آیا فروشندگان می‌توانند کنترل قیمت متیک را در دست بگیرند؟

آیا فروشندگان می‌توانند کنترل قیمت متیک را در دست بگیرند؟ | همتاپی

قیمت متیک از مقاومت ۱.۵۳ دلار عبور کرده و هم‌اکنون در نمودار روزانه آن یک الگوی V سقف بازگشتی ایجاد شده است. این الگوی نزولی و بازگشتی نشان می‌دهد که فروشندگان پالیگان به‌شدت متعهدند و یک روند نزولی جهت‌دار ممکن است در انتظار قیمت این ارز دیجیتال باشد. خرید پالیگان در دو هفته گذشته بیش از ۲۴.۵ درصد ضرر داشته و به ۱.۱۷۵ دلار رسیده است. در ادامه محدوده‌های حمایتی این ارز دیجیتال را بررسی خواهیم کرد.

به‌طور کلی، سطح ۰.۵ فیبوناچی در ۱.۱۷۵ دلار حمایت قوی پالیگان محسوب می‌شود. در صورت عبور از مقاومت 1.175 دلار، قیمت پالیگان ممکن است ۸.۵ درصد کاهش یابد و به محدوده ۱.۰۶ دلار برسد. 

حجم معاملات روزانه پالیگان نیز ۲۰ درصد کاهش یافته و به ۴۰۱ میلیون دلار رسیده است.

مقاله پیشنهادی: پالیگان چیست

با وجود اصلاحی که در بازار ارزهای دیجیتال ایجاد شده، قیمت متیک حمایت ۱.۳ دلاری خود را که مقاومت قبلی آن محسوب می‌شد، از دست داده است. این امر، فشار فروش متیک را بیشتر کرده و قیمت آن را به پشتیبانی ترکیبی ۰.۵ دلار فیبوناچی اصلاحی و ۱.۱۷۵ دلار رسانده است.

نمودار قیمت متیک به دلار | صرافی ارز دیجیتال همتاپی

نمودار قیمت متیک به دلار. منبع: تردینگ ویو

وقتی بازار ارزهای دیجیتال در روز ۳ مارس (۱۲ اسفند) با فشار فروش قابل‌توجهی مواجه شد، فروشندگان متیک نیز تلاش کردند قیمت این ارز دیجیتال را به محدوده ۱.۱۷۵ دلار برسانند. با این حال، تلاش آن‌ها در ابتدا موفقیت‌آمیز نبود و فقط یک کندل رد (rejection candle) بلند در محدوده حمایتی مذکور به وجود آمد.

با وجود این، دنباله موجود در این کندل روزانه نشان می‌دهد که خریداران متیک‌ هم فعال هستند و همچنان از ناحیه حمایتی مذکور دفاع خواهند کرد. در نتیجه، اگر قیمت متیک کاهش یابد، این ارز دیجیتال احتمالاً به ناحیه حمایتی مذکور برمی‌گردد و از ۱.۳ دلار به‌عنوان مقاومت خود استفاده می‌کند.

مطالب مرتبط: آیا ارتقا شبکه پالیگان، قیمت متیک را افزایش خواهد داد؟

ناحیه ۱.۳ دلار برای هولدرهای پالیگان اهمیت زیادی دارد و آینده قیمت این ارز دیجیتال را تعیین می‌کند.

بنابراین، کاهش قیمت پالیگان از مقاومت ۱.۳ دلار، نشان می‌دهد که احساسات بازار از خرید در کف، به فروش در رالی‌های صعودی تغییر کرده است. اگر چنین اتفاقی بیفتد، قیمت متیک ممکن است حمایت ۱.۱۷ دلار را هم از دست بدهد.

با این حال، اگر قیمت متیک‌ به بالای محدوده ۱.۳ دلار برگردد، این ارز دیجیتال می‌تواند روند صعودی خود را از سر بگیرد.

شاخص‌های تحلیل تکنیکال قیمت متیک‌

شاخص قدرت نسبی (RSI): شاخص RSI بیش از پیش در ناحیه نزولی فرو رفته و نشان می‌دهد که فشار فروش این ارز دیجیتال افزایش یافته است.

میانگین متحرک نمایی (EMA): متیک‌ در روند نزولی خود، شیب میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه‌اش را از دست داده است، که اکنون به مقاومت تبدیل شده و این اتفاق به فروشندگان اجازه می‌دهد روند اصلاحی موجود در نمودار پالیگان را ادامه دهند.

سطوح قیمت متیک

قیمت لحظه‌ای متیک: ۱.۱۶ دلار

روند: نزولی

نوسانات: کم

مقاومت کلیدی: ۱.۳ و ‍۱.۳۷ دلار

حمایت کلیدی: ۱.۱۸ و ۱.۰۷ دلار

برای اطلاع از آخرین اخبار متیک‌، به مقاله تحلیل متیک مراجعه نمایید.

ترجمه و جمع‌آوری: تیم خرید و فروش متیک صرافی ارز دیجیتال همتا پی

اشتراک گذاری

پیام شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *