استخراج بیت کوین با گوشی؟ بله؛ اما به چه قیمتی؟

چکیده مطلب:

با توجه به ارزشمندی بیت کوین، سختی شبکه روز به روز بیشتر می‌شود. این مسئله سبب می‌شود تا استخراج بیت کوین با گوشی تقریبا ناممکن شود.

با این حال با استفاده از برخی برنامه‌های مناسب اندروید و ios هستند که به شما امکان کسب درآمد جزئی از استخراج بیت کوین را می‌دهند. از جمله‌ی این برنامه‌ها می توان کریپتوتب اشاره کرد.

اما در نظر داشته باشید که مدت زمان استخراج یک بیت کوین با گوشی تا ابد طول می‌کشد، پس انتظار سود آنچنانی از این روش‌ها را نداشته باشید.

چرایی استخراج بیت کوین با گوشی | همتاپی

سود استخراج بیت کوین با گوشی چقدر است؟ سریع‌ترین برنامه استخراج بیت کوین برای اندروید کدام است؟ مدت زمان استخراج یک بیت کوین با گوشی چقدر است؟ آیا علاوه بر خرید بیت کوین با گوشی، می‌توان چندتایی را هم با همان گوشی استخراج کرد؟!

اینها سوالاتی هستند که امیدواریم حتی اگر به ذهن مبارک شما رسید، هرگز به دنبال عملی کردن آن‌ها نروید؛ به خصوص اگر نیاز ضروری به تلفن همراه اندروید و یا ios خود دارید.

[مطالب مرتبط: با توجه به این که دنبال استخراج بیت کوین با گوشی هستید، احتمالا مقاله استخراج بیت کوین در خانه، به کارتان بیاید؛ توصیه می‌کنیم قبل از مطالعه این مقاله از مقاله استخراج بیت کوین در خانه آغاز کنید. ]

با این حال ما موظفیم در قبال پرسش‌هایی که برای همراهان همیشگی‌مان در همتاپی پیش می‌آید، پاسخ همه‌جانبه و کاملی را بیان کنیم. پس در این مقاله از همتاپی هم با ما باشید تا درباره سوالات بالا و دیگر مطالب مربوط به استخراج بیتکوین با گوشی صحبت کنیم.

چرا استخراج بیت کوین با گوشی سودآور نیست؟

برای اینکه بتوان درک کرد استخراج بیت کوین با گوشی سودآور است یا نه، باید به صورت اجمالی با استخراج بیت کوین آشنا شوید.

استخراج بیت کوین؛ از ابتدا تا امروز

ساتوشی ناکاموتو در سوم ژانویه سال 2009 اولین بیت کوین را با همان سیستمی که برنامه‌ی آن را در وایت پیپر بیت کوین گفته بود استخراج کرد. در آن زمان استخراج بیت کوین با کامپیوترهای نه چندان کارآمد هم امکان‌پذیر بود، بر همین اساس ساتوشی در وایپ پیپر بیت کوین اعلام کرده بود:

هر cpu، یک رای!

اما این اتفاق به این دلیل ممکن بود که تازه در سال 2011 قیمت بیت کوین به 1 دلار رسید. در آن زمان سختی شبکه بیت کوین پایین بود و امکان استفاده از سیستم‌های ساده کامپیوتری برای استخراج بیت کوین وجود داشت. از آن زمان به بعد و به دلایل متعدد که یکی از آن‌ها کارا بودن سیستم غیرمتمرکز بیت کوین است، اقبال جمعی به سمت بیت کوین بیشتر شد.

با نگاه به عکس زیر، می‌توانید تغییرات قیمت بیت کوین در طول سال‌های گذشته را ببینید. بیت کوین از زمانی که با ارزش 1 دلار در سال 2011 معامله می‎شد، توانست تا ارزشی بیش از 60.000 دلار در سال 2021 هم برسد. اگرچه این قیمت ثبات زیادی نداشت، اما بیت کوین هم اکنون با قیمتی بیش از 26 هزار برابر قیمت خود در سال 2011 معامله می‌شود. 

نمودار تغییر قیمت بیت کوین | همتاپی

این پتانسیل انفجاری برای رشد در بیت کوین، سبب شد تا افراد زیادی به سمت ماینینگ آن متمایل شوند.

اما از آنجا که ساتوشی ناکاموتو برنامه‌ریزی کرده بود تا استخراج هر بلاک بیت کوین در مدت زمان مشخصی (حدود 10 دقیقه) صورت بگیرد، استخراج بیت کوین روز به روز سخت‌تر می‌شد و دیگر با کامپیوترهای ساده (چه برسد با تلفن همراه) امکان‌پذیر نبود و نیست. در نتیجه باید از دستگاه‌های ماینینگ پیشرفته به اسم asic استفاده می‌کردند. به علاوه به دلیل نصف شدن پاداش استخراج بر اثر هاوینگ بیت کوین، تعداد بیت کوین‌های کمتری هم نصیب ماینرها در مقایسه با قبل می‌شود.

این اتفاقات سبب شد تا فرآیند استخراج بیت کوین با گوشی سودآور نباشد. اما شاید بهتر باشد کمی درباره احتمال سودآوری استخراج بیت کوین با گوشی هم صحبت کنیم.

سود استخراج بیت کوین با گوشی چیست؟

وقتی درباره مفهوم “سود” صحبت می‌کنیم، در واقع ممکن است هر کس تعریف متفاوتی از آن را ارائه دهد و سطح انتظارات متفاوتی از سودآوری داشته باشد.

مثلا وقتی می‌گوییم استخراج بیت کوین با گوشی سودآور نیست، منظورمان این نیست که شما هیچ بیت کوینی کسب نمی‌کنید. چون هر بیت کوین برابر با 100 میلیون ساتوشی است و شما ممکن است بتوانید با گوشی اندروید  یا ios خود چندین ساتوشی استخراج کنید. اما به چه بهایی؟ بهای آن به احتمال زیاد خرابی تلفن شما بعد از مدتی خواهد بود.

این را با قطعیت می‌گوییم، چون با توجه به میزان سختی بیت کوین که بسیار بالا است و روز به روز به آن افزوده می‌شود، ماینرهای asic هم به دشواری می‌توانند بیت کوین استخراج کنند.

پس چه شد؟

با توجه به سختی شبکه بیت کوین در حال حاضر، امکان استخراج بیت کوین با موبایل به گونه‌ای که به صرفه باشد وجود ندارد. این نوع استخراج فقط می‌تواند در بلند مدت سبب خرابی گوشی تلفن شما شود.

به علاوه حتی اگر گوشی شما در حین استخراج خراب نشود، در بلند مدت سوددهی قابل‌توجهی نخواهید داشت.

با این حال اگر تا به اینجای مقاله را خوانده‌اید و هنوز هم اصرار دارید سریع‌ترین برنامه استخراج بیت کوین برای اندروید و ios را بشناسید، پس از اینجا به بعد را هم مطالعه کنید.

معرفی برنامه استخراج بیت کوین با گوشی اندروید

معرفی برنامه استخراج بیت کوین با گوشی اندروید | همتاپی

برنامه‌های ذکرشده در ادامه را می‌توانید برای استخراج بیت کوین از طریق گوشی به کار ببرید:

  • برنامه coin app

برنامه کوین اپ | همتاپی

کوین اپ (coin app) یک برنامه geomining است که به شما امکان می‌دهد تا با جمع‌آوری سکه‌های دیجیتال، از آنها برای خریدهای خود استفاده کنید.

تنها کاری که لازم است انجام دهید این است که بعد از نصب برنامه، آن را فعال کنید. به این ترتیب با حرکت از یک مکان به مکان دیگر برنامه کوین اپ استخراج بیت کوین را انجام می‌دهد.  

این برنامه برای کسانی که عاشق ورزش، سفر و به طور کلی جابه جایی هستند مناسب است، چون شیوه استخراج آن به واسطه حرکت شما است.

نکته‌ای که در مورد این برنامه وجود دارد این است که واقعا ارز دیجیتال (cryptocurrency) را استخراج نمی‌کند؛ بلکه به استخراج digital currency می‌پردازند. اما شما نهایتا می‌توانید digital currencyهای خود را با بیت کوین معاوضه کنید.

دیجیتال کارنسی ارزهایی هستند که برخلاف کریپتوکارنسی بدون رمزنگاری هستند و صرفا در فضای دیجیتالی وجود دارند؛ مثل ارزهایی که در بازی‌های کامپیوتری به دست می‌آورید. 

برنامه coin app کم و بیش در همه جای دنیا در دسترس است. خبر خوش اینکه بر روی هر دو دستگاه اندروید و ios قابل اجراست.

  • برنامه pawns

پاونز برای استخراج بیت کوین با گوشی | همتاپی

این برنامه هم مثل برنامه قبل برای استخراج بیت کوین با گوشی رایگان است. برنامه پاونز راهی برای استخراج بیت کوین با گوشی و با استفاده از پهنای باند استفاده نشده آن (موبایل) مقابل شما می‌گذارد.

برای اینکه بتوانید بیت کوین‌های خود را بفروشید، باید حداقل به میزان 5 دلار استخراج انجام داده باشید.

  • برنامه peer2profit

پیر تو پروفیت برای استخراج بیت کوین با گوشی | همتاپی

روش دیگر برای استخراج بیت کوین رایگان با گوشی استفاده از برنامه peer2profit است. در این برنامه هم با به اشتراک‌گذاری پهنای باند استفاده نشده گوشی خود، می‌توانید بیت کوین استخراج کنید.

برای برداشت بیت کوین‌های خود از این برنامه، باید حداقل به اندازه 2 دلار بیت کوین استخراج کرده باشید.

  • برنامه crypto tab

 

کریپتو تب برای استخراج بیت کوین با تلفن همراه | همتاپی

 برنامه کریپتو تب از مشهورترین مواردی است که به عنوان سایت استخراج بیت کوین رایگان با گوشی شهرت دارد.

البته کریپتو تب مرورگری برای استخراج بیت کوین بر روی مرورگرهای اندروید و ios است.

بعد از نصب کریپتو تب، گزینه ماینینگ را فعال کنید. البته مراقب باشید که عملکرد باتری موبایل شما با مشکل مواجه نشود.

در زمان استفاده از کریپتو تب و البته دیگر برنامه‌ها، باید واقع‌بینانه انتظار استخراج بیت کوین را داشته باشید. بعد از اینکه بتوانید 0.00001 بیت کوین با کریپتو تب استخراج کنید، می‌توانید آن را به کیف پول خود انتقال دهید.

  • برنامه cointiply

کوین تیپلی | همتاپی

این برنامه درواقع نوعی برنامه فاست (faucet) است که می‌توانید برای استخراج بیت کوین از آن استفاده کنید.

فاست ارزهای دیجیتال راهی برای جایزه دادن به کاربران با استفاده از پرداخت سریع بیت کوین است. شما در ازای اجرای وظایفی که سایت‌ها و برنامه‌های مختلف بر عهده‌تان می‌گذارند، بیت کوین کسب می‌کنید. 

آستانه پرداخت بیت کوین با استفاده از این برنامه 5 دلار است.

مطالب مرتبط

  • دعوتتان می‌کنیم به بازدید از صفحه “زمان هاوینگ بیت کوین“، که شما را با این رویداد مهم و تاثیراتش بر استخراج بیت کوین آشنا می‌کند. هاوینگ، که پاداش استخراج بیت کوین را نصف می‌کند، می‌تواند بر ارزش و سودآوری بیت کوین تاثیر بگذارد و استراتژی ماینرها را تغییر دهد. درک این تغییرات می‌تواند به شما کمک کند تا استراتژی‌های بهتری برای استخراج بیت کوین داشته باشید.
  • درباره استخراج بیت کوین با گوشی صحبت کردیم. اما استخراج بیت کوین با کامپیوتر هم موضوعی است که علاقه‌مندان به استخراج آن را دنبال کنند. یا شاید استخراج بیت کوین با لب تاپ هم به ذهنتان رسیده باشد. بحث استخراج ابری بیت کوین هم جزو مباحث جدید حوزه استخراج محسوب می‌شود.
  • این روزها بحث صندوق‌های بیت کوین در صدر اخبار است. در مقاله etf بیت کوین چیست؟ معرفی ۶ etf بزرگ جهان به این موضوع پرداخته‌ایم.
  • چنانچه به مباحث فنی بیت کوین علاقه دارید توصیه می‌کنیم وایت پیپر بیت کوین را هم بررسی کنید.
اشتراک گذاری

پیام شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *