معرفی روش‌های کسب درآمد از بیت کوین: از استخراج تا بازی

درآمد بیت کوین | همتاپی

روش‌های کسب درآمد از بیت کوین کدام‌ها هستند؟ به جز خرید بیت کوین چطور می‌شود از آن پول کسب کرد؟ این‌ها سوالاتی هستند که هر عقل سلیمی در مواجهه با بیت کوین با آن‌ها روبرو می‌شود.

به همین دلیل ما در این مقاله تلاش می‌کنیم تا راههای کسب درآمد از طریق بیت کوین را به شما معرفی کنیم. روش‌های مختلفی برای کسب درآمد از بیت کوین وجود دارد و ممکن است در آینده این روش‌ها تغییر کند یا تعداد آن‌ها بیشتر شود. در ادامه به معرفی این روش‌ها خواهیم پرداخت.

فهرست مطالب

 روش‌های کسب درآمد از بیت کوین

روش های کسب درآمد بیت کوین کدام‌ها هستند؟ | همتاپی

معمولا در مقالات این‌چنینی ترجیح بر این است که بی مقدمه‌چینی زیاد به سر اصل مطلب برویم. در این حد توضیح دهیم که شما از استخراج بیت کوین گرفته تا انجام بازی‌  می‌توانید از آن کسب درآمد کنید! با افزایش کاربران شبکه احتمال بیشتر شدن راه‌های کسب درآمد هم بیشتر می‌شود. در ادامه به توضیح به معرفی مهمترین روش‌های کسب درآمد از طریق بیت کوین می‌پردازیم:

 کسب درآمد از بیت کوین با استخراج بیت کوین

کسب درآمد از بیت کوین با استخراج بیت کوین | همتاپی

برای اینکه بتوانید از بیت کوین درآمدی کسب کنید، پیش از هر چیز باید بیت کوینی وجود داشته باشد. استخراج بیت کوین همان کاری است که ماینرها برای ما انجام می‌دهند. اما ماینرها خود برای این کار پاداش دریافت می‌کنند.

فرآیند ماینینگ که در واقع حل پازل‌های پیچیده هش‌شده بیت کوین است، برای ماینرها بیت کوین به همراه دارد. در حال حاضر بابت استخراج هر بلاک بیت کوین، مقدار 6.5 بیت کوین به ماینر آن بلاک داده می‌شود. اگرچه این مقدار بر اساس هاوینگ بیت کوین در حوالی سال 2024 نصف می‌شود، اما همچنان می‎‌تواند یک روش مناسب برای کسب درآمد از بیت کوین باشد.

مطالب مرتبط: استخراج بیت کوین چیست؟

برای آگاهی از درآمد استخراج بیت کوین در ایران باید فاکتورهای متعددی را مد نظر داشته باشید، از جمله:

 •       هزینه برق
 •       هزینه خرید ماینر
 •       منطقه جغرافیایی
 •       قوانین و مقررات دولتی
 •       سختی شبکه بیت کوین

همانطور که در بالا هم اشاره کردیم پیش از اقدام به خرید تجهیزات ماینینگ، بایستی از قوانین استخراج بیت کوین در ایران و همچنین سودده بودن آن اطمینان حاصل کنید. برای این کار می‌توانید از ماشین حساب‌های استخراج بیت کوین موجود در سطح اینترنت مثل سایت coinwarz.com استفاده کنید.

کسب درآمد بیت کوین با سرمایه‌گذاری (هودل)

سرمایه‌گذاری (هودل) در بیت کوین | همتاپی

در دنیای ارزهای دیجیتال، روش “HODL” یک استراتژی سرمایه‌گذاری معروف و متداول است. این اصطلاح از یک اشتباه تایپی در یک انجمن اینترنتی بیت‌کوین در سال 2013 به وجود آمپ و به سرعت به یک کلمه معمول در میان کاربران بیت‌کوین تبدیل شد.

روش HODL به معنای خرید و نگه‌داری بیت‌کوین یا هر ارز دیجیتال دیگری است. این روش در مقابل نوسانات کوتاه‌مدت قیمت واکنشی نشان نمی‌دهند. افرادی که به این استراتژی روی می‌آورند، معتقدند که با وجود نوسانات قیمت، ارزش بیت‌کوین در طولانی‌مدت افزایش می‌یابد. بنابراین، آنها سعی می‌کنند تا از فروش در زمان‌هایی که قیمت پایین است، خودداری کنند و به جای آن بیت‌کوین‌های خود را برای یک دوره زمانی طولانی نگه‌دارند. این رویکرد می‌تواند ریسک‌های مرتبط با معامله‌گری روزانه را کاهش دهد.

بیت کوین به عنوان اولین ارز دیجیتال توسط ساتوشی ناکاموتو ساخته شده است و عنوان طلای دیجیتال را به خود اختصاص داده است.

مطالب مرتبط: سرمایه گذاری در ارز دیجیتال

کسب درآمد بیت کوین، تریدینگ (معامله‌گری)

تریدینگ؛ روشی دیگر برای کسب درآمد از بیت کوین | همتاپی

اگر صبر و حوصله‌ی خیلی زیادی برای هودل کردن ندارید، می‌توانیم تریدینگ را به عنوان یکی از روش‌های کسب درآمد از بیت کوین به شما معرفی کنیم.

تریدینگ یا معامله‌گری، یکی از محبوب‌ترین و در عین حال پرریسک‌ترین روش‌ها برای کسب درآمد با بیت‌کوین است. در این روش، معامله‌گران با توجه به نوسانات قیمت در بازارهای ارز دیجیتال، سعی در خرید و فروش دارند. هدف از این استراتژی سودآوری از تفاوت قیمت‌ها است.

با خواندن 12 اصطلاح مهم برای تریدرهای ارز دیجیتال، متوجه می‌شوید ترید هم به شیوه‌های گوناگونی قابل انجام است. اما همگی با هم در یک چیز اشتراک دارند: کوتاه مدت‌تر از هولد کردن هستند.

نوسان‌های همیشگی بیت کوین دلیلی است که ما ترید را به عنوان یک روش درآمدزایی معرفی کردیم. شما می‌توانید در طول یک روز سودی 10 درصدی و یا بیشتر کسب کنید. فقط مراقب باشید که هر چه صعود یک دارایی سریع‌تر و بی‌حساب و کتاب‌تر باشد، سقوط دردناک‌تری هم محتمل‌ است.

کسب بیت کوین از طریق برنامه‌های افیلیت

کسب بیت کوین از طریق برنامه‌های افیلیت | همتاپی

برنامه‌های افیلیت هر جا که مشتری باشد آن‌ها هم هستند. در این روش برای کسب بیت کوین در ازای ارجاع مشتری به شما کمیسیون (بیت کوین) داده می‌شود.

اگر وبلاگ، کانال یوتیوب و یا صفحه اینستاگرام پربازدیدی دارید، می‌توانید برای کسب درآمد از این طریق اقدام کنید. به این ترتیب که:

 1. ابتدا در یک برنامه افیلیت بیت کوین ثبت نام می‌کنید.
 2. در مرحله دوم پیوندهای اینترنتی مربوط به حساب خود را با دیگران به اشتراک می‌گذارید.
 3. هر کدام از افراد که از طریق لینک‌های شما در این برنامه‌های مخصوص اقدام به کسب بیت کوین نمایند، به شما مبلغی پرداخت می‌شود.

در این روش چیزی که مهم است، اشتراک لینک با دیگران است به شرطی که از طریق آن لینک‌ها خرید و یا پرداخت پولی صورت بگیرد. بنابراین حتی اگر سایت معتبری هم ندارید، می‌توانید لینک‌ها را با دوستان و خانواده خود به اشتراک بگذارید.

برای شروع می‌توانید به سایت‌های زیر سر بزنید:

 • بای بیت (By Bit)

بای بیت یک پلتفرم معاملاتی مشتقات ارز دیجیتال است که به مشتریان خرد و معامله‌گران حرفه‌ای خدمات ارائه می‌دهد.

کمیسیون: 30% درآمد تولید به شما باز می‌گردد.

 • کمیسیون کینگ (Commission Kings)

Commission Kings یکی دیگر از برنامه‌های افیلیت برای بیت کوین است. البته این پلتفرم بیشتر با سایت‌هایی فعالیت دارد که در حوزه شرط بندی (Gambling) خدمات ارائه می‌دهند.

کمیسیون: از 20 تا 50% بسته به سایتی که تبلیغ می‌کنید متفاوت است.

تا به اینجا، 4 روش کسب درآمد از بیت کوین را توضیح دادیم، حالا به سراغ معرفی کسب درآمد از طریق کار در صنعت بیت کوین می‌رویم:

سپرده گذاری، یک درآمد ریز ولی آسان از بیت کوین

پاداش اولین سپرده گذاری، یک درآمد ریز ولی آسان از بیت کوین | همتاپی

در قسمت قبل با برنامه‌های افیلیت به عنوان روشی برای کسب درآمد از بیت کوین آشنا شدید. حالا نوبت کسب درآمد از طریق سپرده‌گذاری در برخی پلتفرم‌ها مثل صرافی‌های بیت کوین و جایزه گرفتن آن است. شما با خرید بیت کوین از این صرافی‌ها، مقداری هم بیت کوین جایزه دریافت می کنید. اگر از کسانی هستید که زیاد خرید و فروش بیت کوین و یا دیگر ارزهای دیجیتال را انجام می‌دهید، این راه را به شما پیشنهاد می‌کنیم. در پلتفرم‌های زیر می‌توانید به شیوه‌هایی که توضیح می‌دهیم بیت کوین کسب کنید.

 • دلتا اکسچینج (Delta.Exchange)

مقدار جایزه: تا 0.01 بیت کوین جایزه در صورت ترید (50% جایزه)

شرایط محقق شدن: خرید تا 0.02 بیت کوین  

واجد شرایط: همه به جز ساکنان ژاپن

 • بای بیت (Bybit)

مقدار جایزه: به اندازه 60 دلار از بیت کوین

شرایط محقق شدن: سپرده‌گذاری حداقل 0.2  بیت کوین

واجد شرایط: همه به جز ساکنان آمریکا، کانادا و سنگاپور

نکته: با توجه به مقدار جایزه و شرایط احقاق آن، به درستی ساکنان کشورهای بالا سود شگرفی را از دست داده‌اند!

کسب بیت کوین از طریق وام دهی (لندینگ)

وام دهی بیت کوین |‌ همتاپی

در مورد به صرفه بودن کسب درآمد از طریق لندینگ بیت کوین نمی‌توان چندان با قطعیت نظر داد، چون هنوز خیلی استفاده نمی‌شود.

به هر ترتیب، این مورد را بیش از همه کسانی که به هولد کردن (خریدن و نگه داشتن) بیت کوین علاقه دارند پیشنهاد می‌کنیم. شما می‌توانید علاوه بر نگه داشتن بیت کوین خود، از قرض دادن آن به دیگران هم سود به دست آورید.

در مورد ایمن بودن این روش هم جای نگرانی نیست. پلتفرم‌های لندینگ معتبر همگی بیمه‌شده هستند. در صورتی که برای آن‌ها اتفاقی رخ دهد، شما مطمئن هستید که بیت کوین‌های شما دست نخورده به شما باز خواهند گشت.

پلتفرم‌های متعددی هستند که شما می‌توانید از طریق آن‌ها به لندینگ بیت کوین اقدام کنید.

در جدول زیر با برخی از این سایت‌ها و بازده سالانه آن‌ها (APY) آشنا می‌شوید.

APY که مخفف Annual Percentage Yield است، به معنی درصد بازده سالانه دارایی است که شما در نتیجه‌ی پس انداز دارایی خود کسب می‌کنید. 
سایت لندینگ بیت کوین APY برای کمتر از 0.1 بیت کوین APY برای مقادیر بین 0.1 تا 0.5 بیت کوین APY برای بیشتر از 1 بیت کوین
YouHodler 3% 3% 3%
Ledn 5.25% 2% 2%
Yield App 2.5% 2.5% 2.5%
Crypto.com 0.5% 0.5% 0.5%

کسب درآمد با بیت کوین از طریق بازی

کسب درآمد با بیت کوین از طریق بازی | همتاپی

با توجه به افزایش محبوبیت بیت‌کوین و ارزهای دیجیتال، بازی‌های آنلاین نیز به یک روش جذاب برای کسب درآمد با این ارز معروف تبدیل شده‌اند. از آنجا که بازار بازی‌های آنلاین در حال گسترش است، تعداد زیادی از بازی‌ها تصمیم به جذب کاربران با ارائه جوایز و مزایایی از طریق بیت‌کوین گرفته‌اند. این بازی‌های ژانرهای مختلفی دارند و هرکدام طرفداران ویژه خود را به دست آورده‌اند. در مقاله بهترین سایت بازی بیت کوین برای اندروید و ios کدام‌ها هستند؟ به طور مفصل این روش کسب درآمد را معرفی کرده‌ایم.

اجرای یک گره لایتنینگ

اجرای یک گره لایتنینگ | همتاپی

در این روش شما با اجرای یک گره لایتنینگ، نقدینگی ارائه می‌دهید و به مسیریابی پرداخت‌ها برای سایر کاربران می‌پردازید و به بهبود شبکه لایتنینگ، بیت کوین هم کمک می‌کنید.

شبکه لایتنینگ یک پروتکل پرداخت لایه دوم است که مثل پلی بر روی خیابان شلوغ بیت کوین، امکان انجام پرداخت‌ها را به صورت سریع‌تر و ارزان‌تر برای کاربران فراهم می‌کند.

پیش از کسب درآمد از این طریق باید چند نکته مهم را مد نظر داشته باشید:

 •       داشتن سخت افزارهای لازم
 •       داشتن تجربه لازم برای فعالیت به عنوان یک نود

با این وجود اگر قصد اجرای یک گره را دارید، باید:

 1. نرم افزار مناسب این کار را دانلود کنید. نرم افزار LND (Lightning Network Daemon)  یکی از محبوب‌ترین نرم افزارها برای اجرای گره لایتنینگ است و بر روی ویندوز، مک و لینوکس در دسترس است.
 2. بعد از نصب نرم افزار، احتیاج دارید تا آن را به فول نود بیت کوین خود متصل کنید. این کار را می‌توانید با استفاده از رابط هسته بیت کوین (RPC) و یا بهره بردن از یک سرویس شخص سوم مثل Blockcypher انجام دهید.
 3. هنگامی که گره LND شما راه‌اندازی شد، می‌توانید ارسال و دریافت پرداخت‌ها را از طریق شبکه لایتنینگ شروع کنید. برای این کار باید به دیگر گره‌های دیگر شبکه متصل شوید.

می‌توانید با استفاده از فهرست‌های گره‌های عمومی موجود در اینترنت، گره‌های دیگر را پیدا کنید و به آن‌ها متصل شوید.

نکته مهم اینکه برای اجرای یک گره لایتنینگ بیت کوین به دانش فنی زیادی نیاز دارید. اگر اجرای یک فول نود را برای خود سخت می‌دانید، می‌توانید از یک سرویس میزبانی شده مانند Lightning In A Box استفاده کنید.

جمع بندی

در این مقاله به بررسی روش‌ های کسب درآمد از طریق بیت کوین پرداختیم. بیت کوین به عنوان اولین ارز دیجیتال نه تنها درگاهی مناسب برای پرداخت‌های غیرمتمرکز در عصر دیجیتال است، بلکه فرصت‌های خوبی هم برای درآمدزایی پدید آورده است.

شما می‌توانید با مطالعه و تحلیل موارد بالا، هر کدام را که بیشتر مناسب شرایط‌تان بود انتخاب کنید و از طریق آن‌ها درآمد داشته باشید.

در ضمن اگر شما هم تجربه مفیدی در در زمینه راه‌ های پول درآوردن از بیت کوین دارید که از قلم ما افتاده بود، خوشحال می‌شویم ما را هم شریک تجربه‌ی خود کنید.

مطالب مرتبط

اشتراک گذاری

پیام شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *