پروژه های کاردانو کدام‌ها هستند؟

پروژه های کاردانو | همتاپی

با پروژه های کاردانو آشنایی دارید؟ اگر اینجا هستید احتمالا چیزهایی درباره پلتفرم اپن سورس کاردانو می‌دانید و از ویژگی‌های منحصر به فرد آن مطلع هستید. شاید هم به همین دلیل است که می‌خواهید با افزایش دانش خود برای خرید کاردانو اقدام کنید.

اگر به سایت cardanocube.io سری بزنید متوجه می‌شوید که تعداد زیادی از افراد به صورت روزانه پروژه‌های خود را در این سایت معرفی می‌کنند. به همین دلیل تعداد زیادی از پروژه‌هایی که بر بستر کاردانو صورت می‌گیرد وجود دارد. اما ما در این مقاله از همتاپی قصد داریم تا  بهترین پروژه‌های کاردانو را به شما معرفی کنیم. با ما همراه باشید.

روش کار ما در این مقاله به صورت زیر خواهد بود:

1) ابتدا مهم‌ترین پروژه‌های کاردانو را بررسی می‌کنیم. پروژه‌های از پر و پیمان‌ترین‌ها (از نظر مالی)

2) در قسمت بعد پروژه‌های کمتر شناخته شده ولی مفید را به شما معرفی می‌کنیم. (پروژه‌هایی که به شما ممکن است شانس ثروتمند شدن را بدهد.)

3) در این قسمت به طور جداگانه به معرفی پروژه‌های nft کاردانو می‌پردازیم.

فهرست مطالب


معرفی 7 مورد از بهترین پروژه های کاردانو


هفت پروژه برتر کاردانو | همتاپی

در جدول زیر می‌توانید به صورت خلاصه با هر 7 پروژه مهم کاردانو آشنا شوید.

نام پروژه شرح کار پروژه توکن اختصاصی پروژه
مین سواپ یا minswap یک صرافی غیرمتمرکز است که کمک می کند تا افراد توکن های مورد نیاز خود را با سرعت بیشتر و هزینه کمتری رد و بدل کنند. min
سوندای سواپ یا sundaeswap یک dex و یا بازارساز خودکار است که برای تبادل دارایی های بومی و آدا بر روی کاردانو استفاده می شود. sundae
ملد یا meld اولین پروژه دیفای کاردانو که امکان وام گرفتن و یا وام دادن با ارزهای دیجیتال و نیز ارزهای فیات را امکان پذیر می نماید. meld
کورنوکوپیاس یا cornucopias یک بازی کاردانو که بر پایه play to earn و play to build است. copi
امپوا یا empowa پروژه ای که به منظور بهبود خدمات مسکن و بانکی مردم آفریقا به وجود آمده است. emp
دیجد یا djed یک استیبل کوین الگوریتمی است که به زیرساخت مستحکم خود، توانست در زمان سقوط ترا ارزش خود را حفظ کند. djed
روتو یا revuto می تواند حساب های اشتراکی شما مثل اسپاتیفای، دیزنی و نتفلیکس را مدیریت کند. revu

محبوب‌ترین پروژه های بر بستر کاردانو به شرح زیر هستند:

پروژه مین سواپ یا minswap (min)

بی‌راه نیست اگر اولین پروژه‌ای که بررسی می‌کنیم یک dex یا decentralized exchange  یا همان صرافی غیرمتمرکز باشد. این مسئله به دلیل سرعت، مقرون به صرفه بودن و امنیت این گونه از صرافی‌ها است.

مطالب مرتبط: نقد و بررسی صرافی‌های غیرمتمرکز یا dex را مطالعه کنید.  

اکوسیستم‌های پویا به صرافی‌های غیرمتمرکز نیاز دارند. مثل موارد زیر:

 •       صرافی یونی سواپ برای شبکه بلاکچین اتریوم
 •       پنکیک سواپ در اسمارت چین بایننس
 •       کوییک سواپ در شبکه پالیگان

نمونه‌های بیشتری از این صرافی‌های غیرمتمرکز بر بستر دیگر بلاکچین‌ها وجود دارد. همانطور که مشاهده می‌کنید، یک dex جزئی اساسی از هر پروتکل لایه اول معتبر است.

پروژه کاردانو مین سواپ | همتاپی

از قضا فضای حاکم بر صرافی‌های تمرکززدا در کاردانو یک فضای رقابتی است. صرافی سوندای سواپ یا sundaeswap اگرچه از اولین صرافی‌ها در بلاکچین کاردانو است، اما نتوانست سرمایه مورد نیازش را جمع‌آوری کند. این امر به دلیل جلو زدن صرافی مین سواپ (minswap) از سوندای سواپ بود که توانست از نظر مجموع ارزش قفل شده (tvl) هم بر صرافی سوندای سواپ مسلط شود.

مجموع ارزش قفل شده یا tvl به جمع تمام دارایی‌هایی که در یک پروتکل defi در زمان مشخصی بر روی هم قرار گرفته‌اند و به اندازه‌گیری عملکرد این پروتکل‌ها یاری می‌رسانند، گفته می‌شود. 

پمین سواپ که به عنوان یک بازارساز خودکار بر بستر کاردانو عمل می‌کند، کاربران خود را قادر می‌سازد تا اموال خود را با کارمزدهای مقرون به صرفه و مناسب با یکدیگر رد و بدل کنند.

استخرهای نقدینگی minswap مشخصه‌های متعددی دارند، که البته آن‌ها را از دیگر صرافی‌ها گرفته است. از جمله:

 •       استخر محصولات ثابت از طریق یونی سواپ
 •       استخر پایدار از طریق کرو (curve)
 •       استخر چند دارایی از طریق بالانسر (balancer)
 •       استخر داینامیک از طریق کیبر (kyber)

همچنین مین سواپ خدمات defi زیر را هم ارائه می کند:

fair distribution yield farming launchpad

حاکمیت

برنامه عرضه اولیه منصفانه استیک کاربران را مجاز می‌سازد تا کوین‌های آدا یا ada که کوین رسمی بلاکچین کاردانو است را در استخر استیکینگ شریکان مین سواپ استیک کنند و در عوض آن توکن min را دریافت کنند. برای کسانی که در استخرهای نقدینگی نقش تامین‌کننده را به عهده دارند، توکن min به عنوان جایزه استیک کردن توکن‌ها پرداخت می‌شود. در صرافی مین سواپ، لانچ پد از پروژه‌های تازه بر روی کاردانو حمایت می‌کند. کسانی که در تامین نقدینگی نقش دارند و توکن‌های مین را هولد می‌کنند، می‌توانند درباره آپدیت‌های پلتفرم تصمیم‌گیری نمایند.
” لانچ پد در ارزهای دیجیتال، به سکویی برای جذب کردن سرمایه پروژه‌های ارزهای دیجیتال در صرافی‌های تمرکززدا گفته می‌شود.” 

پروژه های ارز کاردانو؛ سوندای سواپ یا sundaeswap

از آنجایی که رقابت بین minswap و sundaeswap بسیار شدید و نزدیک به هم است، صرافی دوم را در صف پروژه های مهم کاردانو قرار داده‌ایم.

سوندای سواپ یک پروتکل مبادله غیرمتمرکز است که برای تبادل ارزهای بومی شبکه کاردانو به صورت همتا به همتا و بدون نیاز به احراز هویت به کار گرفته می‌شود.

مطالب مرتبط: توضیحاتی درباره شبکه‌های نظیر به نظیر یا p2p در ارزهای دیجیتال را مطالعه کنید.

همانند یونی سواپ، sundaeswap هم یک بازارساز خودکار یا amm است؛ با این تفاوت که به جای شبکه اتریوم بر بستر کاردانو فعالیت می‌کند. این بازارساز خودکار به جای اینکه مثل صرافی‌های متمرکز دفتر ثبت سفارشی برای خرید و فروش داشته باشد، از استخرهای نقدینگی استفاده می‌کند که در آن‌ها ارزش هر دو دارایی تقریبا برابر است.

پروژه کاردانو سوندای سواپ | همتاپی

خودکار بودن بازار در صرافی sundaeswap سبب می شود تا با استفاده از سیستمی غیرمتمرکز و بدون مجوز بتوانید در هر زمانی و در هر مکانی و بدون هیچ‌گونه محدودیتی به آن دسترسی داشته باشید. تنها چیزی که برای این دسترسی نیاز دارید کیف پولی است که از کاردانو پشتیبانی کند.

کیف پول هایی مثل:

همچنین رابط کاربری ساده sundaeswap استفاده از آن را برای بیشتر معامله‌گران آسان کرده است. 

پروژه ملد یا meld (meld)

meld یک dapp در کاردانو است که در روزهای اولیه پلتفرم‌های دیفای کاردانو به واسطه کمپین‌های بازاریابی تهاجمی، تیمی پرجنب و جوش و مشاوران برجسته، توانست حضور خود را به طور گسترده‌ای آشکار کند.

این پلتفرم در چند ماه اول راه‌اندازی خود، بیش از 600 میلیون ارز آدا (ada) در استخرهای استیکینگ خود داشت و در حال حاضر یازدهمین پروژه در اکوسیستم کاردانو از نظر مجموع ارزش قفل شده یا total value locked است.

پروژه کاردانو ملد | همتاپی

meld اولین برنامه دیفای کاردانو بوده است که امکان وام گرفتن و یا وام دادن با ارزهای دیجیتال و یا ارزهای فیات را فراهم کرده است. این پلتفرم به نوعی شبیه به aave (نوعی سیستم وام‌دهی مبتنی بر بلاکچین) اما فعال در کاردانو و نیز با امکان پشتیبانی از ارز فیات عمل می‌کند.

meld با حفظ خواص تمرکززدا، بدون نیاز به اعتماد و بی مرز خود، توانایی‌هایی در اختیار کاربران خود قرار می‌دهد، از جمله:

 •       وام‌گیری
 •       کسب سود با وثیقه گذاری

وثیقه‌های کریپتو به استخرهای نقدینگی meld افزوده می‌شوند. این ارسال به استخر در نهایت سود شیرین و البته بدون دردسری برای شما به ارمغان خواهد آورد.

 •       وام دادن یا استیک کردن

پروژه های جدید کاردانو؛ کورنوکوپیاس یا cornucopias (copi)

پروژه کورنوکوپیاس اولین بازی در لیست پروژه‌های محبوب کاردانو است. البته انتخاب این بازی انتخاب سختی بود، چون بازی drunken dragon games هم به عنوان یک بازی با سیستم عامل ان اف تی ظاهری خارق العاده دارد. اما نهایتا این بازی را بنا به دلایلی که در ادامه خواهیم گفت انتخاب کردیم.

پروژه کورنو کوپیاس کاردانو | همتاپی

کورنوکوپیاس یا آیلند (the island) یک پلتفرم بر پایه بلاکچین است که “کسب درآمد از بازی”، “کسب درآمد از ساخت و ساز”، ” کسب درآمد با یادگیری”، را برای بازیکنان به ارمغان می‌آورد. آن‌ها می‌توانند به صورت‌های مختلفی جایزه کسب کنند: تصاحب زمین، بدست آوردن محصولات و دارایی‌هایی که بر اساس ان اف تی هستند، از این جمله هستند.

هر کدام از روش‌ها به شرح زیر انجام می‌شوند:

 • کسب درآمد از بازی یا play to earn

 • کسب درآمد از ساخت و ساز یا  play to build

 • کسب درآمد با یادگیری یا learn to earn

 • کسب درآمد از طریق استیک کردن یا stake to earn

حالا طرز استفاده از موارد فوق به چه صورت است؟ 

شما در جزیره یا همان the island با مناطق متعددی مواجه می‌شوید، از جمله:

 •       منطقه غرب وحشی یا wild west
 •       منطقه زندگی در مزرعه یا farm life
 •       منطقه دوران سامورایی یا age of samourai

شما می‌توانید با استفاده از مکانیزم کسب درآمد از بازی، در یکسری بازی‌های کوچک شرکت کنید و با بازی کردن آن‌ها به درآمد برسید. همچنین می‌توانید محصولاتی مثل مبلمان و یا دکوراسیون طراحی کنید و آن‌ها را به دیگر بازیکنان بفروشید.

یکی از دلایلی که کورنوکوپیاس توجه زیادی را به خود جلب کرده است، ترکیب کردن بازی با تجارت در دنیای قابل لمس خودمان است. این ویژگی فرصت‌های کم نظیری را در اختیار کارآفرینان، طراحان و گیمرها قرار می‌دهد.

به علاوه هر کسی می‌تواند وارد این متاورس شود. این بازی محیطی برای برندها و شرکت‌هایی که می‌خواهند کسب درآمد از طریق متاورس را تجربه کنند ایجاد می‌کند.

از ابتدای ساخت بازی‌ها بر پایه بلاکچین، همواره یک مشکل غم‌انگیز (بخصوص برای گیمرهای حرفه‌ای) وجود داشته است؛ گرافیک و مکانیک ضعیف بازی‌ها. اما بازی کورنوکوپیاس بر روی موتور بازی unreal 5 ساخته شده است که بر روی رایانه‌های شخصی، موبایل و نیز کنسول سازگار است. این موتور، گرافیکی سینمایی در اختیار گیمرهای خود می‌گذارد تا لذت بازی در یک مکانیک حرفه‌ای بی وقفه چندین برابر شود.

شما با کورنوکوپیاس که از پروژه های ارز کاردانو است می‌توانید سطح جدید و بالایی از متاورس را تجربه کنید.

پروژه امپوا یا empowa (emp)

یکی از دلایل و عوامل تاثیرگذار بر بروز صنعت ارزهای دیجیتال، بحران مالی بود که در سال 2008 وال استریت و در نتیجه جهان را تحت تاثیر قرار داد. فناوری بلاکچین با این هدف ایجاد شده که بتواند از جهات متعددی به جامعه خدمت کند و وضعیت آن را بهبود دهد. پروژه empowa هم یکی از آن موارد است.

پروژه امپوا کاردانو | همتاپی

empowa اولین پلتفرم املاک realfi ( یا real finance که در بر پروژه‌هایی بر حوزه بلاکچین اشاره دارد که در دنیای خودمان تاثیر می‌گذارند) در کاردانو است که با فناوری جدید و شمول مالی تمرکززدای خود به یاری افراد آمده است. empowa ماموریت دارد تا کسانی که در آفریقا به خدمات مسکن و بانکی دسترسی ندارند را توامند سازد تا به شیوه‌ای مقرون به صرفه از آن‌ها بهره‌مند شوند. empowa که بر بستر کاردانو احداث شده و توسعه یافته است، فرصت‌های خوبی برای رشد اقتصادی آفریقا ارائه می‌دهد که قبلا در دسترس نبود.

توکن رسمی پروژه empowa که با نام emp رد و بدل می‌شود، به افراد این امکان را می‌دهد تا در اکوسیستم امپوا مشارکت کنند و در پروژه‌های متمرکز بر توسعه پایدار جامعه آفریقا مشارکت کنند.

در حال حاضر در مناطق هدفی مثل موزامبیک از هر 50000 نفر از مردم آنجا، تنها یک نفر حق استفاده از وام مسکن با نرخ بهره 32% دارد! وضعیت در مناطقی مثل زیمباوه از این هم بدتر است.

از صمیم قلب امیدواریم که پروژه empowa بر بستر کاردانو بتواند مشکل هم‌نوعان‌مان در آفریقا را تا جای ممکن برطرف کند.

پروژه های ارز کاردانو؛ دیجد یا djed (djed)

دیجد یا djed یک استیبل کوین الگوریتمی است که توسط shen (در ادامه توضیح می‌دهیم) و آدا (ada) پشتیبانی می‌شود. البته این استیبل کوین برخلاف لونا سقوط قیمتی را تجربه نکرده است و می‌توانید از بابت آن آسوده خاطر باشید.

shen یک توکن ذخیره‌ای است که برای حفظ عملکرد مکانیزم دیجد به کار برده می‌شود. افراد با خرید و فروش توکن shen می‌توانند ارتباط djed با usd را حفظ کنند. 

پروژه کاردانو دیجد | همتاپی

مسئله‌ای که جد را از دیگر استیبل کوین‌ها متمایز می‌کند این است که دیجد به دلیل دارا بودن ویژگی‌های خاص خود در زمان سقوط ترا (ترا یک پلتفرم پرداخت اپن سورس بلاکچین برای استیبل کوین الگوریتمیک است) توانست ارزش خود را حفظ کند. توصیه می‌کنیم برای آگاهی بیشتر درباره این استیبل کوین به مقاله استیبل کوین دیجد چیست مراجعه کنید.

پروژه روتو یا revuto (revu)

روتو یا revuto که از بهترین پروژه های کاردانو است، موارد استفاده‌ی زیادی در دنیای خاکی خودمان دارد.

پروژه روتو راه‌حلی برای انبوهی از حساب‌های اشتراکی مثل اسپاتیفای، نتفلیکس، دیزنی و … ارائه می‌دهد. این پروژه به عنوان یک حساب مرکزی واحد عمل می‌کند که می‌تواند تمام اشتراک‌های کاربر را پرداخت کند. البته کاربر به طور کامل بر روی پرداخت‌ها کنترل خواهد داشت. حتی در صورتی که از توکن بومی این پروژه یعنی revu استفاده کنید می‌توانید از تخفیف‌های مختلف برای اشتراک‌ها برخوردار شوید.

پروژه روتو بر بستر کاردانو | همتاپی

این پروژه بخصوص بسیار برای ما ایرانی‌ها می‌تواند مفید باشد، شما با این پروژه دیگر نیاز به پرداخت کارمزد به شرکت‌هایی که گیفت کارت می‌فروشند ندارید.

پروژه های جدید کاردانو که بسیار درباره آن‌ها حرف زده شده است را به شما معرفی کردیم. در ادامه به پروژه‌های کمتر شناخته‌شده می‌پردازیم.


معرفی 6 پروژه کمتر شناخته شده ولی مهم کاردانو


پروژه‌هایی که در ادامه می‌آیند، شاید به اندازه‌ی پروژه‌های قبل اسمی نباشند، اما این چیزی از ارزش آن ها کم نمی‌کند!

پیش از آن، لازم به ذکر است که بگوییم در این قسمت هم جدول زیر می‌تواند به شما کمک کند تا خلاصه‌وار با پروژه‌های کمتر شناخته‌شده کاردانو آشنا شوید.

نام پروژه شرح کار پروژه توکن اختصاصی
ارگودکس یا ergodex یک صرافی غیرمتمرکز کراس چینی است. erg
ری سواپ یا ray swap انجام سواپ، استیک و ییلد فارمینگ بر روی شبکه کاردانو rayswap
آداکس یا adax یک پروتکل نقدینگی خودکار و غیرمتمرکز adax
اوکام فای یا occumfi یک ido یا تامین کننده نقدینگی پروژه های بر بستر کاردانو occ
کارلی 3 یا carli3 یک راه حل اوراکل برای بلاکچین کاردانو است. c3
گرو والت یا gero wallet یک کیف پول همه کاره که از آن به عنوان قاتل متامسک یاد می شود. gero

پروژه اِرگودکس یا ergodex

همانطور که از قسمت دوم نام پروژه مشخص است، با یک صرافی غیرمتمرکز روبرو هستیم.اما ergodex کمی با دیگران متفاوتاست.

این پروژه کراس چینی (cross-chain) بین بلاکچین‌های ergo و ada است و سبب ایجاد یک ترکیب با بهترین ویژگی‌های هر دو بلاکچین می‌شود.

“کراس چین یک تکنولوژی است که توانایی انتقال اطلاعات و توکن‌ها را بین بلاکچین‌های مختلف امکان‌پذیر می‌سازد.” 

 این صرافی حتی پیش از اجرای ada یک صرافی غیرمتمرکز ایمن بوده است؛ خوب است بدانید که این صرافی هنوز به صورت کامل در ada فعالیت نمی‌کند، چون  در حال گذران دوره آزمایشی خود در دنیای قراردادهای هوشمند است.

پر.ژه ارگودکس کاردانو | همتاپی

در حال حاضر این صرافی در حال پیاده‌سازی راه حل‌هایی برای مشکلاتی است که ada در شبکه آزمایشی خود داشت.

پروژه های ارز کاردانو؛ آداکس یا adax

آداکس یا art decentralized exchange protocol یا پروتکل مبادله غیرمتمرکز پیشرفته پروژه‌ای است. اگر به سایت addax.pro مراجعه کنید متوجه می‌شوید که آداکس خود را به این شکل معرفی کرده است:

“adax یک پروتکل نقدینگی خودکار است که معاملات را در اکوسیستم کاردانو به روشی کاملا غیرمتمرکز و غیرحضانتی تسهیل می‌کند. adax هیچ دفترچه سفارشی ندارد. به این ترتیب، تمام واسطه‌ها، پیچیدگی‌ها و رویه‌های دست و پا گیر را از معادله حذف می‌کنیم و به کاربران آزادی بی حد و حصری برای تجارت بدون سانسور و یا از دست دادن کنترل بر دارایی‌هایشان ارائه می‌دهیم. کاربران می‌توانند کنترل کامل توکن‌های خود را حفظ کنند و لازم نیست کلیدهای خصوصی خود را برای ثبت سفارشات خود به کسی بدهند” 

پروژه آداکس شروع بسیار مشکلی داشت. آنها برای انجام بازاریابی خود ایردراپ بزرگی انجام دادند که منجر به ایجاد مشکلاتی برای آنان در فضای مجازی شد؛ اگرچه این اتفاق کار آداکس را با مشکل مواجه کرد، اما آنها ادامه دادند. در حال حاضر آداکس مشغول به کار است.

پروژه کاردانو آداکس | همتاپی

پروژه ری سواپ یا ray swap

پروژه ری سواپ تنها یک  سواپ ساده نیست که بخواهد به شما امکان مبادله بدهد. شبکه ray بر روی بلاکچین ada قرار دارد. شما می‌توانید با استیک کردن آدا تا 5% توکن apr و xray به دست آورید. به علاوه در اکوسیستم ری سواپ، شما اجازه دارید تا بسیاری از توکن‌های مبتنی بر ada را بدون مشکل مبادله کنید.

پروژه ری سواپ بر بستر کاردانو | همتاپی

از دیگر ویژگی‌هایی که ری سواپ دارد، امکان خودکارسازی بازار و نیز کشت سود یا yield farming است. پروژه ری سواپ به قدری جاه‌طلبانه است که در اکوسیستم آن جایی برای nftها هم وجود دارد. این پروژه در صورتی که بتواند مزیتی رقابتی برای خود پیدا کند، به یکی از بهترین پروژه های کاردانو تبدیل می‌شود.

پروژه اوکام فای یا occamfi

occamfi عمدتا به عنوان یک ido برای پروژه‌های ada شناخته می‌شود.

” ido یا initial dex offering یکی از روش‌های متعدد خلاقانه جمع‌آوری سرمایه در صنعت ارزهای دیجیتال است.”

اوکام فای همچنین تامین‌کننده نقدینگی پروژه‌هایی است که عمدتا به آن ها کمک می‌کند. اوکام فای همچنین به دلیل اینکه ido را خود را بر روی پلتفرم‌های دیگر مثل اتریوم انجام می‌دهد، شناخته می‌شود. البته برای پروژه‌ای که سکوی راه‌اندازی برای ido در جهان آدا است، این یک حرکت اشتباه تلقی می‌شد. به دلیل همین حرکت نه چندان هوشمندانه، جامعه از این پروژه دور شد.

پروژه اوکام فای بر بستر کاردانو | همتاپی

سرمایه‌گذاران به دلیل هزینه‌های بالایی که اوکام فای بر بستر اتریوم برای آن‌ها به دنبال دارد، از آن دوری می‌کنند. اما زمانی که قراردادهای هوشمند ada راه اندازی شود، اوکام فای می‌تواند آینده روشنی را پیش چشم خود ببیند.

پروژه های جدید کاردانو؛ کارلی3 یا carli3

کارلی 3 یا carli3 یک راه حل اوراکل برای بلاکچین ada است. راه حل اوراکل همان چیزی است که داده‌های خارج از زنجیره را در قراردادهای زنجیره ای تعبیه می‌کند. به این ترتیب امکان ساختن چیزهای پیچیده‌ای در پروژه‌ها به وجود می‌آید، در حالی که هزینه‌های کمتری را متقبل می‌شوند و به داده‌های کمتری هم نیاز دارند.

البته راه حل‌های اوراکل eth هزینه‌های زیادی در بر دارند. اگرچه کارلی3 همان کار را در بلاکچین ada و بسیار سریع‌تر، ارزان‎تر و ایمن‌تر انجام می‌دهد، اما تا به حال به آن توجه زیادی نشده است.

به یاد داشته باشید که carli3 یک توکن erc20 بر بلاکچین ada است.

پروژه کیف پول گرو یا gero wallet

گرو والت یا gero wallet یک کیف پول همه کاره است که به عنوان قاتل متاسک در اکوسیستم ada از آن یاد می‌کنند. البته تا کنون افراد زیادی این قاتل متامسک را به خود متامسک ترجیح نداده‌اند!

گرو والت پروژه بر بستر کاردانو | همتاپی

gero wallet همچنین توکن مخصوص به خود را هم ایجاد کرده است که در روزهای ابتدایی افزایش خوبی داشت، اما تاکنون نتوانسته ثبات آن را حفظ کند.

اما مسئله مهم‌تر این است که کیف پول گرو اتهام سنگینی را به دوش خود می‌کشد. آن‌ها متهم شده‌اند که از نام‌ها و تصاویر جعلی برای اعضای تیم خود استفاده کرده‌اند. کیف پول گرو اگرچه یک نیاز برای شبکه بلاکچین ada است، اما در مدیریت خود با چالش‌هایی مواجه شده است.

حالا که پروژه های ارز کاردانو که کمتر شناخته شده هستند را هم شناختید، بهتر است به سراغ پروژه‌های nft کاردانو برویم.


معرفی 10 پروژه برتر nft کاردانو


10 nft برتر کاردانو | همتاپی

مواردی که در زیر آن‌ها را ذکر می کنیم، 10 تا از بهترین پروژه های کاردانو هستند که تا به حال توسعه یافته‌اند. با این وجود حتما پیش از سرمایه‌گذاری در آن‌ها dyor یا do your own research که یادآور مسئولیت‌پذیری است را در نظر داشته باشید و انجام دهید.

آخرین جدول این مقاله هم به معرفی اجمالی nftهای پروژه کاردانو تعلق می‌گیرد:

نام پروژه تعداد کل nftها حجم کل مبادلات
اسپیس بادز یا spacebuds 10000 16 میلیون آدا
کلی نیشن یا clay nation 10000 13 میلیون آدا
پاویا یا pavia 100000 قطعه زمین 9 میلیون آدا
یامی یونیورس یا yummie universe 20000 4 میلیون آدا
deadpxz 10000 3 میلیون آدا
زامبی چینز یا zombie chains 10000 3 میلیون آدا
آنسایند الگوریتمز یا unsigned algorithms 31000 2.5 میلیون آدا
بیبی ایلین کلاب یا baby alien club 10000 2 میلیون آدا
کریپتو دینو یا crypto dino 20000 2 میلیون آدا
چیلد کونگز یا chilled kongs 8888 900000 آدا

پروژه اسپیس بادز یا  spacebuds

اسپیس بادز مجموعه‌ای از 10000 توکن غیرقابل معاوضه یا nft است که کاراکترهای آن  در بلاکچین کاردانو روزگار خود را سپری می‌کنند. هر کدام از nftهای منحصر به فرد اسپیس بادز می‌توانند در تجربه‌های بازی مختلفی قرار بگیرند.

اسپیس بادز | همتاپی

حجم مبادله روزانه اسپیس بادز حدود 500 ada است و حجم کل آن به 16 میلیون ada در سال می‌رسد. همچنین قیمت کف آن حدود 3500 ada است. در حال حاضر بیش از 2700 نفر مالکیت ان اف تی‌های این مجموعه را بر پلتفرم کاردانو بر عهده دارند.

پروژه کلی نیشن یا clay nation

پروژه clay nation مجموعه‌ای از 10000 ان اف تی بر بلاکچین کاردانو است که حجم ترید روزانه آن 1500 ada و حجم کل آن حدود 13 میلیون ada است. در حالی‌که کف قیمت آن 950 ada است، در حال حاضربیش از 3700 نفر، این ان اف تی‌ها را بر شبکه کاردانو دارند.

کلی نیشن | همتاپی

پروژه پاویا یا pavia

پاویا یک پروژه nft برای بازی‌های غیرمتمرکز بر بستر کاردانو است که بیش از 7000 نفر در pavia.io مالک قطعاتی از زمین‌های دیجیتالی هستند. کل دارایی‌های پاویا شامل 100000 قطعه زمین است. 

پاویا کاردانو | همتاپی

پاویا دارای حجم ترید روزانه بالغ بر 900 ada، حجم کل بیش از 9 میلیون ada و با قیمت کف 250 ada است.

پروژه یامی یونیورس یا yummy universe

این پروژه کاردانو بیش از 20000 دارایی دارد که شامل گونه‌ای از موجودات، کارت‌ها و nftهای هنری هستند. این مجموعه nftها توسط 5000 نفر خریداری شده‌اند.

یامی یونیورس بر بستر کاردانو | همتاپی

حجم کل پروژه یامی یونیورس، بالغ بر 4 میلیون ada است، که هر روز 400 ada از آن‌ها مبادله می‌شود و کف قیمتی آن 150 آدا است.

پروژه deadpxlz

پروژه deadpxlz مجموعه‌ای از 10000 ان اف تی تولید شده با کد (doce-generated) است که توسط آدرین فاناتیو تولید شده است. همچنین pxlz اولین کلکسیون nft تعاملی است که بر بستر بلاکچین کاردانو ساخته شده است.

پروژه ددپلیزکس | همتاپی

با حجم معاملاتی بیش از 3 میلیون ada ان اف تی‌های این پروژه متعلق به بیشتر از 1500 نفر است. حجم مبادله روزانه و قیمت کف به ترتیب 800 و 700 ada است.

پروژه ارز کاردانو؛ zombie chains

zombie chains یا زنجیره‌های زامبی مجموعه‌ای از 10000 ان اف تی است که به بیش از 2000 نفر تعلق دارد. کل حجم معاملات این مجموعه حدود 3 میلیون آدا است. از این میزان، روزانه حدود 250 آدا مبادلات روزانه است. همچنین کف قیمتی این مجموعه حدود 150 آدا است.

پروژه زامبی چینز " همتاپی

پروژه آنسایند الگوریتمز یا unsigned algorithms

پروژه آنسایند الگوریتمز مجموعه‌ای از 31000 ان اف تی متمایز تولید شده با الگوریتم است که به 1400 نفر تعلق دارند. حجم کل ترید این پروژه 2.5 میلیون آدا و حجم روزانه ترید آن 500 آدا است. کف قیمت این مجموعه حدود 400 آدا است.

پروژه آنساید الگوریتم کاردانو | همتاپی

پروژه های جدید کاردانو؛ بیبی ایلین کلاب یا baby alien club

بیبی ایلین کلاب یا bac مجموعه‌ای از 2 سری cnft یا cardano nft است که حدود 10000 ان اف تی را در سری اول خود ارائه کردند. بیش از 4500 نفر مالک این nftها هستند. حجم کل ترید این پروژه 2 میلیون آدا است. حجم روزانه این پروژه 180 آدا و کف قیمتی آن 20 ada است.

پروژه کریپتو دینو یا cryptodino

10000 ان اف تی این مجموعه را 3000 نفر خریداری کرده‌اند. تمام دارایی پروژه 20000 ان اف تی است، شامل 10000 کریپتو دینو و 10000 دینو سیویورز یا dinosaviors. حجم کل مبادله این ان اف تی 2 میلیون آدا است.

پروژه های بر بستر کاردانو؛ چیلد کونگز یا chilled kongs

پروژه چیلد کونگز، مجموعه‌ای از 8888 ان اف تی است که توسط حدود 2000 کلکسیونر خریداری شده است. این مجموعه با حجم کل 90000 آدا، کف قیمتی برابر با 400 آدا دارد.

 


کلام پایانی


در این مقاله تلاش کردیم تا پروژه های کاردانو را بر اساس اهمیت و محبوبیتی که در میان اعضای جامعه خود دارند، به شما معرفی کنیم. در مجموع بیش از 20 پروژه بر بستر کاردانو را در این مقاله بررسی کردیم.

امیدواریم که این مقاله توانسته باشد پروژه های کاردانو را تا جای ممکن به شما شناسانده باشد. تکرار این جمله قطعا خالی از لطف نیست که:

پیش از سرمایه‌گذاری در هر پروژه‌ای، حتما آن را کامل بشناسید و با چشم باز مسیر روبروی خود را طی کنید.

اشتراک گذاری

پیام شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *