بهترین کیف پول های لایتنینگ موجود در بازار ارزهای دیجیتال

چکیده مطلب:

برترین کیف پول‌های لایتنینگ بیت کوین که پیشنهاد می‌شود عبارتند از: کیف پول ساتوشی (Wallet of Satoshi)، کیف پول زپ (Zap Wallet)، کیف پول مون (Muun)، کیف پول لایتنینگ بریز (Breez Wallet)، کیف پول اکلیر (Eclair Wallet)، کیف پول فینیکس (Phoenix Wallet)، کیف پول بلو (Blue Wallet)، کیف پول الکتروم (Electrom Wallet)، کیف پول tippin.me، کیف پول blw، کیف پول زئوس (Zeos Wallet)، کیف پول استرایک (Strike Wallet)، کیف پول Alby، کیف پول سامورایی (Samourai Wallet)، کیف پول اکسودوس (Exodus Wallet). با این حال، در نهایت توصیه می‌کنیم که از کیف پول‌های الکتروم ، سامورایی و اکسدوس استفاده کنید.

اگر به دنبال بهترین کیف پول لایتنینگ هستید، احتمالا با مزایای شبکه لایتنینگ بیت کوین آشنایی دارید و می‌خواهید در خرید بیت کوین از این فواید به نفع خود استفاده کنید.

از آنجایی که ارزهای دیجیتال به صورت فیزیکی در جامعه وجود ندارند و بر بستر فضای دیجیتال توسعه پیدا کرده‌اند، بسیار مهم است که شما هم ابزارهای مناسبی را برای کار با آن‌ها انتخاب کنید. ابزارهایی که علاوه بر تامین سطح مناسبی از امنیت و حریم شخصی، بتوانند امکانات متعددی را در اختیار شما قرار دهند. انتخاب والت‌های مناسب برای شبکه لایتنینگ هم از جمله اقداماتی است که شما باید در انجام آن‌ها دقت کافی داشته باشید.

در این نوشتار از همتاپی به بررسی انواع کیف پول شبکه لایتنینگ بیت کوین می‌پردازیم. با ما همراه باشید.

راهنمای مقاله؛ روش کار ما در این مقاله به ترتیب زیر خواهد بود:

1) ابتدا به معرفی کامل والت‌های پراستفاده برای لایتنینگ بیت کوین می‌پردازیم.

2) سپس کیف‌های کمتر استفاده شده لایتنینگ بیت کوین را معرفی می‌کنیم. قصدمان از این معرفی دادن سرنخی به شماست تا در مورد دیگر کیف پول‌ها هم تحقیق کنید. 

چرا باید از بهترین کیف پول لایتنینگ بیت کوین استفاده کنیم؟

برای رسیدن به پاسخ این پرسش، باید به تعریف شبکه لایتنینگ بیت کوین اشاره کنیم. اگر نخواهیم  در این مسیر بیش از حد وارد مباحث تکنینکی شویم، می‌توان شبکه لایتنینگ را به این صورت تعریف کرد:

 لایتنینگ بیت کوین شبکه‌ای برای انجام تراکنش‌های خرد مالی بر بستر بلاکچین بیت کوین فراهم می‌کند تا علاوه بر حفظ امنیت و حریم شخصی افراد، تراکنش‌ها با سرعت بسیار بیشتر و هزینه خیلی کمتر قابل انجام باشند. (باکس دانش)

برای درک کردن لایتنینگ در بلاکچین بیت کوین، بهتر است بدانید که سرعت انجام تراکنش‌ها در بیت کوین در حال حاضر برابر با 7 تراکنش در ثانیه است.

مطالب مرتبط: بیشتر در مورد بلاکچین بیت کوین اطلاعات کسب کنید.

این مقدار در مقایسه با دیگر شبکه‌های پرداخت و حتی بلاکچین دیگر ارزهای دیجیتال بسیار کمتر است. اما مشکل بزرگ‌تر به نارضایتی کاربران از مقیاس‌پذیری این شبکه برمی‌گردد.

مطالب مرتبط: با اهمیت اندازه بلاک و مقیاس‌پذیری در ارزهای دیجیتال بیشتر آشنا شوید.

اینجا دقیقا همان‌جایی است که لایتنینگ بیت کوین هم مثل دیگر ویژگی‌های بیت کوین از جمله سگویت و به روز رسانی تپ روت وارد عمل می‌شود تا به نوبه ی خود، به بهبود کارایی بلاکچین بیت کوین کمکی کرده باشد.

مطالب مرتبط: سگویت چیست را مطالعه کنید.

با استفاده از کانال‌های پرداختی شبکه لایتنینگ بیت کوین، شما می‌توانید مبادلات خرد مالی خود را انجام دهید. بلاکچین بیت کوین تنها تراکنش اولیه و نهایی شما را در دفتر کل خود ثبت می‌کند و به این ترتیب، از شلوغی در بلاکچین جلوگیری می‌شود. نتیجه کار، یک تراکنش با طعم خوش هزینه پایین و سرعت بالا است.

تا اینجا حتما متوجه اهمیت بسیار زیاد شبکه لایتنینگ بیت کوین بر عملکرد بلاکچین بیت کوین شده‌اید. از طرفی اگر در زمینه ترید، سرمایه‌گذاری و یا حتی نقل و انتقالات مالی خود از بهترین کیف پول های بیت کوین استفاده می‌کنید، حتما اهمیت این ابزارها و نقش حیاتی‌شان در انجام تراکنش‌های بیت کوین را درک می‌کنید.

به همین دلیل در ادامه به معرفی تعداد زیادی از کیف پول ‌های لایتنینگ بیت کوین می‌پردازیم.

معرفی انواع پرطرفدار کیف پول شبکه لایتنینگ بیت کوین

در ادامه کیف پول های لایتنینگ را که بیشتر در معرض استفاده کاربران هستند، معرفی می‌کنیم.

کیف پول ساتوشی یا wallet of satoshi

کیف پول لایتنینگ ساتوشی یکی از بهترین والت‌های موجود برای بهره بردن از لایتنینگ بیت کوین است. علاوه بر ارائه سطح مناسبی از ایمنی، کاربری ساده‌ی این کیف پول استفاده از آن را برای کسانی که چندان در زمینه خرید و فروش بیت کوین حرفه‌ای نیستند آسان می‌کند.

همچنین کیف پول ساتوشی، برای خریداری بیت کوین 2 گزینه را پیش روی شما قرار می‌دهد:

هم می‌توانید بیت کوین‌ها را از یک صرافی به درون کیف پول خود بفرستید؛ هم اینکه می‌توانید با قابلیت شارژ درون برنامه‌ای، بیت کوین مورد نیاز خود را به دست بیاورید.

کیف پول لایتنینگ ساتوشی | همتاپی

این والت مناسب لایتننیگ که زیروکانف (zeroconf) است، بر روی دستگاه‌های اندروید و ios قابل اجرا است و به کاربران امکان ذخیره، ارسال و دریافت بیت کوین از طریق لایتننیگ را می‌دهد.

زیروکانف یا شبکه رایانه‌ای بدون پیکربندی که مخفف عبارت انگلیسی zero configuration networking است، شیوه‌ای برای متصل کردن تعدادی رایانه یا وسیله قابل اتصال بدون نیاز به پیکربندی شبکه و با هدف اتصال آسان‌تر است. (باکس دانش)

نکته‌ی دیگر در مورد کیف پول ساتوشی، متمرکز بودن آن است. در این کیف پول خودِ تامین‌کننده به جای شما بیت کوین‌ها را با ذخیره کردن و مراقبت از کانال‌های پرداختی، کنترل می‌کند.

برای استفاده از این کیف پول تنها کاری که لازم است انجام دهید، دانلود کردن آن است! سپس می‌توانید بلافاصله به ارسال و دریافت پرداخت‌های خود از طریق lightning network بپردازید. شما حتی احتیاجی به ایجاد حساب کاربری و یا انجام فرآیندهای kyc نخواهید داشت. بدون نیاز به داشتن نام کاربری، می‌توانید تا زمانی که برنامه را بر روی تلفن خود دارید، از آن بهره ببرید.

مزیتی که در استفاده از کیف پول ساتوشی نصیبتان می‌شود این است که می‌توانید تاجرانی را که در حوالی شما پرداخت بر روی شبکه لایتنینگ را می‌پذیرند مشاهده کنید و اقدام به مبادله مالی با آن‌ها نمایید.

کیف پول زپ یا zap wallet

کیف پول zap هم به ویژگی‌های قابل‌توجه بسیاری دارد که می‌تواند توجه هر بیت کوینری را به خود جلب کند. می‌گوییم بیت کوینر، چون این کیف پول ساختار نسبتا پیچیده‌ای دارد و برای افراد حرفه‌ای در زمینه بیت کوین مناسب‌تر است. البته کاربری راحت این کیف پول، آن را برای افراد کمتر حرفه‌ای هم قابل استفاده می‌کند.

کیف پول لایتنینگ زپ | همتاپی

این کیف پول از تراکنش‌هایی که بر شبکه لایتنینگ و یا فورک سگویت بیت کوین انجام می‌شوند پشتیبانی می‌کند. همچنین ویژگی strike این کیف پول به بیت کوینرها این امکان را می‌دهد تا پس از خرید بیت کوین از طریق لایتنینگ بتوانند از دبیت کارت برای پرداخت قبوض بیت کوین استفاده کنند.

اینکه کیف پول zap متمرکز نیست و به هیچ شخص سومی (third party) برای انجام تراکنش‌ها احتیاج نیست، آن را به یک کیف پول امن تبدیل می‌کند.

برای شروع کار با این کیف پول، صرفا جزئیات پرداخت را در وبسایت zap وارد کنید و برای آدرس عمومی خود یک کلید خصوصی دریافت کنید. کیف پول زپ همچنین امکان اتصال به نود خود را به کاربران می‌دهد و شما می‌توانید هر تعداد کیف پول که مد نظر دارید را، همگی در یک مکان، کنترل کنید.

نگذار دارایی هات از دست بره

مطالب مرتبط: با مفهوم نود و فول نود در ارزهای دیجیتال بیشتر آشنا شوید.

کیف پول مون یا muun

 کیف پول غیرحضانتی (non-custodial) مون یا muun راه‌اندازی ساده‌ای دارد و به شما امکانی را می‌دهد تا به راحتی برای بهره‌گیری از لایتنینگ آن را راه‌اندازی کنید. این کیف پول مون به دلیل طراحی خاص خود، امکان پشتیبانی از اسکریپت‌های پیچیده‌ای مثل قابلیت چند امضایی (multisig) و همچنین به روزرسانی تپ روت را دارد.

کیف پول لایتنینگ مان | همتاپی

کیف پول muun هم برای اندروید و هم ios قابل دسترس است. در این کیف پول، انتقال بیت کوین به کانال‌های پرداخت به صورت خودکار انجام نمی‌گیرد، بلکه باید برای واریز و برداشت بیت کوین باید از یک سرویس شخص ثالث بهره گرفت.

این کیف پول همچنین دارای یک تخمین‌گر کارمزد مبتنی بر ممپول است که روشی با دقت بیشتر برای پیش‌بینی هزینه تراکنش‌ها به شما ارائه می‌دهد. 

ممپول جایی‌ست که تراکنش‌ها برای اضافه شدن به بلاک بعدی در آنجا منتظر می‌مانند. سپس ماینرها تراکنش‌های در حال انتظار را دریافت کرده و آنها را با هم ترکیب می‌کنند تا بلاکی از تراکنش‌ها را ایجاد کنند.” (باکس دانش)

در صورتی که تلفن همراه خود را تعویض کنید، می‌توانید با استفاده از روش بازیابی کد سرد یا احراز هویت چند عاملی، از نسخه پشتیبان کیف پول لایتنینگ خود استفاده کنید.

کیف پول لایتنینگ بریز یا breez wallet

کیف پول بریز به طور خاص برای کار در لایتنینگ بیت کوین توسعه یافته است. این کیف پول اپن سورس، علاوه بر داشتن رابط کاربری زیبا، ویژگی‌های زیر را در خود گنجانده است:

 •       صندوق پول دیجیتالی
 •       پادکست پلیر
 •       پشتیبانی از تراکنش‌های چند امضایی
 •       مارکت پلیس مخصوص خود
 •       ویژگی‌های پیشرفته امنیتی

کیف پول breez بر روی دستگاه‌های اندروید و ios شما قابل دسترسی است و به عنوان یک کیف پول غیرحضانتی از کانال‌های پرداخت شما مراقبت می‌کند. بعد از نصب این کیف پول می‌توانید تا 1 میلیون ساتوشی (یعنی 0.01 بیت کوین) در کانال پرداختی خود دریافت کنید. البته باید پیش از فعال شدن کانال، تاییدیه 3 مرحله‌ای آن را پشت سر بگذارید.

کیف پول بریز | همتاپی

کاربرانی که از کیف پول بریز استفاده می‌کنند می‌توانند از ویژگی‌های کمتر رایج یک کیف پول بهره‌مند شوند، ویژگی‌هایی مثل:

 •       انتقال سریع ارز بین کیف پول‌ها تنها با چند کلیک
 •       امکان خرید بیت کوین با کارت اعتباری و یا دبیت کارت
 •       بهره‌مندی از قابلیت احراز هویت 2 مرحله‌ای و ورود بیومتریک جهت حفظ امنیت

مطالب مرتبط: با تایید هویت 2 عاملی بیشتر آشنا شوید.

همچنین قابلیت بریز کلود (breez cloud) هم به شما این امکان را می‌دهد تا حاکمیت لایتنینگ غیرحضانتی را با راحتی سرویس‌های حضانتی ترکیب کنید. نتیجه‌ی این ترکیب موفق، این است که می‌توانید پرداخت‌های خود را در هر زمان و از هر وسیله‌ای که خواستید انجام دهید.

کیف پول اکلیر یا eclair wallet

کیف پول لایتنینگ اکلیر یا eclair، متن باز و برای کاربران اندروید قابل استفاده است. رابط کاربری ساده‌ی این کیف پول، آن را به گزینه‌ای مناسب برای افراد مبتدی در بازار مبادلات بیت کوین تبدیل می‌کند. قابلیت‌های کیف پول اکلیر از جمله موارد زیر به ایمنی بیشتر کیف پول کمک می‌کند:

 •       قابلیت رمزگذاری (encryption)
 •       قابلیت پشتیبانی و بازیابی
 •       احراز هویت دو مرحله‌ای یا 2fa
 •       پشتیبانی از کیف پول‌های سخت‌افزاری متن باز

این والت لایتنینگ که در سال 2018 منتشر شده است، امکان پرداخت فوری و ارزان را به کاربران خود می‌دهد. کسانی که در استفاده از شبکه لایتنینگ حرفه‌ای هستند می‌توانند از قابلیت‌های پیشرفته‌ای مثل پرداخت‌های چند مسیره هم بهره ببرند.

کیف پول اکلیر | همتاپی

کیف پول eclair که توسط acinq ( یک کمپانی تکنولوژی بیت کوین با تمرکز بر روی شبکه لایتنینگ) ارائه شده است، غیرحضانتی است و یک گره لایتنینگ را بر روی تلفن همراه شما اجرا می‌کند. همچنین این کیف پول مسیرهای پرداخت را به جای هدایت در یک سرویس شخص ثالث، در دستگاه خود شما هدایت می‌کند. به این ترتیب حریم شخصی شما هم تا حد قابل توجهی بیشتر حفظ خواهد شد.

به علاوه اکلیر می‌تواند به عنوان یک کیف پول معمولی بیت کوین هم برای شما عمل کند. شما با سفارشی کردن کارمزد تراکنش‌ها، به انجام مبادلات مالی بزرگ‌تر خود خواهید پرداخت.

کیف پول فینیکس یا phoenix wallet

کیف پول فینیکس کیف پول متن باز و چند سکویی (قابل اجرا در چندین سکوی رایانه‌ای) برای لایتنینگ است که کاربری راحت و ایمنی قابل قبولی را یدک می‌کشد.

کیف پول فینیکس | همتاپی

این کیف پول شبکه لایتنینگ به جز بیت کوین، رمزارزهای دیگری هم پشتیبانی می‌کند و بر روی موبایل و دسکتاپ قابل اجرا است. با استفاده از قابلیت صرافی داخلی یا built-in-exchange می‌توانید به راحتی به خرید و فروش بیت کوین بپردازید.

به علاوه شما با استفاده از کیف پول فینینکس از قابلیت‌های متعدد دیگری برخوردار می‌شوید تا امنیت بیشتری را تجربه کنید؛ مثل:

 •       پشتیبان‌گیری و بازیابی ایمن
 •       تاریخچه تراکنش‌های دقیق
 •       اعلان‌های شبکه

از دیگر مواردی که سبب می‌شود تا فینینکس به عنوان یک کیف پول لایتنینگ ایمن عمل کند می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 •       احراز هویت چند امضایی
 •       احراز هویت 2 مرحله‌ای

کیف پول بلو یا blue wallet

کیف پول لایتنینگ blue برای کسانی طراحی شده است که می‌خواهند تجربه‌ی خوبی در زمان استفاده از بیت کوین داشته باشند. با این کیف پول بیت کوین، علاوه بر بهره‌مند شدن از مزایای لایتنینگ می‌توانید از ویژگی‌های دیگری هم بهره ببرید:

 •       فاکتورهای گمرکی (سندی که به فرستندگان و گیرندگان اجازه می‌دهد جنس را به صورت بین المللی ارسال کنند)
 •       پشتیبان‌گیری اولیه
 •       احراز هویت دو مرحله‌ای

علاوه بر موارد فوق، کاربران می‌توانند برای حفظ حریم شخصی و ناشناس ماندن به شبکه tor دسترسی داشته باشند.

کیف پول بلو برای لایتنینگ | همتاپی

شبکه tor که عبارت اصلی انگلیسی آن the onion routing project است یک شبکه حریم خصوصی منبع باز است که وب بروزینگ (web browsing) ناشناس را امکان پذیر می‌کند. شبکه کامپیوتری tor در سراسر جهان از پروتکل‌های امن و رمزنگاری شده برای اطمینان از حفاظت  حریم شخصی کاربران آنلاین استفاده می‌کند. (باکس دانش)

متن باز بودن کیف پول شبکه لایتنینگ blue سبب می‌شود تا توسعه‌دهندگان به صورت مداوم در پی بهبود و ارتقا آن باشند. بنابراین شما می‌توانید از امنیت بیت کوین‌های خود اطمینان کافی داشته باشید.

کیف پول الکتروم یا electrum wallet

اگر مقاله امن ترین کیف پول های ارز دیجیتال ما را مطالعه کرده باشید، الکتروم برایتان نام جدید و غریبی نخواهد بود. بله، درست است؛ الکتروم نه تنها در لایتنینگ بلکه در تبادل دیگر ارزهای دیجیتال هم حرف‌های زیادی برای گفتن دارد. این کیف پول لایتنینگ با ایجاد رابط کاربری ساده، برای مدیریت سرمایه شما و ماندن در بالای شبکه لایتنینگ مناسب استفاده خواهد بود.

کیف پول لایتنینگ الکتروم | همتاپی

کیف پول الکتروم متن باز و البته غیرمتمرکز است، یعنی توسط شرکت و یا فرد سومی مدیریت نمی‌شود؛ بلکه شبکه‌ای از کاربران مستقل آن را مدیریت می‌کنند. این مسئله یعنی سرمایه‌ی شما در اختیار خودتان خواهد بود.

کیف پول tippin.me

کیف پول شبکه لایتنینگ tippin.me که یک والت حضانتی است به صورت اکستنشنی بر روی مرورگر کروم و یا فایرفاکس شما قرار می‌گیرد. شما می‌توانید علاوه بر انجام تراکنش‌های خود بر شبکه لایتنینگ با این کیف پول، به حساب توییترتان متصل شوید و به کاربران انعام دهید. همچنین می‌توانید با اضافه کردن یک کد qr به وبسایتتان، حمایت‌های مالی دریافت کنید.

کیف پول تیپین می | همتاپی

این کیف پول لایتنینگ توسط sergio abril ساخته شده است. از آنجا که این کیف پول حضانتی است شما دسترسی به بیت کوین‌های خود ندارید و پرداخت‌های شما از طریق یک سرویس متمرکز انجام می‌شود.

کیف پول blw

کیف پول blw که عبارت اصلی انگلیسی آن bitcoin lightning wallet است، یک کیف پول غیرحضانتی لایتنینگ است که تنها بر روی دستگاه‌های اندروید قابل دسترسی است. شما با استفاده از این کیف پول کنترل کامل دارایی‌های خود را دارید. همچنین برخلاف کیف پول‌هایی مثل breez، باید خودتان کانال‌های پرداختی‌تان را مدیریت کنید.

کیف پول بی ال دبلیو | همتاپی

کیف پول شبکه لایتنینگ blw از سرورهای المپوس (olympus) استفاده می‌کند که به شما در چند مورد کمک می‌کند، از جمله:

 •       جمع‌آوری قیمت کوین‌ها بر اساس ارزهای فیات
 •       نگه‌داری لیستی از گره‌های عمومی لایتنینگ که کیف blw از آن‌ها برای باز کردن کانال‌های پرداخت استفاده می‌کند.
 •       ایجاد مسیرهای پرداخت جزئی (partial payment routes)
 •       ذخیره یک فایل پشتیبانی رمزگذاری شده از کانال پرداخت شما
 •       تهیه سرویس‌های برج مراقبت یا watchtower (به این معنی که برای دریافت سرمایه نیازی به همیشه آنلاین بودن ندارید)

با وجود مزایای بسیاری که این امکانات دارند، برخی از بیت کوینرها از حریم شخصی این کیف پول چندان راضی نبودند.

کیف پول زئوس یا zeos wallet

کیف پول لایتنینگ زئوس، یک کیف پول مناسب برای کاربران حرفه‌ای بیت کوین است. شما می‌توانید با استفاده از این کیف پول، از راه دور و از طریق vpn و یا شبکه tor به گره خود متصل شوید.

همچنین این والت لایتنینگ گزینه‌های متعددی مثل ادغام با btcpa server، mynode، nodl، raspiblitz را برای کاربران خود ارائه می‌دهد.

در زمان استفاده از کیف پول زئوس می‌توانید تنها با یک کد qr از هر جایی به گره خود متصل شوید. همچنین شما می‌توانید پرداخت‌های درون زنجیره ای (on-chain payments) خود را انجام دهید. این کیف پول که کارمزدهای داینامیک در اختیار شما قرار می‌دهد، از پروتکل‌های lnd و c-lightning پشتیبانی می‌کند.

کیف پول لایتنینگ زئوس | همتاپی

lnd که عبارت اصلی آن the lightning network daemon است، اجرای lightning labs برای یک گره از شبکه لایتنینگ است. (باکس دانش)

کیف پول استرایک یا strike wallet

کیف پول strike یکی از کیف پول‌های لایتنینگ است که اگرچه به صورت حضانتی ارائه می‌شود اما یک ویژگی کاربردی در اختیار شما قرار می‌دهد: شما می‌توانید با کیف پول strike به حساب بانکی خودتان متصل شوید! به این ترتیب، امکان پرداخت و دریافت بیت کوین در سطح جهانی برای شما مهیا می‌شود. با استفاده از این ویژگی می‌توانید بلافاصله بعد از مبادله بیت کوین، آن‌ها را فورا به ارز فیات تبدیل نمایید و یا برعکس.

کیف پول استرایک یا strike wallet |همتاپی

کیف پول strike که علاوه بر دستگاه‌های اندروید و ios، بر روی مرورگر کروم هم قابل اجرا است؛ یک کارت نقدی در دست ساخت دارد.

شاید برایتان جالب و البته مفید باشد بدانید خالق کیف پول strike، جک مالرز و خالق کیف پول zap که پیشتر درباره‌ی آن صحبت کردیم است.

کیف پول alby

کیف پول alby که برای لایتنینگ مورد استفاده قرار می‌گیرد، بر روی مرورگرهای کروم و فایرفاکس قابل استفاده است. شما با استفاده از این کیف پول نرم‌افزاری، می‌توانید در وبسایت‌های مورد علاقه‌تان که به شما خدمات ارائه می‌دهند پرداخت‌های درون مرورگر داشته باشید. alby lightning wallet در طول پرداخت به هیچ شخص ثالثی اجازه دسترسی به سرمایه شما را نمی‌دهد.

شما برای کار با این کیف پول شبکه لایتنینگ به هیچ حساب کاربری نیاز ندارید، همچنین نیازی به به خاطر سپردن log in سایت‌های مد نظرتان نیست.

کیف پول آلبای برای لایتنینگ | همتاپی

کیف پول alby رابط کاربری ساده‌ای دارد و همه‌ی کاربران لایتنینگ می‌توانند به راحتی از آن استفاده کنند. همچنین امکان تغییر تنظیمات از حالت حضانتی به غیرحضانتی وجود دارد.

در ادامه شما را با کیف پول‌های کمتر شناخته شده برای پرداخت‌های بیت کوین بر بستر لایتنینگ آشنا می‌کنیم. شما می‌توانید با تحقیق بیشتر، همه‌ی موارد لازم  در مورد این کیف پول‌های لایتنینگ را متوجه شوید.

معرفی کیف پول‌های لایتنینگ کمتر استفاده شده

معرفی انواع پرطرفدار کیف پول شبکه لایتنینگ بیت کوین | همتاپی

 کیف پول‌‌های لایتنینگی که در ادامه می‌آیند، صرفا کمتر از کیف پول‌های قبلی مورد استفاده قرار گرفته‌اند. اما ممکن است تجربه شما از کار با آن‌ها، یک تجربه کاملا حرفه‌ای باشد.

کیف پول bitrefill

bitrefill ابزاری تحت وب است که شما می‌توانید با آن کارت‌های هدیه خود را به وسیله‌ی بیت کوین و با استفاده از لایتنینگ بخرید.

کیف پول umbrel

کیف پول umbrel یک راه‌حل تک کلیکی یا one-click solution است که به کاربران اجازه می‌دهد به راحتی پرداخت‌های لایتنینگ خود را انجام دهند. این پلتفرم متن باز با قطع کردن دست واسطه‌ها از تراکنش‌ها، حریم شخصی افراد را بهبود می‌بخشد.

کیف پول hexa

کیف پول شبکه لایتنینگ hexa یک کیف پول پیشرفته متن باز است که صرفا از بیت کوین پیشتیبانی می‌کند. با وجود داشتن ویژگی‌های مختلف، برای افراد مبتدی هم قابل استفاده است؛ به این دلیل که مبتدیان می‌توانند از حساب‌های آزمایشی (demo accounts) کیف پول hexa استفاده کنند. در نتیجه با اصول اولیه استانداردهای امنیتی و نیز مسائل مربوط به حفظ حریم شخصی این کیف پول آشنا می‌شوند. از ویژگی‌های این کیف پول می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 •       دارا بودن حساب‌های checking و saving
 •       پشتیبانی از تراکنش‌های چند امضایی

کیف پول fully noded

یکی از کیف پول های لایتنینگ که به صورت متن باز و با ایمنی بالا  در اختیار کاربران قرار می‌گیرد، والت fully noded است. از جمله ویژگی‌های این کیف پول می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 •       امضای تراکنش‌ها، وقتی آفلاین هستید
 •       استفاده در حالت فقط تماشا یا watch-only
 •       مدیریت کیف پول‌های سخت‌افزاری

کیف پول joule

joule یک افزونه مرورگر برای شبکه لایتنینگ است که به صورت متن باز مورد استفاده قرار می‌گیرد. کاربران می‌توانند هنگام کار با آن، تنظیمات مرورگر را برای مدیریت کانال‌های پرداخت همگام سازی کنند.

در کنار استفاده راحت از این افزونه لایتنینگ، خیالتان از بابت کنترل نشدن توسط شخص ثالث راحت خواهد بود.

کیف پول coinos

کیف پول کوینوس، یک کیف پول تحت وب متن باز است که از شبکه لایتنینگ بیت کوین پشتیبانی می‌کند. شما می‌توانید با استفاده از گره شخصی خودتان به این کیف پول متصل شوید و یا از یک سرور عمومی استفاده کنید.

کیف پول spark

کیف پول spark به عنوان یک ابزار مینیمال برای بهره بردن از کانال‌های پرداخت لایتنینگ در دسکتاپ و موبایل استفاده می‌شود. البته این کیف پول صرفا به عنوان یک کیف پول ریموت عمل می‌کند و به همین دلیل هم برای کاربران تکنیکال مناسب است.

کیف پول sockwallet

این کیف پول لایتنینگ متن باز، غیرحضانتی است. شما می‌توانید استفاده‌های متعددی از این کیف پول داشته باشید؛ از جمله:

 •       کسب درآمد از تولید محتوا
 •       فروش کالا و خدمات
 •       ارسال و دریافت بیت کوین

علاوه بر کیف پول های فوق که به طور مستقیم با شبکه لایتنینگ کار می کنند، تعدادی از کیف پول های محبوب هم وجود دارند که با واسطه به شبکه لایتنینگ اتصال می یابند. همانطور که گفتیم برخی از افراد حاضر به استفاده از شبکه لایتنینگ با واسطه بر روی این کیف پول ها هستند، چون بسیار به خود کیف پول ها اعتماد دارند. 

کیف پول‌های محبوبی که با واسطه با شبکه لایتنینگ کار می‌کنند

کیف پول‌های محبوبی که با واسطه با شبکه لایتنینگ کار می‌کنند | همتاپی

در این قسمت به معرفی دو کیف پول محبوب برای کار با واسطه با شبکه لایتننیگ می‌پردازیم:

کیف پول اکسودوس یا exodus

کیف پول اکسودوس ، از کیف پول‌های نرم افزاری و موبایلی محبوبی است که بسیاری از کاربران بیت کوین به واسطه کاربری راحتش، آن را به کار می‌برند. البته اگر قصد استفاده از لایتنینگ بر روی اکسودوس را دارید، تنها از طریق نسخه موبایلی آن می‌توانید اقدام کنید. 

کیف پول اکسودوس برای لایتنینگ | همتاپی

برای بهره بردن از لایتنینگ بر روی اکسودوس باید کیف پول ساتوشی والت را به عنوان تامین‌کننده شخص ثالث حضانتی به کار ببرید. 

با استفاده از لایتنینگ بر روی اکسودوس می‌توانید به راحتی بیت کوین‌های خود را مبادله کنید؛ با هزینه پایین، سرعت بالا و البته کاربری راحت. 

کیف پول سامورایی یا samourai wallet

به احتمال زیاد کیف پول سامورایی هم معرف حضورتان است. این کیف پول موبایلی به دلیل ارائه دادن سطح بالایی از امنیت مورد علاقه بیت کوینرها است. مختص بیت کوین بودن، از دیگر عواملی است که این کیف پول را در دل کاربران بیت کوین جا داده است. 

کیف پول سامورایی برای لایتننیگ | همتاپی

شما برای استفاده از شبکه لایتنینگ در کیف پول سامورایی، نیاز دارید تا از یک کیف پول واسطه استفاده کنید. کیف پول blw والتی است که می‌تواند نقش یک واسطه قابل اعتماد را برای شما ایفا کند. 

آموزش استفاده از شبکه لایتنینگ بر روی کیف پول blw را می‌توانید از این لینک دریافت کنید. 

توصیه ما برای انتخاب کیف پول لایتنینگ

توصیه ما برای انتخاب کیف پول لایتنینگ | همتاپی

همانطور که مشاهده کردید بیش از 20 کیف پول مناسب برای استفاده از شبکه لایتنینگ بر روی آن ها را به شما معرفی کرده‌ایم. اما اینکه بخواهید همه آن‌ها را یک به یک امتحان کنید، کاری بسیار وقت‌گیر و (بلانسبت شما عزیزان) به دور از عقل است! به همین دلیل ما 3 مورد از کیف پول‌های مناسب برای شبکه لایتنینگ را به شما معرفی می‌کنیم:

 • کیف پول الکتروم
 • کیف پول اکسودوس
 • کیف پول سامورایی

این 3 مورد، کیف پول‌هایی هستند که امتحان خود را پس داده‌اند و می‌توانید با خیال راحت از آن‌ها استفاده کنید. البته ما برای ماجراجویی شما احترام ویژه‌ای قائل هستیم. پس اگر کیف پول دیگری را امتحان کردید و نتیجه خوبی گرفتید، بسیار سپاس‌گزار خواهیم بود اگر نتیجه آن را با ما هم به اشتراک بگذارید. 

سخن پایانی

شبکه لایتنینگ به عنوان یک راه حل لایه دوم برای افزایش مقیاس‌پذیری شبکه بلاکچین بیت کوین توسعه یافته است. شما با استفاده از شبکه لایتنینگ بیت کوین می‌توانید تراکنش‌های خود را در زمان کوتاه‌تر و با قیمتی بسیار پایین‌تر از تراکنش‌های شبکه اصلی بیت کوین انجام دهید.

از همین رو بهترین  کیف پول لایتنینگ بیت کوین عنصر مهمی در سبد تصمیمات مالی شما به حساب می‌آید. ما در این مقاله برای معرفی کیف پول های لایتنینگ به معرفی 2 نوع از کیف پول لایتنینگ پرداختیم:

اول اینکه کیف پول‌های پرکاربردی که امتحان خود را پس داده اند را معرفی کردیم و دوم اینکه کیف پول‌های مناسبی که کمتر مورد استفاده قرار گرفته‌اند را بررسی کردیم.

شما می‌توانید با تحقیق بیشتر و حتی امتحان کردن کیف پول‌های مختلف لایتنینگ، گزینه مناسب خود را پیدا کنید.

به امید انجام مبادلات سریع، ارزان و بابرکت بیت کوین برای شما عزیزان.

 

اشتراک گذاری

پیام شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *