یوگا لبز کدام پروژه ها را مدیریت کرده‌است+ دو پروژه جدید در ۲۰۲۳

آشنایی با شرکت یوگالبز | همتاپی

در مورد یوگا لبز چه می‌دانید؟ در مورد سرمایه گذاری‌های یوگا لبز در زمینه‌ی nftها و متاورس چیزی می‌دانید؟ یا اینکه پیش از خرید ایپ کوین، آشنایی با شرکت سازنده ایپ کوین برای شما مهم است؟ در ادامه با ما همراه باشید تا در مورد پروژه‌های یوگا لبز صحبت کنیم.

فهرست مطالب

  1. معرفی یوگا لبز
  2. کلاب قایقرانی میمون‌های خسته؛ یک پروژه nft موفق
  3. ایپ کوین؛ درخشان‌ترین پروژه یوگا لبز
  4. دیگر پروژه‌های yuga labs برای سال ۲۰۲۳
  5. سخن پایانی

معرفی یوگا لبز


یوگا لبز (yuga labs) یک شرکت فعال در زمینه تکنولوژی بلاکچین است که بر توسعه کلکسیون‌های دیجیتال و nftها تمرکز دارد. یوگا لبز در سال ۲۰۲۱ توسط ویلای آرونو (wylie aronow) و گرگ سولانو (greg solano) در میامی فلوریدا تاسیس شد.

 بر اساس ادعای سایت یوگا لبز، 41 سرمایه‌گذار از جمله فرندلی-تریدینگ-تو (friendly trading 2) و کوین بیس (coinbase) سرمایه خود را به این شرکت سپرده‌اند. همچنین این شرکت توانسته‌است تا ۲۲ مارس ۲۰۲۲، سرمایه‌ای بالغ بر ۴۵۰ میلیون دلار جمع‌آوری کند‌.

 lido، bitmart و imtoken از جمله رقبای این شرکت فعال در حوزه‌ی بلاکچین هستند.

 یوگا لبز در پروژه‌های متعددی در حوزه ارزهای دیجیتال  حضور داشته‌ است. از جمله آنها می‌توان به ایجاد nftهای کلاب قایقرانی میمون‌های خسته و مشارکت در پروژه ایجاد ایپ کوین (apecoin) اشاره کرد.

 همچنین دو پروژه آدرساید؛ سفر دوم (otherside second trip) و ان‌اف‌تی‌های کودا (kodas    nft)  از جمله مواردی هستند که شرکت یوگا لبز برنامه معرفی و توسعه آن‌ها را در سال ۲۰۲۳ چیده‌ است.

در ادامه با برخی از پروژه های یوگا لبز آشنا خواهیم شد.


کلاب قایقرانی میمون‌های خسته؛ یک پروژه nft موفق


احتمالاً شما هم در جریان هستید که nftها ( توکن‌های غیرقابل معاوضه) چند سالی می‌شود رونق بسیار زیادی را به سمت بازار خود جلب کرده‌اند. می‌توان از کلاب قایقرانی میمون‌های خسته (bored ape yacht club) به عنوان یکی از موفق‌ترین پروژه‌های nft در کل تاریخ  نام برد.

 یوگا لبز به عنوان شرکت بنیان‌گذار “bayc”، در سال ۲۰۲۱ اقدام به معرفی این آثار کرد. این میمون‌های خسته نمادی از سرمایه‌گذاران رمزارزِ غرق در موفقیت و سرخوردگی ناشی از آن در سال ۲۰۳۱ هستند. آن‌ها تصمیم می‌گیرند برای گذران اوقات فراغت خود در باشگاه قایق بادبانی دور هم جمع شوند.

 در ابتدا هر کدام از این میمون‌ها با قیمت حدود ۲۰۰ دلار به فروش می‌رفتند. اما پس از مدت کوتاهی حداقل ۸۰ هزار دلار رسیدند. اما شاید برایتان سوال باشد که چه چیز باعث شده تا پس از مدت کوتاهی قیمت این میمون‌های خسته افزایش قابل‌توجهی داشته‌ باشد؟

دلایل موفقیت کلاب قایقرانی میمون‌های خسته

از جمله دلایل این مسئله می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  •   تنها ۱۰ هزار از این میمون‌های خسته وجود دارد:

محدودیت در عرضه این میمون‌ها سبب می‌شود تا قیمت آنها تا حد زیادی افزایش پیدا کند.

  •   هر کدام از این میمون‌ها ویژگی‌های منحصر به فرد خودشان را دارند:

 با نگاهی به میمون‌های خسته در می‌یابید که تمایز بین آنها سبب شده تا محبوبیت زیادی در بین طرفداران nftها پیدا کنند.

  •       با خرید این میمون‌های خسته به کلاب اختصاصی قایق بادی راه پیدا می‌کنید:

 به این ترتیب نه تنها عضوی از این جامعه اختصاصی خواهید شد، بلکه می‌توانیدرایگان به nftهای دیگری مثل bored ape kennel club دست پیدا کنید.

  •       سلبریتی‌های بسیاری به جمع این میمون‌های خسته پیوستند:

 رفتار سلبریتی‌ها و اینفلوئنسران همیشه در هدایت رفتار مردم در فضای مجازی موردی از اعراب داشته‌است. این مسئله وقتی پای رمزارزها به میان بیاید شدت بیشتری به خود می‌گیرد. افراد مشهوری مثل جاستین بیبر، امینم، سرنا ویلیامز، اسنوپ داگ و جیمی فلن از جمله کسانی هستند که به خرید این nftها اقدام کرده‌اند.


ایپ کوین؛ درخشان‌ترین پروژه یوگا لبز


 اجازه بدهید همین اول کار حجت را بر شما تمام کنیم. یوگا لبز یکی از مشارکت‌کنندگان پروژه ایپ‌ کوین بوده؛ نه صاحب آن. این مسئله را به این دلیل گفتیم که ممکن است شما هم مثل بسیاری از افراد به اشتباه چنین رابطه‌ای را بین ایپ کوین و یوگا لبز فرض کرده‌ باشید. 

اگر قصد آشنایی با شرکت سازنده ایپ کوین را دارید، باید بدانید راه‌اندازی و مدیریت پروژه مذکور توسط ایپ کوین دائو (apecoin dao) انجام شده‌است. سوالی که حالا پیش می‌آید این است که ایپ کوین چیست که این همه بر سر آن بحث و جدل است؟

 ایپ کوین (apecoin) چیست؟

ایپ کوین از توکن‌های erc20 است. بسیاری از سوشال توکن‌هایی که در طی سال گذشته رشد کرده‌اند، با استفاده از این فریم‌ورک و بر پایه اتریوم ساخته شده‌اند. بر خلاف nftها، شما می‌توانید ایپ کوین را معاوضه کنید. از همین رو ارزش همه‌ ایپ کوین‌ها با هم برابر است و شما می‌توانید به راحتی به خرید و فروش آن‌ها بپردازید. تقریباً همه صرافی‌های ارز متمرکز ایپ کوین را بلافاصله پس از معرفی، به لیست فروش خودشان اضافه کردند. پیرو این استقبال پرشور، ایپ کوین توانست تنها در روز اول معامله به مارکت کپی برابر با 2 میلیارد دلار دست پیدا کند.

ایپ کوین، 1 میلیارد توکن را برای طرفداران خود عرضه کرده‌است. هولدرهای ایپ کوین می‌توانند برای خریدن محصولات و بازی‌هایی که به واسطه “byac” (کلاب قایقرانی میمون‌های خسته) ایجاد شده، اقدام کنند.


دیگر پروژه‌های yuga labs برای سال ۲۰۲۳


 یوگا لبز حضور فعالی در زمینه متاورس دارد. از فعالیت‌های این شرکت فعال در زمینه بلاکچین می‌توان به پروژه آدرساید (otherside)  و ان‌اف‌تی کودا اشاره کرد.

توصیه می‌کنیم برای آشنایی با پروژه otherside ویدئوی که یوتیوب شرکت یوگالبز برایتان تهیه کرده‌ایم تماشا کنید 👇🏽👇🏽

 معرفی آدر ساید؛ سفر دوم (otherside second trip)

 “آدر ساید؛ سفر دوم” قرار است در انتهای مارس ۲۰۲۳ معرفی شود.

 یوگا لبز چندین آپدیت برای توسعه فعلی تجربیات بازی‌ ارائه داده‌است. “آدر ساید؛ سفر اول” یک بازی متاورسی است که در دسترس صاحبان nftهای موسوم به “آدردید” (otherdeed) است. در پروژه‌ی “آدرساید” امکان حضور برای 10000 نفر به طور همزمان وجود دارد. آنها می‌توانند به کاوش در سرزمین ‌های متاورسی بپردازند. بر اساس ادعای سایت یوگا لبز “آدر ساید؛ سفر دوم” آپدیت‌های زیادی را نسبت به سفر اول خود ارائه داده‌است؛ از جمله محیط‌های جدید. علاوه بر این‌ها بر اساس انتظارات شرکت، هم‌زمانی بین کاربران بیشتر از سفر اول است.

معرفی پروژه kodas nft در ۲۰۲۳

در هفتم فوریه سال جاری اسپنسر تاکر (spencer tucker)، مدیر ارشد بازی‌ها در یوگا لبز، در یک پست توییتری به برنامه‌هایی برای معرفی kodas nft اشاره کرد. این برنامه قرار است بعد از معرفی “آدر ساید؛ سفر دوم” جامه‌ی عمل به تن کند.

ان اف تی کودا | همتاپی

امسال سال بزرگی میشه؛ توی “آدر ساید” میبینیمتون. شاید نهایتاً به اینکه koda چی هست جواب دادیم

منبع: اسپنسر تاکر

ان‌اف‌تی koda می‌تواند یک سرمایه‌گذاری مستقل ۲ بعدی در بازی‌های متاورس “آدر ساید” باشد. بر اساس حرف و حدیث‌هایی که از یوگا لبز منتشر شده‌ است کودا محور اصلی تریلر متاورس “آدر ساید” است. کوداها که موجودات عجیب و غریبی هستند، عنصر جدایی‌ناپذیر “آدرساید” هستند. در واقع میمون‌های خسته‌ی ما به وسیله‌ی خوردن معجونی کوداها را در مقابل چشمان خود می‌بینند. نهایتا کوداها آنها را به جهان آدرساید می‌برند.


سخن پایانی


 یوگا لبز یک شرکت فناوری فعال در حوزه بلاکچین و nftها است. این شرکت که از سال ۲۰۲۱ مشغول به فعالیت است تا به حال توانسته مبلغی حدود ۴۵۰ میلیون دلار سرمایه جذب کند. پروژه پرطرفدار کلاب قایقرانی میمون‌های خسته و همچنین مشارکت در ایجاد ایپ کوین از جمله فعالیت‌های مهم این شرکت است‌.

ترجمه و جمع‌آوری: تیم خرید و فروش ایپ کوین صرافی ارز دیجیتال همتا پی 

اشتراک گذاری

پیام شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *