آیا ترون می‌تواند روند صعودی خود را حفظ کند؟ پیش بینی ترون

تحلیل آینده ارز ترون | همتاپی

در سه‌ماهه دوم سال ۲۰۲۳ قیمت ترون با رشد قابل‌توجهی مواجه شد. با این حال آدرس‌های فعال این شبکه در سه ماهه سوم سال کاهش یافته است. نرخ توکن‌سوزی TRX مانند سه‌ماهه دوم سال ۲۰۲۳ بالا است. علاوه بر این، روند قیمتی TRX به صورت صعودی باقی مانده است و شاخص‌های بازار تماماً به نفع خریداران‌ است.

برای خرید و فروش ترون در خواست خود را ثبت کنید.

می خواهم ترون بخرم

با این وجود، مانند بسیاری از ارزهای دیجیتال دیگر، ترون هم در سه‌ماهه دوم سال ۲۰۲۳ با فراز و نشیب‌های خاص خود مواجه شد. آخرین گزارش‌های موجود درمورد ترون طی سه ماهه دوم سال ۲۰۲۳، نکات مهمی را در مورد عملکرد این ارز دیجیتال نشان می‌دهد که در ادامه آن‌ها را بررسی خواهیم کرد. این داده‌ها نشان می‌دهند که اگرچه عملکرد TRX در ابتدای مدت مذکور کند بود اما نوسانات این ارز دیجیتال نهایتا رشد کرده است.

بررسی عملکرد ترون در سه ماهه دوم ۲۰۲۳

داده‌های وب‌سایت مساری (Messari) نشان می‌دهد که حساب‌های فعال موجود در شبکه ترون در سه ماهه گذشته ۱۴ درصد افزایش یافته است. این مسئله به وضوح نشان می‌دهد که میزان پذیرش این ارز دیجیتال رشد کرده است. علاوه بر این‌ تعداد حساب‌های جدید و تراکنش‌ها ترون هم به ترتیب ۱۳.۴ درصد و ۲۸.۹ درصد افزایش یافته است.

تعداد حساب‌های فعال روزانه هم برعکس مسیر قبلی خود حرکت کرده و در سه ماهه دوم سال ۱۳.۴ درصد رشد نموده است. میانگین تعداد حساب‌های جدید و فعال ایجادشده در هر روز نیز به بالاترین سطح خود در بیشتر از یک سال گذشته رسیده است.

خلاصه‌ای از مهم‌ترین آمار شبکه ترون | همتاپی

 خلاصه‌ای از مهم‌ترین آمار شبکه ترون

50000 شیبا
جایزه بگیرید!
همین حالا ثبت نام کن

جدا از آمار مذکور، ترون برای کمک به رشد ارزش خود، امکانات جدیدی را راه‌اندازی کرده و همکاری‌های جدیدی را با شرکت‌های دیگر آغاز نموده است. به عنوان مثال، ترون با راه‌اندازی پل بیت تورنت (BitTorrent)، دسترسی خود را با اتصال به شبکه اتریوم گسترش داده است. به لطف این مسئله، توکن TRX هم به طور کامل در اکوسیستم اتریوم قرار گرفته است.

علاوه بر این، با راه‌اندازی استیک ۲ (Stake 2.0)در سه‌ ماهه دوم سال ۲۰۲۳، اکوسیستم سهام‌گذاری شبکه ترون بهبود یافته است. استیک ۲ یک مدل سهام‌گذاری جدید است که ریسک و مدیریت منابع سهام‌گذاران ترون را بهبود می‌بخشد، تخصیص منابع را ساده‌تر می‌کند و گزینه‌های منعطف‌تری برای آزادسازی توکن‌ها دارد.

گفتنی است که در سه ماهه دوم سال ۲۰۲۳ درآمد ترون به طور قابل‌توجهی افزایش یافته است. در بازاری که در مدت مذکور خنثی و نزولی بود، ترون توانست با افزایش توکن‌سوزی TRX به این رشد چشمگیر دست یابد. یکی از دلایل اصلی افزایش قیمت TRX در سه‌ ماهه دوم هم می‌تواند نرخ توکن‌سوزی قوی آن باشد.

داده‌های مربوط به توکن‌سوزی و افزایش درآمد ترون | همتاپی

داده‌های مربوط به توکن‌سوزی و افزایش درآمد ترون، منبع: ترون اسکن

نگاهی گذرا به ترون در سه ماهه سوم سال ۲۰۲۳

هرچند که در سه ماهه گذشته، پذیرش بلاک چین ترون افزایش یافته؛ این شبکه نتوانسته است سه ماهه سوم سال ۲۰۲۳ را به همان صورت شروع کند. طبق داده‌های وب‌ سایت آرتمیس (Artemis)، آدرس‌های فعال و تراکنش‌های روزانه TRX در ۳۰ روز گذشته کاهش یافته است.

داده‌های مربوط به آدرس‌های فعال و تراکنش‌های روزانه ترون | همتاپی

داده‌های مربوط به آدرس‌های فعال و تراکنش‌های روزانه ترون، منبع: آرتمیس

مطالب مرتبط: معرفی بهترین سایت های استخراج ترون (TRX) – آپدیت ۲۰۲۳

جالب اینجا است که روند TRX در برخی از بازه‌های زمانی کوتاه‌تر از بازار جدا شده و قیمت این ارز دیجیتال با وجود کاهش قیمت چند ارز دیجیتال دیگر افزایش یافته است. گفتنی است که قیمت ترون هنگام نگارش این خبر با رشدی ۰.۵ درصدی در ۲۴ ساعت گذشته در محدوده ۰.۸۴ دلار قرار داشته است.

ارزش بازاری این ارز دیجیتال هم بیشتر از ۷.۴ میلیارد دلار است و احساسات وزنی معامله‌گران و میزان توجه کاربران شبکه‌های اجتماعی نسبت به آن هم بهبود یافته است.

احساسات وزنی و میزان توجه کاربران شبکه‌های اجتماعی نسبت به ترون | همتاپی

 احساسات وزنی و میزان توجه کاربران شبکه‌های اجتماعی نسبت به ترون، منبع:‌ سنتیمنت

نمودار روزانه ترون صعودی به نظر می‌رسد و همین مسئله، سرمایه‌گذاران این ارز دیجیتال را بسیار خوشحال کرده است. گفتنی است که میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه TRX در بالای میانگین متحرک نمایی ۵۵ روزه این ارز دیجیتال قرار دارد. 

شاخص قدرت نسبی (RSI) ترون هم نیز با رشد خود، شانس ادامه روند صعودی این ارز دیجیتال را افزایش داده است. با این وجود، جریان پول چیکین (Chaikin) ترون همچنان نزولی باقی مانده است.

نمودار روزانه ترون | همتاپی

نمودار روزانه ترون، منبع: تریدینگ ویو

اینده ارز ترون را چطور پیش بینی می‌کنید؟ باید منتظر صعود باشیم یا نزول؟ نظرات خود را در بخش کامنت‌‌ها به اشتراک بگذارید.
منبع: ambcrypto
اشتراک گذاری

پیام شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *