درآمد بیت کوین چیست؟ راه‌های پولسازی از ارز دیجیتال بیت کوین

درآمد بیت کوین | همتاپی

درآمد بیت کوین چیست؟ روش‌های کسب درآمد بیت کوین کدام‌ها هستند؟ به جز خرید بیت کوین چطور می‌شود از آن پول کسب کرد؟ این‌ها سوالاتی هستند که هر عقل سلیمی در مواجهه با بیت کوین با آن‌ها روبرو می‌شود.

به همین دلیل ما هم در این مقاله از همتاپی تلاش خود را می‌کنیم تا راههای کسب درآمد از بیت کوین را به شما آموزش دهیم. خدا می‌داند چقدر خوشحال خواهیم شد اگر شما هم روش‌های بهتری را به ما و دیگر همراهان‌مان آموزش دهید. برای این کار کافی است تجربیات خودتان را در بخش کامنت‌ها با ما به اشتراک بگذارید. 

همراهی گرم شما را صمیمانه قدردانیم.

فهرست مطالب


روش های کسب درآمد بیت کوین کدام‌ها هستند؟


روش های کسب درآمد بیت کوین کدام‌ها هستند؟ | همتاپی

معمولا در مقالات این‌چنینی ترجیح بر این است که بی مقدمه‌چینی زیاد به سر اصل مطلب شتافت. در این حد توضیح دهیم که شما از استخراج بیت کوین گرفته تا آموزش استخراج بیت کوین می‌توانید از آن کسب درآمد کنید! با افزایش کاربران شبکه احتمال بیشتر شدن راه‌های کسب درآمد هم بیشتر می‌شود. در ادامه به توضیح روش‌هایی که ما با آن‌ها آشنایی داریم می‌پردازیم:

1) کسب درآمد از بیت کوین با استخراج بیت کوین

کسب درآمد از بیت کوین با استخراج بیت کوین | همتاپی

برای اینکه بتوانید از بیت کوین درآمدی کسب کنید، پیش از هر چیز باید بیت کوینی وجود داشته باشد. استخراج بیت کوین همان کاری است که ماینرها برای ما انجام می‌دهند. اما ماینرها خود برای این کار پاداش دریافت می‌کنند.

فرآیند ماینینگ که در واقع حل پازل‌های پیچیده هش‌شده بیت کوین است، برای ماینرها بیت کوین به همراه دارد. در حال حاضر بابت استخراج هر بلاک بیت کوین، مقدار 6.5 بیت کوین به ماینر آن بلاک داده می‌شود. اگرچه این مقدار بر اساس هاوینگ بیت کوین در حوالی سال 2024 نصف می‌شود، اما همچنان می‎‌تواند تحت شرایطی یک روش مناسب برای کسب درآمد از بیت کوین باشد.

مطالب مرتبط: استخراج بیت کوین چیست؟

برای آگاهی از درآمد استخراج بیت کوین در ایران باید فاکتورهای متعددی را مد نظر داشته باشید، از جمله:

 •       هزینه برق
 •       هزینه خرید ماینر
 •       منطقه جغرافیایی
 •       قوانین و مقررات دولتی
 •       سختی شبکه بیت کوین

همانطور که در بالا هم اشاره کردیم پیش از اقدام به خرید تجهیزات ماینینگ، بایستی از قوانین استخراج بیت کوین در ایران و همچنین سودده بودن آن اطمینان حاصل کنید. برای این کار می‌توانید از ماشین حساب‌های استخراج بیت کوین موجود در سطح اینترنت مثل سایت coinwarz.com استفاده کنید.

2) سرمایه‌گذاری (هودل)؛ ذخیره ارزش برای روز مبادا

سرمایه‌گذاری (هودل) در بیت کوین | همتاپی

وقتی از سرمایه‌گذاری صحبت می‌کنیم به زبان ساده می‌گوییم سرمایه خود را با هدف دریافت مقدار بیشتری از سرمایه اولیه خودمان در زمان آینده، در یک زمینه واگذار می‌کنیم.

بیت کوین به عنوان اولین ارز دیجیتال ساخته شده توسط ساتوشی ناکاموتو، عنوان طلای دیجیتال را به خود اختصاص داده است. این مسئله به دلیل استقبال مردم از بیت کوین به عنوان یک منبع محدود و ارزشمند است که تنها 21 میلیون واحد از آن وجود خواهد داشت که تا به حال بیش از 19 میلیون واحد آن استخراج شده است. 

برخلاف باور عموم مردم، هودل کردن یک فعالیت منفعلانه اقتصادی نیست. یک هولدر موفق، همه‌ی جوانب سرمایه‌گذاری بر روی یک دارایی را بررسی می‌کند. اگر در سهام سرمایه‌گذاری کند به دقت صورت‌های مالی را دنبال می‌کند و در بیت کوین هم علاوه بر تسلط بر وایت پیپر بیت کوین، اخبار متعدد مربوط به آن را دنبال می‌کند.

یک مثال عینی از حرف‌هایمان این است که: اگر کسی در سال 2011 به اندازه تنها حدود 40 دلار بیت کوین هولد کرده بود، در حال حاضر بیش از 1 میلیون دلار سرمایه دارد.

مطالب مرتبط:50 اشتباهی که نباید در سرمایه‌گذاری ارزهای دیجیتال انجام دهید

3) تریدینگ؛ روشی دیگر برای کسب درآمد از بیت کوین

تریدینگ؛ روشی دیگر برای کسب درآمد از بیت کوین | همتاپی

اگر صبر و حوصله‌ی خیلی زیادی برای هودل کردن ندارید، می‌توانیم تریدینگ را به عنوان یکی از روش‌های کسب درآمد از بیت کوین معرفی کنیم.

با خواندن 12 اصطلاح مهم برای تریدرهای ارز دیجیتال، متوجه می‌شوید ترید هم به شیوه‌های گوناگونی قابل انجام است. اما همگی با هم در یک چیز اشتراک دارند: کوتاه مدت‌تر از هولد کردن هستند.

نوسان‌های همیشگی بیت کوین دلیلی است که ما ترید را به عنوان یک روش درآمدزایی معرفی کردیم. شما می‌توانید در طول یک روز هم سودی 10 درصدی و یا بیشتر کسب کنید.

فقط مراقب باشید که هر چه صعود یک دارایی سریع‌تر و بی‌حساب و کتاب‌تر باشد، سقوط دردناک‌تری هم محتمل‌ است.

4) کسب بیت کوین از طریق برنامه‌های افیلیت

کسب بیت کوین از طریق برنامه‌های افیلیت | همتاپی

برنامه‌های افیلیت هر جا که مشتری باشد آن‌ها هم هستند. برای کسب بیت کوین از این طریق در ازای ارجاع مشتری به شما کمیسیون (بیت کوین) داده می‌شود.

اگر وبلاگ، کانال یوتیوب و یا صفحه اینستاگرام پربازدیدی دارید، می‌توانید برای کسب درآمد از این طریق اقدام کنید. به این ترتیب که:

 1. ابتدا در یک برنامه افیلیت بیت کوین ثبت نام می‌کنید.
 2. در مرحله دوم پیوندهای اینترنتی مربوط به حساب خود را با دیگران به اشتراک می‌گذارید.
 3. هر کدام از افراد که از طریق لینک‌های شما در این برنامه‌های مخصوص اقدام به کسب بیت کوین نمایند، به شما مبلغی پرداخت می‌شود.

در این روش چیزی که مهم است، اشتراک لینک با دیگران است به شرطی که از طریق آن لینک‌ها خرید و یا پرداخت پولی صورت بگیرد. بنابراین حتی اگر سایت معتبری هم ندارید، می‌توانید لینک‌ها را با دوستان و خانواده خود به اشتراک بگذارید.

برای شروع می‌توانید به سایت‌های زیر سر بزنید:

 • بای بیت (By Bit)

بای بیت یک پلتفرم معاملاتی مشتقات ارز دیجیتال است که هم به مشتریان خرد و هم معامله‌گران حرفه‌ای خدمات ارائه می‌دهد.

کمیسیون: 30% درآمد تولید به شما باز می‌گردد.

 • کمیسیون کینگ (Commission Kings)

Commission Kings یکی دیگر از برنامه‌های افیلیت برای بیت کوین است. البته این پلتفرم بیشتر با سایت‌هایی فعالیت دارد که در حوزه شرط بندی (Gambling) خدمات ارائه می‌دهند.

کمیسیون: از 20 تا 50% بسته به سایتی که تبلیغ می‌کنید متفاوت است.

تا به اینجا، 4 روش کسب درآمد از بیت کوین را توضیح دادیم، حالا به سراغ معرفی کسب درآمد از طریق کار در صنعت بیت کوین می‌رویم:

5) کار در صنعت بیت کوین، راهی حتمی برای کسب درآمد از آن

از روش‌هایی که از ابتدای شروع فعالیت بیت کوین سبب کسب درآمد گروهی از مردم شده است، کار در صنعت بیت کوین است. این روش را می‌توان نوعی فال و تماشا به حساب آورد. چون در این روش نه تنها شما کسب درآمد دارید، بلکه با صنعت بیت کوین آشنا می‌شوید؛ چیزی که احتمال دارد آینده بازارهای مالی دنیا باشد.

به این ترتیب، با یافتن پاسخ برای پرسش‌هایی مثل بلاکچین چیست و تفکر انتقادی در زمینه رمزارزها، ماینینگ و اقتصاد آن ممکن است چندین قدم از همتایان خود جلو بیفتید.

برای کار در صنعت بیت کوین چندین فرصت شغلی مدت‌هاست که در ایران مهیا است:

 • تولید کننده محتوا

سلام، من احمدرضا هستم!

بله من در حال حاضر یکی از کسانی هستم که از طریق کار تمام وقت در صنعت بیت کوین و ارزهای دیجیتال به واسطه نوشتن برای شما کسب درآمد می‌کنم. خدا را شکر از درآمدم رضایت دارم و تا به حال مطالب متعددی را درباره‌ی بیت کوین یاد گرفته‌ام. با آگاهی از اینکه فرآیند یادگیری پایانی ندارد!

برای کار در این زمینه الزامی‌ترین موارد شامل: یک سیستم کامپیوتری، درک مطلب زبان انگلیسی و البته علاقه به نوشتن و فناوری بلاکچین است.

اگر شما هم به کسب درآمد از طریق نوشتن در صنعت ارزهای دیجیتال و بیت کوین علاقه دارید، می‌توانید شانس خود را در نویسندگی محتوا امتحان کنید. دعای خیر ما هم بدرقه راه‌تان است.

 • توسعه دهنده بلاکچین (Blockchain Developer)

وقتی از یک مفهوم دیجیتالی صحبت می‌کنیم، امکان ندارد که پای برنامه‌نویسان و توسعه‌دهندگان از قبل به آن باز نشده باشد!

در فضای بیت کوین بیشترین تقاضای کاری مربوط به توسعه‌دهندگان است. کسانی که نحوه‌ی ساخت، اشکال‌زدایی و بهبود شبکه بلاکچین بیت کوین را بر عهده دارند. این کار البته به هیچ وجه راحت نیست و صد البته که یک حرفه‌ای هم دستمزد کمی نمی‌گیرد!

اما صرف توسعه‌دهنده بودن، شما را برای کسب درآمد از توسعه بیت کوین واجد شرایط نمی‌کند. شما باید با پروتکل‌های بلاکچین و شبکه‌های غیرمتمرکز هم آشنایی داشته باشید.

سایت blockgeeks.com یک منبع مناسب برای یادگیری اصول اولیه بلاکچین و پنجره‌ای به سمت دنیای رمزارزها است.

6) پاداش اولین سپرده گذاری، یک درآمد ریز ولی آسان از بیت کوین

پاداش اولین سپرده گذاری، یک درآمد ریز ولی آسان از بیت کوین | همتاپی

با کار در صنعت بیت کوین به عنوان روشی برای کسب درآمد از آن آشنا شدید. حالا نوبت کسب درآمد از طریق سپرده‌گذاری در برخی پلتفرم‌ها مثل صرافی‌های بیت کوین و جایزه گرفتن آن است. شما با خرید بیت کوین از این صرافی‌ها، مقداری هم بیت کوین جایزه دریافت می کنید. اگر از کسانی هستید که زیاد خرید و فروش بیت کوین و یا دیگر ارزهای دیجیتال را انجام می‌دهید، این راه را به شما پیشنهاد می‌کنیم. در پلتفرم‌های زیر می‌توانید به شیوه‌هایی که توضیح می‌دهیم بیت کوین کسب کنید.

 • دلتا اکسچینج (Delta.Exchange)

مقدار جایزه: تا 0.01 بیت کوین جایزه در صورت ترید (50% جایزه)

شرایط محقق شدن: خرید تا 0.02 بیت کوین  

واجد شرایط: همه به جز ساکنان ژاپن

 • بای بیت (Bybit)

مقدار جایزه: به اندازه 60 دلار از بیت کوین

شرایط محقق شدن: سپرده‌گذاری حداقل 0.2  بیت کوین

واجد شرایط: همه به جز ساکنان آمریکا، کانادا و سنگاپور

نکته: با توجه به مقدار جایزه و شرایط احقاق آن، به درستی ساکنان کشورهای بالا سود شگرفی را از دست داده‌اند!

7) کسب بیت کوین از طریق وام دهی (لندینگ)

وام دهی بیت کوین |‌ همتاپی

در مورد به صرفه بودن کسب درآمد از طریق لندینگ بیت کوین نمی‌توان چندان با قطعیت نظر داد، چون هنوز خیلی استفاده نمی‌شود.

به هر ترتیب، این مورد را بیش از همه کسانی که به هولد کردن (خریدن و نگه داشتن) بیت کوین علاقه دارند پیشنهاد می‌کنیم. شما می‌توانید علاوه بر نگه داشتن بیت کوین خود، از قرض دادن آن به دیگران هم سود به دست آورید.

در مورد ایمن بودن این روش هم جای نگرانی نیست. پلتفرم‌های لندینگ معتبر همگی بیمه‌شده هستند. در صورتی که برای آن‌ها اتفاقی رخ دهد، شما مطمئن هستید که بیت کوین‌های شما دست نخورده به شما باز خواهند گشت.

پلتفرم‌های متعددی هستند که شما می‌توانید از طریق آن‌ها به لندینگ بیت کوین اقدام کنید.

در جدول زیر با برخی از این سایت‌ها و بازده سالانه آن‌ها (APY) آشنا می‌شوید.

APY که مخفف Annual Percentage Yield است، به معنی درصد بازده سالانه دارایی است که شما در نتیجه‌ی پس انداز دارایی خود کسب می‌کنید. 
سایت لندینگ بیت کوین APY برای کمتر از 0.1 بیت کوین APY برای مقادیر بین 0.1 تا 0.5 بیت کوین APY برای بیشتر از 1 بیت کوین
YouHodler 3% 3% 3%
Ledn 5.25% 2% 2%
Yield App 2.5% 2.5% 2.5%
Crypto.com 0.5% 0.5% 0.5%

 8) پاداش خرید با بیت کوین

پاداش خرید با بیت کوین یکی دیگر از روش های کسب درآمد از طریق بیت کوین است. برای داشتن درآمد از خرید، باید پلتفرم‌های مخصوص این کار را پیدا کنید. در زیر به 2 مورد از این پلتفرم‌ها اشاره می‌کنیم:

 • بیت رفیل (Bitrefill)

بیت رفیل یک سرویس پرداخت است که خود را اینچنین تعریف می‌کند:

Bitrefill یک فروشگاه تجارت الکترونیک رمزنگاری پیشرو است که به کاربران امکان می‌دهد با خرید کارت‌های هدیه دیجیتال و شارژ تلفن خود با بیت کوین، “زندگی با رمزارزها” را تجربه کنند. (نقل قول)

شما می‌توانید در فروشگاه‌های آنلاین پشتیبانی شده توسط بیت رفیل خریدهای خود را با پرداخت بیت کوین انجام دهید و پاداش خود را دریافت کنید. به این صورت که به ازای هر پرداخت، مقداری از بیت کوینی که به حساب فروشگاه واریز کرده‌اید، به صورت خودکار به حساب شما بازمی‌گردد.

شما می‌توانید از خدمات بازی، سرگرمی و سفر در بیت رفیل استفاده کنید.

همچنین برای استفاده از بیت رفیل باید کیف پول‌های قابل پشتیبانی آن را تهیه کنید؛ که شامل موارد زیر هستند:

 1.       الکتروم
 2.       لجر نانو اس
 3.       ترزور
 4.       تراست والت
 • لولی (Lolli)

مورد بعدی لولی است که یک سرویس مشابه با بیت رفیل است، اما به طور خاص برای خرید از خرده‌فروشان آنلاین مانند Amazon، Walmart و Best Buy ساخته شده است.

درانتهای خرید از سرویس‌های معرفی شده و پرداخت هزینه های آن، بخشی از هزینه آن به صورت بیت کوین به حساب شما برمی‌گردد.

9) یک گره شبکه لایتنینگ را اجرا کن و بیت کوین بگیر

در این روش شما با اجرای یک گره لایتنینگ، نقدینگی ارائه می‌دهید و به مسیریابی پرداخت‌ها برای سایر کاربران می‌پردازید و علاوه به بهبود شبکه لایتنینگ، بیت کوین هم کسب می‌کنید.

شبکه لایتنینگ یک پروتکل پرداخت لایه دوم است که مثل پلی بر روی خیابان شلوغ بیت کوین، امکان انجام پرداخت‌ها را به صورت سریع‌تر و ارزان‌تر برای کاربران فراهم می‌کند.

پیش از کسب درآمد از این طریق باید چند نکته مهم را مد نظر داشته باشید:

 •       داشتن سخت افزارهای لازم
 •       داشتن تجربه لازم برای فعالیت به عنوان یک نود

با این وجود اگر قصد اجرای یک گره را دارید، باید:

 1. نرم افزار مناسب این کار را دانلود کنید. نرم افزار LND (Lightning Network Daemon)  یکی از محبوب‌ترین نرم افزارها برای اجرای گره لایتنینگ است و بر روی ویندوز، مک و لینوکس در دسترس است.
 2. بعد از نصب نرم افزار، احتیاج دارید تا آن را به فول نود بیت کوین خود متصل کنید. این کار را می‌توانید با استفاده از رابط هسته بیت کوین (RPC) و یا بهره بردن از یک سرویس شخص سوم مثل Blockcypher انجام دهید.
 3. هنگامی که گره LND شما راه‌اندازی شد، می‌توانید ارسال و دریافت پرداخت‌ها را از طریق شبکه لایتنینگ شروع کنید. برای این کار باید به دیگر گره‌های دیگر شبکه متصل شوید.

می‌توانید با استفاده از فهرست‌های گره‌های عمومی موجود در اینترنت، گره‌های دیگر را پیدا کنید و به آن‌ها متصل شوید.

نکته مهم اینکه برای اجرای یک گره لایتنینگ بیت کوین به دانش فنی زیادی نیاز دارید. اگر اجرای یک فول نود را برای خود سخت می‌دانید، می‌توانید از یک سرویس میزبانی شده مانند Lightning In A Box استفاده کنید.


جمع بندی


در این مقاله به بررسی روش‌ های کسب درآمد از بیت کوین پرداختیم. بیت کوین به عنوان اولین ارز دیجیتال نه تنها درگاهی مناسب برای پرداخت‌های غیرمتمرکز در عصر دیجیتال است، بلکه فرصت‌های خوبی هم برای درآمدزایی پدید آورده است.

شما می‌توانید با مطالعه و تحلیل موارد بالا، هر کدام را که بیشتر مناسب شرایط‌تان بود انتخاب کنید و از طریق آن‌ها درآمد داشته باشید.

در ضمن اگر شما هم تجربه مفیدی در در زمینه راه‌ های پول درآوردن از بیت کوین دارید که از قلم ما افتاده بود، خوشحال می‌شویم ما را هم شریک تجربه‌ی خود کنید.

با آرزوی سلامتی شما همراهان گرامی.

امتیازی داده نشده است
1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره
اشتراک گذاری

پیام شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *