هاوینگ بیت کوین چه تأثیری روی قیمت آن می‌گذارد؟ چت جی‌پی‌تی پاسخ می‌دهد

نظر chatGPT درباره هاوینگ بیت کوین | همتاپی

در حالی که سه هاوینگ قبلی بیت کوین با روند صعودی خوبی همراه بود. اما سوال اینجاست که در هاوینگ بعدی این ارز دیجیتال چه اتفاقی می‌افتد؟ ما این سوال را از چت جی‌پی‌تی (chatgpt) پرسیدیم و می‌خواهیم نظرش را با شما به اشتراک بگذاریم.

چهارمین هاوینگ بیت کوین کم‌تر از یک سال دیگر انجام می‌شود و از همین الان گمانه‌زنی‌های مربوط به تأثیر آن روی بیت کوین آغاز شده است.

در هر صورت، بیت کوین بعد از سه هاوینگ قبلی خود به‌شدت رشد کرد؛ اما چت جی‌پی‌تی چه نظری در این باره دارد؟ (پیش از هر چیز به شما توصیه می‌کنیم مقاله سایت ما با عنوان تاثیر هاوینگ بر قیمت بیت کوین را مطالعه کنید.)

مقاله پیشنهادی: بیت کوین چیست؟

چرا هاوینگ بیت کوین مهم است؟

 ساتوشی ناکاموتو (satoshi nakamoto) بعد از ایجاد شبکه بیت کوین، رویدادی به اسم هاوینگ را برای آن ایجاد کرد که بعد از هر ۲۱.۰۰۰۰ بلاک (تقریباً هر ۴ سال یک بار) رخ می‌دهد و تضمین می‌کند که عرضه سالانه آن نصف می‌شود.

بعد از اولین هاوینگ بیت کوین پاداش بلاک آن از ۵۰ بیت کوین به ۲۵ بیت کوین رسید. در هاوینگ دوم و سوم این ارز دیجیتال هم پاداش ماینرها نصف شد و به‌ترتیب به ۱۲.۵ و ۶.۲۵ دلار رسید. این یعنی تورم فعلی بیت کوین کم‌تر از ۲ درصد است.

علاوه بر این، بعد از هاوینگ چهارم پاداش ماینرهای بیت کوین باز هم نصف می‌شود و به ۳.۱۲۵ بیت کوین می‌رسد.

اگرچه در حال حاضر بیشتر از ۱۹ میلیون از ۲۱ میلیون توکن آن استخراج شده؛ اما هاوینگ چهارم این ارز دیجیتال باعث می‌شود که آخرین بیت کوین حدود 100 سال دیگر استخراج شود.

برای خرید و فروش بیت کوین در خواست خود را ثبت کنید.

می خواهم بیت کوین بخرم

بنابر قوانین اقتصاد اگر عرضه یک دارایی کاهش یابد و تقاضای آن ثابت بماند یا رشد کند، قیمت آن حداقل در تئوری باید رشد کند.

شاید به همین دلیل است که سه هاوینگ قبلی بیت کوین باعث شد قیمت آن به‌شدت افزایش یابد. روند قیمت این ارز دیجیتال نشان می‌دهد که هنگام اجرای اولین هاوینگ بیت کوین در نوامبر ۲۰۱۲ (آبان ۱۳۹۱)، قیمت در محدوده ۱۲ دلار بوده و در عرض یک سال، تقریباً ۱۰۰ برابر شده و به ۱۰۰۰ دلار رسیده است.

طی دومین هاوینگ بیت کوین در ۹ ژوئیه ۲۰۱۶ (۱۹ تیر۱۳۹۵) هم قیمت این ارز دیجیتال در محدوده ۶۷۰ دلار قرار داشت.یک سال بعد، قیمت آن به بیشتر از ۲۵۰۰ دلار رسید.

بیت کوین در سومین هاوینگ خود در مه ۲۰۲۰ (اردیبهشت ۱۳۹۹) هم کم‌تر از ۹۰۰۰ دلار بود و یک سال بعد به محدوده ۶۹۰۰۰ دلار رسید. علی‌رغم روند نزولی این ارز دیجیتال در سال‌های ۲۰۲۱ و ۲۰۲۲ ارزش بیت کوین همچنان حدود ۳ برابر بیشتر از قیمت آن در هاوینگ آخر است.

با توجه به این مسئله، اکثر فعالان بازار ارزهای دیجیتال باور دارند که روند صعودی بعدی بیت کوین در سال آینده آغاز می‌شود؛ چراکه طبق برآوردهای فعلی هاوینگ چهارم این ارز دیجیتال در آوریل ۲۰۲۴ (فروردین ۱۴۰۳) انجام می‌شود.

هاوینگ بیت کوین در راه است | همتاپی

نظر چت جی‌پی‌تی درباره هاوینگ بیت کوین

با توجه به اهمیت این موضوع تصمیم گرفتیم که از چت جی‌پی‌تی بخواهیم نظر خود را درباره این مسئله اعلام کند. این ربات مبتنی بر هوش مصنوعی و محبوب در صحبت‌های خود نسبتاً محتاط بوده و اعلام کرده است که به داده‌های آنی بیت کوین دسترسی ندارد و نمی‌تواند قیمت ارزهای دیجیتال از جمله قیمت بیت کوین را پیش‌بینی کند.

علاوه بر این، چت‌ جی‌پی‌تی اعلام کرده است که قیمت بیت کوین تحت‌تأثیر عوامل مختلفی از جمله موارد زیر قرار می‌گیرد:

  • تقاضای بازار
  • احساسات سرمایه‌گذاران
  • پذیرش بیت کوین
  • تغییر قوانین و مسائل نظارتی
  • پیشرفت‌های تکنولوژیکی
  • شرایط کلان اقتصادی

با این وجود، چت جی‌پی‌تی اعتراف کرده که قیمت بیت کوین با نزدیک شدن به هاوینگ آن، هم کاهش و هم افزایش یافته است. این ربات ادامه داده است:

با اجرای هاوینگ، پاداش ماینرها به‌ازای هر بلاک کاهش می‌یابد که می‌تواند روی پویایی عرضه آن تأثیر بگذارد. کاهش عرضه با تداوم تقاضا یا افزایش سود بازار، پتانسیل لازم برای افزایش قیمت این ارز دیجیتال را ایجاد می‌کند.

البته این ربات هشدار داده است که عملکرد بیت کوین در سال‌های گذشته، نشان‌دهنده آینده آن نیست.

در نهایت، چت جی‌پی‌تی به نکته مهمی درباره هر سرمایه‌گذاری اشاره کرده است که فقط مختص بیت کوین نیست. او تأکید کرده است که مردم قبل از سرمایه‌گذاری در هر دارایی، باید تحقیقات کاملی انجام دهند و فقط به یک منبع اطلاعاتی اتکا نکنند.

برای دریافت آخرین تحلیل‌های بیت کوین، به صفحه تحلیل بیت کوین و پیش بینی قیمت بیت کوین مراجعه کنید.

 

منبع: cryptopotato
اشتراک گذاری

پیام شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *