاردانو درآمد غیرفعال داشت؟


درآمد غیرفعال از کاردانو | همتاپی

در قسمت قبلی روش های کسب درآمد از کاردانو را به شما معرفی کردیم که نزدیک به 20 روش رسید. در این بخش قصد داریم 5 تا از بهترین روش‌هایی که می‌توانید به واسطه آن‌ها به درآمد غیرفعال از کاردانو برسید، برای شما به صورت کامل و با ذکر مثال توضیح دهیم.

اما قبل از هر چیز اجازه دهید مفهوم درآمد غیرفعال را با هم بررسی کنیم. منظور از کسب درآمد غیرفعال از ارزهای دیجیتالی همچون کاردانو یعنی اینکه بتوانید بدون هیچ فعالیتی از سرمایه خود به درآمد برسید.

به بیانی دیگر درآمد غیرفعال شما در بازار کریپتو از طریق انجام معاملات مختلف بر روی ارز دیجیتال بدست می‌آید. در این حالت میزان درآمد شما به مقدار سرمایه‌تان بستگی دارد. هر چقدر سرمایه شما بیشتر و استراتژی مناسب‌تری برای سرمایه‌گذاری داشته باشید، درآمد غیرفعال شما نیز بیشتر خواهد شد. حالا که با مفهوم درآمد غیرفعال آشنا شدید، با ما همراه باشید تا تعدادی از روش‌های کسب درآمد غیرفعال کاردانو را با هم بررسی کنیم:

 • روش اول: کسب درآمد از کادانو با ترید کردن

یکی از روش‌های محبوب برای کسب درآمد از کاردانو، ترید کردن است. ترید کردن به معنای خرید و فروش دارایی‌های دیجیتال بر اساس قیمت آن‌ها است. 

برای مثال، فرض کنید شما ۱۰۰۰ دلار به عنوان سرمایه اولیه دارید و می‌خواهید با آن در کاردانو سرمایه‌گذاری کنید. اولین قدم برای شروع ترید کردن در کاردانو، خرید (ADA) کاردانو است. شما می‌توانید (ADA) را از صرافی‌های معتبری مثل همتاپی خریداری کنید.

بعد از خرید رمز ارز کاردانو، شما می‌توانید آن را نگه دارید و منتظر افزایش قیمت شوید تا آن را به قیمت بیشتری بفروشید و درآمد کسب کنید. همچنین می‌توانید با استفاده از تحلیل تکنیکال و بنیادی، به صورت فعالانه ترید کنید و با خرید و فروش مکرر رمز ارز کاردانو، درآمد زیادی کسب کنید.

 • روش دوم: کسب درآمد از کاردانو با استیک کردن

استیک کردن یکی از روش های کسب درآمد از کاردانو است. در این روش، شما می‌توانید (ADA) را در کیف پول شخصی خود به عنوان ودیعه قرار دهید تا به صورت تصادفی و به مدت معینی به پروتکل کاردانو متصل شوید. 

با این عمل، شما در پردازش تراکنش‌های بلاکچین کاردانو به عنوان یک ولیدیتور (اعتبارسنج)، شرکت می‌کنید و می‌توانید به عنوان بخشی از فرایند توزیع بلوک‌های بلاکچین، پاداش دریافت کنید.

در واقع، پروسه استیک کردن به این معناست که شما از رمز ارز کاردانو به عنوان ودیعه استفاده می‌کنید تا توزیع بلاکچین کاردانو را تأمین کنید و در نتیجه، به عنوان یکی از ولیدیتورهای شبکه برای حفظ امنیت و دانش شبکه کاردانو کمک می‌کنید.

توجه داشته باشید که در این روش، پاداش دریافتی شما بسته به تعداد رمزارزهای کاردانو ودیعه شده، طول دوره استیک کردن و درصد بازدهی مشخص شده توسط پروتکل کاردانو متفاوت است. 

به عنوان یک مثال، فرض کنید که شما می‌خواهید 1000 عدد (ADA) خود را استیک کنید. با توجه به شرایط فعلی بازار، شما تصمیم می‌گیرید که یک دوره 6 ماهه را برای استیک کردن انتخاب کنید. در صورتی که در این دوره به عنوان یک ولیدیتور در شبکه کاردانو شرکت کنید، با بازدهی سالانه 5٪ می‌توانید در یک دوره استیک کردن به اندازه 25 عدد (ADA) به عنوان پاداش دریافت کنید.

توجه داشته باشید که بازدهی پروتکل کاردانو بسته به تعداد (ADA) ودیعه شده، طول دوره استیک کردن و سایر شرایط مختلف متفاوت است و به مرور زمان تغییر می‌کند. همچنین، ممکن است در برخی موارد بازگشت سرمایه شما با توجه به شرایط بازار، بازدهی پروتکل و سایر عوامل مختلف متفاوت باشد.

در هر صورت، استیک کردن می‌تواند یکی از روش‌هایی باشد که به شما اجازه می‌دهد از روش های کسب درآمد از کاردانو بهره‌مند شوید.

مطالب مرتبط: استیبل کوین های بلاکچین کاردانو
 • روش سوم: وثیقه کردن کاردانو در استخرهای نقدینگی

روش دیگری برای کسب درآمد از کاردانو، وثیقه کردن آن در استخرهای نقدینگی (Liquidity Pool) است. 

این استخر نقدینگی به عنوان یک محل تجمع برای دارندگان توکن کاردانو عمل کرده و امکان تجارت آن را با سایر ارزهای دیجیتال فراهم می‌کند. 

به عنوان مثال فرض کنید که شما 1000 عدد رمزارز کاردانو دارید و می‌خواهید آنها را به عنوان وثیقه در یک استخر نقدینگی قرار دهید. با توجه به شرایط فعلی بازار، شما می‌توانید انتخاب کنید که میزان کارمزد برای تبادلاتی که در این استخر صورت می‌گیرد، برابر با 0.3٪ باشد. 

در صورتی که تعداد رمزارزهای کاردانو قرار داده شده در استخر نقدینگی افزایش پیدا کند، میزان کارمزد دریافتی نیز بیشتر خواهد شد. به عنوان مثال، در صورتی که تعداد کاربران و تعداد کاردانوهای قرار داده شده در استخر افزایش یابد، می‌توانید پاداش بیشتری در قالب کارمزد دریافت کنید.

 • روش چهارم: استفاده از پشتوانه استیبل کوین جد کردن

روش دیگری برای کسب درآمد از کاردانو، پشتوانه استیبل کوین جد کردن (Stablecoin Pairing) است. در این روش، شما از طریق خرید و فروش پشتوانه‌های استیبل کوین مانند (USDT) یا (USDC)، به عنوان جفت‌های تجاری برای رمز ارز کاردانو استفاده می‌کنید.

برای مثال، فرض کنید که شما 1000 دلار (USDT) دارید و می‌خواهید با استفاده از آن به عنوان پشتوانه خود کاردانو خریداری کنید. با توجه به نرخ تبادلات فعلی می‌توانید با این مقدار (USDT)، مقدار مشخصی رمز ارز کاردانو بخرید. سپس زمانی که قیمت (ADA) افزایش پیدا کند، می‌توانید آن را به قیمت بالاتر بفروشید و در این راه به درآمد برسید.

اگر قیمت رمزارزهای کاردانو کاهش یابد، شما همچنان پشتوانه‌های استیبل کوین خود را دارید و از آنها می‌توانید برای خرید (ADA) بعدی استفاده کنید، بدون اینکه بخشی از سرمایه خود را از دست بدهید. این روش به شما امکان می‌دهد تا با خرید و فروش جفت تجاری (ADA) و پشتوانه‌های استیبل کوین، درآمدی ثابت کسب کنید.

مطالب مرتبط: جد چیست و چه کاربردهایی برای شبکه کاردانو دارد؟
 • روش پنجم: راه اندازی پروژه در کاردانو

کاردانو یک شبکه بلاکچین با قابلیت‌های بسیاری است که اجازه می‌دهد تا افراد و شرکت‌ها از آن به عنوان یک پلتفرم برای راه‌اندازی پروژه‌های مختلف استفاده کنند. برای کسب درآمد از راه اندازی پروژه در کاردانو، می‌توانید به صورت زیر عمل کنید:

شروع یک پروژه مبتنی بر کاردانو

شما می‌توانید یک پروژه مبتنی بر کاردانو شروع کنید و از آن به عنوان یک پلتفرم برای فروش محصولات و خدمات خود استفاده کنید. برای این کار،  باید با استفاده از زبان برنامه‌نویسی اسکالا، اپلیکیشن‌های خود برای اجرا بر روی شبکه کاردانو را توسعه دهید.

صدور توکن‌های خود برای جمع‌آوری سرمایه

شما می‌توانید توکن‌های خود را برای جمع‌آوری سرمایه از سرمایه‌گذاران صادر کنید. این توکن‌ها می‌توانند به عنوان واحد پولی برای خرید محصولات یا خدمات شما در پلتفرم کاردانو استفاده شوند.

استفاده از دستگاه‌های نود

شما می‌توانید با استفاده از دستگاه‌های نود، اجرای پروتکل کاردانو را بهبود دهید و در ازای آن درآمد کسب کنید. در واقع شما با اجرای دستگاه نود به کنترل بخشی از شبکه کاردانو می‌پردازید و به عنوان یک نود کاردانو به شبکه کمک می‌کنید. 

در ازای کمک به کنترل شبکه نیز می‌توانید درآمد کسب کنید. برای این کار نیاز دارید که دستگاه نود خود را راه‌اندازی کنید و مطمئن شوید که دستگاه نود شما به طور پایدار در حال اجرا است. همچنین شما باید مطمئن شوید که دارای کافی‌ترین امتیاز (stake) برای کنترل بخشی از شبکه هستید. در ادامه بیشتر در خصوص استفاده از دستگاه‌های نود به عنوان روشی برای کسب درآمد از کاردانو توضیح خواهیم داد.


نحوه استفاده از نود برای کسب درآمد از کاردانو


استفاده از نود کاردانو برای کسب درآمد همتاپی

همانطور که در بخش قبلی گفتیم شما می‌توانید با استفاده از دستگاه نود کنترل بخشی از شبکه کاردانو را به عهده بگیرید و به درآمد برسید. با توجه به این که کاردانو یک شبکه بلاکچین پایدار و قابل اطمینان است، این فرصتی خوب برای کسب درآمد آن هم به صورت پایدار و مداوم خواهد بود.

برای کنترل بخشی از شبکه کاردانو، شما به عنوان یک «سرمایه‌گذار» می‌توانید امتیاز (stake) خود را در شبکه قرار داده و در ازای آن درآمد داشته باشید. با قرار دادن امتیاز خود در شبکه، شما به عنوان یک «شاهد» در فرایند تولید بلاک‌های شبکه حضور دارید و باید از صحت بلاک‌های تولید شده توسط نودهای دیگر اطمینان حاصل کنید.

شما می‌توانید به دو روش مختلف از نود درآمد کسب کنید.

 • روش اول

اولین روش «کنترل کارت» نام دارد. برای کسب درآمد در این روش، شما باید برنده یک قرعه‌کشی شوید. در این روش امتیاز شما برای تولید بلاک‌ها و مشارکت در فرایند تولید بلاک‌های شبکه مهم نیست و فقط باید برنده قرعه‌کشی شوید تا به درآمد برسید.

 • روش دوم

دومین روش به نام «کنترل پروتکل» شناخته می‌شود . در این روش امتیاز شما در تولید بلاک‌ها بسیار مهم است. با بیشتر شدن امتیاز شما، شانس‌تان برای تولید بلاک‌های بیشتر و درآمد بالاتر نیز افزایش پیدا می‌کند. در این روش نیازی به صرف هزینه برای شرکت در قرعه‌کشی نیست و تنها باید امتیاز خود را بالا ببرید تا درآمد داشته باشید.

برای مثال فرض کنید شما یک نود کاردانو با امتیاز 10,000 دلار هستید. با قرار دادن امتیاز خود در شبکه می‌توانید به عنوان نود بزرگ برای هر بلاکی که تولید می‌شود، حدود 5 تا 10 دلار درآمد داشته باشید. 

در طول زمان، با افزایش امتیاز شما باز هم شانس‌تان برای تولید بلاک‌های بیشتر و درآمد بالاتر نیز افزایش پیدا می‌کند. به عنوان مثال، اگر امتیاز شما به 100,000 دلار برسد، می‌توانید درآمد بیشتری به دست آورید و در هر بلاک تولیدی تا 20 دلار درآمد داشته باشید.

بنابراین اگر شما علاقه‌مند به کسب درآمد از شبکه کاردانو هستید می‌توانید با خرید امتیاز و قرار دادن آن در شبکه نود درآمد بسیار خوبی کسب کنید. همچنین می‌توانید پروژه‌ای را روی شبکه کاردانو راه‌اندازی کنید و با تولید بلاک‌های بیشتر درآمد بیشتری به دست آورید. 

به طور مثال می‌توانید یک برنامه کاربردی برای تجارت الکترونیکی یا یک اپلیکیشن مالی برای تراکنش‌های امن و بدون واسطه بر روی شبکه کاردانو ایجاد کنید.


راهکارهایی برای افزایش درآمد بر روی شبکه کاردانو


افزایش درآمد با کاردانو | همتاپی

تا این قسمت از متن روش های کسب درآمد از کاردانو را به شما معرفی کردیم و همچنین به این سوال پاسخ دادیم که چطور می‌توان از کاردانو درآمد غیرفعال داشت. ایجاد پروژه بر روی شبکه کاردانو یک پیشنهاد جذاب برای درآمد غیرفعال از این ارز دیجیتال بود که در بخش‌های قبلی در خصوص آن صحبت کردیم.

به طور کلی، راه‌اندازی پروژه‌ بر روی شبکه کاردانو و استفاده از امتیازهای خود برای کنترل بخشی از شبکه به شما امکان می‌دهد که درآمد خوبی از کاردانو داشته باشید. اما برای اینکه پروژه شما مورد استقبال قرار گیرد و درآمد کسب کنید باید به موارد زیر توجه کنید:

 1.  انتخاب یک موضوع کاربردی
 2.  استفاده از تکنولوژی کاردانو
 3.  توسعه پایدار
 4.  بازاریابی و تبلیغات

جمع بندی


با توجه به پویایی و پایداری شبکه بلاکچین کاردانو این ارز دیجیتال به عنوان یکی از بهترین گزینه‌های سرمایه‌گذاری و کسب درآمد در دنیای ارزهای دیجیتال شناخته شده است. 

از طرفی روش‌های کسب درآمد غیرفعال از کاردانو وسوسه کننده است. چون می‌توانید بدون هیچ فعالیتی در بازار کریپتوکارنسی به درآمد بالا برسید. 

اما نکته مهمتر در این بخش پیدا کردن یک صرافی معتبر و قابل اعتماد برای خرید یا فروش این ارز دیجیتال است تا ریسک شما را در سرمایه‌گذاری کم کرده و از طرفی به شما این امکان را بدهد که بتوانید از تمام روش‌های درآمدزایی کاردانو بهره مند شوید.

صرافی آنلاین همتاپی، به عنوان یکی از معتبرترین صرافی‌های ارز دیجیتال در ایران، امکان خرید و فروش کاردانو را برای شما به راحتی فراهم می‌کند. با مراجعه به این صرافی می‌توانید به راحتی به دنبال روش های کسب درآمد از کاردانو بگردید و با سرمایه‌گذاری در این ارز دیجیتال درآمد به دست آورید.

برای این منظور کافیست همین الان لینک فروش و خرید کاردانو را لمس کنید تا ضمن اطلاع از کمترین قیمت کاردانو، با کارمزد صفر درصد این ارز دیجیتال را خریداری کرده یا به فروش برسانید.


پرسش و پاسخ‌های متداول


کاردانو چیست؟

کاردانو یک شبکه بلاکچینی و پروتکل توسعه داده شده است که از اجرای قراردادهای هوشمند، ارز دیجیتال و امنیت برای کاربرانش پشتیبانی می‌کند.

چگونه می‌توان از کاردانو درآمد کسب کرد؟

شما می‌توانید از کاردانو به عنوان یک سرمایه‌گذاری استفاده کنید و به صورت استخراج از طریق کیف پول کاردانو (ADA)، از این شبکه درآمد کسب کنید. همچنین می‌توانید به عنوان یک توسعه دهنده برای ساخت قراردادهای هوشمند و برنامه‌های کاربردی در شبکه کاردانو کار کنید و به ازای کار خود پاداش دریافت کنید.

چه راه‌هایی برای سرمایه‌گذاری در کاردانو وجود دارد؟

به عنوان یک سرمایه گذار شما می‌توانید کاردانو را به صورت مستقیم خریداری کنید. همچنین می‌توانید از طریق شرکت در (ICO)های مربوط به پروژه‌های کاردانو، استخراج کاردانو و همچنین از طریق فارمینگ در پروتکل‌های (DeFi) مرتبط با کاردانو، در این شبکه سرمایه‌گذاری کنید.

آیا سرمایه‌گذاری در کاردانو ریسکی است؟

همانند هر سرمایه‌گذاری دیگری، سرمایه‌گذاری در کاردانو نیز دارای ریسک‌هایی است. اما با توجه به امنیت و پایداری شبکه کاردانو می‌توان آن را به عنوان یک سرمایه‌گذاری نسبتا ایمن و پایدار در نظر گرفت.

اشتراک گذاری

پیام شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *