چرا احتمال کاهش قیمت ترون بیشتر از رشد آن است؟

بررسی وضعیت ترون | همتاپی

در چند روز گذشته قیمت ارز دیجیتال ترون در تلاش برای بهبود روند بود، اما ریزش دوباره قیمت بیت کوین، باعث عدم موفقیت خریداران شد و بار دیگر کنترل بازار را در اختیار خرس‌ها قرار داد.

50000 شیبا
جایزه بگیرید!
همین حالا ثبت نام کن

توکن ترون برای جبران ریزش و زیان اخیر، در تلاش برای آغاز یک روند صعودی بود، تغییر مسیر بیت کوین و ریزش قیمت BTC مانع این اتفاق شد. در نتیجه همزمان با کاهش نرخ سود باز یا OI (Open Interest)، خرس‌ها تا حدودی بر بازار مسلط شده‌اند.

پس از ریزش ناگهانی قیمت بیت کوین تا محدوده 25 هزار دلار در تاریخ 17 آگوست (26 مرداد)، قیمت ترون نیز 3 درصد کاهش پیدا کرد. در حال حاضر تلاش بیت کوین و ترون برای بهبود شرایط چندان موفق نبوده است. در نتیجه، عدم افزایش قیمت در روز‌های آتی می‌تواند فروشندگان را به تلاش برای رسیدن به سطوح پایین‌تر ترغیب کند.

در حال حاضر، بیشترین تسلط و دامیننس تتر مربوط به شبکه ترون بوده و این شبکه 48 درصد از عرضه تتر را در خود جای داده است. پس از آن شبکه اتریوم با 43 درصد در جایگاه بعدی قرار دارد. اما استفاده چشمگیر از تتر در شبکه ترون هنوز نتوانسته است به بهبود قیمت ترون پس از رکود اخیر کمک کند.

نمودار 12 ساعته قیمت ترون | همتاپی

نمودار 12 ساعته قیمت ترون، منبع: تریدینگ ویو

بررسی سناریو نزولی ترون

در نیمه اول ماه آگوست (اواسط مرداد)، قیمت ترون بین سطوح 0.076 دلار تا 0.078 دلار تثبیت شده بود، اما افزایش فشار فروش در نیمه دوم این ماه، فروشندگان را به سمت سطح حمایتی پایین‌تر، یعنی 0.072 دلار هدایت کرد.

با توجه به ضعف روند بیت کوین و تست مجدد محدوده 25 هزار دلار، در حال حاضر احتمال بهبود و بازگشت صعودی قیمت ترون بسیار اندک است. در نتیجه، اولین سطح مقاومتی در ناحیه 0.074 دلار می‌تواند مانع از رشد ترون و بازگشت رو به پایین قیمت آن شود. 

در این صورت احتمالاً بازهم شاهد افت قیمت تا 0.072 و حتی پایین‌تر از آن، تا محل قرارگیری سفارشات خرید در نمودار 12 ساعته خواهیم بود. البته این ریزش قیمت می‌تواند باعث شکل‌گیری یک سناریو نزولی و یک پوزیشن یا معامله فروش شود که نقطه ورود آن 0.074 دلار خواهد بود و دو نقطه مناسب برای سیو سود یا خروج از معامله نیز 0.072 دلار و 0.07 دلار خواهند بود.

در طرف مقابل، بسته شدن یک کندل بالاتر از 0.075 دلار، این سناریو نزولی را منتفی می‌کند و شاهد افزایش نسبی قیمت تا سطوح ابتدای ماه آگوست خواهیم بود.

در حال حاضر شتاب شاخص قدرت نسبی (RSI) در محدوده اشباع فروش کاهش یافته است که نشان‌دهنده کاهش فشار فروش است. در همین حال شاخص جریان پول چایکین (Chaikin Money Flow) نیز کاهش یافت اما از سطح صفر عبور نکرد که این موضوع نیز نشان‌دهنده کاهش جریان خروجی سرمایه است.

نمودار 1 ساعته قیمت ترون | همتاپی

نمودار 1 ساعته قیمت ترون، منبع:‌ کوین آنالیز

مطالب مرتبط: رقابت شرکت‌های سرمایه‌گذاری برای راه‌اندازی ETF اتریوم ادامه دارد

تسلط فروشندگان همزمان با کاهش نرخ سود باز (OI)

شاخص دلتای حجم انباشته (Cumulative Volume Delta) از اوایل ماه آگوست در یک روند صعودی قرار داشت و در تاریخ 14 آگوست شاهد تغییر روند آن بودیم. این بدان معناست که در اغلب اوقات بازار در اختیار خریداران بوده است و تنها طی چند روز اخیر، فروشندگان کنترل آن را در دست گرفته‌اند.

در بازه زمان مشابه، شاخص OI نیز ابتدا بدون تغییر بود اما در چند روز اخیر کاهش یافته است. در زمان نگارش این مطلب، اثری از احتمال رشد چشمگیر این شاخص دیده نمی‌شود، و این حاکی از کاهش تقاضا برای ترون در بازار مشتقه است. برای کسب اطلاع بیشتر از وضعیت ترون به صفحه تحلیل ترون مراجعه کنید.

با توجه به دو شاخص فوق، احتمال تداوم روند نزولی تقویت می‌شود، اما با این وجود معامله گران برای درک بهتر از روند بازار، باید وضعیت بیت کوین را به دقت زیر نظر داشته باشند.

به نظر شما احتمال سقوط ترون بیشتر از صعود آن شده است؟ نظرات خود را در بخش کامنت‌ها به اشتراک بگذارید.
امتیازی داده نشده است
1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره
منبع: ambcrypto
اشتراک گذاری

پیام شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *