لیست کامل بزرگترین دارندگان بیت کوین – ثروتمندان بیت کوین چه کسانی هستند؟

برگترین ثروتمندان و دارندگان بیت کوین | همتاپی

معمولاً وقتی در مطب پزشک معروفی هستیم، سریع تخمینی از تعداد مراجعان می‌زنیم و ضربدر ماه و سال می‌کنیم تا بفهمیم چقدر درآمد دارد😀. علاقه‌‌‌مندان ارزهای دیجیتال هم احتمالا به فکر بزرگترین دارندگان بیت کوین هستند و میزان ثروت‌شان را در ذهن بالا و پایین می‌کنند.

در واقع بزرگترین دارندگان بیت کوین فقط اشخاص نیستند. شرکت‌ها و حکومت‌ها هم بیت کوین‌ های زیادی دارند. حتی کیف‌پول‌هایی وجود دارند که صاحبان آن‌ها مشخص نیست.

در این مقاله دربارهٔ دسته‌های مختلف دارندگان بیت کوین صحبت خواهیم کرد و به شما خواهیم گفت که چرا پیدا کردن پاسخ سؤالات زیر بسیار سخت است:

 • بزرگترین دارندگان بیت کوین
 • بیشترین بیت کوین مال کیست
 • رده بندی دارندگان بیت کوین
 • بزرگترین دارنده بیت کوین
 • بیشترین سهم بیت کوین متعلق به کیست

برای آشنایی با بزرگ‌ترین دارندگان بیت کوین همراه ما باشید تا نگاهی به داخل جیب ثروتمندان بیندازیم 🧐.

فهرست مقاله


تعداد کل بیت کوین ها چقدر است؟


همان طور که می‌دانید تعداد کل بیت کوین ها محدود هستند. تا به امروز هم تعداد مشخصی از  آن‌ها استخراج شده‌اند و قابل‌استفاده هستند.

تا پایان ژانویه 2023 حدود 19 میلیون بیت کوین استخراج شده است. تعداد کل بیت کوین ها 21 میلیون خواهد بود.

 در حال حاضر روزانه حدود 900 بیت کوین جدید استخراج می‌شود و تقریبا 1.700.000 بیت کوین دیگر برای استخراج باقی مانده است. هر بلوک جدید 6.25 بیت کوین را وارد شبکه می‌کند.

تعداد کل بیت کوین ها | همتاپی

تاکنون حدود 90 درصد کل بیت کوین ها استخراج شده‌اند.
مطالب مرتبط: استخراج بیت کوین

دسته‌بندی کلی بزرگترین دارندگان بیت کوین


معمولا به کسانی که بیشترین بیت کوین را دارند نهنگ بیت کوین می‌گوئیم. البته یک دسته‌بندی جالب وجود دارد که دارندگان بیت کوین را به آبزیان تشبیه کرده و به ترتیب زیر است 🐬:

 • میگو: کمتر از یک بیت کوین
 • خرچنگ: 10 تا 50 بیت کوین
 • اختاپوس: 10 تا 50 بیت کوین
 • ماهی: 50 تا 100 بیت کوین
 • دلفین: 100 تا 500 بیت کوین
 • کوسه: 500 تا 1000 بیت کوین
 • نهنگ: بیشتر از 1000 بیت کوین
 • نهنگ گوژپشت: بیشتر از 5000 بیت کوین

دسته بندی بزرگترین دارندگان بیت کوین | همتاپی

شما جزو کدام دسته هستید؟ ما معمولی‌ها که نهایتا یک میگوی کوچک در کنار اقیانوس هستیم و حرکت کوسه‌ها و نهنگ‌ها را نگاه می‌کنیم🤑. امیدواریم در هر دسته‌ای که هستید، هرچه سریع‌تر به رده‌های بالا صعود کنید. در ادامه می‌رویم سراغ بررسی بزرگترین دارندگان بیت کوین.

مطالب مرتبط: نهنگ­‌های بیت ­کوین چه کسانی هستند و چگونه معامله می‌­کنند؟

 

بزرگترین دارندگان بیت کوین چه کسانی هستند؟

بزرگترین دارندگان بیت کوین | همتاپی

گفتیم که پیدا کردن بزرگترین دارندگان بیت کوین کار سختی است. چون مبادلات بیت کوین بین کیف پول‌ها انجام می‌شود.

ما نهایتا می‌توانیم آدرس کیف پول فرستنده و گیرنده و مقدار تراکنش را ببینیم. اما هویت واقعی معامله‌گران برای بقیه مشخص نمی‌شود. مگر این که خودشان آن را افشا کنند یا به هر روشی (مثلا افشای اطلاعات توسط صرافی‌ها) مشخص شود یک کیف پول متعلق به فرد یا شرکت خاصی است.

پیدا کردن بزرگترین دارندگان بیت کوین کار سختی است.

حتی ممکن است فرد یا گروهی چند کیف پول داشته باشند و اطلاعات همه‌‌ٔ آن‌ها را منتشر نکرده باشند.  اگر کسی تعداد زیادی بیت کوین داشته باشد، برای حفظ امنیت سرمایه‌اش منطقی است که آن‌ها را در چند کیف پول پخش کند.

به همین دلیل بود که در مقدمه گفتیم پیدا کردن بزرگترین دارندگان بیت کوین کار سختی است. پس باید دقت کنیم  که ما به بخشی از اطلاعات دسترسی نداریم.

با این توضیحات برویم سراغ یک سری آمار کلی در مورد دارندگان بیت کوین. در ادامه هم بر اساس اطلاعات موجود بزرگترین دارندگان بیت کوین را خواهیم شناخت. می‌خواهیم بدانیم بیشترین بیت کوین مال کیست؟

مطالب مرتبط: کیف پول ارز دیجیتال یا والت چیست؟

سرمایه داران بیت کوین

خب برگردیم به سوال اصلی، یعنی بزرگترین دارندگان بیت کوین چه کسانی هستند؟

هر فردی می‌تواند بیت کوین داشته باشد و آن را خرید و فروش کند. اما در یک دسته‌بندی کلی بیشترین تعداد بیت کوین‌ها متعلق به گروه‌های زیر هستند:

 • کیف‌ پول‌های ناشناس
 • شرکت‌ها
 • اشخاص (افراد حقیقی)
 • حکومت‌ها

در ادامه بزرگترین دارندگان بیت کوین در هر دسته را دقیق‌تر بررسی می‌کنیم .

بزرگترین دارندگان بیت کوین (کیف پول‌های ناشناس)

اگر موافق باشید ابتدا کیف پول‌های ناشناس را بررسی کنیم. منظور از کیف پول ناشناس کیف پولی است که صاحب اصلی آن مشخص نیست و کسی مالکیت آن‌ها را گردن نمی‌گیرد🙄.

4 کیف پول ناشناس وجود دارد که در آن‌ها بیت کوین کافی برای میلیاردر شدن ذخیره شده است.

کیف پول ناشناس سرمایه داران بیت کوین | همتاپی

اگر‌چه مشخص نیست که صاحب این کیف پول‌ها چه کسانی هستند، اما برآوردها نشان می‌دهد که داخل این 4 کیف پول مجموعا 663.306 بیت کوین وجود دارد. این یعنی چیزی حدود 3.4 ٪ از کل بیت کوین‌های موجود.

بزرگترین دارندگان بیت کوین (شرکت‌ها)

خب برویم سراغ شرکت‌ها؛ شرکت‌های عمومی و خصوصی مختلفی بر روی بیت کوین سرمایه‌گذاری کرده‌اند. حدود 27 شرکت سهامی عام جزو مالکان عمده بیت کوین هستند. اکثر این شرکت‌ها در صنعت بلاک چین فعال هستند. در جدول زیر لیست 10 شرکتی که بیشترین بیت کوین را در اختیار دارند ملاحظه می‌کنید.

# نام شرکت کشور تعداد بیت کوین
1 Micro strategy آمریکا 129.699
2 Marathon digital آمریکا 10.054
3 Coinbase آمریکا 9.000
4 Square آمریکا 8.027
5 Hut 8 Mining Corp کانادا 7.078
6 Hive Blockchain کانادا 3.091
7 NEXON Co Ltd ژاپن 1.717
8 Voyager Digital LTD کانادا 1.239
9 Aker ASA (Seetee AS) نروژ 1.170
10 Meitu هنگ کنگ 940

اولین شرکت این لیست میکرو استراتژی است که خدماتی در زمینه هوش تجاری و سرویس‌های ابری ارائه می‌دهد. ماراتون دیجیتال نیز یک شرکت بزرگ در زمینه‌‌ٔ استخراج بیت کوین است که در رتبه دوم قرار دارد. شرکت کوین بیس هم رتبه سوم را دارد که بزرگ‌ترین صرافی ارزهای دیجیتال مستقر در ایالات متحده است.

به این لیست می‌توان نهادهای مالی و صندوق‌های سرمایه گذاری را اضافه کرد. البته این شرکت‌ها بیشتر به صورت کلی بر روی ارزهای دیجیتال سرمایه‌گذاری می‌کنند، نه فقط بیت کوین.

بیشترین بیت کوین مال کیست؟ (اشخاص)

همان طور که گفتیم اطلاعات دقیق و مستندی درباره دارندگان بیت کوین وجود ندارد. بیشتر تحلیل‌گران و دنبال‌کنندگان از روی حدس و گمان یا اطلاعات افشا شده لیست‌هایی از دارندگان بیت کوین منتشر کرده‌اند.

در ادامه با توجه به لیست‌های منتشر شده، افرادی که بیشترین بیت کوین را دارند معرفی می‌کنیم. احتمالا تعدادی از آن‌ها را از قبل می‌شناسید. ترتیب اسامی زیر به معنی رده‌ بندی دارندگان بیت کوین نیست. با هم ببینیم که بیشترین سهم بیت کوین متعلق به کیست؟

 • مایکل نووگراتز

مایکل نووگراتز بزرگترین دارنده بیت کوین | همتاپی

مایکل نووگراتز (Michael Novogratz) یک سرمایه‌گذار آمریکایی است که در گذشته مدیر صندوق سرمایه‌‍‌گذاری (Fortress Investment Group) بود. در حال حاضر او مدیر عامل شرکت (Galaxy Investment Partners) است که در زمینه ارزهای دیجیتال سرمایه‌گذاری می‌کند.

او در سال 2017 گفته بود که 20 درصد از دارایی خالص خود را در بیت کوین و اتریوم سرمایه‌گذاری کرده است. نووگراتز در جای دیگری گفته بود از سال 2016 تا 2017 معادل 250 میلیون دلار از طریق سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال سود کرده است.

در حاشیه کنفرانس ارزهای دیجیتال 2022 نووگراتز با افتخار گفته بود که:

من تنها مردی در جهان هستم که خال‌کوبی (تتو) بیت کوین و لونا دارد!

 خب از روی اهمیت خال‌کوبی هم حساب کنیم معلوم است که نووگراتز بیت کوین زیادی دارد😄. ما یک جستجویی کردیم تا راست و دروغ کار مایکل را مشخص کنیم و دیدیم که واقعا او تتوی بیت کوین دارد.

تتوی بیت کوین مایکل نووگراتز

 • ایلان ماسک

ایلان ماسک سرمایه دار بیت کوین | همتاپی

ایلان ماسک (Elon Musk) شناخته‌شده ترین فرد این لیست می‌باشد. او اکنون مدیر عامل توئیتر است.

نگذار دارایی هات از دست بره

ایلان ماسک مدیر‌عامل و یکی از بنیان‌گذاران شرکت تسلا است. این شرکت خودروهای الکتریکی و محصولاتی در زمینه انرژی پاک می‌سازد. تسلا جزو شرکت‌های پیشرو در زمینه تکنولوژی و فناوری است. پس عجیب نیست که ایلان ماسک بیت کوین زیادی داشته باشد.

تسلا در سال 2021 اقدام به خرید بیت کوین به مبلغ حدود 1.5 میلیارد کرد.

تسلا مدتی امکان خرید خودرو با بیت کوین را فراهم کرده بود، اما بعد از مدتی این شرایط متوقف شد.

 • برادران وینکلووس

برادارن وینکلوس سرمایه دارن بیت کوین | همتاپی

تایلر و کامرون وینکلووس جزو سرمایه‌گذاران بزرگ ارزهای دیحیتال هستند. سرمایه این برادران دوقلو با هم محاسبه می‌شود. آن‌ها در ارزهای دیجیتال مختلف سرمایه‌گذاری کرده‌اند و کسب‌و‌کارهای بلاک چینی هم دارند. معروف‌ترین کسب و کار آن‌ها صرافی ارزهای دیجیتال (Gemini) است.

به گزارش مجله فوربس، آن‌ها جزو اولین کسانی هستند که با سرمایه‌گذاری در بیت کوین میلیاردر شده‌اند. به نظر می‌رسد وینکلووس ها حدود 70.000 بیت کوین داشته باشند.

برادارن وینکلووس علاوه بر بیت کوین سرمایه‌گذاری زیادی بر بروی اتریوم نیز انجام داده‌اند. اما جزئیات دقیقی از اعداد و ارقام آن افشا نکرده‌اند.

 • مایکل سیلور

مایکل سایلور | همتاپی

مایکل سیلور (Micheal saylor)، بنیان‌گذار و مدیر‌عامل شرکت (MicroStrategy) است. در بخش بزرگترین دارندگان بیت کوین (شرکت ها) گفتیم که میکرو استراتژی جزو شرکت‌هایی است که بیشترین بیت کوین را دارد.

سیلور در ابتدا به‌وسیله‌ٔ شرکت میکرو استراتژی تبدیل به یک میلیاردر شد. در ادامه نیز به لطف سرمایه‌گذاری در بیت کوین تبدیل به مولتی میلیاردر شد😮.

او در سال 2020 گفته بود که میکرواستراتژی از بیت کوین برای عملیات مالی شرکتش استفاده می‌کند.  برای این کار میکرو استراتژی حدود 70.000 بیت کوین خریده بود.

در همان سال 2020 سایلر گفته بود که شخصا 17.700 بیت کوین (معادل 175 میلیون) دلار دارد.

سایلر که قبلاً دانشمند موشکی بود، قبل از تأسیس میکرو استراتژی با بورسیهٔ نیروی هوایی در دانشگاه (MIT) در رشته هوانوردی و فضانوردی تحصیل کرده بود.

 • بری سیلبرت

بری سیلبرت | همتاپی

سیلبرت جزو پیش‌گامان سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال است. او از سال 2012 وارد این حوزه شده است.

بری سیلبرت بنیان‌گذار و مدیر عامل شرکت (Digital currency) است.  DCG یک شرکت سرمایه‌گذار خطر‌پذیر است. شرکت‌های سرمایه‌گذار خطر پذیر (یا سرمایه گذار جسورانه) بر روی کسب‌و‌کارهای نوپای مستعد رشد و پیشرفت، سرمایه‌گذاری می‌کنند.

سیلبرت در سال 2015 شرکت DCG را تأسیس کرد و امروز یکی از پرکارترین شرکت‌های سرمایه‌گذاری در صنعت بلاک چین است. DCG بر روی بیش از 120 شرکت از جمله Coinbase، Ripple، BitPay و Circle سرمایه‌گذاری کرده است و در 30 کشور فعالیت می‌کند.

 • چانگ پنگ ژائو

چانگ پنگ ژائو بایننس | همتاپی

چانگ پنگ ژائو بنیان‌گذار و مدیر‌عامل بایننس است. بایننس بزرگ‌ترین صرافی ارزهای دیجیتال در جهان است. در دنیای بلاک چین چانگ پنگ ژائو  را (CZ) خطاب می‌کنند. چیزی شبیه به کریستیانو رونالدو که او را (CR7) می نامند🤓.

ژائو در چین متولد شده و در سال 1989 به کانادا مهاجرت کرده است.

اکنون صرافی بایننس بیش از 15 میلیارد دلار دارایی خالص دارد. در واقع ژائو جزو رهبران صنعت بلاک چین است و جایگاه مهمی در این صنعت دارد.

مطالب مرتبط: بررسی صرافی بایننس و امکاناتی که این صرافی به کاربران ارائه می‌دهد

ژائو هم برای این که از مایکل نووگراتز جا نماند لوگوی بایننس را روی ساعد دستش تتو کرده است🙄. مایکل نووگراتز هم بیت کوین را بر روی بازویش تتو کرده بود.

تتوی چانگ پنگ ژائو

 • ساتوشی ناکاموتو

ساتوشی ناکاموتو | همتاپی

ساتوشی ناکاموتو یک اسم مستعار است که به‌عنوان سازنده بیت کوین شناخته می‌شود. او وایت پیپر بیت کوین را نوشته است. اما هویت واقعی‌اش هنوز مشخص نیست.

افراد زیادی معقتد هستند که ساتوشی بیشترین تعداد بیت کوین را در جهان دارد. تخمین زده می‌شود که ساتوشی حدود 1 میلیون بیت کوین داشته باشد. شاید ساتوشی بزرگترین دارنده بیت کوین باشد.

مطالب مرتبط:‌ ساتوشی ناکاموتو چه کسی است؟

در این بخش افرادی که بیشترین بیت کوین را در جهان دارند، معرفی کردیم. اما از یک جنبه دیگر می‌توان این افراد را به دو دسته تقسیم کرد:

 • میلیونرهایی که از طریق ارائه محصولات و خدمات پول‌دار شده‌اند.
 • افرادی که از طریق سرمایه‌گذاری و استفاده از نوسانات به ثروت دست یافته‌اند.

در ادامه حکومت‌ها و دولت‌هایی که بیشترین تعداد بیت کوین را دارند بررسی می‌کنیم.

بزرگترین دارندگان بیت کوین (حکومت‌ها)

حکومت های دارنده بیت کوین | همتاپی

حکومت‌ها هم بر اساس شرایط و سیاست‌هایی که دارند، نسبت به داشتن ارزهای دیجیتال تصمیم می‌گیرند. دارایی‌های بیت کوین بعضی حکومت‌ها مبالغی نجومی هستند. البته بخش بزرگی از این بیت کوین ها از مصادره اموال کلاهبرداران و جرایم سازمان‌یافته به دست آمده‌اند.

السالوادور

دولت السالوادور بیت کوین را به ارز رسمی تبدیل کرده و پذیرفته است. این پذیرش معنای این را می‌دهد که السالوادور بیت کوین زیادی دارد. البته آن‌ها بزرگترین دارنده دولتی بیت کوین نیستند.

بلغارستان

دولت بلغارستان بیش از 200.000 بیت کوین را از سرکوب جرایم سازمان یافته در می 2017 مصادره کرده است. اما این کشور هنوز اعلام نکرده است که با این بیت کوین ها چه خواهد کرد. 

ایالات متحده

ایالات متحده به طور معمول بیت کوین را به دلیل تحقیقات جنایی مصادره می‌کند، بنابراین مقدار بیت کوینی که این کشور نگه می‌دارد در نوسان خواهد بود. آمریکا در سال 2015 بیش از 44.000 بیت کوین را از راس اولبریکت (Ross Ulbricht) مصادره کرد که بعداً به حراج گذاشته شد.

 اگر راس اولبریکت را نمی‌شناسید توصیه می‌کنیم قسمت های 23و پادکست چنل بی را حتما گوش کنید. اولبریکت سازنده وب‌سایتی است که به آمازون مواد مخدر معروف شده بود.

 

در مورد دیگری بیش از 94.000 بیت کوین مصادره شده است. این بیت کوین ها از هک صرافی بیت فینیکس دزدیده شده بودند و در یک کیف پول قرار داشتند، دولت آمریکا مدعی شده که در این زمینه دو مظنون را دستگیر کرده است و به بیت کوین ها دسترسی دارد.

گفته می شود که ایالات متحده بیش از 214.000 بیت کوین دارد  که حدود 1 درصد از کل بیت کوین ها را شامل می‌شود.

کره شمالی

کره شمالی هم جزو کشورهایی است که باید در لیست بزرگترین دارندگان بیت کوین باشد. مشخص نیست که  کره شمالی چقدر بیت کوین در اختیار دارد. زیرا این کشور کارهای عجیب و مجرمانهٔ زیادی انجام می‌دهد. کره شمالی بیشتر از طریق هک  و ارسال هرزنامه بیت کوین هایش را به دست آورده است.

گمانه‌زنی‌هایی وجود دارد که رژیم کره شمالی فعالانه تلاش می‌کند تا قیمت بیت کوین را افزایش دهد تا به نفع دارایی‌های خود باشد.

تنها چیزی که مشخص شده این است که کره شمالی مقدار زیادی بیت کوین در اختیار دارد. داشتن بیت کوین می‌تواند فایده‌های زیادی برای کره شمالی داشته باشد. چون تحریم‌های بین المللی امکان مبادله پول برای این کشور را سخت کرده است.

کم کم به انتهای بحث نزدیک می‌شویم. تا اینجا کیف پول های ناشناس، شرکت‌ها ، افراد و حکومت‌هایی که بیشترین بیت کوین را در اختیار دارند، معرفی کردیم. اما جدا از بحث شناخت بزرگان، چرا یک خواننده کنجکاو  باید بزرگترین دارندگان بیت کوین را بشناسد؟ در ادامه پاسخ این سوال را بررسی خواهیم کرد.


چرا باید بزرگترین دارندگان بیت کوین را بشناسیم؟


چرا بزرگان بیت کوین را بشناسیم؟ | همتاپی

در هر بازاری رفتارهای معاملاتی بزرگان تاثیر زیادی بر قیمت خواهد گذاشت. چون آن‌ها حجم زیادی از سرمایه را در اختیار دارند و می‌توانند بر عرضه و تقاضا تاثیر بگذارند.

وقتی بیشترین دارندگان بیت کوین حجم قابل توجهی از کوین‌های خود را نگه دارند، قیمت بیت کوین‌‌های در گردش افزایش می‌یابد. در مقابل اگر تعداد زیادی بیت کوین به طور ناگهانی نقد شوند، ارزش کل بیت کوین‌ها کاهش می‌یابد.

پس بزرگان بیت کوین پتانسیل تاثیر‌گذاری بر روی قیمت‌ها را دارند. البته هر چه حجم معاملات یک ارز دیجیتال بیشتر باشد و بازار بزرگتری داشته باشد امکان تاثیر‌پذیری از رفتارهای بزرگان کمتر خواهد بود. چون در بازارهای بزرگ حجم زیاد نقدینگی برای تاثیر گذاری بر روی قیمت‌ها لازم است.

مطالب مرتبط: ۳ دلیل مهم برای سرمایه گذاری در بیت کوین

جمع بندی


بیت کوین به دلیل اندازه بازار بزرگی که دارد بیشتر از تمام ارزهای دیجیتال مورد توجه بوده است. قاعدتا بزرگترین دارندگان بیت کوین هم باید بیشتر از بقیه ارزهای دیجیتال مورد بحث و بررسی قرار بگیرند.

در این مقاله سعی کردیم به صورت مفصل سوال بیشترین بیت کوین مال کیست؟ را پاسخ دهیم و توضیح دادیم که بزرگترین دارندگان بیت کوین فقط اشخاص نیستند. گفتیم که گروه‌های زیر هم جزو بزرگترین دارندگان بیت کوین هستند و آن‌ها را نیز معرفی کردیم:

 • کیف‌ پول‌های ناشناس
 • شرکت‌ها
 • حکومت‌ها

شاید بررسی بزرگترین دارندگان ارزهای دیجیتال هم لیست جالبی داشته باشد. ممکن است از همین لیست بزرگترین دارندگان بیت کوین در بین بزرگترین دارندگان ارزهای دیجیتال هم حضور داشته باشند.


مطالب مرتبط با بزرگترین دارندگان بیت کوین


 • از معجزه شبکه لایتنیگ بیت کوین و ویژگی‌های منحصر به فرد کیف پول‌های لایتنینگ بیت کوین اگاه هستید؟ اگر نیستید حتما دو مقاله مهم ما در این زمینه را مطالعه کنید.
 • امن‌ترین کیف پول بیت کوین چه کیف پولی است؟ این سوالی است که نمی‌توان به صورت متقن به آن پاسخ داد، اما می‌شود لیستی از کیف پول‌های امن بیت کوین را معرفی کرد. (که البته ما هم چنین کاری کردیم)
 • “چگونه آدرس کیف پول بیت کوین بسازیم؟” و “از کجا می‌توان این آدرس را پیدا کرد؟” از جمله سوالاتی هستند که ممکن است برای افرادی که به تازگی به بازار ارزهای دیجیتال وارد شده‌اند. با ما در این مقاله همتاپی همراه باشید تا جواب پرسش “آدرس کیف پول بیت کوین کجاست” را پیدا کنید.
 • ماینینگ بیت کوین در کنار سرمایه‌گذاری از طریق خرید بیت کوین از جمله روش‌های نسبتا کم ریسک و با سود قابل قبول معرفی شده‌است. از این رو افراد بسیاری برای افزایش دارایی خود، به سمت ماین کردن اولین ارز دیجیتال جهان قدم برمی‌دارند. با ما در همتاپی همراه باشید تا با بزرگترین فارم بیت کوین ایران و جهان آشنا شوید.
 •    شما می‌دانستید که بدون گره‌های بیت کوین، بلاکچین بیت کوین مفهومی ندارد؟ توصیه می‌کنیم در این رابطه مقاله گره بیت کوین چیست را مطالعه کنید.
 • اگر برای شما هم سوال است که مردم چگونه به بیت کوین اعتماد می‌کنند، توصیه می‌کنیم مقاله پشتوانه بیت کوین را از دست ندهید!
 • لایت کوین بخریم یا بیت کوین؟ سوالی که ممکن است در مواجه با اولین و دومین ارز دیجیتال بازار ( از نظر قدمت) به آن برخورد کنید.
 • هدر بلاک بیت کوین چیست؟ هدر بلاک بیت کوین چه اجزائی دارد و اهمیت آن در زنجیره بلوک‌ها چیست؟ ما سعی کرده‌ایم در مقاله هدر بیت کوین به زبانی ساده به سوالات بالا بپردازیم به خصوص که هدر بلاک یکی از مهمترین اجزاء در هر بلاکچین است.

به نظر شما جای کدام افراد یا شرکت‌ها در لیست بزرگترین دارندگان بیت کوین خالی بود؟

در بخش گفتگوها می توانیم درباره بزرگان بیت کوین با هم صحبت کنیم.

اشتراک گذاری

پیام شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *