تراکنش‌های روزانه ترون ۵ برابر اتریوم! بررسی جزئیات

تحلیل تکنیکال ترون |‌ همتاپی

روز گذشته تعداد تراکنش‌های روزانه ترون بیشتر از ۵ میلیون تراکنش بود که از تراکنش‌‌های اتریوم خیلی بیشتر است. به‌عبارت دقیق‌تر، تعداد تراکنش‌های اتریوم کمی بیشتر از ۱ میلیون تراکنش بوده است.

برای خرید و فروش ترون در خواست خود را ثبت کنید.

می خواهم ترون بخرم

تعداد اتریوم‌های استیک‌ شده ترون در چند روز گذشته افزایش یافته است. چند شاخص هم سیگنال صعودی صادر کرده‌اند؛ ولی توجه کاربران شبکه‌های اجتماعی به خرید ترون در هفته گذشته کاهش پیدا کرده است.

تعداد حساب‌های کاربری ترون دوباره رشد کرده که نشان می‌دهد میزان پذیرش این ارز دیجیتال نیز افزایش یافته است. البته نه تنها کل آدرس‌های trx رشد کرد‌ه، بلکه تعداد تراکنش‌های آن هم به‌طور قابل‌توجهی افزایش یافته و این ارز دیجیتال توانسته است از اتریوم پیشی بگیرد.

مقاله پیشنهادی: ترون چیست

علاوه بر این، استیک ترون (staking) هم در چند روز گذشته رشد کرده است که چشم‌انداز خوشبینانه‌ای را برای این شبکه ایجاد می‌کند. با این وجود، روند مذکور به‌طور کلی تاثیر زیادی در عملکرد قیمتی توکن ترون نگذاشته است.

پلتفرم ترون اسکن (tronscan) در این باره گفته است:

تبریک می‌گوئیم! مجموع حساب‌های ترون به ۱۷۳,۲۲۷,۲۸۱ حساب رسیده او از ۱۷۳ میلیون حساب عبور کرده است. اکوسیستم ترون به سرعت گسترش یافته و به تلاش خود برای از بین بردن تمرکز دنیای وب ادامه می‌دهد. با تشکر از همه!

50000 شیبا
جایزه بگیرید!
همین حالا ثبت نام کن

میزان پذیرش ترون افزایش می‌یابد

تو‌ئیت مذکور نشان می‌دهد که تعداد حساب‌های بلاک چین ترون از مرز ۱۷۳ میلیون حساب فراتر رفته است. گفتنی است که تنها در ۲۴ ساعت گذشته، بیشتر از ۲۰۰ هزار حساب به این آدرس‌ها اضافه شده است.

جدا از آدرس‌ها، کل تراکنش‌های بلاک چین ترون هم با نرخ قابل‌توجهی در حال افزایش است. در دو روز گذشته، کل تراکنش‌های مذکور از محدوده ۴ میلیون عبور کرده و به ۶.۱۸ میلیارد تراکنش رسیده است.

یکی دیگر از پیشرفت‌های مهم ترون نیز توسط پلتفرم ترون دائو (tron dao) فاش شده است. طبق گفته‌های این پلتفرم، ترون از نظر تراکنش‌های روزانه از اتریوم بسیار جلوتر است. به‌عبارت دقیق‌تر، این شبکه بیشتر از ۵ میلیون تراکنش روزانه داشته و تعداد تراکنش‌های اتریوم کمی بیشتر از ۱ میلیون عدد بوده است. شایان ذکر است که این مسئله پیشرفت بزرگی برای ترون محسوب می‌شود. ترون دائو اعلام کرده است:

 از ۱۴ جولای ( ۲۳ تیر) تعداد تراکنش‌های ترون و اتریوم به‌ترتیب ۵.۶ میلیون و ۱.۱ میلیون عدد بوده است.

اکوسیستم استیکینگ ترون هم در چند روز گذشته با رشد قابل‌توجهی مواجه شده است. طبق داده‌های ترون اسکن، تعداد کل توکن‌های استیک‌شده trx اخیرا افزایش یافته و با رشدی ۴۷ درصدی ارزش آن‌ها به بیش از ۳.۴ میلیارد دلار رسیده است.

نمودار تعداد ترون های استیک شده | همتاپی

تعداد ترون‌های استیک‌شده، منبع: ترون اسکن

مطالب مرتبط: ترون بهتر است یا اتریوم؟ ۸ تفاوت مهم ترون و اتریوم

قیمت ترون از دستاوردهایش تبعیت نمی‌کند

همان طور که گفته شد، تحولات اطراف اکوسیستم trx امیدوارکننده است؛ اما قیمت توکن trx افزایش نیافته است. گفتنی است که قیمت این ارز دیجیتال در ۲۴ ساعت گذشته حدود ۰.۳ درصد کاهش یافته است. هنگام نگارش این مطلب نیز ارزش بازاری ترون بیشتر از ۷ میلیارد دلار بوده و قیمت آن در محدوده ۰.۷۹ دلار قرار داشته است.

باندهای بولینگر نشان می‌دهند که قیمت توکن trx در حال ورود به منطقه‌ای است که نوسان اندکی دارد. شاخص جریان پول چیکین (cmf) این ارز دیجیتال هم نزولی است. 

با این وجود، شاخص قدرت نسبی ترون (rsi) بالاتر از محدوده خنثی است. میانگین متحرک نمایی (ema) یک سیگنال صعودی قوی را صادر کرده است که می‌تواند به افزایش قیمت این ارز دیجیتال در روزهای آینده کمک کند.

نمودار روزانه قیمت ترون |‌ همتاپی

نمودار روزانه قیمت ترون، منبع: تریدینگ ویو

گفتنی است که به نظر می‌رسد کاهش توجه کاربران شبکه‌های اجتماعی نسبت به ترون روی عملکرد این ارز دیجیتال تاثیر منفی گذاشته است. حجم متونی که در شبکه‌های اجتماعی درمورد این ارز دیجیتال بوده، طی روزهای گذشته کاهش یافته که نشان‌دهنده کاهش محبوبیت آن است. با این حال احساسات وزنی trx در هفته گذشته بهبود یافته است. این مسئله نشان دهنده احساسات اکثر معامله‌گران نسبت به ترون است.

بررسی عملکرد ترون در شبکه‌های اجتماعی | همتاپی

بررسی عملکرد ترون در شبکه‌های اجتماعی، منبع: سانتیمنت

آینده ترون را چگونه تصور می‌کنید؟ آیا توجه کاربران شبکه‌های اجتماعی به این ارز دیجیتال افزایش پیدا خواهد کرد؟
منبع: ambcrypto
اشتراک گذاری

پیام شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *