مایکل سیلور کیست؟ چرا باید او را بشناسیم؟

چکیده مطلب:

مایکل سیلور (Michael Saylor) از حامیان سرسخت بیت کوین و یکی از بزرگ‌ترین مالکان بیت کوین در جهان است. او در سال 1965 در یک خانواده نظامی متولد شد. بعد از تحصیل در دانشگاه MIT به عنوان مشاور مدلسازی و شبیه‌ساز کامپیوتری مشغول به کار شد. در سال 1989 مایکل شرکت مایکرواستراتژی که یک شرکت هوش تجاری بود تاسیس کرد. در سال ژوئیه سال 2020 مایکل سیلور با شرکت مایکرواستراتژی یک سرمایه‌گذاری بزرگ در بیت کوین انجام داد که باعث رشد اقتصاد بیت کوین شد.

اگر با دنیای ارز دیجیتال آشنایی داشته‌باشید احتمالا بارها نام مایکل سیلور(Michael Saylor) را به عنوان یکی از بزرگ‌ترین مالکان رمز ارز بیت کوین که تاثیر زیادی در بازار رمز ارزها داشته را شنیده‌اید.

حتما این سوال برایتان پیش آمده که مایکل سیلور کیست؟ چه تاثیری در بازار رمز ارزها به خصوص رمز ارز بیت کوین داشته‌است؟

برای پاسخ به سوال‌هایتان این مطلب را مطالعه کنید. در این مطلب شما با زندگی‌نامه مایکل سیلور و تاثیری که بر اقتصاد بیت کوین داشته آشنا می‌شوید.

آشنایی با مایکل سیلور 

آشنایی با مایکل سیلور

مایکل سیلور در 4 فوریه سال 1965  در یک خانواده نظامی آمریکایی متولد شد. پدرش یک افسر نیروی هوایی آمریکا بود و به همین دلیل مایکل دوران کودکی و نوجوانی خود را در پایگاه‌های نظامی گذراند.

مایکل سیلور که در دوران دبیرستان جزوه برترین دانش‌آموزان بود، برای ادامه تحصیل در دانشگاه فناوری ماساچوست(MIT) پذیرفته شد. بعد از اینکه از دانشگاه فارغ‌التحصیل شد، به دلیل علاقه‌ای که به خلبانی داشت تصمیم گرفت وارد ارتش شود. اما به دلیل مشکل قلبی، در تست‌های پزشکی رد شد و رویای خلبانی را کنار گذاشت. بعد از این اتفاق سیلور در یک شرکت به عنوان مشاور مدل‌‌سازی و شبیه‌ساز کامپیوتری مشغول به کار شد.

مایکل در 24 سالگی به همراه یکی از دوستان خود شرکت مایکرواستراتژی را راه‌اندازی کرد. مایکرواستراتژی ابتدا داده‌ها را واکاوی می‌کرد و به شرکت‌ها کمک می‌کرد تا بتوانند یک بینش روشن از بازار داشته‌باشند و تصمیمات بهتری اتخاذ کنند.

سیلور به عنوان مدیرعامل میکرواستراتژی فعالیت می‌کرد و اولین قرارداد مهم خود را با قیمت 10 میلیون دلار با مک دونالد امضا کرد. بعد از آن مایکل مایکرواستراتژی را به سمت هوش تجاری سوق داد و این شرکت تحت رهبری او به یکی از شرکت‌های بزرگ جهانی در زمینه تجزیه و تحلیل داده شرکت‌ها تبدیل شد.

البته بزرگ‌ترین حرکت مایکل سیلور و شرکت مایکرواستراتژی در سال 2020 انجام شد که تاثیر زیادی در دنیای ارز دیجیتال گذاشت.

نقش مایکل سیلور در دگرگونی اقتصاد بیت کوین

نقش مایکل سیلور در دگرگونی بیت‌کوین

تا سال 2020 شرکت‌ها به دلیل نوسان بالا و عدم اعتماد به بازار رمز ارزهایی مانند بیت کوین، حاضر به سرمایه‌گذاری در این بازار نبودند.

در ژوئیه سال 2020 بود که مایکل سیلور در یک کنفرانس اعلام کرد که قصد دارد برای سرمایه‌گذاری به جای استفاده از پول نقد و طلا، از بیت کوین استفاده کند. این تصمیم در آن زمان بسیار شجاعانه و عجیب بود و توجه جهان را به خود جلب کرد. مایکل اعتقاد داشت که سرمایه‌گذاری در بیت کوین یک ذخیره ارزش پایدار است و این سرمایه‌گذاری بزرگ سیلور باعث شد اقتصاد بیت کوین دگرگون شود و رشد زیادی را تجربه کرده و مورد توجه دیگر شرکت‌های سرمایه‌گذاری جهان قرار بگیرد.

مطالب بیشتر: آیا سرمایه گذاری در ارز دیجیتال خوب است؟

سرمایه‌گذاری مایکرواستراتژی در بیت کوین 

نگذار دارایی هات از دست بره

یک ماه بعد از تصمیم مایکل سایلور شرکت مایکرواسترتژی اقدام به خرید 21454 واحد بیت کوین به ارزش 250 میلیون دلار کرد. در سپتامبر همان سال این شرکت 175 میلیون دلار دیگر بیت کوین خرید، همچنین چند ماه بعد در ماه دسامبر 50 میلیون دلار دیگر در بیت کوین سرمایه‌گذاری کرد.  سرمایه‌گذاری مایکرواستراتژی در بیت کوین تداوم پیدا کرد تا اینکه در کمتر از یک سال این شرکت به یکی از بزرگ‌ترین و بهترین شرکت‌های سرمایه‌گذار در ارز دیجیتال تبدیل شد.

همچنین مایکل با هزینه شخصی برای خودش 18000 واحد بیت کوین خریداری کرد.

خرید بیت کوین و سرمایه‌گذاری در این ارز دیجیتال توسط مایکل سیلور و شرکت مایکرواستراتژی که یک شرکت بزرگ و شناخته شده محسوب می‌شد باعث شد بیت کوین مشروعیت و مقبولیت بیشتری پیدا کند و دیدگاه شرکت‌های بزرگ سرمایه‌گذاری نسبت به این ارز دیجیتال تغییر کند و برای سرمایه‌گذاری به سمت بیت کوین سوق پیدا کنند.

تلاش برای محبوبیت بیت کوین 

همانطور که تاکنون گفته شد، مایکل سیلور علاقه بسیار زیادی به بیت کوین دارد و معتقد است رمز ارزها به خصوص بیت کوین دارایی بهتر و قابل اعتمادتری نسبت به طلا و ارزهای سنتی تحت حمایت دولت است.

مایکل علاوه بر اینکه در بیت کوین سرمایه‌گذاری کرد، دیگر شرکت‌ها و کارآفرینان بزرگ را به سرمایه‌گذاری در بیت کوین تشویق کرد. سیلور یک کنفرانس با نام «بیت کوین برای شرکت‌ها (Bitcoin for corporations» برگزار کرد. هدف کنفرانس این بود که شرکت‌ها را در مورد اینکه سرمایه‌گذاری در بیت کوین یک سرمایه‌گذاری سودآور است متقاعد کند.

مدیر اجرایی بیش از 1400 شرکت در این کنفرانس حضور داشتند که سه نفر از آن‌ها نمایندگان ایلان ماسک بودند.

چند روز بعد از این کنفرانس که نمایندگان ایلان ماسک هم حضور داشتند، شرکت تسلا اقدام به سرمایه‌گذاری 1.5 میلیون دلاری در بیت کوین کرد. ایلان ماسک نیز چند بار در صفحه توییتر خود از علاقه به سرمایه‌گذاری در بیت کوین خبر داد.

شورای استخراج بیت کوین 

بعد از شهرت و محبوبیت بیت کوین، به دلیل مصرف بالای انرژی برای استخراج این رمز ارز، انتقادات زیست محیطی از بیت کوین بالا گرفت. این انتقادات باعث شد ایلان ماسک سرمایه‌گذاری شرکت تسلا را در بیت کوین متوقف کند.

مدتی بعد مایکل خبر راه‌اندازی یک شورا را داد که هدف آن استخراج بیت کوین با در نظر گرفتن دغدغه‌های زیست محیطی است. این شورا سعی داشت شفافیت بیشتری درمورد مصرف انرژی در استخراج بیت کوین ارائه کند و راهکارهایی برای کاهش مصرف انرژی و جلوگیری از آسیب به محیط زیست پیدا کند.

تاسیس آکادمی آموزشی

مایکل اقدام به تاسیس آکادمی‌های آموزشی رایگان سیلور برای آموزش دانشجویان سراسر جهان کرد. در این آکادمی‌ها دانشجویان مهارت‌های لازم برای موفقیت در عصر دیجیتال را یاد می‌گیرند و می‌توانند مسیر شغلی خود را پیدا کنند.

زندگی شخصی مایکل سیلور 

زندگی شخصی مایکل سیلور

مایکل هنوز ازدواج نکرده و فرزندی ندارد. او به پرواز با پاراگلایدر علاقه زیادی دارد و در طول دوران تحصیل این مهارت را آموزش دید و همچین در اوقات فراغت خود به در یک گروه نوازندگی به نواختن گیتار می‌پرداخت.

سرمایه سیلور حدود 500 میلیون دلار تخمین زده شده و او در لیست 400 آمریکایی ثروتمند قرار دارد.

کناره‌گیری مایکل سیلور از مدیریت مایکرواستراتژی 

در ماه نوامبر سال 2022 مایکل سیلور با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که قصد دارد از مدیرعاملی شرکت مایکرواستراتژی کناره‌گیری کند و به عنوان رئیس اجرایی این شرکت به فعالیت‌های خود ادامه دهد. سیلور دلیل این تصمیم را اینگونه بیان کرد که در سمت رئیس اجرایی می‌تواند تمرکز بیشتری بر روی استراتژی خرید و سرمایه‌گذاری بر روی بیت کوین داشته‌باشد و فونگ لی که رئیس شرکت بود مدیرعاملی را بر عهده بگیرد.

آثار و افتخارات 

با تتر کمر تورم رو بشکن

مایکل سایلور تاکنون بیش از 40 اختراع به نام خود ثبت کرده‌است. مایکل بنیان‌گذار شرکت آلارم یکی از اولین شرکت‌ها در حوزه اتوماسیون و امنیت خانگی است.

سال 2012 سیلور کتابی به نویسندگی خودش با نام «موج موبایل؛ چگونه هوش موبایل همه چیز را تغییر می‌دهد» را منتشر کرد. مایکل در این کتاب به بررسی تاثیر گوشی‌های هوشمند در زمینه‌های مختلف و نقش این فناوری بر توسعه سیاسی و اقتصادی جهان می‌پردازد. این کتاب در لیست پر فروش‌ترین کتاب‌های نیویورک تایمز و وال‌استریت ژورنال قرار گرفت.
مایکل همچنین تلاش زیادی برای کمک به دیگران و تحقق اهداف انسان‌دوستانه خود انجام داد. در سال 1999 او بنیاد سایلور (Saylor) را با هدف کمک به دیگران تاسیس کرد. این بنیاد تاکنون به میلیون‌ها نفر در زمینه‌های مختلف بهداشتی، رفاهی، حفاظت از محیط زیست کمک کرده‌است. آکادمی‌های آموزشی که سیلور تاسیس کرده‌بود تاکنون به بیش از 650000 هزار دانشجو در سراسر جهان خدمات ارائه کرده‌است.

در سال 1996 یک شرکت حسابداری بین‌المللی در آمریکا از مایکل به عنوان بهترین کارآفرین فناوری پیشرفته تقدیر کرد. همچنین در سال 1998 مجله Red Herring او را در لیست ده کارآفرین برتر سال قرار داد.

کلام آخر

با مایکل سیلور و تاثیر او بر بازار بیت کوین آشنا شدید. مایکل کارآفرین، مخترع، نویسنده و شخصی با هوش اقتصادی بسیار بالا است. همچنین او یک فعال اجتماعی نیز است که همواره تلاش خود را برای خدمت به بشر انجام داده‌است. البته به دلیل افت قیمت بیت کوین سیلور متحمل ضررهای زیادی از سرمایه گذاری در بیت کوین شده‌است اما همچنان مایکل سیلور بیت کوین را بهترین ارز دیجیتال جهان می‌داند و صحبت‌هایی درباره فرصت خرید بیت کوین انجام داده‌است. همچنین پیام‌های زیادی در صفحه توییتر مایکل سیلور  از مزایای سرمایه‌گذاری در بیت کوین منتشر می‌شود.

مایکل در اوایل سال 2024 در توییتی با اشاره به بیت کوین عنوان کرده‌است:

پول خود را در مکانی امن ذخیره کنید و به سمت رفاه حرکت کنید.

ادعایی که با توجه به هوش اقتصادی زیادی که مایکل از خود نشان داده، نمی‌توان به راحتی آن را رد کرد.

اشتراک گذاری

پیام شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *